Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Dospělí samci + miminka

Jak řešit problémy při seznamování? Přijme potkan jiného potkana?

Re: Dospělí samci + miminka

Příspěvekod Hibari » 03 črc 2014 08:55

Bohužel ne - z okolí Brna, ale moc děkuji za nabídku.
Zatím se modlím že seznamívání proběhne jako když jsem k Dimkovi dávala Malekitha - bezproblémově až na mírnou počáteční ignoraci :-D jenže to byli oba mladí chlupáčci, co se mi vešli do půlky dlaně s rozdílem pár týdnů.
U té vany se spíš bojím toho jak je studená, budu jim muset přitopit.
Devil's nest pets: Dmitrij the Reaver, The Wrath of Malekit, Castiel, Todd the Wraith
Rainbow bridge: None (fortunately)
Hibari
Růžovka
Růžovka
Potkani: Moji kluci:
Dmitrij the Reaver (věčně nevzdávající se bojovník s respiračními obtížemi se zálibou pozorování světa z ramene jeho lidského otroka a velký milovník okurek a mrkve v jakékoliv podobě)

Malekith (užárlený "alfa samec" zbožňující neuvěřitelně démonicky ufounské debaty po skype s mými přáteli, když se zrovna nedívám; lupič všeho dobrého a jedlého, včetně mých nehtů a Dmitrijových léků, které ovšem do Dimky nenarvete, ani kdybyste se na hlavu stavěli)

Příspěvekod womi » 03 črc 2014 09:04

Doporučuju nechat prcka pár hodin nechat načuchnout v přepravce s hoblinama od kluků. hodně to pomáhá :-)
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod potkusaci » 03 črc 2014 09:10

Přidávám se s dotazem - mám už cestou pro womiminka jim vzít do přepravky použitý podložkový hadr od kluků? :roll:
(Myslela jsem, že tam budou mít krásnej novej hebkej vlastní fleesáček chumláček :angel:)
Edit: jinak já samostatnou malou dočasnou klec pro mimi mám.
"Dvě věci naplňují mysl vždy novým a rostoucím úžasem a úctou, čím častěji a více o nich člověk rozjímá: potkaní nebe nade mnou a mravní zákon ve mně." Immanuel Kant a potkusaci
potkusaci
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Geofrey (hooded, black) a Robin (hooded, aguti). Zverák, narození zhruba únor 2014, u nás od dubna), v avataru zleva doprava.
Womiminka (vrh E, 7.6.2014, u nás od 13.7.2014): Egiramlon - Blue (dumbo, ruská modrá, bez kresby) a Euthyrox - Black (dumbo, černá, bez kresby).
Buttefly´s NO NAME - Silver (velveteen, russian blue, self). Narozen 27.6.2014, u nás od 8.8.2014.
Morčata: Sir Simon Theodor Tobias (u nás od 6.6.2012), Tiri a Vilibald (u nás od 1.6.2012)
Džungaráci: (u nás od července 2012 postupně přicházející) Jeremy, Jennifer (+ únor 2014), Lucy, Alvin Piškotek
Myš: Remy de Ratatouille (u nás od 2.1.2012, + červenec 2012)

Příspěvekod Kimik » 03 črc 2014 09:30

Myslím, že vlastní fleesáček chumláček jim tam dát můžeš (otázka je, jak bude vypadat po cestě :oops: ), já nikdy nedávala hadry s pachem ostatních kluků a seznámila jsem vždycky všechny bez problémů.
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod potkusaci » 03 črc 2014 09:39

Kimik, díky :lol:
(No, tak výhoda "fleesáčku chumláčku" je, že se z něj bobky snadno vytřepou :lol: a mokrota rychle uschne. Na spodek dostanou - ale čistej teda - ten velmi osvědčenej silně ssající bavlněnej pro tlapky a ležení příjemnej hadr, co mají v kleci kluci. Jinak samozřejmě já budu vybavená i dalšíma hadříkama, ubrouskama a pod., "asi jako když se jde k veterináři".)
"Dvě věci naplňují mysl vždy novým a rostoucím úžasem a úctou, čím častěji a více o nich člověk rozjímá: potkaní nebe nade mnou a mravní zákon ve mně." Immanuel Kant a potkusaci
potkusaci
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Geofrey (hooded, black) a Robin (hooded, aguti). Zverák, narození zhruba únor 2014, u nás od dubna), v avataru zleva doprava.
Womiminka (vrh E, 7.6.2014, u nás od 13.7.2014): Egiramlon - Blue (dumbo, ruská modrá, bez kresby) a Euthyrox - Black (dumbo, černá, bez kresby).
Buttefly´s NO NAME - Silver (velveteen, russian blue, self). Narozen 27.6.2014, u nás od 8.8.2014.
Morčata: Sir Simon Theodor Tobias (u nás od 6.6.2012), Tiri a Vilibald (u nás od 1.6.2012)
Džungaráci: (u nás od července 2012 postupně přicházející) Jeremy, Jennifer (+ únor 2014), Lucy, Alvin Piškotek

Příspěvekod Kimik » 03 črc 2014 09:41

Bobky jo, ale znáš stresáky? Ty se jen tak odněkud nedostanou :grc: I když miminka od Womi pravděpodobně nebudou tvořit stresáky, ty dělají spíš zverimexáčci.
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod potkusaci » 03 črc 2014 09:42

Neboj, Kimiku, znám stresáky. To dám :lol:
potkusaci
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Hibari » 03 črc 2014 09:51

