Stránka 1 z 1

Jak mám zařadit mládě ke starší potkance?

PříspěvekNapsal: 27 črc 2018 13:50
od Lejka34
Dobrý den, pořídila jsem si ze zverimexu novou potkanku, jsou ji cca 2 měsíce. Chtěla bych jí zařadit mezi mé tři starší potkanky. Nejdřív jsem je seznámila na neutrální půdě a vše bylo ok čuchali se a pak se následně ignorovaly. Potom jsem je zkoušela dat do menší klece , kde jsem měla malou. Jedna ze starších samiček ji začala postouchávat a prevracet na záda, ale pak to bylo všechno zase ok a po hodině jsem je našla jak na sobě všechny roztomilé spinkaj. Druhý den jsem malou přidala do té větší vyčištěné klece ke starším potkankam. Ta sama co ji dřív postuchovala v tý malì kleci se naježila a zaútočila na ni. Nekousla ji ale vytrhla ji pár chlupů tak jsem tu malou radši oddělila. Od tý doby když tu malou držím v ruce před větší klecí na ni ta starší potkanka jakobi chce zaútočit najezi se a strašně funi. Nevím jestli ji starší potkanka přijme. Budu ráda za každou řadu od někoho zkušenějšího než jsem ja. Děkuji

Re: Jak mám zařadit mládě ke starší potkance?

PříspěvekNapsal: 29 zář 2018 03:48
od Veselka
Na to budou muset odpovědět zkušenější.
Já v podstatě vždy dávala mladé potkany nejméně v páru. V případě jedináčka nejdřív k mladým a až pak společně k velkým.
Vždy do vyčištěné a velké několikapatrové klece. Na první dobrou, žádné zvykání mimo klec jsem nedělala.

Resp. dělala dvakrát v době kdy jsem měla jen jednopatrovou klec, to jsem zvykala mimo a až pak dávala společně podle příruček, ale u nás to tehdy nedopadlo.
Tasík se příliš ostatních bál, takže preventivně útočil a žádným postupem jsem to nezměnila, prcky nepřijal. Proto nakonec dožil sám.
Arwinek a Darwinek mi prcky přijali venku, ale v kleci o tom nemohla být ani řeč. Později, když jsem pořídila čtyřpatrovou klec, tak nejen, že se sžili s prcky (v tu dobu už odrostlejšími), ale i s dalšími potkany úplně bez problémů.
S velkou vícepatrovou klecí už nemám žádný problém se seznamováním, ale i tak bych mimino dávala ke starším nejméně v páru.