Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Seznamovaní mláďat

Jak řešit problémy při seznamování? Přijme potkan jiného potkana?

Seznamovaní mláďat

Příspěvekod Winonne » 03 úno 2007 18:13

Pořídila jsem Deilince měsíční kamarádku. Dala jsem je spolu na neutrální půdu, Deila si Darinky buď nevšímala nebo jí štípala do bříška. Tak jsem vyčistila starší klec, kterou Deilina nezná a šupla jsem je tam, že to nějak dopadne. Deila pořád schazovala malou na lopatky,štípala jí do bříška, Darinka si už pak sama lehala na zádíčka a zůstávala tak pořád. Deila na ní každou chvíli skočila a štípala,fackovala, ale žádná krev a zuby, ale i tak malá pískala. Tak jsem je pak nakonec oddělila. Je to normální? Jak postupovat? :roll:
Winonne
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Escherichia » 03 úno 2007 19:02

myslím, že je to ok, musí si ujasnit postavení ve "smečce"........ holky to dělaly taky, když jsem je dala do jedný klece..... a když jsem dala Sněhurku do Bazalčiný přepravky, tak se do sebe zase pustily.....
Žádnej strach, uvidíš, že za chvíli spolu usnou a bude to dobrý.....u nás se taky nejdřív pištělo a teď je to sesterství :D
"Proti proudu se prostě nevysereš." Charles Bukowski

Já však rozeznávám zvuk chůze, co se odráží od výloh hlučných pasáží. Tvou samotu, tvé závaží.
Já vždy rozeznávám tvé boky, když jdeš ulicí, tvé vlasy mezi pšenicí, tvou vůni mezi tisíci.
Já vždy rozeznávám, hravě rozeznávám.
Escherichia
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Bazalka milovaná... prostě Bazalička... láska moje

Příspěvekod Phoebe » 04 úno 2007 10:56

Je to normální, prostě si to mezi sebou musí vyjasnit. Dokud neteče krev, nemusíš se bát.
Optimista si myslí, že žijeme na nejlepším možném světě. Pesimista se obává, že je to pravda.
Obrázek
Phoebe
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: dřívě KriKri, nyní Pan Myšák

Příspěvekod Baterka » 19 kvě 2007 08:27

Ahoj, mam takovej problém....v pátek sem si ke svojí dvouměsíční potkance pořídila měsíčního prcka.....malá je ochočená a skvělá, když sem je dávala k sobě, tak se snesly a v kapuce nebo jinde mimo klec spolu třeba i spinkaj a jsou v pohodě..... Problém nastal ve chvíli, kdy jsem obě dala do společný (nový) klece.... malá pořád na roxy doráží a roxy to otravuje a neni schopná malý ukázet, kdo je tady pán....Takže je vystresovaná a pořád se snaží z klece dostat...
nevim, jestli mám roxy prostě v kleci nechat, ať si to holky urovnaj, nebo jí zkoušet do klece dávat jen občas....zase ale nechci, aby z toho byla ve stresu a vim, že je mam spolu dva dny....
jakej je na to názor zkušenějších potkanářů? plosím....
"Sbohem" řekla liška. "Teď ti dám na cestu své tajemství. Je docela prostinké: správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, to oči nevidí."
"Co je důležité, to oči nevidí," opakoval po ní malý princ, aby si to zapamatoval.
Baterka
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Bedla, Oliva, Švestka a Sodovka

Zeshora na nás dohlíží Roxy, Jingless, Voldemort, Pecka a Bíba

Příspěvekod myjka » 19 kvě 2007 11:14

Ja som moje baby spolu nechala (cca 4mesacna a pribudla nam stara pani vyse roka) aj napriek tomu ze to byvali krute bitky a boje o poziciu. Po dvoch tyzdnoch bojov z nich teraz su najlepsie kamosky a este viac sa to zlepsilo ked pribudlo tretie mimco :) teraz mam 4.
myjka
černá ofce
černá ofce
Chovatelská stanice: CHS Myjka

Příspěvekod Baterka » 19 kvě 2007 11:27

mno nechci to zakřiknout, ale malej oprsklounek gin zalezla roxy do domečku, kde spěj spolu :shock: , naprosto klidně... jen mam teď trochu strach, aby roxy malou nezalehla :roll: , ale to snad nee....
tak sem zvědavá, jak to bude dál probíhat.....
"Sbohem" řekla liška. "Teď ti dám na cestu své tajemství. Je docela prostinké: správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, to oči nevidí."
"Co je důležité, to oči nevidí," opakoval po ní malý princ, aby si to zapamatoval.
Baterka
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Bedla, Oliva, Švestka a Sodovka

