Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

smrt miminka při pokusu o začlenění

Jak řešit problémy při seznamování? Přijme potkan jiného potkana?

smrt miminka při pokusu o začlenění

Příspěvekod Moncicacek17 » 26 črc 2005 20:59

Jak dnešní den začínal nádherně, jak už jsem psala, před cca. čtvrt rokem jsem venku našla opuštěnou potkanku, vzala jsem si ji k sobě a od té doby je u mě...Jenže byla celkem sama, a tak jsem se dnes rozhodla, že ji pořídím kamarádku, koupila jsem krásnou, malou potkanku a donesla ji domu...Měla svoji klec.Když jsme je poprvý pustili venku se ozkoumat, vše bylo v pořádku, očuchali se a šli si dál svoji cestou...Pak jsem je pustila na ozkoumání po hodině a jakmile jsem se té malé v přítomnosti tý větší dotkla, skočila na ní a rovnou ji krutě prokousla tepnu...Ta malinká to samozřejmě nepřežila...v čem byla chyba??? :( :( :(
Moncicacek17
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Navel » 26 črc 2005 22:24

Tak to je fakt divný :roll: dospělý potkan by za žádných okolností neměl zaútočit na mládě...a nebo když už,tak jen náznakově a ne tak tvrdě.
Nabízí se zde vysvětlení,že starší žárlila,ale nějak se mi to nezdá no.....
S tímhle jsem se ještě nesetkala a je to pro mě skutečně nepochopitelný :(
Snad jen že ta starší bude natolik agresivní,že jiného potkana prostě nesnese...už bych k ní dalšího nepouštěla,nechala bych jí v klidu dožít a pak si pořídila potkánky rovnou dva nebo víc.
Hanka
Navel
Skákavka
Skákavka
Potkani: potkani, křečci syrští, křečíci roborovského, myšky, dvě andulky, jedna jezevčice Píďalka, mnohonožky, šneci, pavouci... no je nás hodně :)
Chovatelská stanice: Navel

Příspěvekod Adéla » 29 črc 2005 17:07

Stává se to, není pravidlo, že starý potkan neublíží mláděti. Pokud je potkan nějakou dobu sám, jsou pak se seznamováním obecně větší problémy a musí se na to jít hodně pomalu. Příště rozhodně neseznamovat odstavené mládě, ale už trochu odrostlé (aspoň tříměsíční), které se nedá tak snadno zakousnout.
Obrázek
Adéla
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod eleanthis » 29 črc 2005 18:43

Hani, dovolim si nesouhlasit...

Dospeli potkan naprosto v klidu na mlade zautoci, kdyz vyciti ohrozeni pozice nebo je proste "potvora", z tohoto duvodu musim mit rozdelene klece, nebot hned pri prvnim kamaradeni male Yummi doslo k pokousani ucha od LIlo. Jen ji videla, hned po ni vylitla a Ciri nesnasi ji i Krtka a kazdeho jineho maleho ci velkeho potkana.

Proste se stane.
Eleanthis

.."v tiché záři výkladní skříně si nahá figurína prohlízí své pěstěné nehty.."
eleanthis
VIP
VIP

Příspěvekod withoutme » 29 črc 2005 22:04

fuj teď mám strach, pořídila sem si dneska měsíc a tejden starou samičku a chci ji dát ke speedy(rok a tři měsíce), s potkanama se stýkala, teď by mě jen zajímalo jestli ji mám teda dát ke speedy takhle malou nebo radši počkat až bude teda větší.speedy už po ní vyjela a dostala vynadáno. docela se bojim aby nežárlila, nebo nebyla nasraná že dostala vynadáno a nezakousla ji
withoutme
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod eleanthis » 31 črc 2005 10:11

Nevim, jestli je to uplne dobry napad. Pokud speedy vyjede po malem potkanovi zubama a vypadalo by to, ze ma zalusk ji zakousnout, nemyslim, ze je dobry napad davat k ni dalsi kousek. Mozna bude jako moje Ciri, proste se nesnese s nikym jinym v rajonu.
Eleanthis

.."v tiché záři výkladní skříně si nahá figurína prohlízí své pěstěné nehty.."
eleanthis
VIP
VIP

