Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Dospělí samci + miminka

Jak řešit problémy při seznamování? Přijme potkan jiného potkana?

Re: Dospělí samci + miminka

Příspěvekod chesterfield » 31 říj 2011 17:27

ehm, no asi dve mimina by to řešili
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Krysa Vasilisa » 31 říj 2011 17:29

Čpavi, pořídila bych dvě mimča. Už jen z důvodu, že kluci jsou velcí a nebudou mít na něj tolik trpělivosti, aby si s ním hráli. A odpadne ti starost, co se stane až kluci odejdou.
Potkani jsou má zenová zahrada.
Za Duhovým mostem čeká Borůvka , Edoušek , Normíček , Kuřátko , Gaťkoušek , Spoček , Snuffík , Gizmíček , Gustíček , Roníček, Bubáček , Ylbínek, Ingrýšek , Dibi , Šibi , Bibi , Bubla, Aldík, Minnie, Černoprdelnice , Madlenka , Olinka .

Obrázek Za nahotu se nestydíme! Obrázek
Krysa Vasilisa
Aukční krysa
Aukční krysa
Potkani: Za Duhovým mostem čeká Borůvka, Edoušek, Normíček, Kuřátko, Gaťkoušek, Spoček, Ňaffinka, Gizmíček, Gustíček, Roníček, Bubáček, Ylbínek, Ingrýšek, Dibi, Šibi, Bibi, Alda, Bubla, Minnie, Černoprdelnice, Madlenka a Olinka.

Příspěvekod CZpavinka » 31 říj 2011 18:53

asi to tak udělám no...ale stejně ještě nejsem rozhodnutá pevně

myslíte, že třeba eplík tím, že nemá nějakýho venkovního kámoše na lezení ztrádá?
CZpavinka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Apple - blue burmese - *1.11.2010 †2.1.2013
Alibaba Al Gabal - ruský silver - *19.12.2010 †19.1.2013
a Hugo

1,5 letej klučík

Příspěvekod Christie » 06 led 2012 00:03

Ahojky, mám 1,5 letého Toníčka a bohužel mu před několika dny zemřel parťák (zápal plic), je smutnej, sice papká, ale neni to on. Myslíte, že má smysl mu pořídit kamaráda? nechci aby byl smutnej, ale zároveň nevím aby mu neublížil. Máte s tím někdo zkušenost?
Christie
Růžovka
Růžovka

Re: 1,5 letej klučík

Příspěvekod Pepinie » 06 led 2012 00:15

pokud byl do teď zvyklý na kámoše tak určitě neváhej...podle mě s přijmutím problém mít nebude...
Všechno moje štěstí běhá na čtyřech nožkách! (a to největší běhá na dvou:)
Obrázek
http://mures-noble.cz
Pepinie
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: všechny moje myšátka najdete na www.mures-noble.wz.cz
Chovatelská stanice: Mures Noble

Příspěvekod CZpavinka » 06 led 2012 00:49

a možná by nebylo na škodu pořídit dva, většinou jsou mimča dost hravá a vím, že ti moji dva už jsou víc spavci než aktivní, jeden bude mít 1,5roku teď v dubnu a je vidět rozdíl :up:
CZpavinka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Apple - blue burmese - *1.11.2010 †2.1.2013
Alibaba Al Gabal - ruský silver - *19.12.2010 †19.1.2013
a Hugo

Příspěvekod Pepinie » 06 led 2012 00:55

jo jo Czpavinka má pravdu :up:
Všechno moje štěstí běhá na čtyřech nožkách! (a to největší běhá na dvou:)
Obrázek
http://mures-noble.cz
Pepinie
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: všechny moje myšátka najdete na www.mures-noble.wz.cz
Chovatelská stanice: Mures Noble

