Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

2 samice + nová samice ??

Jak řešit problémy při seznamování? Přijme potkan jiného potkana?

2 samice + nová samice ??

Příspěvekod Tynka11 » 02 zář 2015 22:48

Ahoj, jsem tu nová ale nic podobného mému připadu jsem nenašla tak píšu sem..
Mám 2 potkaní slečny, cca půl roku staré, jsou na sebe zvyklé a jsou od malinka spolu.. a teď jsem dostala od kamarádky (projevila se jí alergie) její potkanici, říká že je taky půl roku stará a měla jí celou dobu samotnou. Zdá se mi ale trochu větší než ty moje a tak nevím. Zatím je mám zvlášť, mají dost velke klece, dané zatím vedle sebe aby se očuchaly přes klece (zatím 2 dny) ale chtěla bych je zkamarádit a dát k sobě. Jak myslíte že to mam udělat? :) děkuji
Tynka11
Růžovka
Růžovka

Re: 2 samice + nová samice ??

Příspěvekod nevi » 03 zář 2015 08:31

Ahoj,
jestli se na sebe přes klec ježily nebo tak něco, dej ty klece dál od sebe. Ony budou naštvané, že nemůžou k sobě.
Doporučuji pustit spolu na procházku na místo, které neznají, třeba gauč nebo postel nebo tak nějak. Pokud spolu budou v pohodě vycházel (převracení na záda je normální), zkusila bych je nastěhoval pokud možnost do boxu nebo nízké klece bez vybavení, pokud nějakou máš. Ideálně nějako důkladně vydrhni savem, aby na ní nebyl žádný potkaní pach. Pokud spolu pár dní takhle vyjdou, můžou do společného - samozřejmě pachově neutrálního - bydlení.
Neměla jsem nikdy dvoučlennou smečku, ale jinak se mně do smečky samic dařilo přidávat nové samice bez problémů, za celých 9 let se objevil problém je jednou na straně starousedlice, která měla něco s hlavou.
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Zpět na Seznamování potkanů