Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Samotář + miminko

Jak řešit problémy při seznamování? Přijme potkan jiného potkana?

Šestiměsíční samice a miminko

Příspěvekod Sharias » 19 čer 2006 21:04

Ahojky,
mám problém,asi tady dost běžný.
Mám šestiměsíční Des a pětitýdenní miminko. Seznámila jsem je na neutrální půdě. Ze začátku si jí Des nevšímala,ale to třeštidlo, jak je zvyklý na potkánky a je hrozně přátelské, tak za ní furt pobíhalo a Des došla trpělivost a já zaslechla pískání, tak jsem je okamžitě odtrhla. Mimi bylo úplně v pořádku,načla jsem jen pár chloupků od Desire. Stejně se ale bojím,aby mi ho nezakousla v rychlosti. Večer byla Des nějaká uběhaná a chovala se divně,vlastně hned po tom co zjistila, že tam je ještě někdo jinej.

Zkusila jsem to dnes znovu, samozřejmě opět jsem je hlídala jako ostříš. Des si jí nahrabala pod sebe a víc nestačila,páč jsem je od sebe odtrhla...udělala jsem dobře?? myslela jsem, že by jí pak kousla. Dost se o mimčo bojím.

Asi bude nejlepší ho pár dní nechat vyrůst,co? Upřímně, Des jsem dostala později (byli jí asi tři měsíce) a byla zvyklá na potkany, Já k ní scháněla miminko,aby nebyla o víkendech tak sama,ale trvalo to tři měsíce (ruská modrá s rodokmenem) a tím pádem ty tři měsíce odloučení od společnosti asi udělali svý co?

Dík předem za info...
Sharias
Růžovka
Růžovka
Potkani: Moc moc potkánků....80myšáčků, kteří dobily mé srdíčko...
na našich stránkách jsou všichni...
Chovatelská stanice: CHS Rats of Darkness

Příspěvekod Jingles » 19 čer 2006 21:12

Měla jsem doma to samý. Moje drahá potkanka Amos se ukázala jak pěkná bestie a na malou Ochu se vrhala - šla jí přímo po krku :roll: Asi 14 dní byly zvlášť, funěly na sebe přes klec. Nepomáhalo neutrální území v kuchyni ani ve vaně (podle hesla společnej stres sbližuje :c8l: ). Nakonec jsme s Morrignou udělali společnou seznamovací schůzku v čajovně a domů jsem si odnášela dvě spokojený potkanice v jedný přepravce :loveit:
Je fakt, že i teď se rvou jako koně, ale jen v rámci přátelství...
tvořííííím

I’m happy to be by myself
I don’t need no one else.
Jingles
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Kryštof, Tadeáš

jak je dát dohromady ???

Příspěvekod Sharias » 19 čer 2006 21:31

Mno jo,ale Narnia je ještě moc maličkatá. Asi si tedy počkám a mezitím je pokusím mít u sebe s klecema. Horší je, že máma o druhé neví. Už s tou první jsem měla problémo, páč jsem alergická na roztoče (pouze lehce podle doktorky,ale máma to bere vážně-ale mám na roztoče stejně přípravek).Mno mám kouteček kde narnii zatím ukrývám a kde mi na ní zatím nepřijdou. Problémo je, že jsem doufala, že se mi to podaří rychle, páč se Des nezdála být mrcha. S dvěma myšma v jedný kleci -to by byla pro rodiče hotová věc,ale dvě klece a dvě myšky-to je problém !!

Mno asi mi stejně nic jiného nezbude co? Zkusím tu čajovnu, nebo něco podobného tak za měsíc, páč Narnie je pěkný strašpytel a stačilo by lehce do něčeho ťuknout a Narnie je v Narnii a já bych jí už asi nenašla :(

