Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Dospělí samci + miminka

Jak řešit problémy při seznamování? Přijme potkan jiného potkana?

Dospělí samci + miminka

Příspěvekod kytka » 19 bře 2007 10:07

tak jsem dnes seznamovala moje kluky s novym kamosem...

Föx to vzal v klidku, onufali se, trosku poskadlili a pak uz se moc nesledovali

Ale jak Azika uvidel Fik tak se najezil, chvilu ho ted onufaval, ale pak po nem skocil, nejdriv ho kousal na zadicka (ne do krve) a pak ho otocil na zada a ckubal mu brisko (zas jen chloupky). Fik byl silene najezenej a Azik zas jecel jak na lesy... pak sem je radsi odtrhla, protoze Fik fakt zacal dorazet a bala sem se aby mu neco neudela

mela sem pocit, ze to ze je Azik na zadech a jeci, Fika jeste vic provokovalo... tak nevim.... asi budu zkouset dal...

jinak dokumentace seznamovani : http://www.potkani-forum.keep.cz/viewtopic.php?t=2848

nemate nekdo dobre typy jak je skamaradit? neutralni pudu sme meli,ale moc to nepomohlo....

treba spolecne krmeni nebo vylet....????
budu vdecna za kazdou radu .... :wink:
kytka
Velký potkan
Velký potkan

Příspěvekod Mája » 19 bře 2007 10:21

Tohle jsem řešila před pár týdny, kdy Oizule nechtěla přijmout Džerynu a hrozně jí masila...neutrální půda byla na nic, vyzkoušela jsem všechno...nakonec mi došla trpělivost a nacpala jsem je spolu do malý přepravky která byla tak mrňavá, že se tam nemohly moc prát...a šla jsem s nima na procházku neznámým prostředím. Pak jsem si je postavila na stůl a nechala jsem je tam...tohle pomohlo asi nejvíc...holky do sebe nebušily, musely být spolu a měly málo místa...pak jsem je jen strčila do malý klece a nechala je tam...bylo to sice velmi riskantní, ale holky se nepobily a žijou dodnes...ačkoliv se mi teď zase začly šťouchat... :x
Mája
Žabička
Žabička
Potkani: Chlupatá Ponožka, Prasátko Natálka, Ušatá Lexuška, Princezna Amálka a Třeštiprdlo Rozárka
-----------------------------
V nebíčku Džerynka a Oizo, Justýna, Dorotka Cambus, Ártie, Ouško a Bongo Mojo Jojo

Příspěvekod Marqeette » 19 bře 2007 10:22

kytičko - já si myslím, že bys je možná nemusela od sebe dávat, přijde mi to přirozený, že se rvou a tímhle způsobem se seznamují. oni si uspořádávají tu vůdčí hyerarchii a do toho by se nemělo zasahovat, dokud tam neteče krev.. malej kousanec se ještě dá tolerovat, z toho většinou ani moc krve neteče, ale myslím takový ty větší rány nebo i silnější a delší kvikot - řev.
dobrou taktiku měla chcester - nazývala to, myslím, léčba stresem a bylo to o tom, že dáš milý chlapečky do přenosky a jdete třeba na výlet.. :lol: a ono jim nezbude nic jinýho, než si zvykat :) . jinak já se tyhle taktiky hodně bojim u bajšiho společně s ostatními samečky, protože on je hrozně zlej :cry:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Upozorneni ohledne ALERGIE - lidske(hl. pro ty, kdo ji maji) - - - http://potkani-forum.keep.cz/viewtopic. ... 17#p138817 a taky ZDE - - - viewtopic.php?f=20&t=2794
Marqeette
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Damkina.. Sjimik.. Dráček...Jeden a Dva