Potkaní dědek a mimino

Příspěvekod ATFD » 04 úno 2012 09:47

Ahoj,
tak konečně jsem našla správné téma, tak se zeptám i tady. Je tu spousta příspěvků, ale všechno je věkově strašně malý rozdíl, tak se pro jistotu ptám znovu... Prosím o trpělivost při čtení mého slohu, ale radši se zeptám, než aby se něco zle pokazilo...
Mám 2 a třičtvrtě letého potkana Dannyho. Je to dumbo a celkem macek, po Vánocích vážil 620 gramů. Bydlel se svým tátou a strýčkem, kteří už nás opustili :( Jeden na začátku listopadu a druhý hned po Vánocích. Minulý týden jsem se rozhoupala ke koupi mimina. Původně jsem chtěla dva, aby až odejde i Danny, nebyl nový sám, ale ve zverimaxu měli jen jednoho samečka. Odhaduji věk tak 6 týdnů a váhu něco přes 150 gramů. A teď problém - jak je seznámit, aby nedošlo k úhoně Jerryho, který je o 2 a půl roku mladší a o půl kila lehčí???
Mám jen malou klec, takže ji kluci měli pořád otevřenou a tím pádem měli volný pohyb po koupelně. Brzy začali brát klec jako domeček a koupelnu jako "zbytek klece". Danny už zásadně chodí na dlábo ven a běhá si po celé koupelně a očividně je to jeho revír.
Než jsem přinesla Jerryho, koupelnu jsem vytřela, aby byla "neutrální". Oba jsem je vypustila a když se asi po 10 minutách potkali jen k sobě čuchli a zas si šli po svých. Překvapilo mě, že vše šlo tak hladce. Kluci si sebe nevšímali a oba zkoumali terén, tak jsem je zavřela a seznamování opakovala večer, ale... Zase se po chvíli potkali a najednou řev a Danny Jerryho zavalil. Nevím jestli ho kousl nebo co mu vlastně dělal, ale Jerry ječel jak protržený a utekl. došlo mi, že kdyby přišlo na lámání chleba stačilo by jedno kousnutí a Jerry bude bez hlavy nebo hodně vážně zraněný. Počkala jsem do rána-Jerryho jsem dala do jeho přepravky a nechala ho v koupelně. Ráno mě překvapilo, že Danny spal vedle Jerryho přepravky. Naivně jsem si myslela, že máme vyhráno, ale když jsem Jerryho pustila Danny se na něj zase vrhl a začal ho kousat do zátylku, Jerry se ho snažil odstrčit, ale (kupodivu) se mu to nepovedlo, tak jsem Dannyho odtáhla. Pak nám prcek utekl a na dva dny zalezl pod kuchyňskou linku, tak tím mé seznamovací pokusy skončili.
Když konečně vylezl, nechala jsem ho den odpočinout a přišel pokus číslo 3, ale se stejným výsledkem. Zajímavé je, že Danny hodně často spí vedle přepravky a škrábe se na ní, aby na prcka viděl a cítil ho. Jerry se ho teď vcelku bojí a moc se nechce kamarádit ani přes přepravku.
Teď jsem se v různých diskuzích dočetla, že pokud to není do krve, že je mám nechat se "prát", ale mám z toho strach, protože je to opravdu jen otázka jednoho kousnutí. Jenže když Jerryho nechám vyrůst, budou se seznamovat hůř nebo ne? Chtěla jsem mladého samce, aby si ještě nedělal nároky na teritorium a snáz se podřídil. Ale teď mám zase strach, že je to takový škvrně...
Předem děkuju za rady a návrhy :-) Pokud se mi to povede, přikládám fotku Dandyse a Jerrýska (schválně, jestli je rozeznáte) :lol:
Přílohy
Směs 015.jpg
Jen drobný rozdíl proporcí :-)
Směs 014.jpg
První pokus o seznámení
ATFD
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod chesterfield » 04 úno 2012 13:21

no věkový rozdíl je opravdu veliký a fyzický - no malá blecha na medvědovi. Asi bych jako základ okamžitě pořídila dalží mimino. Ze všech hledisek nejlepší řešení - Tvé nervy nebudou tak napjaté dva se totiž už zalehnou blbě. Kluci se vyřáděj a Macek nebude stíhat. To že řvou je normální - řvou srdceryvně ale většinou je to obranný mechanizmus a výkřik vzdávám se. To kousání - tahá jej za kůži na krku? tahá jej za ocásek, za tlapky - všechno normální projevy, pokud malej hystericky se nevytrhne většinou z toho nebývá zranění. Chce to opravdu ner´vy, neoddelovat zbytečně - vše začne nanovo. On mu musí dát najevo, že je starší a je tu pánem. Určitě pořid dalšín mimi.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Nelinka, Andromeda
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero

Příspěvekod ATFD » 04 úno 2012 21:43

Ahoj,
děkuji za odpověď. Dneska jsem udělala menší "pokus" a to, že jsem jim na chvíli prohodila obydlí. Danny mlaďochovi pořádně uklidil přepravku a Jerry staroušovi poršmejdil klec... Po chvíli jsem je oba dala do vany-neutrálnější území už mít nemohli a aby je nezábly packy, dostali jednu poskládanou útěrku. Zhasla jsem a čekala. Chvíli bylo až ohlušující ticho, tak jsem asi za 10 min rozsvítila a výsledek? viz foto :-)
Na noc je nechám oddělené a ráno je zas dáím do vany. Jerry si vždycky zaleze do kouta moc nezkoumá-přecejen má z Dannyho respekt a ví, že je koupelna jeho. Jenže nechci, aby ležel na dlažkách, tak ho vždycky uklidím a nemají možnost se seznamovat. A opravdu je ještě nechci společně zavřít Dannymu do klece. Jednak je neohrabaný a mohl by prcka zalehnout a hlavně celá klícka je Dannyho "domeček", jak jsem psala níže a nechci mu tam dávat malého vetřelce protože je ještě trouba a nevěděl by kudy utéct.
Mimino jsem už konzultovala s přítelem a pojedeme pro druhé (případně třetí :-)). Už máme podchycené škvíry, kudyma může potkaní zlotřilec utéct do míst pro potkany nevhodných, ale tuze lákavých :-) Původně byly v plánu dvě, ale bohužel je neměli. Další prcek by se s mladým měl seznámit dobře, že? A Dannymu už to asi taky moc nepřijde, jestli jedno škvrně nebo dvě...
Tak ještě jednou díky, dám vědět až bude další mimčo a jak vše probíhá dál.
Zatím ahoj Lucka
Přílohy
Směs 663.jpg
Malá svačinka :-)
Směs 662.jpg
ATFD
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod chesterfield » 05 úno 2012 09:14

