Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Samotář + miminko

Jak řešit problémy při seznamování? Přijme potkan jiného potkana?

Samotářka a miminko

Příspěvekod Eva K. » 23 črc 2013 14:29

Ahojte,

mám doma 7 měsíční potkanici, která do teď žila sama :? , ale potom co jsem se o potkanech dozvěděla více jsem se rozhodla jí pořídit kamarádku. Včera jsem přinesla miminko a dala ho do druhé menší klece hned vedle klece starousedlice. Moc na nováčka neregovala pouze čuchala a koukala. Poté jsem jí nechala očichat přepravku kde mylo miminko se kterou byla rychle hotová a šla zkoumat něco jiného v pokoji. Večer měli zase klece u sebe a obě se očichávali a obě byly velmi zvědavé obzvláště mimčo :). Dnes ráno jsem měla mimčo asi 3 hodiny u sebe v rámci ochočování a spinkalo mi na rameně, běhalo po sedačce ... Poté jsem si vzala starousedlici a nechala jí běhat tam kde bylo mimčo, poté jsem jí přemístila do pokoje kde má malá klec. Obě se očichávali přes klec a starousedlice nevypadala že by mu přes klec chtěla nějak ublížit jen občas když malá vystrčila čumáček jí ho jemně okusovala a po chvíli bez většího zájmu odešla a už si ho nevšímala.

I přesto jak se obě chovají přes klec se docela bojím je ještě dát dohromady na neutrální půdě, protože mimčo je oproti starousedlici malinké. A nechci aby mu ublížila.Na fóru jsem už toho spoustu přečetla ohledně seznamování potkanů ale i tak bych byla ráda za nějakou radu jak postupovat.
Eva K.
Růžovka
Růžovka
Potkani: Destiny (starousedlice) a Piškot (miminko) ^_^

Re: Samotář + miminko

Příspěvekod Dr.Jenny » 23 črc 2013 16:34

zrovna včera jsem si přinesla mimino do klece, kde je pět holek ve věku 3-6 měsíců.... já to prostě neřeším, hodim mimino k ostatním do klece a starejte se...zní to brutálně, ale prostě mi to tak funguje (a nejen mě)... holky si mimino očichaly, dostalo pár lekcí, kdo je šéf a dneska už je v kleci pohoda, spinkaj spolu s ní v hamaku....
já bych to tak nehrotila.... jestli se toho fakt bojíš, tak je zkus seznámit v přepravce, kde můžeš rychle reagovat a oddělit je, ale i tak bych nepanikařila... často pod sebe mimino schumlaj, ono ječí jako když ho na nože berou, ale to nic není.... zlatý pravidlo je: dokud neteče krev, je to ok...
Když se mi zdá, že už to holky přehání s výchovou, tak je okřiknu....u mě to pomáhá... :smi:
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jůlinka, Lízinka, Stuart

Příspěvekod Eva K. » 24 črc 2013 10:31

Děkuji za radu :) seznámení proběhlo naprosto bez problémů a obě holky už spokojeně spinkají v kleci :) sice zatím každá jinde ale to se časem poddá :D alespoň doufám.
Eva K.
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Dr.Jenny » 24 črc 2013 10:54

tak to moc ráda slyšim..:-) jak si na sebe zvyknou, tak se pak od sebe nehnou... :)
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Eva K. » 30 črc 2013 13:33

Tak holky už si na sebe zvykly a ráno už spinkaly společně v trubce :lol: . Včera když sem přišla tak malá měla převrácenou starší potkanici na zádech a čistila jí břicho :lol: a ta ležela a ani se nehla :angel: . Takže děláme veliké pokroky jelikož ještě před pár dny malou nepustila ani na krok tam kde spí a dneska největší kámošky :lol:
Eva K.
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod chesterfield » 30 črc 2013 13:50

to je supr - harmonie v kleci je nejlepší na světtě
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Pořízení potkaního kamaráda

Příspěvekod Hanka Dešková » 28 pro 2013 13:07

Ahoj :)
Nevím zda toto téma už tu někde je. Použila jsme tlačítko HLEDAT, ale ztratila jsem se v tom. Jsem tu nová.
Chtěla bych se zeptat, jestli je rozumné pořídit kamaráda mému potkanovy Čikovy. Bojím se, že by ho Čiko
nesnesl, protože by byl asi tak o rok starší a je zvyklý být v kleci sám. Jestli by k sobě přijal malého potkana.
Nechci kupovat potkana v jeho věku, protože jsi ho chci vychovat už od malinka. V jednom zverimexu
mi tvrdili, že je to hloupost, protože by se určitě poprali a zabili, ale nechce se mi tomu moc věřit.
Prát se asi budou, protože bych chtěla pořídit samečka, ale nechce se mi věřit, že by se zabili...
Tak bych vás chtěla požádat o odpovědi. Předem za ně děkuji :)
Hanka Dešková
Růžovka
Růžovka