Nevím, zda bych to neměla zkusit ještě jednou a nechat to zajít lehce dál, fakt bych potřebovala někoho, kdo má zkušenosti, páč já když to vidím, je to pro mě horor a oni se třeba jen seznamují ...Bojím, že kousne rychle a já budu mít po miminku :cry:
Sharias
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Phoca » 19 čer 2006 21:39

dneska niekto na králikoch písal, ze dal starsiu potkanicu s miminom do vane ... noo.. keby este vonku cakala vycistena klec, s novym hamakom... tak by to mozno aj vyslo...
stejne ale nechapem, prečo si najprv nieco neprecitate, nez donesiete starsej potkanici, jedinackovi, mimino :? vacsina potkanic je dost problemova, ziarliva.. dokonca aj niekde na fore je pisane, ze starsia potkanica v momente zakusla mimino.. ale to zas asi nie je take caste..ja s chalanmi take problemy nemavam :wink: tak musis skusat, ked uz si si ju poridila, snad ju nedas prec? nie?
Stát, stát, někde na kopci stát
a zapálit ohně, višňový sad
potichu kousám a deru se ven,
ve dne jsou noci a v noci je den

...ve dne jsou VLCI.

Obrázek
Phoca
Moderátor
Moderátor
Potkani: ----------------------------------------
6 BUFEŤÁKOV:
*Sardinka - OdAdush (d, pearl self)
*Čiman - LMG (r, beige irish)
*Otario - Yawner's (d, rus.blue self)
*Eduardo - Niflheim (d, topaz self)
*Ugomon - Sibirskij (burmese self)
*Dr. Emmet Brown - Yawner's (d, beige self)
-----------------------------------------
SPOMÍNAME na:
Myšiho, Axíka, Milkyho, Ájinka, Hasiho, Ufinka, Bertíka, Alfíka, Jogiho, Vinýska, Darwina, Budulínka
------------------------------------------
Chovatelská stanice: Chiquitos de Phoca

Příspěvekod Jingles » 19 čer 2006 21:48

Phoca píše:dneska niekto na králikoch písal, ze dal starsiu potkanicu s miminom do vane ... noo.. keby este vonku cakala vycistena klec, s novym hamakom... tak by to mozno aj vyslo...
stejne ale nechapem, prečo si najprv nieco neprecitate, nez donesiete starsej potkanici, jedinackovi, mimino :? vacsina potkanic je dost problemova, ziarliva..

Ale půlroční potkanice snad není stará, ne? :shock: Něco jinýho je rok a půl starej morous, ale půlroční je ještě puberťák - aspoň Amos taková byla
tvořííííím

Jingles
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Phoca » 19 čer 2006 21:52

uz aj s takymi maju ludia problemy. predsalen, to uz je zvyknuta na to, ze je mazel a jedinacik :( ale zalezi to aj od povahy toho potkana, co ja viem.. ja by som to neriskovala :? ale co uz sa da robit, musi ich nejako dat dokopy, ked nemoze mat dve klietky :(

neviem ako staru potkanicu ma Tiggra, zda sa mi ze dake 4-5 mesiacov.. a ma problemy.. pisala na kralikoch.
Naposledy upravil Phoca dne 19 čer 2006 21:53, celkově upraveno 1

...ve dne jsou VLCI.

Obrázek
Phoca
Moderátor
Moderátor
6 BUFEŤÁKOV:
SPOMÍNAME na:
Myšiho, Axíka, Milkyho, Ájinka, Hasiho, Ufinka, Bertíka, Alfíka, Jogiho, Vinýska, Darwina, Budulínka

Příspěvekod Louisianka » 19 čer 2006 21:52

no...ono je to s těma informacema kolikrát těžký, protože já sem teřba zase hodně často čítávala, že problémovější při seznamování jsou samci, že mají větší problémy s autoritou a podřizováním se,...dělením se s nějakým novým jedincem.
Takže si myslím, že to je opravdu spíš individuelní a "nikdy" dopředu nemůžeš vědět, jak jedináček nový přírustek přijme, at je to holka nebo klučina (zkušenosti nemám, jen si to myslím)... :blink1:
Louisianka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Blueberry, Cofi a Himi z Chs NippyLand :}

Příspěvekod Sharias » 19 čer 2006 21:56

Phoca píše:dneska niekto na králikoch písal, ze dal starsiu potkanicu s miminom do vane ... noo.. keby este vonku cakala vycistena klec, s novym hamakom... tak by to mozno aj vyslo...
stejne ale nechapem, prečo si najprv nieco neprecitate, nez donesiete starsej potkanici, jedinackovi, mimino :? vacsina potkanic je dost problemova, ziarliva.. dokonca aj niekde na fore je pisane, ze starsia potkanica v momente zakusla mimino.. ale to zas asi nie je take caste..ja s chalanmi take problemy nemavam :wink: tak musis skusat, ked uz si si ju poridila, snad ju nedas prec? nie?