Příspěvekod Adéla » 11 srp 2005 08:13

Withoutme, jestli máš důvodné podezření, že by to dopadlo špatně, tak nech malou ještě vyrůst. Ať není tak mrňavá a ať se trochu "orazí" v novém prostředí. Občas zkus setkání přes mříže nebo někde na neutrální půdě pod přísným dozorem. Možná to nepůjde, ale většinou se potkani seznamují bez problémů, tak proč hned házet flintu do žita :)
Obrázek
Adéla
Malý potkan
Malý potkan

zabijak

Příspěvekod iwca » 09 kvě 2014 00:54

Ahoj, mám dva potkanky jeden 5 měsíců spíš klidas většinou zalezlej a klidném a druhý 4 měsíce ddabel hodně si hraje a lumpaci. Domů jsem si přinesla další dva brasky , aby jim nebylo smutno...nejprve jsem seznámila s mladsim vše bylo ok, ale když jsem přivedla staršího během pár vteřin oba zabil nemohla jsem nic ...ani k nim necuch hned se na ně vrhnul. Naštěstí ....i když je to hnusné umřeli okamžitě...má otázka zní je to normální.?
iwca
Růžovka
Růžovka

Re: zabijak

Příspěvekod womi » 09 kvě 2014 06:26

nějaké info je tady: viewtopic.php?f=9&t=424
Jinak - normální to není, ale občas se to stane. Mám pocit, že buď to dělaj potkani, co mají přemíru hormonů, až jim z toho švihlo a nebo cítí, že s miminkama není něco v pořádku. Těžko říct. Každopádně, doporučuji už s tímto samcem seznamování nezkoušet. Teda ale v 5ti měsících - to je puberťák, to bude hormonama. Jakej jinak je? nebývá naježený, když cítí něco nového, ufuněný a podobně? "neotírá se" okolo zdí například? oranžový maz na kůži? A jak se chová k tomu druhému?
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod iwca » 09 kvě 2014 07:24

No jinak je to kliďas, vetšinou je teda v pelechu, ale když ho pustíme mazlí se, nefuní, neježí se nic. k tomu druhému se chová spíš podřízeně. Každopádně určitě už nebudu zkoušet k němu dát žádného dalšího potkánka, to bych asi už nepřežila.
iwca
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Dr.Jenny » 09 kvě 2014 13:05

ještě bych se zeptala, odkud byla mimča a jak byla stará?
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jůlinka, Lízinka, Stuart

Příspěvekod iwca » 09 kvě 2014 14:17

Byl jim měsíc a měla jsem je od jedné slečny, která zachránila jejich maminku od hada.
iwca
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod chesterfield » 09 kvě 2014 16:22

vím je to těžké sama jsem takový smrtelný útok zažila - zřídkavé a přikláním se k tomu, že miminka nebyla v pořádku. Chápu, že už to zkoušet nebudeš, a když má kamaráda se kterým je spokojen tak to ani není třeba. Jen by mne zajímalo, jestli by ses mohla dovědět jak žijí případní sourozenci
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Dr.Jenny » 09 kvě 2014 17:44

je možné, že z miminek něco cítil, co se mu nelíbilo....kdybych k nim chtěla někoho zkusit přidávat, tak už jedině nějakého staršího. Ale chápu, že už to nebudeš chtít třeba nikdy zkoušet s tímhle klukem.
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jůlinka, Lízinka, Stuart

Re: smrt miminka při pokusu o začlenění

Příspěvekod Bruca » 27 úno 2016 15:32

Ahoj,

Vytahnu stare tema, protoze se nam ted stalo uplne to stejne :cry:
Meli jsme dve potkanky, ted by mely rok a ctvrt. Jedna pred 14 dny zemřela, respektive jsem ji nechal uspat - asi nador hypofyzy, alespon dle priznaku
Vcera jsem koupil mladou samicku ve zverimexu, aby nezustala sama. Nechal jsem ji v mensi klicce, Micka kolem ni behala, zdala se byt nadsena, ocuchavali se, vse relativne v pohode. Teda az na to, ze Micka kousla mladou do drapku. Vecer jsme je pustili k sobe na posteli, ocmuchali se a nejak si se dal nevsimali, zadna bitka, pohoda. Tak jsme vypusovali klec, vymenili domecek, oprali hamaku, dali zasobu jidla, druhou napajecku, zmenili patra v kleci... Prvni dve tri minuty OK, pak se na mladou Micka vrhla. Napoprve jsem je od sebe oddelil, vzapeti to zaclo znovu, a Micina prokousla mlade krk :cry:
Takze, popravde, nevim co dal. Zena by nejradsi Micku vyhodila z domu, nekomu darovala. Dalsi mlade k ni kupovat nebudeme, nechame ji asi dozit. At uz u nas nebo u nekoho jineho.

Snazili jsme se je spratelit moc brzo? Nebo ji mlada nevonela? Kdybych je roztrhl zavcasu a dal k sobe treba za 2 mesice, myalite, ze by to uz bylo OK nebo by to dopadlo stejne?

Diky a mejte se
Brůča
Bruca
Růžovka
Růžovka
Potkani: Micka 1/2015 -
Myska 1/2015 - 2/2016
Mala hneda 2/2016 - 2/2016 - neprezila seznameni :(

Další

Zpět na Seznamování potkanů