Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Osiřelý potkan a nový kamarád

Jak řešit problémy při seznamování? Přijme potkan jiného potkana?

zůstal sám...snese nového kamaráda?

Příspěvekod Tara » 16 dub 2007 19:47

víte..uvažuju ..pořád přemýšlím o tom jestli není marf smutnej...sám
ale zase nadruhou stranu..fakt se mu věnuju..je se mnou od tý doby co jsem přišla ze školy..akorát je trošku bázlivější bez rufánka a víc si mě značkuje...
plus je na mě hrozně upnutej..k nikomu jinýmu nechce...
s někým jiným se bojí...
ale taky si pamatuju na Pana Plyšáčka..
nevím..
co byste mi doporučovali?druhou klec fakt m,ít nem,ůžu..nemám ji kam dát :roll:
kamarád..nebo může být i takhle Marf šťastnej..i když je pořád se mnou?
Obrázek
Tara
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jupiter PotkanMarvel,Dark von chs Proximo,Alfonz(Vanius) PotkanMarvel,ufounek Vincentek,Obelix(Wizard )Rats of Darkness
odešli za Duhový most:-(((:
Flíček starší,Flíček mladší,Rufíček,Marfíček

Příspěvekod Nergita » 16 dub 2007 20:18

Taruško, nepožizuj si k Marfíčkovi dalšího potkánka, nevim, jak je Márfík starý ale vím, že to není žádný prtě a mového potkaníka by určitě nesnesl. Navíc samci ani tolik netrpí, když jsou sami, narozdíl od samiček. Ty se Márfíčkovi hodně věnuješ a o nějakým strádání nemůže být řeč.
Pamatuj, že i ta nejhorší hodina ve tvém životě trvá jen 60 minut. Obrázek
"Každý tě jednou opustí, nakonec jsme všichni sami. Všechno co máme, je to, čím jsme se během života stali"
Máme miminka!!! http://www.nergita.estranky.cz/stranka/miminka
Obrázek Obrázek Obrázek
Nergita
Superpotkan
Superpotkan
Chovatelská stanice: Nergita

Příspěvekod kofola » 20 dub 2007 07:36

Keď uvažuješ o ďalšom potkaníkovi, možno by stálo za to najskôr skúsiť ako by sa s miminom zniesol. Ak máš vo svojom okolí nejakého chovateľa, ktorý má doma mimi, skús ich zoznámiť, nechať spolu, pod dozorom samozrejme, a uvidíš, ako bude chalanisko reagovať. Najlepšie by bolo urobiť to na jeho území, aby si vedela, ako ho znáša vo svojom teritóriu....Ak by naozaj reagoval histericky, tak bude lepšie, ak ostane sám. Ale už som sa stretla s prípadom, kedy ročný potkaní samček prijal miminko a postavil sa k tomu krásne otcovsky,staral sa o neho, ochraňoval ho..... A to bol pred tým sám, nemal nijakého kamaráta.

Veľa šťastia.
kofola
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jordannus Mouseville
Chloramphenicol Womi´s rats
Zajac Iletis

Příspěvekod Helinka » 20 dub 2007 08:05

Taky myslim, pokud nad tim porad uvazujes, mela bys nejdriv zkusit jak bude Marfik reagovat, abys je pak nemusela mit zvlast :-(. A taky by to asi melo byt co nejdriv, ted je mu smutno a je vetsi sance ze by si zvykl nez kdyz bude delsi dobu sam.
Helinka
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Tara » 20 dub 2007 08:42

jasny:-))
diky Helinko..
mamka mi navrhovala jeste poridit si dva..-ze by prej na nej jich bylo vic...a on by si to nedovolil..
ale to je jeste vesti risk..protoze kdyby je nesnesl :roll: :( tak by bylo zle
Obrázek
Tara
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jupiter PotkanMarvel,Dark von chs Proximo,Alfonz(Vanius) PotkanMarvel,ufounek Vincentek,Obelix(Wizard )Rats of Darkness

