Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Dospělé samičky + miminko

Jak řešit problémy při seznamování? Přijme potkan jiného potkana?

Re: Dospělé samičky + miminko

Příspěvekod Kimik » 13 dub 2013 17:06

Téma jsem ti přesunula, protože podobných dotazů už tu bylo opravdu hodně.
Jinak já mám taky klec, ze které mimina utíkají, takže kluky s nováčkama seznamuju postupně. Pouštím je nejen společně běhat, ale vždycky do klece pro mrňouse přidám třeba na půl dne jednoho dospělého ze smečky, další den zase jiného atd., takže se nakonec všichni znají ještě předtím než jdou do společné klece. Přes den kluci stejně většinou spí, takže jim menší prostor v kleci nevadí, večer je pak pouštím proběhnout a na noc dám zpátky do velké klece.
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod p.hubicka » 14 dub 2013 09:08

Díky
Elis♥ Dumbina♥ ségry ze zveráku *
p.hubicka
Velký potkan
Velký potkan
Potkani: Elis ♥ pořízená 23.2.2013 věk prý 2 týdny ale zdála se mi větší ;)
Dumbina ♥ údajná sestřička Elis.

Příspěvekod womi » 03 kvě 2013 16:53

zkoušeli jste někdy připojit samečka miminko k dospělé kastrované samici? Samička celý život zvyklá na kamarádku, dostala chlapečka jako společníka a tvrdě po něm jde, do krve. Nenapadá mě moc, jak tohle řešit, postupný přivykání přes klec se mi nikdy neosvědčilo, zatím jsem poradila jen s původní podestýlkou prcka dát na pár hodin do přepravky, aby načichl a pak zkusit neutrální území a holobyt.
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod chesterfield » 03 kvě 2013 20:01

jak je starý klučík? Ono my sme vlastně vždy dávaly kastrátka k samičkám opačnou zkušenost nemám a nevím jestli tady někdo bude. Nevídím to moc nadějně
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod womi » 03 kvě 2013 21:38

jsou mu 4 týdny, je to mimino. o to víc mě to zaráží. nebyl problém dát samice ke kastrovanýmu samci, nebyl problém běhat samci s dospělou kastrovanou samicí, ale tahle si na něm asi hojí ego nebo co :roll:

Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya

Příspěvekod chesterfield » 03 kvě 2013 22:24

no asi má z té své kastrace v hlavince zmatek - mimino to pro ní není a sameček je ji ehm, nanic. Tuhle kombinaci jsme asi fakt nikdo nezkoušeli. Můžu jedine držet palce ale moc to nevidím
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Lazi » 22 kvě 2013 17:33

Ahojte. Chci se zeptat. Právě jsme si donesli domů 2 holky a napadlo nás že by jsme jim pořídili ještě jednu kamarádku - ta bude ale k odběru až 6.6. Myslíte si že bude problém se seznamováním? Jak jsem to tady četl tak si myslím že by neměl, ale raději se ještě zeptám. Děkuju moc :)
Lazi
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Dr.Jenny » 22 kvě 2013 17:57

mazlete, ochočujte, vychovávejte a socializujte ty dvě a bude větší pravděpodobnost, že ji přijmou v pohodě.... já to nový mimino vždycky rovnou hodim do "jámy lvové" mezi ostatní a starejte se...;-)
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jůlinka, Lízinka, Stuart

Příspěvekod Lazi » 22 kvě 2013 18:37

Děkuju za odpověď. A asi je lepší čím dřív tím líp že? :) ... jakože lépe seznamovat když holky mají 2 měsíce než když pak budou mít 5 měsíců ? :) Děkuju a omlouvám se za blbé otázky :D
Lazi
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Dr.Jenny » 22 kvě 2013 19:17

hele je to případ od případu....u holek je to lepší, ty jsou tolerantnější i ve starším věku....přidávala jsem měsíční mimino k 2letým holkám a v klidu....teď nedávno jsem přidávala mimino k tříměsíčním puberťačkám a taky v pohodě....
já myslim, že jestli máte dvě, tak jí přijmou v pohodě....problémy bývaj, když je první potkan dlouho sám a pak se má seznamovat....
jestli maj holky 2 měsíce a za 14dní přidáte mimino, tak ji přimou v pohodě si myslim...maximálně si to mezi sebou vyjasní....obracení na zádíčka, pískání....pokud to není vyloženě sado maso, krve jak z vola, tak je to na dobrý cestě...;-)
takže socializujte...vyrovnaný potkan líp přijme dalšího, jak už jsem psala... ;)
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jůlinka, Lízinka, Stuart

Příspěvekod womi » 22 kvě 2013 20:19

budou se rvát, budou ječet, pískat, ale bude to jen hra. tohle všechno jsou pořád mimina a bude to bez problému, uvidíš

Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod p.hubicka » 13 čer 2013 08:55

Já musímstrašně pochválit naše holky :love:

11.6. sem domu přinesla Candy nahatinu.
Bála sem se jaknaše dvě " ranařky" co se pořád peroumalou vezmoumezisebe. Hoky mají cca 6 měsíců.
Seznamování proběhlo na gauči, kde to mají teda holky počůraný ale jako hlavní teritorium mají asi klec že?
Tak sem dala malou do přepravky, kde už holky byly aby ani ona neměla takový šok a světe div se! holky jí jen učuchaly a nechaly jí být :)
Když sem dala malou do klece tak taky pohoda a dneska už spolu spaly v hamaku :loveit:
malá kejchá jako blázen ale chce to čas no :)
Elis♥ Dumbina♥ ségry ze zveráku *
p.hubicka
Velký potkan
Velký potkan
Potkani: Elis ♥ pořízená 23.2.2013 věk prý 2 týdny ale zdála se mi větší ;)
Dumbina ♥ údajná sestřička Elis.

Předchozí

Zpět na Seznamování potkanů