Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Dospělé samičky + miminko

Jak řešit problémy při seznamování? Přijme potkan jiného potkana?

Re: Dospělé samičky + miminko

Příspěvekod SKARIJJ » 24 pro 2011 11:40

no mala to schyta když je moc rozdivočená, možná si pořídím ještě jednu aby byly 3 a male aby si mohli spolu hrat :twisted:
SKARIJJ
Růžovka
Růžovka
Potkani: Cvalda a Šmoulinka

Příspěvekod Pepinie » 24 pro 2011 13:34

to je výborný nápad :up:
Všechno moje štěstí běhá na čtyřech nožkách! (a to největší běhá na dvou:)
Obrázek
http://mures-noble.cz
Pepinie
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: všechny moje myšátka najdete na www.mures-noble.wz.cz
Chovatelská stanice: Mures Noble

Příspěvekod maruska.al » 24 pro 2011 14:23

To je super,ze uz to vypada lip!;-)Holky si zvyknou.A dalsi mimco bude rado za kamaradky.
maruska.al
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Josefínka, Tonička (alias Consuela Al Gabal) a Otylka (alias Empathy Al Gabal)

Za duhovým mostem čekají: Klárka, Ludvička, Svjatoslávek, Sergejíček, Leošek, Béďa a Chopinek

Příspěvekod petra » 25 pro 2011 19:59

Dneska jsem podruhé zkoušela seznámit velkou Zoe s miminkama a opět jsem musela ihned zakročit, mám prostě strach, že tmavou (Bibianu) zakousne. Chodila kolem bílé (Albíny) a té si ani nevšimla, jenže pak k ní přišla Bibiana a vystartovala po ní. Tak jsem ji rychle odtáhla a malou ještě držela v tlamičce. Ale Bibi je v pořádku, nic ji není. Teď už se vážně bojím ji seznamovat..a už se mi to nechce ani zkoušet, jako by na ni měla alergii... :?
Čím více miluješ zvířata, tím více jsi člověkem
petra
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Gedžitka, Bibianka,Andělka
Za duhovým mostem: Albínka, Zoe

Příspěvekod chesterfield » 30 pro 2011 09:14

možná to v tomto případě bude chtít více času, ne vždy je miminko přijato hned, třeba u mne to jednou trvalo dva měsíce.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Fatima » 10 led 2012 13:12

Přivezla jsem miminko ze zverimexu (nyní sem si 100% jistá že je to samička :) ). Dneska sem pomalu zkoušela začít holky seznamovat s miminem...nechci nic uspěchat a tak sem prostě vzala malou a dala jí k nim do klece - ta lítala a byla spokojená. Holky sem nechala očuchat zase její bydliště. Po chvíli sem dala malou do zavřené přepravky a nechala holky aby se na ní šli podívat blíž a očuchali se přes přepravku.
Ema (starší cca 1 rok a 2 měsíce) si v klidu malou očuchala a malá si očuchala jí. Když sem ale ukázala Cherie(cca 9 měsíců) že je malá v přepravce, začala čuchat a přišla mi jakoby nervózní, vydávala zvuk podobný syčení, ale jestli se ježila nepoznám páč je fuzzík.
Myslím si že s Emou se malá skamarádí rychle, ale u Cherie si nejsem jistá, kvůli jejímu chování při očuchávání přes přepravku. Mám se bát? Jak na to? Chci aby se všechny holky zžily a mohly být v jedné kleci.... :| :?
Obrázek
Fatima
Skákavka
Skákavka

Příspěvekod Kukla » 10 led 2012 13:16

Já jsem kdysi seznamovala dvě dospělé nové holky s mojí starší jednou a taky se tehdy syčelo. Syčely hlavně ale, když se viděly přes klec. Když byly spolu navolno, tak to docela šlo. Jedna z těch nových byla tehdy docela potvora a rvala se, ale všechno v rámci normy, lítaly jen chlupy, večer šly spolu do nové klece, ráno spaly na jedné hromadě. Rozhodně bych z první reakce nevyvozovala žádné závěry, myši potřebujou čas, aby je přešlo překvapení a začly se chovat nějak normálně ;-)
Kukla
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Hany Pinponka, Constance Šuprdlík a Šusta