Re: Pořízení potkaního kamaráda

Příspěvekod Andariel » 28 pro 2013 14:16

V sekci Ochočování je k tomu navrchu celá velká sekce, zkusila bych pročíst z ní třeba tyto témata, jestli to pomůže:

viewtopic.php?f=9&t=2085

viewtopic.php?f=9&t=2849
Andariel
Skákavka
Skákavka
Potkani: Saminka Potkanviv - dumbo, rex, černá, berkshire
Mia (Bambina LMG Rattery) - dark pearl/mink, berkshire
Ayasha (Dalmina LMG Rattery) - coffee, self

† Čurinka von Zverimex - standard, aguti, husky

Příspěvekod Dr.Jenny » 28 pro 2013 22:51

záleží na povaze samečka... asi bych ale pouvažovala o dvou malých klucích a to hlavně ze dvou důvodů:

1)mimina jsou akční, hravá a dospělák už na tohle není a mohlo by ho tohle hravé dorážení i rozčilovat. Dvě mimina se vyblbnou spolu a jemu daj pak pokoj.

2) potkan se dožívá cca dvou let...to znamená, že za rok bys pak měla stejný problém. Takhle, až za rok starší kluk odejde, nebudeš muset opět řešit stejný problém. Kluci budou dva a odchod kamaráda ponesou líp.

Většinou to seznámení proběhnes větším či menším vřískotem, ale dokud neteče krev, tak to je dobrý. Ale výjimky se stávaj, už jsme tu měli i případy zakousnutí. To je hodně výjimečný, ale stát se to může. Já o tom slyšela jen jednou.

Hlavně, jestli chceš mimino ze zverimexu a ne od registrované chovatelské stanice, tak se ujisti, že to budou opravdu kluci. Neber nic, co nemá pod ocasem jasně vidět kuličky. Tam máš jistotu s pohlavím a taky, že je dostatečně starý, ne tak křehký a omylem ho nezašlápne dospělák co máš doma..:-)

mimochodem je čiko opravdu kluk?? á jasně viditelný velký kouličky pod ocásem?? :-) já jen že na tý profilový fotce to není moc vidět :-)
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Hanka Dešková » 29 pro 2013 10:10

ahoj děkuji moc za rady :) Ano opravdu to kluk je :D vidět je má :DD V pondělí se půjdu po miminkách podívat a ozvu se jak to dopadlo :)) Já už dříve potkany měla, ale byla to rodinka tak jsem neměla strach o to, že by se poprali. Ale zkušenosti se seznamování dvou cizích potkanů nemám..
Hanka Dešková
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Dr.Jenny » 29 pro 2013 15:45

Oni sem chodí lidi s různýma (ne)znalostma o podkanech, tak už se radši ptám preventivně... ;)

Pokud Chiko není vyloženě asociál, tak by to s miminama mělo jít v pohodě. Se starším potkanem už by to asi byl větší problém. U mimin obvykle proběhne první rozpačitý seznámení, pak chodí kolem sebe,mimina hystericky ječí i když se jim nic neděje a časem se to srovná... často je potřeba mít pevný nervy a vydržet i když ječej a občas utrží štípanec. Prostě dokud neteče krev, je to dobrý :-)
Držím palce ;)
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Hanka Dešková » 29 pro 2013 19:48

Děkuji :) To není. Je hodně hravý :) Tak si myslím, že když by miminka dorážela tak bude i rád :)
Hanka Dešková
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Dr.Jenny » 30 pro 2013 18:14

no jak bude reagovat zjistší, až to zkusíš... mě ti moji na nový členy taky reagují různě...prostě to je o tom jaký je to mimino i a jak si sednou :-)
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Hanka Dešková » 30 pro 2013 20:16

To jo :). Doufám, že to vyjde. Moc se těším na miminka a hlavně na to, že bude mít Čiko kamarády :) Dnes jsem se byla podívat do zverimexu kde jsem koupila Čika a bohužel dnes tam žádné neměli. Tak se tam zkusím podívat po silvestru :)
Moc děkuji za rady :)
Hanka Dešková
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Hanka Dešková » 11 led 2014 21:11

Ahoj :) tak už jsem konečně sehnala miminko :) ale bohužel jen jedno. Měli posledního samečka na další tedy počkám ještě týden. A čiko ho pořád očmuchává olizuje ale malý pořád piští ale bohužel se i poprali tak jsem malého dala pro jistotu zpátky a zkusím je pustit zas zítra spolu. Snad budou za dobře. Ale mam jen jedno pítko tak snad bude malý umět se napít z misky, když né tak jim ho budu střídat a koupím ještě jedno.
Hanka Dešková
Růžovka
Růžovka

PředchozíDalší

Zpět na Seznamování potkanů