Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Nová samička ve smečce

Jak řešit problémy při seznamování? Přijme potkan jiného potkana?

Nová samička ve smečce

Příspěvekod noha » 25 srp 2015 19:25

Zdravím! Asi před týdnem jsem si pořídila krásnou, ale hrozně mrňavou (5 týdnů, ale stejně mi na to přijde nějaká malá) a ňuchňavou potkanici. Je děsně mazlivá a nějak se mi nepodařilo ji s tou mojí divokou smečkou dát do kupy.
Když jsem v červenci seznamovala novou aristokratickou Nekonečno, nenastal žádnej problém. Moji sígři se jí ujaly, dostala trochu na frak, ale po dvou dnech už spolu spali v jedný kouli.
S novou mrňkou je to až děsivě jinak. Seznamování na parapetě proběhlo naprosto normálně, všechno vypadalo nadějně, zatím jsem se seznamováním problém neměla a tak jsem se nijak nesnažila to přehánět. V čisté kleci si začali po chvíli vyjasňovat pozice, nová byla zavěšená za klec všude možně a kvíkala a kvíkala. Pak si našla rouru, do který se nikdo kromě ní nevejde a tam je spokojená. Moc nevylejzá - jenom když ostatní potkani spí. Když náhodou na někoho narazí, hnedka dostane přes čumák a zase zaleze.
Překvapilo mě, že když jsem na sobě měla to malý a přišla jedna ze starousedlic, dokonce i na mě si dovolila na ní zaútočit. Když je zavřu v přepravce (všechny! vypadá to pak jak potkaní koláč!), neděje se nic, pak je vypustím v kleci a dál se bojuje. Chtěla jsem je zavřít třeba do menší klece, ale 4 potkany v menší kleci mi přijde hrozně brutální, hlavně jsem zjistila, že má mrňavá z bitek opravdu velký krvavý zranění. Takže to zas nechávám schovaný v rouře a ostatní ať si čmuchaj kolem jak chtěj.... fakt nevím, moji gangsteři jí nedaj pokoj a ona se zase neumí vůbec bránit... nějaké nápady?
Znám vše, ač nic bych neznal radši,
znám chlapy mdlé i ruměné,
znám Smrt, jež všechny pod zem vtlačí,
znám cokoli, jen sebe ne.
noha
Růžovka
Růžovka
Potkani: Létající - nar. říjen 2013, samička. Hyperaktivní milovník jídla :)

Tygr - nar. listopad 2013, samička. Hraje stydlivou a bázlivou, aby mohla dělat potají a v tichosti větší průšvihy.

Re: Nová samička ve smečce

Příspěvekod womi » 25 srp 2015 19:45

mě se osvědčil malá klec a holobyt. žádné schovky, tam se akorát škvrně zasekne, ostatní budou naštvaé o dost víc a pak vznikají zranění. Senay takhle kdysi měla jizvu na stehně, protože jsem netušila, že se blbka zasekla za sputnikem a holky jí tahaly dolu.
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod noha » 25 srp 2015 19:55

Ok, musím tu mrňku nechat nejdřív trochu zotavit a uzdravit a zkusím to... :)
noha
Růžovka
Růžovka

Tygr - nar. listopad 2013, samička. Hraje stydlivou a bázlivou, aby mohla dělat potají a v tichosti větší průšvihy.

Příspěvekod noha » 29 srp 2015 09:27

tak v prázdné kleci to bylo najednou všechno ok, ač jsem celé akci dala pracovní název "jatka", dokonce se choulili v jednom klubíčku na spaní. Zpátky ve velké zařízené kleci se to už dá přežít bez větších útoků, mrně ale furt někam zalejzá a schovává se, i když ty schovky kam se ostatní nedostanou jsem odstranila. Snad teda jednou přestane spát sama v koutě a zachumlá se s nima do hamaků.
noha
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod womi » 31 srp 2015 06:50

Tohle už zní slušně :-) Buď vydrž a nebo je šoupni do malé klece klidně na týden :-)
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod noha » 01 zář 2015 11:55