Navždy nás opustily:
Bedříšek (Ekkaté)
Babetka Moped (Eruda)
Mája Rosenheim

Příspěvekod Fatima » 10 led 2012 16:22

Počkáme a uvidíme :-)
Obrázek
Fatima
Skákavka
Skákavka

Příspěvekod Fatima » 29 led 2012 11:59

Táák pokračujeme...
Holky sem pouštěla na neutrálním území a všechno bylo v pohodě a tak sem je předevčírem dala do vyčištěné společné klece. Po prozkoumání klece se Cherie i Ema začali do malý pouštět, řekla sem si že jí dokazují kde je její místo a tak sem je nechala. Krev netekla takže sem nechala holky v kleci i přes noc. Malá Agátka byla ale tak vystrašená že skoro celou noc visela na kraji hamaku a nechtěla slézt. Přes den to bylo lepší ale v noci zase to samé. Nyní spí odděleně starší v jednom rohu a Agáta v druhém... :| Chvíli i ležela se starší Emou v hamaku, ale to jim dlouho nevydrželo. Nevím co s tím. Myslíte že je mám nechat vklidu a čekat až malou přijmou ?? :?
Obrázek
Fatima
Skákavka
Skákavka

Příspěvekod Fatima » 29 led 2012 14:39

Teď sem je chvíli pozorovala a všimla sem si jedné věci a tohle chování nevím co znamená...Ema vlezla do hamaku k malé a chvíli jí čistila trochu hrubším způsobem, malá piskala a pak se od ní snažila vzdálit a Ema se k ní pomalu přiblížila a kousla jí ale dost. Proč? To mi není jasné.
Obrázek
Fatima
Skákavka
Skákavka

Příspěvekod chesterfield » 29 led 2012 17:50

kousla ji do krve? jinak miminka obvykle několi dní bezmocně visí někde, to se poddá.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod CZpavinka » 29 led 2012 19:05

já mám (možná svojí) teorii, že tohle mytí je jejich sociální projet stejně jako obracení na záda, u nás Epl alibabu myje často a nedejbože, když se nechce nechat, to ho pak taky "kouše", ale nejvíc epl provokuje aliho k tomu, aby ho začal čistit, z tohohle chování jsou u nás největší šarvátky, epl se prostě vnucuje, podsouvá uplně hlavu když se ali čistí a když se nic neděje uplně vidím, jak ho to rozčiluje, tak se na aliho vrhne a začnou se rvát jak koně
CZpavinka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Apple - blue burmese - *1.11.2010 †2.1.2013
Alibaba Al Gabal - ruský silver - *19.12.2010 †19.1.2013
a Hugo

Příspěvekod Fatima » 29 led 2012 20:36

ches - do krve to nebylo, nic neteklo ale malá u toho ječela jako by ji na nože brali...já myslím že se to snad časem podá.

czpavi - možná...ale ema přišla čistit sama.
Obrázek
Fatima
Skákavka
Skákavka

Příspěvekod jejula » 30 led 2012 11:54

Tak já mám jednoho potkánka většího a druhého má 3 měsíce a při hraní s velkym pořád ještě píská.Třeba když se čistí a tak!
Obrázek
jejula
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: [url=http://www.stooorage.com/show/1073/4739876_foto773.jpg][img]http://t1.stooorage.com/thumbs/1073/4739876_foto773.jpg[/img][/url]

[url=http://www.stooorage.com/show/1073/4739883_foto781.jpg][img]http://t1.stooorage.com/thumbs/1073/4739883_foto781.jpg[/img][/url]

Příspěvekod Pepinie » 30 led 2012 11:57

Fatimo u nás to bylo posledně stejné...třeba malou chytli zubama a tahali ji za zadeček...a teď jsou holky jako jedna...fakt mimča jsou uječené...takže opravdu dokud neteče krev neřešit...

jejul jestli on to nebude trochu hysterák...to jedna moje holka ječí furt...prostě jí to baví :D
Všechno moje štěstí běhá na čtyřech nožkách! (a to největší běhá na dvou:)
Obrázek
http://mures-noble.cz
Pepinie
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: všechny moje myšátka najdete na www.mures-noble.wz.cz
Chovatelská stanice: Mures Noble

PředchozíDalší

Zpět na Seznamování potkanů