Tak - díky bohu za mou mámu a za náš ohromný sklad všeho možného :-) Našli jsme starou malou papouščí klec po andulce, kterou jsme měli když mi bylo asi deset :-D
Devil's nest pets: Dmitrij the Reaver, The Wrath of Malekit, Castiel, Todd the Wraith
Hibari
Růžovka
Růžovka
Dmitrij the Reaver (věčně nevzdávající se bojovník s respiračními obtížemi se zálibou pozorování světa z ramene jeho lidského otroka a velký milovník okurek a mrkve v jakékoliv podobě)

Malekith (užárlený "alfa samec" zbožňující neuvěřitelně démonicky ufounské debaty po skype s mými přáteli, když se zrovna nedívám; lupič všeho dobrého a jedlého, včetně mých nehtů a Dmitrijových léků, které ovšem do Dimky nenarvete, ani kdybyste se na hlavu stavěli)

Příspěvekod womi » 03 črc 2014 11:17

Kimi, bohužel i miminka ode mě nemají cesty moc ráda, přecijen s nima necestuju, takže je dost možné, že stresáky při cestě budou. Ale při braní do rukou (pokud to není těsně po převozu) stresáky neprodukují:-)
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod potkusaci » 03 črc 2014 11:20

My to zvládnem a hned vám pak napíšem ;)
potkusaci
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Hibari » 18 črc 2014 22:53

Tak při prvním seznamování na posteli byl jeden maličký pokousán tím méně dominantním a ten druhý drobek jím byl taky napadnutý... Mám je od sebe v klecích a mám celkem strach je znovu "spřátelovat". Asi nechám maličké ještě trochu povyrůst a zkusím to znova, ale fakt nevím co budu dělat když velcí ty mláďata nepřijmou...
Alfa je vzal fajn, v pohodě se mi zdá - ikdyž tam byli jen chvilku spolu, protože ten druhý začal útočit....

Myslíte, že to nějak půjde? Ne, že bych nebyl v případě fatálního neúspěchu neochoten pořídit další klec, ale vážně bych byl raději, kdyby to klaplo...
Nějaké návrhy? Prosím?

Jinak maličcí mi přišli ve věku ani ne 4 týdnů (v tom věku byli seznamováni poprvé), teď už máme skoro šest týdnů. Myslíte že to mohlo být tím, že ještě "smrděli" jako jejich bývalá smečka a byli tak maličcí?
Další seznamování chci zkusit za dva týdny, to jim budou dva měsíce.
Jinak těm mým starochům je asi kolem 9 - 11 měsíců, přesně nevím, jsou ze zverimexu.
Hibari
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Dr.Jenny » 19 črc 2014 10:56

určitě to chce zkusit znovu. Možná bych je pak zkusla dát jen s tím "hodnějším" do klece ať trochu načichnou a pak zase seznamovat. On ale asi bude spíš problém v tom, že ten míň dominantní beta si snaží uhájit pozici. Tam nepomůže žádný nasmraďování, ale musí si to kluci vyjasnit. Jako škrábance nebo nešťastně natržená kůže se ještě dá "přehlédnout". No prostě to musíš zkusit. Dobře mi fungují i přepravky, kdy se musí prostě poznat a očichat chtě něchtě, ale to nesmí ten beta vraždit vysloveně, to by pak byl box smrti spíš.... :|
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jůlinka, Lízinka, Stuart

Příspěvekod Hibari » 19 črc 2014 11:36

Beta jim prostě jasně zaútočil na slabinky vzadu na bříšku a jeden z miminek tam měl... no takovou mini ráničku, vytekla z toho malá kapka krve, ale jak je fuzzík a ještě byl fakt maličký - asi 3 týdny +- pár dní - tak mne to dost vyděsilo. Za dva dny tam už nic neměl ale stejně. Od bety jsem to prostě nečekal, to spíš alfa je takový akční tele a ten je nechal po něm skoro i skákat...

Tu přepravku asi zkusím.
A ještě je asi dám některý den do vany. Nejdřív seznamování s alfou a pak s betou.
Ale asi bude nejlepší počkat ještě ty dva tři týdny... ať vyrostou.

Děkuju moc za radu.
Možná jsem fakt útlocitnej :-( Ale je to moje první seznamování....
Hibari
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod DraXitko » 19 črc 2014 11:58

Jestli mu jsou +- 3 týdny, tak by měl být hlavně ještě u maminky!!
"...ale že existují lidi, kteří lžou jen proto, že můžou. Že něco řeknou, slíbí a nic to pro ně neznamená... To jsem do té doby nevěděl a docela mě to překvapilo..."
Obrázek

Chumtalky
DraXitko
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Chumtalky za duhovým mostem: Negí, Joy, Vari, Micro, Šedi, Líza, Dýdý, Taší, Kebu, Algee, Rachel, Estelka, Melanie, Zombie, Celestýnka

Příspěvekod Hibari » 19 črc 2014 12:10

Já vím, že by měl!
Já byl v šoku, když mi majitel řekl jejich věk! Hned jsem si říkal že to nemyslí vážně, byli menší než můj palec... ale vzhledem k tomu jak vypadali, jak byl Fuzzík podvyživenej, se zánětem v očičkách (který nyní léčíme) a jak je nabízel : tady máte, vyberte si, mám horu nabídek a tak... tralala... tak jsem si uvědomil, že když mu je vrátím, tak je stejně ten den nabídne někomu jinýmu. Měl je v nějaký malý krabičce ještě omotaný igelitem.. fuj!
Tak jsem si propočítal, že se u mě budou mít líp než u něj a rovnou si vzal dva. Navíc jich prý bylo skoro dvacet a pochybuju že samice měla dost mlíka, fakt byli drobouncí.
Kdybych si je nevzal tak by je nabídl kdo ví komu ještě ten samý den...
Hibari
Růžovka
Růžovka

PředchozíDalší

Zpět na Seznamování potkanů