Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Seznamovaní mláďat

Jak řešit problémy při seznamování? Přijme potkan jiného potkana?

snesou se?

Příspěvekod weunka0123 » 27 říj 2014 17:18

koupila jsem si před měsícem ze zverimexu potkaního samečka, který byl malinký, věk mi neřekli, ale byl vážně malinký a chtěla bych mu pořídit kamaráda. Ale nevím zda se mi spolu snesou nebo se porvou. Budu ho kupovat ze zverimexu zase, protože v okolí nemáme žádnou chovatelskou stanici. Sameček je už naučený lézt po mně a i na ruku a zvedání. Když si pořídím další miminko budu ho to asi muset učit taky že?
weunka0123
Růžovka
Růžovka

Re: Seznamovaní mláďat

Příspěvekod Dr.Jenny » 27 říj 2014 19:03

Potkánci ze zverimexu většinou tyhle sociální návyky nemají. Jen se ujisti, že má pod ocáskem dvě koule jako hrom a nenech si nic nakukat. Už i prckové je mají. Jestli jsou malinký, tak se budou asi jen pošťuchovat, možná pištět q urovnávat si pozice, ale měli by se celkem rychle skamarádit.

Jinak hodně ChS dokáže dopravit mimčo i přes celou republiku. Dělá se to tak běžně přes známé a kamarády a tak podobně. Jen to chce trochu chtít a domluvit se..;-) podle mě se to vyplatí... :smi:
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jůlinka, Lízinka, Stuart

Příspěvekod weunka0123 » 30 říj 2014 20:21

pořídila jsem svojemu Ferdovi dneska kamaráda ze zverimexu. Ferda se s Jerrym rychle seznámil. Měla jsem strach že se porvou ale Ferda Jerryho olizoval a byl rád že má parťáka. Akorát mi nechtějí spinkat ani v hamaku ani v domečku. :( spí mi jen tak na patře každej jinde. Všimla jsem si ale, že Ferda dává tomu malému hrozný kapky. Krev neteče a ani tak nepiští jen občas. Tak jen doufám že to není znak toho že by ho Ferda nechtěl. :(
weunka0123
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Dr.Jenny » 31 říj 2014 09:58

je to uplně v pohodě...klci si to mezi sebou srovnají a časem je uvidíš spát spolu...třeba i v tom domečku...
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jůlinka, Lízinka, Stuart

Příspěvekod weunka0123 » 31 říj 2014 15:51

Moc dekuju, snad se nejak porovnaji. dneska uz spolu spinkali tak je mozny ze na sebe jen nemeli cas. a dekuju ze jste me dokopali tady koupit si dva potkyse. jednomu je vazne samotnemu smutno. :-)
weunka0123
Růžovka
Růžovka

seznamování dvou miminek

Příspěvekod Kačkač » 31 říj 2016 17:30

Válečka mám asi týden, Ikárka jsem si přinesla včera; Ikárkovi je zhruba měsíc, Váleček bude o chlup starší. Oba pocházejí od chovatele, jsou vymazlení, lidí se v podstatě nebojí (akorát zatím se ještě nestihli pořádně otrkat). Hned po příchodu domů s novým přírůstkem jsem kluky začala seznamovat - nejdřív na posteli, pak jsem je strčila pod mikinu a všechno šlo dobře. Jenže jakmile se dostali do klece (ve které ani jeden předtím nebyl), začala mela; prťavý nováček Ikarus začal dvakrát většího Válečka prohánět a obracet ho na záda, jenže silnější Váleček se pokaždé vykroutil a prchnul, načež se za ním Ikarus zase pustil a všechno začalo nanovo... a opakovalo se to celou noc, a když jsem teď (před půl hodinou) přišla ze školy, první, co jsem uslyšela, byla potyčka a zoufalé pištění. Teď jsou kluci u mě pod mikinou a je klid. Jenže jak je zavřu do klece, rvačky se docela určitě rozpoutají znova.

Takže se ptám - je to normální, že se to jejich seznamování tak vleče? Můžu jim nějak pomoct? Nemyslím, že by šlo o nějaký strašný problém a že by si chtěli navzájem ublížit, spíš si jenom neumí rozvrhnout role (Ikárek je jasně dominantnější, akorát je moc maličký, aby Válečka přepral), jenže při všem tom praní nadělají strašně hluku a já bych se taky někdy ráda vyspala. :)
Kačkač
Růžovka
Růžovka

Re: seznamování dvou miminek

Příspěvekod Kimik » 31 říj 2016 19:45

Ale to co popisuješ, nejsou žádné rvačky, ale normální miminkovské hrátky. Někteří jsou prostě divočejší a akčnější, takže jejich hrátky můžou vypadat jako rvačka, ale k potkanímu "dětství" to patří a nic s tím nenaděláš. Role si během dospívání ještě několikrát vymění. :lol:
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod Kačkač » 31 říj 2016 21:25

Normální hrátky? :shock: Vždyť to vypadá jako regulérní šikana! Tak snad aspoň zaberou špunty do uší...
Kačkač
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Veselka » 01 lis 2016 01:27

:lol: Kačkač je to úplně normální :) . Dokud neteče krev, žádný stres.
Samozřejmě chápu, že by se Ti líbilo, kdyby se mírumilovně olizovali a tak.. to mě taky :) , ale tohle prostě k jejich životu také patří.
Nejvíc to vidím u Arwina s Darwinem. Oba se mají rádi, ale jak to Arwina popadne (několikrát denně), tak jde šikanovat Darwinka a ten ječí, piští, ale když se dívám zblízka, tak se mu vlastně nic hrozného neděje. Darwin leží na zádech a Arwin stojí vítězně nad ním.
Někdy dovolí Arwinek zase Darwinovi, aby mu to oplatil a zase je spousta křiku a pískotu, ale to je vše. Pak si spolu zalezou na hamak nebo se společně stulí do klubíčka v košíku a jsou v klidu :) .