Příspěvekod kytka » 21 bře 2007 11:46

nejnovejsi zpravy z boje...
kontaktaz Foxe s Azikem probiha bez vyraznejsich problemu, onufani, lehke kockovani {bez kvikani} a pak uz se proste ignoruji :wink:

dnes sem zaznamenala mirny uspech u Fika s Azikem ... uz se ho nesnazil zabit :)
prubeh kontaktu>
Azik zdrha hned jak fika zmerci. Ten ho celkem v pohode dobiha, prednima packama si ho pritahne pod sebe, najezi se [takze vypada jako nasr.ny slunicko] a onufava... Azik se snazi utect, ale Fik ho za nepretrziteho ockubavani a prace nohou {kterou by mu zavidel i Ronaldino} donuti otocit na zadicka... Azik strasne jeci a Fik ho ozizlava {rozumej kouse, ale ne tak brutalne jak posledne} na brisku, pak ho znova onufkal, parkrat mu olizl nohu a pak ho ignoroval.
Dalsich asi 10 min Fik Azika okazale ignoruje, zatimco Azik stale lezi bez hnuti na zadech... pak se Fik jeste vratil onufkal, oliznul ucho a s hlavu hrdne vztycenou {tak jak potkani fyziognomie dovoluje} odesel za mnou se tulit. Azik tise zalezl pod polstar.
the end :)

tak co myslite?je to na dobre ceste?

PS..po celou dobu sem byla tesne pred infarktem, jak sem se bala :wink:
kytka
Velký potkan
Velký potkan

Příspěvekod Nergita » 21 bře 2007 12:49

Mar: seznamování samiček je o něco lehčí, než seznamování kluků.
Kytka: chce to čes ale bude to dobrý, hlavně že to alespoň trochu jde. Jinak když nepomůže nic, můžeš zkusit tu léčbu stresem, jak seznamovala Ches, to taky pomáhá.
Pamatuj, že i ta nejhorší hodina ve tvém životě trvá jen 60 minut. Obrázek
"Každý tě jednou opustí, nakonec jsme všichni sami. Všechno co máme, je to, čím jsme se během života stali"
Máme miminka!!! http://www.nergita.estranky.cz/stranka/miminka
Obrázek Obrázek Obrázek
Nergita
Superpotkan
Superpotkan
Chovatelská stanice: Nergita

Příspěvekod kytka » 12 dub 2007 08:01

tak sme v jedne kleci, uz celou noc a zijem .... :up:
sice jeste nespi cumak na cumak ale uz po sobe nevyjizdej ... hurrraaaaaa
drzte nam palce at to vzydrzi

:thanks: :thanks: :thanks: :thanks: :thanks: PekabOo a Mike :wohow: :wohow:
Ze člověka, který tleSKÁ na SKA, nemůže být nikdy troSKA...to pouze ta nelidSKA stvoreni, ktera vříSKAjí na dneSKA tak oblíbená diSKA, jsou uprSKAná upirSKA SKAženost lidstva...láSKA nade vše!!!
kytka
Velký potkan
Velký potkan

Příspěvekod kytka » 13 dub 2007 08:13

tak dneska uz kluci spali v jednom chlupatem chumlu, cumak na cumak ... rano probehla kratka sarvatka o spolecenske postaveni v kleci mezi FOxem a Azikem a Fik jim to z druheho patra soudcoval..tj. sedel, ziral a popiskoval :lol: no kdybych se tak nebala tak by to byla celkem legrace.

Azik s Fikem maji vyjasnene postaveni, tak sou v klidu, jen s Foxem je to ted tezsi, normalne by se asi nepral, je dost flegmous, ale po tech lecich je strasne moc hyperaktivni... :roll: :wink:

Ale spali pohromade, to je dobre znameni :up:

A Fik asi bude narustat do monstroznich rozmeru, protoze se cpe za tri...stahne si vsechny misticky k sobe, vyzere co mu chutna a ostatni cekaji az co na ne zbude :roll: ... myslim ze je to budouci konkurence pro Marfa a Rufa :roflmao:
Ze člověka, který tleSKÁ na SKA, nemůže být nikdy troSKA...to pouze ta nelidSKA stvoreni, ktera vříSKAjí na dneSKA tak oblíbená diSKA, jsou uprSKAná upirSKA SKAženost lidstva...láSKA nade vše!!!
kytka
Velký potkan
Velký potkan

