Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Dospělé samičky + miminko

Jak řešit problémy při seznamování? Přijme potkan jiného potkana?

Re: Dospělé samičky + miminko

Příspěvekod nevi » 30 led 2012 12:48

Měla jsem samici, která vřeštěla, když na ni někdo sahal, když na ni nikdo nesahal, když byla uprostřed rvačky i když rvačka probíhala vedle ní :zip: :roflmao: na to si zvykneš
nevi
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Fatima » 30 led 2012 20:03

nevi - fakt :lol: noo tak to je síla, třeba mám taky takovýho případa doma :-)
Obrázek
Fatima
Skákavka
Skákavka

Příspěvekod CZpavinka » 31 led 2012 12:12

no co se týče přehnanýho pištění, tak takovou zkušenost uplně nemám, ale můj ali piští když ho hladím prosti srsti, tak jemně píská ale drží jak beram a pocvakává zubama :-D tak nevím...nedejbože když přestanu, to se dožaduje nášupu :lol:
CZpavinka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Apple - blue burmese - *1.11.2010 †2.1.2013
Alibaba Al Gabal - ruský silver - *19.12.2010 †19.1.2013
a Hugo

Příspěvekod Fatima » 01 úno 2012 10:45

Tak i po 5ti společně strávených dní v jedné kleci se neustále konají mini souboje...nejvíc o žrádlo. Krev neteče a tak to nechávám být...občas Ema s malou Agátou spí. Cherie se oběma straní...tak se uvidí...přehnaný pištění je na dením pořádku, Cherina je uječená to sem si již zvykla, ale že budu mít dalšího řvouna, to mě nenapadlo. Stačí když začne Ema malou čistit a už píská...hysterka...
Obrázek
Fatima
Skákavka
Skákavka

Příspěvekod Fatima » 01 úno 2012 19:25

Sáákra. Před chvílí sem si všimla, že malá Agáta má roztrhlou nohu dost ošklivě, je to docela velká rána a tak sem jí to namazala, vrátila jí do klece, ale musela sem jí zase vyndat protože holky jí k tomu pořád čuchaly a bojím se, že by jí s tou ránou ještě něco udělaly. Dala sem ji zvlášť, co se dá dělat?! Myslíte že až se jí ranka zahojí a vrátila bych jí k nim do klece, že to bude horší? Nevím jak se jí ta rána stala, podle mě jí jedna z velkých sekla drápkem a roztrhla jí nožku při tom jejich kočkování :(
Obrázek
Fatima
Skákavka
Skákavka

Příspěvekod chesterfield » 03 úno 2012 01:12

přesně tyto rány jsou obvykle nehoda, ale nedávala bych ji pryč, seznamování pak začne nanovo, čím si ji to natřela?
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Fatima » 03 úno 2012 06:02

Natřela sem ji to hemagelem...je na hojení tržných ran, atd. Krásně se to hojí. :-) A protože sem se nemohla koukat na to jak ji holky z klece vypuzují rozhodli jsme se s přítelem vzít si od jedný jeho kamarádky miminko potkání, bude s Agatkou v kleci a holky budou mít svoje :-) Nechtěla bych nechat Agišu samotnou...
Obrázek
Fatima
Skákavka
Skákavka

Příspěvekod chesterfield » 03 úno 2012 06:31

Ahoj Agatko, koukám že máš prima paničku, budeš se mít královsky a budeš mít svojí vlastní kamošku, zdraví předchůdce
Akátek
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Nelinka, Andromeda
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero

Příspěvekod Fatima » 03 úno 2012 08:26

Ches hezké :-) sem ráda že Akátek našel takovou paničku, má se u tebe určitě královsky...
Obrázek
Fatima
Skákavka
Skákavka

