Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Samec + samice - rozhodne NE!

Jak řešit problémy při seznamování? Přijme potkan jiného potkana?

Samec + samice - rozhodne NE!

Příspěvekod chesterfield » 27 kvě 2007 18:15

Dávám toto téma do Důležitých... lidi jsou nepoučitelní - nevi

Chestr, přidám ti sem původní příspěvky ze staré debaty:
Luczis píše:tak já sem měla pouze jednu krásnou potkanku a asi po měsíci sem dostala k narozeninám druhýho ale potkanáka.. nejdřív to byla hruza nesnesly se.... ale nechala sem je každej den za doszoru spolu a během tejdne si na sebe zvykli... ted se perou uz jen o jidlo a pak taky když se potkan snaží o... no asi chce děti :lol: :lol: :lol:

chesterfield píše::?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: Ty máš společně samičku se samečkem, nebo jsem to nepochopila. Ufff.

Luczis píše:jj mam ? ted sem se lekla co je spatne? :shock:

Tara píše:spatne je to,ze samicka bude mit v podstate porad dokola mlady...
a pokud ji nechces znicit,tak samecek a samicka dohromady NE
proste potkanice a potkan k sobe nepatri

myjka píše:A hlavne kam tie miminka das? musis mysliet aj na ne nie len na to ze si uziju... resp uzije si samec samicka sa utrapi :?

chesterfield píše:Nevím od koho jsi dostala k stávající samičce samečka, ale pokud to byl jeho vlastní nápad, tak byl opravdu nešťastný a nezodpovědný. Nehledě na to, že samičku ušteš porodama, tak co s miminkama,, Oni totiž rodí naprosto furt, když jsou spolu. Víš, přepokádám, že tohle nebylo zatím u Vás předmětem řešení, ale prosím Tě zamysli se , ono to fakt je Problém. Co na to rodiče, těm to také netrklo, že budou furt mladý?

Luczis píše:noo.. me to taky dělalo problém!! meli sme Lulu a pak sem z ničeho nic dostala citrona, kdybych to tušila zakazala bych ty holce mi ho dávat ale nevěděla.... a táta, protože nemoh vydržet že lulu ma velkou klec a citron je chudak jen v takovy ty přenosny ( 50x40x35 ) krabičce tak sem je dala k sobě... :(

chesterfield píše:no to táta ovšem asi blízkou budoucnost nevydrží také - abychom to pořešili - založím nové téma a tam to asi budeme muset rozebírat, protože se určitě zapojej i další - takže pokračuji v tematu _ Holka s klukem - nenenene

KatyQ píše:
Luczis píše:noo.. me to taky dělalo problém!! meli sme Lulu a pak sem z ničeho nic dostala citrona, kdybych to tušila zakazala bych ty holce mi ho dávat ale nevěděla.... a táta, protože nemoh vydržet že lulu ma velkou klec a citron je chudak jen v takovy ty přenosny ( 50x40x35 ) krabičce tak sem je dala k sobě... :(

Je sice fajn, že se taťka zajímá o dostatečný prostor pro tvé miláčky, ale kdo ví, jak bude snášet, až mu malí potkaníci zaplaví byt :roll: . Navíc chuďera ta holka - v jednom kuse mít malý... Zkus vaše přesvětčit o druhé klícce, nebo zauvažuj o kastraci.

tAK ZAKLÁDÁM NOVÉ TÉMA, PROTOŽE SE MI SITUACE U lUCZISKY ZDÁ DOST DŮLEŽITÁ NA NOVÉ TÉMA, TAKŽE PROSÍM REAGUJETE SEM.

Luczisko, opravdu to nejde je mít spolu, já chápu, je to opravdu smutný pohled na dva somostatné potkánky, ale věř mi dát spolu kluka a holky je skutečně těžká pohroma, neli - "průser" Mimina jsou raz dva hotová a potkánci mají vrhy od 8 - do 20 mláďět, stálo by možná zu uvážení, pokud je klec velká ji předělit na dvě smaostané, ale prosím odděl je. Jak dlouho už jsou spolu?
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Tara » 27 kvě 2007 18:32

presne jak uz se rikalo
samice a samec..v ZADNEM PRIPADE SPOLU!!!!!!
potkani jsou tovarny na miminka a jeste k tomu-tve potkanici uz je 6 mesicu-a pokud by to byl jeji prvni porod zakladas si o maler-potkanka muze umrit
proste potkanice apotkan k sobe nepatri...NIKDY!