Zeshora na nás dohlíží Roxy, Jingless, Voldemort, Pecka a Bíba

Mláďata

Příspěvekod Lenka » 03 čer 2008 13:18

Mám doma už týden holčičku Heather a protože je děsně hyperaktivní, rozhodla jsem se jí koupit kámošku. Ta bude zhruba o týden mladší. Head mám ze zverimexu, tak nevím jak se stará, ale je to prostě ještě miminko :) Myslíte, že se snasou ?! Co když ne ? Další klec si nemůžu dovolit, rodičům by z toho asi už nadobro hráblo. Mám sice 1 (křeččí) na karanténu a přepravu, ale v tom by nemohla žít... Myslím, že by seznámení neměl být problém, zvlášť u samiček a k tomu ještě takhle mladých, ale pořád to ve mě hlodá... Jak je mám seznámit ? Na neutrálním místě, že, ale jak dál ? Co s něma mám postupně dělat atd. ? Všude píšou to samý a já z toho nejsem vůbec chytrá... Poradíte ?

Obrázek
↑Heather
Lenka
Růžovka
Růžovka
Potkani:
♀ Heather (Hedr)
♀ Jessie (Džesí)

Re: 2 miminka, každé odjinud (samičky)

Příspěvekod Lady.Blackie » 03 čer 2008 13:33

Dobré rozhodnutí. :up:

Jinak je seznam na neutrálním místě, kde to nebude ani jedna znát. Pokud si tam nebudou vyloženě ubližovat (kopaní, převracení na záda, "boxování", pištění atd se nepočítá). Dost chovatelů zastává, že pokud neteče krev, nezasahovat. Když to vyjde, dej je už spolu do klece (vyměněné, doporučuju celou klec a příslušenství vymýt a umýt vodou smíchanou s octem, aby si první potkanka nemohla nárokovat teritorium) a zkus je cca 2 hodinky pozorovat.
U takhle mladých myšek a ještě samiček by to mělo být bezproblémové...
V dávných dobách válečníci hrdě bojovali, zkřiveni bolestí a zbroceni krví umírali. Umírali v těžkých bojích za práva svého národa, za statečné činy jim otevřela brány říše Valhalla.

My musíme jít po stopách svých předků, hrdí bojovníci dnešních dnů.
My nenecháme svou zem v rukou podlým nepřátelům, my překročili svůj strach ze smrti.
Lady.Blackie
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: ~ Edgar ~ Cipísek ~ Mikuláš ~ Larry ~ Iggy ~ Geralt ~ Dorian Gray ~ Hades & Herodes of Nergita ~ Loki ~ Vincent ~ Tristan ~ Enjorn & Eigar z Nilfheimu ~ Borisek ~ Casey PotkanMarvel ~ Arcturus ~ Gabriel ~ Drátek & Nero ~ Hoodie ~ Očko ~ Remus of Gremleen´s ~ Abbie ~ Zoey Bowie ~ Dave a Rimmer of Nergita

Opustili nás: Rampouch a Rumík OdAdush, James Brown, ZIGGY STARDUST <3 :(

Příspěvekod Nefertity » 03 čer 2008 13:47

S miminama nebude problém, nejspíš ani nebudou žádné seznamovcací triky potřeba.. prostě je strč k sobě a ohlídej reakci..
Váš potkan právě spí? Zkuste žonglování.
Nefertity
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Nikdy nezapomeneme:
Karbanátek 22.10.2010 - 15.1.2013
Dalamánek (Chrusty) 20.11.2010-25.11.2012
Hope 9.5.2008-14.10.2010
Cesmínka (Holly) 9.5.2008-17.6.2010
Ouzinka 17.10.2006-13.12.2008
Ofinka (Ophidie) 17.10.2006-27.3.2009

Příspěvekod eva.jingle » 03 čer 2008 13:57

Z toho nemusíš mít obavy,jak píše Nefertity,mimča si na sebe zvyknou raz dva,nedávno jsem přidávala do klece ke dvěma čtyřměsíčním holkám jednu asi dvouměs. a to tak,že jsem jim jí prostě dala do klece a koukala jsem co ony na to,očuchaly se,chvilku se honily a pak se pustily do jídla :smi: a pak při seznamování s ostatníma holkama taky žádné potíže.Přece jen moje smečka je trochu "větší" :lol: ,tak tam mám dvě dominantní samičky,které "prověřují" nově příchozí,sem tam nějaká menší bitka,ale to je opravdu jen na oko ;).A s mimčama opravdu není při seznamování problém :up:
eva.jingle
Stylová krysa
Stylová krysa
Potkani: Krteček-černá rexatá myšulka