Ber to tak, že je to jejich způsob hry a to pískání tak špatně vnímáme my, pro ně je to druh komunikace.
Potkaní kluci Neposeda, Honzík, Strakáček, Bělásek, Hnědásek, Prcek přejmenován na Malý Strakáček 1, Malý strakáček 2, Fuzík 1, Fuzík 2, Malý Bělásek, Ferda, Malý Strakáček 3 a Malý Strakáček 4
V srdci a vzpomínkách Vás mám napořád Anatásku, Torinko, Čiperko,Lojzíčku,Tasíčku, Staroušku, Darwinku a Arwinku
Veselka
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Anatásek, Torinka, Čiperka, Lojzík a Tasík - všichni už jsou tam někde spolu.
Společnost mi nyní dělají Arwin, Darwin, Neposeda a Honzík a spol.

Příspěvekod nevi » 01 lis 2016 10:17

Oni nejsou z cukru a vědí o tom :lol: Kdyby si ubližovali, bude to vypadat jinak.
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod Kimik » 01 lis 2016 11:00

Já bych spíš byla vyplašená, kdyby to některá mláďata nedělala, to bych o ně měla trochu strach. Špunty do uší si pořiď, ale neboj, zvykneš si. Podezřelé je naopak ticho. :roflcry:
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod Kačkač » 01 lis 2016 18:19

Veselko, s tím olizováním a dalšíma něžnostma jsi to přesně vystihla. :lol: Váleček byl chudák celý týden sám a musel se spokojit se mnou (ještěže byly ty prázdniny!), tak jsem si malovala, jak se k novému parťákovi hnedle přitočí a bude mu slastně vrkat do ouška - a on po něm zatím jenom hodil očkem a hleděl si svýho... A pak začala ta sranda v kleci. Fakt mě to vyděsilo, předchozí kluci ke mně přišli půlroční, už se znali a chovali se k sobě..., inu, jako dospělí, klidně a rozumně. :)

Nevi, a stává se to nějak častěji, že si mimina nesednou a perou se natvrdo, nebo bývají problémy jenom s dospělými? Teď o víkendu má totiž do rodiny přibýt ještě jeden capart (to už budou ty rvačky slyšet asi i u rodičů v ložnici, snad nás nepřestěhujou na chodbu :whistle:), tak jestli je třeba hlídat, aby si na něj zbylí dva nezasedli.

Kimiku, nechci to zakřiknout, ale včera v noci mě kluci nebudili vůbec. :loveit: Naopak jsem zburcovala já je; zapomněla jsem si přenastavit budík, rozeřval se v půl šestý ráno. A když jsem teď přišla domů, našla jsem je v spícím klubku ve sputnikovi, tak snad nakonec nebude tak zle.
Kačkač
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod chesterfield » 02 lis 2016 10:41

Kačkač - holky Tě už uklidňovaly, to že přibude nové miminko je v pohodě, ano budou řvát lítat, možná pustí i někoklik chlupů, ale to se musíš vyzbrojit. Špunty do uší bych si asi nedávala, jak se znám kdybych nic neslyšela tak bych furt chodila kontrolovat. Oni prostě řvou je to sice nervy drásající, ale v podstatě se nic neděje. Třeba najdeš situaci - zrůdné řvaní - doběhneš ke kleci zachraňovat - a tam stojí mimino řve jak tur a naproti němu stojí jiné ani se ho nedotýká a má z toho zřejmě druhé vánoce.
takže pevné nervy a hlavně je od sebe neodděluj. dokud neteče krev je vše OK
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Kačkač » 03 lis 2016 20:48

Takže příchod třetího mimča by měl proběhnout v pořádku? Dobře, to mě těší; všude po internetu (i tady na fóru) se píše o komplikacích, jaké můžou vyvstat při seznamování dospělých, tak jsem si říkala, jestli u malých nemůže dojít k něčemu podobnému.
Jinak oddělení vůbec nepřicházelo v úvahu, i mně brzo došlo, že si Váleček s Ikárkem nejdou po krku - akorát vypadali, že si s nastalou situací neví rady a neumí si to v kleci zařídit, protože "agresor" byl vždycky Ikárek, ale většího Válečka nikdy neudržel v podřízené pozici dlouho. Prostě to neodpovídalo mojí představě hry, toť vše.
Všem děkuji za odpovědi. :)
Kačkač
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod nevi » 03 lis 2016 21:26

U dospělých může být problém právě v tom, že nejsou odmalička zvyklí na sebe navzájem.
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

PředchozíDalší

Zpět na Seznamování potkanů