Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Samec + samice - rozhodne NE!

Jak řešit problémy při seznamování? Přijme potkan jiného potkana?

Re: Samice a samec

Příspěvekod g.xxx » 21 čer 2008 12:00

nevi píše:Kastrovaní samci a samice mohou spolu žít v pohodě. Problém je spíš v tom, jestli je opravdu tohle pro tebe dostatečný důvod pro takový zásah do organismu. Jestli je samice v očekávání, tak by bylo asi nejjednodušíí nechat si doma jejího syna a dceru.

a jak bych je mela dat potom dohromady? nechat je treba tyden v oddelenych klecich, aby se ocichali a pak je pustit normalne dohromady? co kdyz se servou, mam je nechat at si to "vyresi sami" nebo je znovu oddelit? nerada bych aby se nejak dokousali...
g.xxx
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod nevi » 21 čer 2008 17:38

Především, samec se musí po operaci zotavit, ještě asi týden poté je plodný a cca pět týdnů trvá, než se vyplaví hormony a než přestane mít samčí pach. Samice má půl roku, musíš na mi pomalu - seznámit je na neutrálním místě, spolu mazlit, spolu pouštět.
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod g.xxx » 21 čer 2008 20:22

nevi píše:Především, samec se musí po operaci zotavit, ještě asi týden poté je plodný a cca pět týdnů trvá, než se vyplaví hormony a než přestane mít samčí pach. Samice má půl roku, musíš na mi pomalu - seznámit je na neutrálním místě, spolu mazlit, spolu pouštět.

OK, takze postupne mimo klec a az pak v kleci.
g.xxx
Růžovka
Růžovka

Re: Seznamování samiček

Příspěvekod g.xxx » 25 čer 2008 18:05

Dnes jsem zkusila dat k sobe moji samicku a samecka, jen je trochu seznamit pod dohledem, aby nedoslo k nechtenemu spareni. jsou ve spolecne kleci rozdelene pletivem uz vic jak tyden. a kdyz jsem dnes samicku drzela a dala ji cichnout k sameckovi, tak byla tak nepricetna, ze me kousla do prstu. pritom me nikdy predtim nekousla. to se asi tezko nekdy zkamaradi ze? :(
g.xxx
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Nergita » 26 čer 2008 08:47

no, nemá náhodou kastrovaný samec jiný pach než když je ještě i s kulkama?
Navíc, kolikrát nejde seznámit půl roku starou samičku s jinou samičkou.
Pamatuj, že i ta nejhorší hodina ve tvém životě trvá jen 60 minut. Obrázek
"Každý tě jednou opustí, nakonec jsme všichni sami. Všechno co máme, je to, čím jsme se během života stali"
Máme miminka!!! http://www.nergita.estranky.cz/stranka/miminka
Obrázek Obrázek Obrázek
Nergita
Superpotkan
Superpotkan
Chovatelská stanice: Nergita

Příspěvekod g.xxx » 26 čer 2008 10:48

Nergita píše:no, nemá náhodou kastrovaný samec jiný pach než když je ještě i s kulkama?
Navíc, kolikrát nejde seznámit půl roku starou samičku s jinou samičkou.

no asi je proste nepujde dat dohromady, skoda, mohli mit kazdy kamarada.
g.xxx
Růžovka
Růžovka

Mladá samička k mladému samečkovi

Příspěvekod Shev » 08 pro 2008 13:30

Chtěl bych se zeptat.. Mám doma ani né dva týdny mladého samečka, a přemýšlím že bych mu pořídil ještě samičku.. Stejně starou, ze stejného vrhu.. Myslíte že je to dobrý nápad? Miminka by mi časem určitě nevadili, spíš mi jde jestli by spolu sedli.. Stáří nebude ani dva měsíce..:) A jestli by pak nebyl nějaké probleém s ochočením a tak..
Shev
Růžovka
Růžovka
Potkani: Azrael & Samael

Re: Mladá samička k mladému samečkovi

Příspěvekod myjka » 08 pro 2008 13:37

Ani by ti nevadilo keby si mal potomka so svojou sestrou predpokladam? Nejakeho pekneho degena :? A idealne kazdych 9 mesiacov ďalšie.. :dozey:
myjka
černá ofce
černá ofce
Chovatelská stanice: CHS Myjka