vypadá to nadějne - přejeme příjemné a hezké další seznamování.

chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Nelinka, Andromeda
Mazlík a Uzlík

Příspěvekod ATFD » 05 úno 2012 15:16

Tak dnes jsme si přinesli dalšího mlaďocha. Jelikož tady nemám už další klec nebo přepravku, dala jsme všechny 3 do vany, ať se oňuchají tam. Ten nový hned zaparkoval u misky s žrádlem, Jerry ležel na útěrce a ani nedutal a Danny běhal sem tam jako pominutý. Nakonec si zalez do přepravky a tam usnul. Mlaďoši si spolu zalezli do domku a spí taky. Přijde mi, že se karty trochu obrátily a Danny je teď ten chudák. Tak jen nevím, jestli ho mám "trápit" a dávat mu do klece ty dva puberťáky. Na druhou stranu, potkani jsou společenští a on ze začátku žil se svýma 5 sestrama a mamkou a pak šel do klece k taťkovi a strýčkovi, tak je zvyklý na společnost... Jste tady samí zkušení chovatelé, tak ještě prosím poraďte a vyřešte mé dilema, fakt si s tím nevím rady.
Přijde mi to, že Danny rezignoval, když mu po revíru postupně začaly běhat dvě mimina. Je fakt, že svého času on byl ten nejmladší, tak jestli si jen není jistý a zvykne si. Nechci mu na stará kolena znepřijemňovat život. Napadlo mě, že bych je dnes dala do jedné klece a uvidím, když to Dannymu bude moc vadit, dovezu si druhou klec a ti dva budou vedle a budou společně chodit jen ven. Nakonec se to tak vyřeší samo-všichni mají volný pohyb po koupelně a když budou dvě otevřené klece, tak si každý vleze kam bude chtít a s kým bude chtít, ne?
Přikládám fota s přírůstkem. To bylo zas vybírání... Nějak se mi nelíbí představa, že ti zbylí, které si nemůžu vzít, budou zkrmení a já vybírám toho šťastlivce, kterej bude žít :-(
Přílohy
Tom 007.jpg
Danny radši vyklidil pole
Tom 003.jpg
s Jerrym jsou stejně velcí, ale Tom váží o 30gramů méně...???
ATFD
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod chesterfield » 05 úno 2012 15:22

dala bych je Dannymu obadva, neboj on se s nima vypořádá, určitě jim neublíží, to už by si viděl agresivitu u toho jednoho. Holt si to vyříkají.

chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Nelinka, Andromeda
Mazlík a Uzlík

Příspěvekod ATFD » 05 úno 2012 17:43

Tak už jsou všichni v kleci. Prcci se choulí v jednom koutku a Danny chrní ve druhém. Sem tam po nich vystartuje a Jerryho obrací na záda. Už asi třikrát. Toma otočil jen jednou a teď už ho nechává. Předpokládám, že jeho čas taky přijde, až se tu trochu rozkouká. Taky si říkám, že kdyby je chtěl zabít, už by to udělal. Párkrát mě slušně prokousl prst a předpokládám, že není natolik zdegenerovaný, aby nevěděl, kam kousnout, aby zabil... Tak jen dělá bubáky a zítra už budou na jedné kupičce :-)
Teď jsem u nich celou dobu seděla, kdyby něco, ale krom těch 2 výpadů byl klid. Danny jim vysvětlí, jaká jsou v jeho kleci pravidla a bude klid. Nakonec bude rád, že má kámoše-zas tak zatrpklej dědek to není :-)
Díky a zatím ahoj
ATFD
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod chesterfield » 05 úno 2012 18:16

ano, ještě bude určitě trošku mimincího jekotu ale to k tomu patří - je to prima že je přijal.

chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Nelinka, Andromeda
Mazlík a Uzlík

PředchozíDalší

Zpět na Seznamování potkanů