Tak ve velké kleci to je furt stejný, nic se nemění. Malá je hysterka, schovává se kde se dá, když se probudí gansterský zbytek, různě jí prohánějí po kleci. Malá je furt odvážně drzá, ale zároveň dost utlačovaná. Snad by se to takhle dalo nějak zvládnout, krev neteče, jenom to neustále vříská, ale ráda bych aby se v kleci cítila bezpečněji a aby se nebála s nima spát v jednom chumlu. Nevím, jestli jí nechat v tomhle strachu a čekat že se to postupně a časem bude zlepšovat, nebo tomu dávat maloklecovou a přepravkovou péči
noha
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod noha » 20 bře 2016 18:32

Zdravím, tak to tady mám zase. K šesti samičkám, z nichž nejmladší je stará tak necelý půlrok, jsem přidala mimčo. Od jistých dob je to seznamování krutější, nevím, čím to, ale prostě mi z těch prcků vyrůstají šikanátoři. No... mimčo je adoprované - kindervejce - ale jsou mu jen čtyři týdny, což mi přijde hrozně málo na to, abych ho mohla strčit mezi bandu šesti dospělých potkaních holek. Už jsem je seznámila na neutrálním území - všechno ok, pak jsem mimčo strčila do čisté klece a nechala ty starší pobíhat normálně kolem klece s tím, že mohli i do klece. Skoro nikomu to nijak nevadilo, prostě si jí očichali, když se rozhodli zaběhnout zpět do klece, jen jedna na ní celkem drsně útočila. Radši jsem to rozdělila na skupinku hodných s mimčem s jedné kleci a ta agresivnější s dalšíma kamarádkama v druhé.
Já nevím, jestli nejsem moc hysterka. Možná by to ten prcek zvládnul a vším tímhle bude Bouře=agresor ještě naštvanější, že na ní nemůže. Všichni ostatní jsou vlastně dost vpohodě. Myslíte, že má smysl to takhle prodlužovat?
noha
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Vell » 20 bře 2016 21:59

nemá.. já jsem krkavčí matka, mimino bych tam šoupla bez okolků.. mně jeden jedličnan měsíc naprosto hystericky vřískal, jen se na ní jinej potkan podíval.. holky jí za to už nasraně šikanovali a já se nedivím, asi bych začala taky.. ale nezájem, u nás hraní na city nefunguje :smi:
krysí Pařátek
Obrázek
Vell
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Abies Amabilis von Krysodlak, Abies Nephrolepsis von Krysodlak, Abies Grandis von Krysodlak, Badyán von Krysodlak, Barvínek von Krysodlak, Bergamon von Krysodlak, Snížek z Hadích vrchů, Pan Flíček
"Nimueh" Necra of Nippyland, "Jedlička" Abies Alba Pavor Nocturnus, "Tůjka" Areca Pavor Nocturnus
Jasmínka Aqua-terra-flora z Aldisu, Gaia a Lachesis

Za duhovým mostem: Nikinka I., Lilith, Nikinka II., Zuzanka, Finlandia, Salinka, Filípek, Zoubek, Melinka a Agneska, Etenia Al Gabal, Kvik of Navel, Tram Rat Rybízek Ruben from Prague, Ethel Al Gabal, Krišpín of Navel, Elsa Al Gabal, Zuzanka z TazManie
Chovatelská stanice: Krysodlak

Příspěvekod Kimik » 21 bře 2016 09:03

A jak se chovala malá? Vřeštěla nebo byla v klidu? To má na to hodně vliv, mám tady hodně dominantního alfu, a před dvěma týdny jsem tam přidávala mimino, klučík byl naprosto v pohodě, malej drzounek, choval se, jako by se ho to seznamování netýkalo, alfa ho párkrát otočil na záda, ale když viděl, že malej je v klidu, tak ho to přestalo bavit a šel si po svým. Vsadím se, že kdyby malej vřeštěl a bál se, tak to bude trvat o dost dýl. Jinak i drsný útoky jsou normální, dokud neteče krev. Když je budeš oddělovat, tak to akorát prodlužuješ. Přeju pevné nervy a neboj, bude to dobrý.
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Zpět na Seznamování potkanů