Jo věděla jsem, když jsem na miminko čekala asi tři měsíce (páč nikde žádný nebylo a zverimex raději ne). Přečetla jsem snad všechno,ale teorie není vše. nerozeznám přátelskou bitku od budoucí likvidace v tom je ten problém...

A co se týká miminka, neexistuje, že bych ho dávala pryč. To si raději najdu podnájem, věř mi...
Sharias
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Jingles » 19 čer 2006 21:57

Taky jsem četla, že problémovější jsou samci. Nikdy jsem neměla nejmenší problém se seznamováním samic. A to nejsem žádnej nováček. Amos rozhodně nebyla vymazlenej jedináček, chvíli žila s Jinglesem a Ochu přišla asi týden po tom, co Jingles zemřel. A přesto byl problém. Takže bych to rozhodně nezobecňovala :?
tvořííííím

Jingles
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Phoca » 19 čer 2006 21:57

ale zase, nemozes cakat zazraky, ze sa okamzite zziju.. chce to cas a nechat ich zvykat na seba... nie cakat az mala dorastie, lebo zaroven starne a rastie aj velka...a moze sa z nej stat este vacsi morous... vyskusaj nejake rady, Morrigna si nakoniec s babami poradila, a vlastne aj Jin.. tak skusaj, a trpezlivost!

...ve dne jsou VLCI.

Obrázek
Phoca
Moderátor
Moderátor
6 BUFEŤÁKOV:
SPOMÍNAME na:

re:

Příspěvekod Sharias » 19 čer 2006 21:59

Jo a bývalá majitelka Desiré říkala, že do svých tří měsíců byla zvyklá na potkany a vycházela s nima za 1. Spíš si myslím, že si odvykla a že žárlí...
Přeci se potkan nemůže tak rychle změnit...
Sharias
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Jingles » 19 čer 2006 22:01

Sharias píše:nerozeznám přátelskou bitku od budoucí likvidace v tom je ten problém...

No, budoucí likvidace se u nás projevovala tak, že Amos Ošínovi vystartovala přímo po krku :roll:
tvořííííím

Jingles
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Phoca » 19 čer 2006 22:03

noo, keby ju chcela zakusnut, urobi to bleskovo... :?

...ve dne jsou VLCI.

Obrázek
Phoca
Moderátor
Moderátor
6 BUFEŤÁKOV:
SPOMÍNAME na:

Příspěvekod Sharias » 19 čer 2006 22:05

Jingles píše:
Sharias píše:nerozeznám přátelskou bitku od budoucí likvidace v tom je ten problém...

No, budoucí likvidace se u nás projevovala tak, že Amos Ošínovi vystartovala přímo po krku :roll:

Mno jo,ale moje si jí nahrabe a fakt nevím co má v úmslu udělat pak, prtože se kolem ní točí a fakt je blízko krčku...Jinak před chvílí jsem to zkoušela v kuchyni na velkém stole (sundala jsem ubrus) a obě jsem je vykoupala a Desiré utíkala ke mě a nechtěla s ní vůbec mít co dočinění a když je mám vedle sebe v kleci. Des funí a prská na ní :x a kouše do mříží a drží se jich jako starej kriminálník...
Sharias
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Jingles » 19 čer 2006 22:07

Jj, známe - vypadá jak nas***** pitbull, co?
Á propos, kuchyň NENÍ to správný neutrální území. Neutrální území se nachází za hranicemi bytu.
tvořííííím

Jingles
Superpotkan
Superpotkan

Další

Zpět na Seznamování potkanů