Příspěvekod Helinka » 20 dub 2007 08:48

Slysela sem ze je lepsi kdyz sou ti mali na nej dva, ale co je na tom pravdy nevim, ale zase by si ten malej mel s kym hrat, marfik uz asi neni tak aktivni jak mimino. Ale nevim no :-(.
Helinka
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod kofola » 20 dub 2007 12:44

Veru, Heli máš pravdu. Myslím, že by ho nemuselo obťažovať to, že mu pribudne nový kamoš ako to, že ten nový kamoš sa bude xcieť hrať. TAkže možno keď mu donesieš tých prckov naraz dvoch, bude to jednoduchšie.
kofola
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jordannus Mouseville
Chloramphenicol Womi´s rats
Zajac Iletis

Příspěvekod Tara » 27 dub 2007 09:00

taak od vcerejska mam Jupiterka :D :D :D je nadhernej..(moc moc dekuju lemonce)
Marfik mu nucha kulky...Jupiterek u toho trosku pisti-nelibi se mu to...ale jinak si nic nedelaj..jen budto honi marf jupiterka(silene se mu libi jeho ocasek)
nebo honi jupiter marfa a podlejza ho a leze pres nej :lol:
Obrázek
Tara
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Tara » 27 dub 2007 09:39

tak uz jsou spolu v kleci..(jenom na zkousku)
Marfik spi(objevila jsem u nej abces..na krcku :cry: ach jo) a Jupiterk okolo neho beha..cmucha...leze pod nej...ale neperou se..
vzdycky kdyz s mi zda ze by po sobe mohli vyjet tak zamlaskam a oni od sebe odskocej...
jsou to zlaticka sikovny
Obrázek
Tara
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Tara » 29 dub 2007 18:44

tak celkem po 3 dnech jsou spolu kluci v kleci..
Jupiterka jsem nachytala jak veli Marfikovi-Marf na zadech a Jupiterek mu rajtoval po brisku :roflcry:

Obrázek
Obrázek
Tara
Superpotkan
Superpotkan

Re: 8 měsíční samec a tři prcci

Příspěvekod Nelliss » 30 pro 2007 14:15

Nebudu zakládat nové téma je to zbytečné :)
Tak k Bakynkovi (2roky) chci pořídit tři malé prcky..pro jednoho si jedeme 5.1.
Baky byl celý život s mojtou a nikdy mezi sebou neměli konflikty..jent takové škádlení ale to je normál jak víme :) .
Bačutek je klidný a společenský potkánek .Jen když jsme ho viděla na srazech jak byl naježený a celý vzrušený z těch pachů mám trochu strach.

a jak chci postupovat? budu kupovat novou velkou klec takže nebudou ve starousedlíkové..
mimi dám zatím do staré a Baka nechám v té jeho. dám je blízko sebe ale do bezpečné vzdálenosti. Pak je chci sppolu nějakou dobu pouštět,ale budu to muset asi dělat někde v kuchyni jelikož Baky má ten pokoj(máme 1+1) celý značkovaný a bere ho jako své teritorium. Jestli to bude ok ..začalal bych je pouštět třeba naposteli. Malého bych vyválela v Bačutkovým hamaku aby to nebyl takovej šok. Po ruce budu mít rozprašovač kdyby se náhodou něco dělo(Rada Tarušky :loveit: )

Tak co myslíte že tenhle postup bude oky?
A co nejdřiv seznámit s tím jedním a né čekat až přivalí zbytek ?
Život není o počtu nadechnutí, ale o chvílích, které nám ten dech berou..