Mimi ke dvěma 8-9 měsíčním klukům

Příspěvekod globalista » 14 dub 2007 16:26

Ahoj,

mam dva kluky, 9 a 8 mesicu, dominantni je ten mladsi. Mam je sedm mesicu, oba jsem si je porizovala ve stejny den. Snesli by jeste jednoho ci dva male? (pokud dva, radsi bych je dokupovala postupne...?) Jejich teritorium je cely muj pokoj, 12 m^2, prostorove by se tam urcite vesli. Maleho bych pro zacatek mela v kleci...

Dekuju za vase nazory. Vladka
globalista
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Kimik » 17 dub 2007 14:11

Ahojky,

já myslím, že kluci by dalšího kamaráda nebo kamarády určitě snesli. Vždyť pořádná smečka jsou teprve tři a více :lol: Já jsem vloni měla taky dva kluky, dokonce v podobném věku a přinesla jsem jim malého prcka. Ten dominantní ho přijal úplně bez problémů a ten druhý mu jenom pár dní ukazoval, že musí poslouchat, ale jinak bylo všechno v pohodě. Jenom kdybys chtěla pořídit hned dva malé, tak bych je vzala najednou. Jednak si budou moct spolu hrát a nebudou rozčilovat dospělé a taky to seznamování pro ně bude ve dvou příjemnější (v případě, že by jeden z těch tvých dělal problémy, nebude stíhat mlátit dva najednou). Jestli máš dost místa a času, určitě bych do toho šla. Moji kluci jsou teď čtyři a zdají se být spokojenější než jenom ve dvojici. Ale samozřejmě každý potkan je trochu jiný, to už určitě sama poznáš, jestli jsou spíš ňoumové nebo trochu agresivní.
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod Tara » 17 dub 2007 14:57

nevim...nesnesli.-myslim si.rikam ja
zkousela jsem to s klukama kdyz ji bylo cca 6 mesicu a neslo to :roll:
Naposledy upravil Tara dne 17 dub 2007 14:58, celkově upraveno 1
Obrázek
Tara
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jupiter PotkanMarvel,Dark von chs Proximo,Alfonz(Vanius) PotkanMarvel,ufounek Vincentek,Obelix(Wizard )Rats of Darkness
odešli za Duhový most:-(((:
Flíček starší,Flíček mladší,Rufíček,Marfíček

Příspěvekod Kimik » 17 dub 2007 15:27

Tak to mám asi štěstí na kluky. My to zvládli v pohodě během několika dní a nedávno (těm třem bylo 2 roky, 1 rok 10 měsíců a 1 rok 3 měsíce) jsem jim pořídila ještě jednoho prcka a ani s tím nebyly větší problémy. Takže možná mám z toho pocit, že je to vždycky tak jednoduchý. Ale zase jak to poznat, když to člověk nezkusí?
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Re: Mimi ke dvoum klukum

Příspěvekod Helca » 11 lis 2007 20:35

Tohle jsem zkusila, dala jsem k 8 mesíčním bráchům 3 měsíčního prcka. Nejdřív jsem ho dala na postel s klecí, a kluky nechala běhat okolo, když to vypadalo OK, vyndala jsem ho k nim. Očuchávali se, ale jinak nic. Tak jsem přitvrdila, nechala Cipíska běhat po kleci těch velkých. Kluci šíleli, Cecil mu nejdřív okusoval nožičky, ale po pár dnech si zvykl a nechal toho. Byla to legrace, jak jim Cipís běhal nad hlavou, kluci bláznili, lítaly za ním a očuchávali ho, a Cipís je jako provokaci počural :roflcry: Šíma to hned olízal. Pak jsem malýho dala ke dvířkům, víc ne, a další dny víc a víc do klece. Sice se jich bál, jen co se přiblížili, pištěl, ale oni mu nikdy nic neudělali, a on si na ně přes strach taky zvykal a troufal :) Nechala jsem ho tam pak přes noc, a od té doby je s nima ;)
Helca
Růžovka
Růžovka
Potkani: Šimon, Cecil a mrňous Cipísek