Re: HOLKA S KLUKEM - NENENENENENE

Příspěvekod Shev » 08 pro 2008 15:27

Jo to máš pravdu, blbý nápad.. A co z jiného vrhu? :)
Shev
Růžovka
Růžovka
Potkani: Azrael & Samael

Příspěvekod myjka » 08 pro 2008 15:38

Moja odpoved je len ze by ti asi ani s manzelkou nevadilo mat dieta kazdych 9 mesiacov az kym by manzelka neumrela vysilenim ze? :|
myjka
černá ofce
černá ofce
Chovatelská stanice: CHS Myjka

Příspěvekod Zuza » 08 pro 2008 16:41

Mxjka to přirovnala přesně, prostě jak už název tématu jasně říká, prostě samceasamici dohromady prostě NECHOVAT!!! Blb+jší nápad ani nemůže být..
Obrázek
Zuza
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Toník, Loki, Loco, Inža a Dáreček Pan Myšák Bunky of Ratwood de la Womi :)

Příspěvekod Nergita » 09 pro 2008 10:02

Asi po milionté... :wallb: samec a samice se nemohou chovat dohromady. Březost trvá 21-23 dní a IHNED po porodu může samice znova zabřeznout, než se odstaví mláďata z prvního vrhu, hned je tu druhý a tak to jde pořád dokola. Skončí to ale po několika vrzích, jelikož samice vyčerpáním z porodů zemře :evil: . Samci jsou plodní od 5-6 týdnů (po odstavu), samice chvíli potom také, takže mláďata by jsi měl u 2 měsíce starých potkanů hned. Nehledě na to, že mláďata se špatně zadávají do nových rodin. Takže pokud to myslíš s potkany opravdu dobře, pořiď samečkovi kamaráda v podobě druhého samce. Je ještě mladý a kamarád se mu bude líbit.
Pamatuj, že i ta nejhorší hodina ve tvém životě trvá jen 60 minut. Obrázek
"Každý tě jednou opustí, nakonec jsme všichni sami. Všechno co máme, je to, čím jsme se během života stali"
Máme miminka!!! http://www.nergita.estranky.cz/stranka/miminka
Obrázek Obrázek Obrázek
Nergita
Superpotkan
Superpotkan
Chovatelská stanice: Nergita

Příspěvekod ratanka » 29 zář 2009 15:29

Promiňte ale nedá mi to abych sem taky nenapsala......množení potkánků ze zverimexu jen tak, bezúčelně se mi zdá hrozné, o to víc horší když spolu bydlí neustále v kleci.... copak nemáte rozum, jestli odchováváte mladé jen jako potrava pro hady tak je to zbytečné, protože takových množitelů je už dost... a navíc, pokud budete chovat potkánky z příbuzenského vrhu, mláďátka budou mít všelijaké poruchy, genetické vady, nádory......jestli chcete odchovat mladé a pak je odnést do nejbližšího zverimexu tak na to rovnou zapomeňte, protože většinou skončí jako potrava pro hady nebo u lidí, kteří ani nevědí jak potkánka chovat.... pokud je u sebe více samců nebo více samiček, nejlépe sourozenců, vůbec to nevadí, já mám dva samečky kteří nejsou sourozenci, starší od sebe o pár týdnů a skvěle spolu vycházejí.... tak si nejdřív přečtěte forum než sem budete psát!
ratanka
Růžovka
Růžovka
Potkani: Black ze Zverimexu
Vallis z Hůrky

Holky s klukama

Příspěvekod Nuki » 24 črc 2012 09:15

Ahoj, nevíte jestli je bezpečný seznamovat 2 cca 4 měsíční kluky (nevím to jiste jsou ze zverimexu) a Rok starou potkanku? (mám dvě ale tý druhý je to šumák že máme přirostek do rodiny) zatím sem to nezkoušel ale když holky pustím ven z klece okamžitě běžej ke klučíčí kleci a snažej se tam dostat. Myslíte že bych je měl pustit třeba na postel?
Nuki
Růžovka
Růžovka

Re: Samec + samice - rozhodne NE!

Příspěvekod chesterfield » 24 črc 2012 09:18

Bože můj to ten nadpis není dostatečně odpovědí? NE NE NE NE NE NE NE není to ani bezpečné a už vůbec ne rozumné!!!!! čtyřměsíční kluci jsou pohlavně dávno zralí, a stačí mžik máš zaděláno na miminka!!
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

PředchozíDalší

Zpět na Seznamování potkanů