Moje ChS.CiriNell
Obrázek
Nelliss
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: ♂ a ♀
Momentálně máme doma 14 potkaních potvůrek :)
Chovatelská stanice: CiriNell

Re: 8 měsíční samec a tři prcci

Příspěvekod Nergita » 30 pro 2007 20:17

Nellissko: já bych řekla, že by problém být nemusel. Na srazech je to něco úplně jiného, pachů je moc a hlavně cítí jak dospělý samce, tak samičky a třeba i samičku v říji. Malého bych nejen vyválela v použitém hamaku ale hlavně v použité podestýlce. Do té nové klece pak už čistou podestýlku a první tam dej malého, po hodince až starouše. Uvidíš, že to bude ok. Já postup při seznamování taky takhle urychlila a nemůžu si stěžovat. Baky bude za kamaráda rád, přece jen to není tak dlouho, co přišel o kamaráda.
"Každý tě jednou opustí, nakonec jsme všichni sami. Všechno co máme, je to, čím jsme se během života stali"
Obrázek Obrázek Obrázek
Nergita
Superpotkan
Superpotkan

Osiřelý potkan a nový kamarád

Příspěvekod Kimik » 01 zář 2008 10:14

Zdravím,

v chovu potkanů už nejsem žádný začátečník, se seznamováním už taky mám bohaté zkušenosti, ale stejně bych se potřebovala poradit. Dneska jsme museli bohužel nechat uspat Čipíka a jeho spolubydlící Kimík zůstal sám. Kimíkovi už budou v říjnu dva roky, ale je to zdravý a silný potkan, žádné známky stáří se na něm zatím neprojevují. Proto nevím, jestli ho nechat dožít samotného nebo mu zkusit najít nového kamaráda. Musím napsat, že dřív bydlel sám, protože se nesnášel s jedním samcem z druhé smečky, ale pak jsem mu přinesla Čipíka, oběma jim tehdy bylo kolem roku, klec byla Kimíkova, nejdřív Čipíka ignoroval, ale za nějakou dobu ho pustil k sobě do domečku a stali se velkými kamarády. Nikdy se k němu nechoval agresivně, teď, když byl Čip nemocný, byl s ním pořád v domečku, zahříval ho a teď chodí neklidně po kleci, jako by ho hledal.
Myslíte, že mám zkusit mu přinést nějakého nového kamaráda? Ale malé divoké mimi by mu asi velkou radost neudělalo...Nebo mám zkusit už nějakého odrostlejšího potkana? Kdyby to nevyšlo, tak mám ještě další potkany, jednu bezproblémovou smečku, která přijme podle dosavadních zkušeností každého, takže by ten novej určitě nezůstal sám. Spíš mi jde o to, jestli to Kimík zvládne sám nebo by mu bylo líp s kamarádem, nějak to neumím rozhodnout. Co byste mi poradili?
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Re: Osiřelý potkan a nový kamarád

Příspěvekod Nergita » 03 zář 2008 12:41

Dala bych ho buď do smečky nebo mu sehnala kamaráda. Když byl zvyklí na společnost druhého potkana, tak by snad neměl být problém. Nejspíš bych mu kamaráda sehnala, aby nebyl pro něj šok, kdyby šel do vetší smečky.
Obrázek Obrázek Obrázek
Nergita
Superpotkan
Superpotkan

Re: Osiřelý potkan a nový kamarád

Příspěvekod Kimik » 04 zář 2008 12:38

Myslím, že Kimík se rozhodl, že bude radši sám. Dneska jsem ho zkušebně pustila do výběhu se dvěma pětiměsíčními kluky, ti ho zvědavě očichávali a vypadali, že by se jim jako kamarád docela líbil, ale Kimo dal jasně najevo, že se kamarádit nechce. Během pár vteřin se z něj stala ježatá koule, nejdřív převrátil jednoho, až z něj chlupy lítaly a když se ten druhý přišel podívat, co se děje, stalo se mu přesně to samé. Kluci vřeštěli a nechápali a Kimík byl vítěz!Radši nebudu zkoušet pořizovat nějakého prcka, aby nedopadl stejně. Čipík byl prostě výjimečný potkan, toho měli všichni rádi :cry:
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Další

Zpět na Seznamování potkanů