takze ti nezbyva nez je rozdelit..nebo si dat samecka vykastrovat..
tatinek je sice hodnej ze se zajima o trapni zviratek..takhle ste jim ale zadelali na mnohem vetsi
Obrázek
Tara
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jupiter PotkanMarvel,Dark von chs Proximo,Alfonz(Vanius) PotkanMarvel,ufounek Vincentek,Obelix(Wizard )Rats of Darkness
odešli za Duhový most:-(((:
Flíček starší,Flíček mladší,Rufíček,Marfíček

Re: HOLKA S KLUKEM - NENENENENENE

Příspěvekod Luczis » 27 kvě 2007 18:33

jsou spolu něco kolem 2 až 3 týdnů
Luczis
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Tara » 27 kvě 2007 18:34

tak to je od sebe oddel..
citron proste bude muset byt v mensi klicce-nebo prepravce dokud si nesezenes dalsi klicku-vykastrujes ho-nebo ho proste nekomu(nebo lulu)nevenujes-treba kamaradce kde by u nej bylo dobre postarano
Obrázek
Tara
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jupiter PotkanMarvel,Dark von chs Proximo,Alfonz(Vanius) PotkanMarvel,ufounek Vincentek,Obelix(Wizard )Rats of Darkness

Příspěvekod Luczis » 27 kvě 2007 18:38

ok poradím se o tom s rodičema...

tak táta řikal jestli by nešel vykastrovat... hmm... to by udělal veterinář? nemáte zkušenosti?
Luczis
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Nergita » 27 kvě 2007 19:05

Napiš, jak je potkanice stará a jestli už měla miminka. Pokud spolu byli až 3 týdny, tak je nakrytá určitě! Kastrovat samečka nech, v Praze u MVDr Mikulcové (vše je v tématu o kastraci).
Pamatuj, že i ta nejhorší hodina ve tvém životě trvá jen 60 minut. Obrázek
"Každý tě jednou opustí, nakonec jsme všichni sami. Všechno co máme, je to, čím jsme se během života stali"
Máme miminka!!! http://www.nergita.estranky.cz/stranka/miminka
Obrázek Obrázek Obrázek
Nergita
Superpotkan
Superpotkan
Chovatelská stanice: Nergita

Příspěvekod chesterfield » 27 kvě 2007 19:10

no pokud byli spolu takouvou dobu, tak s miminkami počítej na 90 procent, enboj, je to sice trošku starost, ale už se endá nic dělat a holt budete mí t v rodině novou zkušenost. Ale poik to jde tak je odděl ještě dnes, nech rodiče přečíst tady co jsem psali, myslíme to všichni opravdu dobře a mám bohaté zkušenosti ( třebá já jsem k 18 miminkům přišla po jedné noci, kde jsem omylem dala samičku k samčekům :oops: a lez o mně říct že jsem skoro dospělá :oops: ) Takže nám prisím dej správu jak se Lulu chová, protože Ti pak dál můžeme poradit aby vše proběhlo v pořádku, jestli je skuteřčně březí.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Nergita » 27 kvě 2007 19:11

Aha, tak už jsem to vyčetla. Pokud je opravdu samičce kolem 5ti až 6ti měsíců, porod by měl být ok. Každopádně samici sledovat a pokud se ti nebude něco zdát, tak k vetovi. Bohužel spolu byli dost dlouho a tam ani nevíš, kdy krytí proběhlo, tak se nedá spočítat, kdy by měl být porod.
Pamatuj, že i ta nejhorší hodina ve tvém životě trvá jen 60 minut. Obrázek
"Každý tě jednou opustí, nakonec jsme všichni sami. Všechno co máme, je to, čím jsme se během života stali"
Máme miminka!!! http://www.nergita.estranky.cz/stranka/miminka
Obrázek Obrázek Obrázek
Nergita
Superpotkan
Superpotkan
Chovatelská stanice: Nergita