Dospělí samec (dědek) a mimino

Příspěvekod ATFD » 04 úno 2012 01:45

Ahojte,
hledala jsem, jak jsem mohla, ale ještě jsem nenašla úplně vhodnou odpověď a nerada bych o prcka přišla, tak se radši zeptám... Kdyžtak se omlouvám za zbytečný příspěvek.
Mám 2 a třičtvrtě letého potkana Dannyho. Je to dumbo a celkem macek, po Vánocích vážil 620 gramů. Bydlel se svým tátou a strýčkem, kteří už nás opustili :( Jeden na začátku listopadu a druhý hned po Vánocích. Minulý týden jsem se rozhoupala ke koupi mimina. Původně jsem chtěla dva, aby až odejde i Danny, nebyl nový sám, ale ve zverimaxu měli jen jednoho samečka. Odhaduji věk tak 6 týdnů a váhu něco přes 150 gramů. A teď problém - jak je seznámit, aby nedošlo k úhoně Jerryho, který je o 2 a půl roku mladší a o půl kila lehčí???
Mám jen malou klec, takže ji kluci měli pořád otevřenou a tím pádem měli volný pohyb po koupelně. Brzy začali brát klec jako domeček a koupelnu jako "zbytek klece". Danny už zásadně chodí na dlábo ven a běhá si po celé koupelně a očividně je to jeho revír.
Než jsem přinesla Jerryho, koupelnu jsem vytřela, aby byla "neutrální". Oba jsem je vypustila a když se asi po 10 minutách potkali jen k sobě čuchli a zas si šli po svých. Překvapilo mě, že vše šlo tak hladce. Kluci si sebe nevšímali a oba zkoumali terén, tak jsem je zavřela a seznamování opakovala večer, ale... Zase se po chvíli potkali a najednou řev a Danny Jerryho zavalil. Nevím jestli ho kousl nebo co mu vlastně dělal, ale Jerry ječel jak protržený a utekl. došlo mi, že kdyby přišlo na lámání chleba stačilo by jedno kousnutí a Jerry bude bez hlavy nebo hodně vážně zraněný. Počkala jsem do rána-Jerryho jsem dala do jeho přepravky a nechala ho v koupelně. Ráno mě překvapilo, že Danny spal vedle Jerryho přepravky. Naivně jsem si myslela, že máme vyhráno, ale když jsem Jerryho pustila Danny se na něj zase vrhl a začal ho kousat do zátylku, Jerry se ho snažil odstrčit, ale (kupodivu) se mu to nepovedlo, tak jsem Dannyho odtáhla. Pak nám prcek utekl a na dva dny zalezl pod kuchyňskou linku, tak tím mé seznamovací pokusy skončili.
Když konečně vylezl, nechala jsem ho den odpočinout a přišel pokus číslo 3, ale se stejným výsledkem. Zajímavé je, že Danny hodně často spí vedle přepravky a škrábe se na ní, aby na prcka viděl a cítil ho. Jerry se ho teď vcelku bojí a moc se nechce kamarádit ani přes přepravku.
Teď jsem se v různých diskuzích dočetla, že pokud to není do krve, že je mám nechat se "prát", ale mám z toho strach, protože je to opravdu jen otázka jednoho kousnutí. Jenže když Jerryho nechám vyrůst, budou se seznamovat hůř nebo ne? Chtěla jsem mladého samce, aby si ještě nedělal nároky na teritorium a snáz se podřídil. Ale teď mám zase strach, že je to takový škvrně...
Předem děkuju za rady a návrhy :-) Pokud se mi to povede, přikládám fotku Dandyse a Jerrýska (schválně, jestli je rozeznáte) :lol:
Přílohy
Směs 015.jpg
Malý velký muž :-)
Směs 014.jpg
Úplně první "čuch" :-) Prostě, když se kluci poprvé potkali...
ATFD
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Kukla » 10 úno 2012 10:37

Půjdu si dneska vyzvednout měsíční miminko, myslíte, že je dobrý nápad vzít hoky (téměř dvouletá a pětiměsíční) s sebou, aby se seznámily už v přepravce, nebo radši přivézt mimino domů a tam pod dohledem je spolu pustit?
Kukla
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Hany Pinponka, Constance Šuprdlík a Šusta

Navždy nás opustily:
Bedříšek (Ekkaté)
Babetka Moped (Eruda)
Mája Rosenheim

Příspěvekod womi » 10 úno 2012 10:39

Radši bych je seznamovala až doma. za tu cestu budou mít přepravku dost "ovoněnou" a nemuselo by s jim líbit cizí škvrně
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod Kukla » 10 úno 2012 13:08

Díky, potvrdilas mi to, co jsem si myslela taky... Povezu mrně v přepravce osmrděné mými holkami samotné :lol:
Kukla
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Hany Pinponka, Constance Šuprdlík a Šusta

Navždy nás opustily:
Bedříšek (Ekkaté)
Babetka Moped (Eruda)
Mája Rosenheim

Příspěvekod chesterfield » 11 úno 2012 06:58

to je ideální, a budeš mít na seznámení i víc klidu, je prima, že budou mít kamošku.

chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Nelinka, Andromeda
Mazlík a Uzlík

Příspěvekod zoom » 14 čer 2012 20:51

chtela bych se zeptat ... donesla jsem si domu maly miminko potkánčí .. ae pri seznamovani kdyz chtela mala potkanice utect tak ji velka kousla do ocasku a odmitala ji pustit .. takze tekla krev .. a kdyz sem chtela za vetsi potom jit.. umyla sem si ruce .. a nastavila ruku ke kleci aby za mnou vylezla tak sla ocmuchavala me ...tvarila se ze v pohode .. a pak me kousla do dlane ... tak sem holky rozdelila kazde do jedne klece a dala vedle sebe ... ae vetsi furt stoji na kraji a prska na malou a kouse mrize ... bojim se ted na velkou potkanici sahnout ... a nwm jak je mam ted seznamit bez toho aby zas nekdo prisel k urazu .. muzete nekdo poradit?
zoom
Růžovka
Růžovka

PředchozíDalší

Zpět na Seznamování potkanů