Re: Mimi ke dvoum klukum

Příspěvekod Tara » 11 lis 2007 21:28

taky jsem trosku zmenila nazor potom co mi rocni potkanek prijal dva maly kluky..
myslim si,ze to jde skoro vzdy..ale chce to hodne trpelivosti..nakonec si na sebe stejnak proste zvyknou
vzdy se mi vyplatilo i dele cekat,ale nakonec to vyslo
Obrázek
Tara
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jupiter PotkanMarvel,Dark von chs Proximo,Alfonz(Vanius) PotkanMarvel,ufounek Vincentek,Obelix(Wizard )Rats of Darkness
odešli za Duhový most:-(((:
Flíček starší,Flíček mladší,Rufíček,Marfíček

stary samec a mlade

Příspěvekod Lee » 26 lis 2007 00:37

Cauky,
mam problem se seznamenim starsiho samce s mladetem. Kolik je starsimu Otikovi uplne presne nevim, ale urcite uz ma davno po puberte. Mladeti Philipsovi jsou dva mesice. Je u nas od peti mesicu. Dostal malou klec, aby byli kluci ze zacatku zvlast.
Otik po nem trochu vyjizdel. Ale jednou bohuzel se stalo to, ze mu nechtene rozsekl drapkem brisko, tak jsme jeli sesivat. A filis musel byt 10 dnu na karantene nez mu stehy vytahli. (to uz jsem tady psala, ale jen pro uplnost ;)
Po karantene jsme zase zacali seznamovat. A to v cizim prostredi. Tam se kluci neperou. Otik maleho porad cisti a tak. A ted co nechapu...
1) prestoze se o nej otik stara a cisti ho - on mu to neoplaci. Maximalne ho parkrat lizne, ale uz ani tohle nedela
2) kdyz ho otik cisti, tak jenom cumi do blba, pripadne se stavi na zadni
3) kdyz se k nemu priblizi, tak vresti
4) :evil: a hlavne, dneska jsem mela kluky v koupelne. Nejdriv byli v prepravce. Pak otik vybehl a cosi delal. Maly sedel v prepravce v rohu a vypadal dost neuroticky. Pak vlezl otik dovnitr a cistil se, maly zase stal na zadnich. Otik ho zacal cistit jako dycky. Byl na nej hodny. Neustale sklanel hlavicku a cekal, ze mu to maly oplati. A co on?! Ehhhhh :oops: Stoupl mu nad hlavu a zacal mu hlavu osoulozovat nebo jak to mam rict :x: Vite co myslim. Proste kopulace s otikovou hlavou. Otik mu za to nic neudelal. Naopak ho tam olizal :roll: :shock: :shock: :shock:
CO TO MA ZNAMENAT ???? :blink: :blink: :blink: Ja z toho proste nemuzu spat :blink1:
Lee
Růžovka
Růžovka
Potkani: Otik (podle Nibblera z Futuramy) - nas liny gurman
Philips alias Filísek - zatim miminko:)

Dvouapůlměsíční kluk a nové mimi.

Příspěvekod Morlock » 30 lis 2007 20:46

Mám teď asi dvouměsíčního potkaního kluka a uvažuju o novym kamarádovi pro něj. Občas na něj nemám dost času. Možná budu zase dokola otravovat tim samym, ale zajímalo by mě, jestli mi nahrává, že budou kluci věkově asi měsíc a něco od sebe a ještě ze stejnýho chovu. Taky se ptám, protože jsem nenašel žádnej topic, kdy bych se dočetl o tak malym věkovym rozdílu. Za odpovědi děkuju.
Morlock
Růžovka
Růžovka
Potkani: Claires Ijáček, Claires Jabadabadů (říkám mu Ponožka)

Další

Zpět na Seznamování potkanů