Příspěvekod kofola » 28 kvě 2007 13:03

No, až teraz som to dočítala...
Všetko podstatné už bolo napísané, takže mi ostáva len dodať, že držím palčeky, aby samička nakrytá nebola, aj keď mali na to dosť času. A keď teda budú maličké, dúfam, že sa nájdu ľudia, ktorí ich budú chcieť.
A samčeka, ak nexceš, aby boli každý zvlášť, daj vykastrovať...
A naozaj, informuj nás, čo a ako, aby sme ti vedeli pomôcť.
kofola
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jordannus Mouseville
Chloramphenicol Womi´s rats
Zajac Iletis

Příspěvekod Phoca » 28 kvě 2007 13:16

ja vám neviem baby..veľakrát som čítala ako je kastrácia odporúčaná len ako posledná možnosť.. vykastrovať potkaníka len preto, lebo ho chcem mať spolu so samicou v klietke mi príde dosť malicherné.. tak zbytočný zásah do zdravého bezproblémového organizmu... :roll:
Stát, stát, někde na kopci stát
a zapálit ohně, višňový sad
potichu kousám a deru se ven,
ve dne jsou noci a v noci je den

...ve dne jsou VLCI.

Obrázek
Phoca
Moderátor
Moderátor
Potkani: ----------------------------------------
6 BUFEŤÁKOV:
*Sardinka - OdAdush (d, pearl self)
*Čiman - LMG (r, beige irish)
*Otario - Yawner's (d, rus.blue self)
*Eduardo - Niflheim (d, topaz self)
*Ugomon - Sibirskij (burmese self)
*Dr. Emmet Brown - Yawner's (d, beige self)
-----------------------------------------
SPOMÍNAME na:
Myšiho, Axíka, Milkyho, Ájinka, Hasiho, Ufinka, Bertíka, Alfíka, Jogiho, Vinýska, Darwina, Budulínka
------------------------------------------
Chovatelská stanice: Chiquitos de Phoca

Příspěvekod myjka » 28 kvě 2007 13:20

zdielam rovnaky nazor.. a ako tu uz bolo napisane kolkokrat klietka vyjde lacnejsie nez kastracia a nikomu sa tym neublizi...
myjka
černá ofce
černá ofce
Chovatelská stanice: CHS Myjka

Příspěvekod Tara » 28 kvě 2007 13:26

take jsem rikala,ze pokud to bude jen to posledni a nouzovy reseni..smaa pro kastraci nejsem..
nejsem pro zadny zasah do organismu zviratka(jako jsem proti praskam pro fenu aby neharala.ale to je ot..)
chce to si opravdu vsechno rozmyslet..
Obrázek
Tara
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Luczis » 28 kvě 2007 20:09

ok..... tak píšu, zatím jsem nedošla k žádnému závěru, a osobně si myslím že ta kastrace je vážně až moc " krutý " zásah, na to že chudak citroušek nam byl dán vlastně podvědomě a bez našeho souhlasu...
akorat sem v takovy situaci, že vážně potkanka ( lulu ) mam proto že mam tyhle zvířátka ráda a je vážne užsna... a rozhodně ne proto, abych měla ještě problémy a vážně mi věřte že kupovat další klec do malyho pokeje ( i kde je to asi nutný ) je pro mě taky takovy blby řešení.... :( Vážně nevím... :( :cry:
Luczis
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Bethan » 28 kvě 2007 20:34

samozřejmě je kastrace poslední řešení...podívej, mám pokoj 2X3 metry, ve kterym mám milion věcí a přes to tu mám dvě klece 45X70X35...myslim, že jedna malá klícka se vždycky vejde...nebo holt zkusit dát nějakýmu známýmu myšáka, ale rozhodně bych je neměla spolu :(
Člověk by se neměl vylučovat z říše zvířat.
Sigmund Freud
-------------------------------------------------
http://www.proximo-shop.cz
Nové zboží :) široký potkaní sortiment
Bethan
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Bass Skanálu alias Coudy, Bentley od Riky alias Miminko, Diodon of Gremleens alias Piškotek; Agnes of FeeDees; Coronella of Gremleens alias Cookie; Bluenny alias Modřenka, Karlík od Adélky alias Samael, Miminko Matheus z Hůrky alias Matyášek
Chovatelská stanice: Proximo

Příspěvekod myjka » 28 kvě 2007 20:35

A uz si ich aspon oddelila?
myjka
černá ofce
černá ofce
Chovatelská stanice: CHS Myjka

Další

Zpět na Seznamování potkanů