Za duhovým mostem:
Sněhurka ,Vločenka , Bačík , Jingle , Dumbička - Angela z Black Hole , Holynka , Danae z Angarats , James , Sundance , Fanynka , Světluška , Bahathi z Angarats , tulák Ferda , pan Houstička , Chika Bahja , Márinka , Happy , Amálka , Ágneska , Altaj z Ituri , Edík ,Ouško ,Ronie ,Plašánek
Taji , Červenoočka -Makaronek , Curie , Tlapička a její překvapení : Ribana , Běloušek , Mazlíček a Strakáček , Sera , Mey , Miss Marple z chs Sunny rat , Běluška z Boleslavi , Vdoleček , divočák Ača a Koblížek

Příspěvekod nevi » 03 čer 2008 14:42

Vem si Heather s sebou, až si půjdeš pro mimino a strč je do jedné přepravky. Uvidíš, že kromě převracení na záda, honění a podobných věcí, které potkani dělají běžně (a ze kterých mají často novopečení majitelé pocuchané nervy), se nebude nic dít. Jestli máš obavy, že si bude Heather nárokovat svoji klec, tak ji nejdříve vydrhni (třeba i jarem), aby tam nebylo moc pachů, a přestavěj, aby to tam pro ni nebylo známé.
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Re: Seznamovaní mláďat

Příspěvekod Dragita » 09 črc 2010 08:59

Mám trochu problém s mými kluky, jsou jim 3 měsíce a vypadá to, že Zagy, který je obr je výrazně dominantní a stejně se pořád se svým kámošem Speedíkem neustále pere. No a teďka jsem jim pořídila kamaráda, jen jsem ho musela dostat dřív, než byl dostatečně velký(teď má 72g). Tak ho máme od pondělí doma v přepravce. Kluci ho cítili a byly úplně rozjaření. Ve středu se setkaly na posteli(nepřevlečené) a bylo to v pohodě, očuchali ho, převraceli, ve čtvrtek taky, ale dneska je na něj Zagyn vyloženě agresivní - viděla jsem i ja po něm jde zubama, ale zatím žádná krev, malý před ním utíká a jde po něm jde strašně rychle, převrací ho, násilým ho čistí a kouše do kožichu, no a malý se snaží bránit, piští až vřeští a utíká. žádná krev zatím, ale malý byl tak vylekaný, že se pár minut ani nepohl a byl u mě schoulený, úplně vylekaný :( Se Speedíkem problém není, dokonce po něm malý Naval skáče a převrací ho na záda. Jak mám pokračovat? myslíte, že se to urovná? Nemáme prostředky ani místo na další klec :(
Dragita
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Chip Zverimexák od 18.2. 2012
Dale Zverimexák od 18.2. 2012
Wesley Sankari *11.2. 2012

Za Duhovým mostem:
Queshm van Rattenburg alias Speedy * 9. 4. 2010 +19. 1. 2012
Zagato z Nippilandu *22. 3 2010 +16.6. 2012
Naval Ze Svahu *30. 5. 2010 - + 21.6.2013

Příspěvekod chesterfield » 10 črc 2010 23:13

malý bude tuhej stachy, pokud to nebude trvat moc dlouho, tak třeba za týden už by měli být srovnaní. Je to o nervy, ale pokud opravdu nekouše do krve tak vydržat
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Dragita » 11 črc 2010 09:46

díky za odpověď, malej strachy vřeští a cení zuby jen ho zahlédne a dokonce je potom tak vystreslý, že ječí na mou ruku, která je Zagym cítit :( a on hrozně žárlí na speedika myslím, protože se spolu hezky kočkují a když to vidí boxuje ho a trhá malému chlupy. Takže jsem se rozhodla nechat malého trochu povyrůst, aby se mohl brátnit jako speedík. Teďka má 82 g, tak to zkusíme za týden. Jinak oba naši kluci mi úplně fanaticky čichaj ruce, když jsem cítit po malým - i potom co si umeju ruce.
Dragita
Malý potkan
Malý potkan

Za Duhovým mostem:

Příspěvekod Dragita » 12 črc 2010 10:00

já ví že to chce trpělivost, ale normálně dneska úplný obrat. od pátku jsem je nedala k sobě až dneska. Neustále jsem přitom Zagyho hladila a mluvila na něj a normálně šel na něj pomalu, malý pískal, ale jen málo. Zagyn ho položil na záda lehlh si k němu a očuchával ho úplně v klidu, bez Speedíka, toho to přestalo bavit a odešel. Myslíte, že bych je mohla dneska zkusit dát do vydesinfikované klece?
Dragita
Malý potkan
Malý potkan

Za Duhovým mostem:

Další

Zpět na Seznamování potkanů