Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

seznamování dvou samotářek (rok staré)

Jak řešit problémy při seznamování? Přijme potkan jiného potkana?

seznamování dvou samotářek (rok staré)

Příspěvekod chadimova.te » 23 říj 2014 16:38

Zdravím :)
Máme doma rok starou holčičku, říkáme jí Laura. Je to taková ďáblice, běhá si po pokoji téměř celý den, občas přijde do postele se pomazlit, jinak je spíš akčnější, zvědavá, ráda zkoumá místa v pokoji, i když je zná už nazpaměť :) Minulý týden k nám kamarádka přinesla svojí holčičku, o měsíc starší než je naše. Adoptovali jsme jí z důvodu kamarádčiny alergie. Sisinka je pomalejší, ustrašenější, neskočí ani z postele a více se mazlí. Přinesli jí k nám ve čtvrtek v jejich kleci. Klec jsme umístili do našeho pokoje, vedle klece naší Laury. Když Laura zjistila, že vedle je umístěn vetřelec, naježená, úplně hotová pobíhala kolem klece Sisi. Klec jsme tedy přesunuli na chodbu. Pak se Laura uklidnila. První seznamování proběhlo v pátek, na gauči na chodbě, kde to ani jedna nezná. Laura celá naježená převracela několikrat Sisi na záda, naskakovala na ní (jako když se rozmnožují) a obě hodně pískali. Sisi je náchylná na stres, tak po několika převrácení stála nehybně bez jakýkoliv pohybu a čekala, co bude dál... proto jsme seznamování ukončili a pokusili se zase za pár hodin. Proběhlo to samé.. obě byly vystresované. Teď po necelém týdnu se situace zlepšila. Klec je v pokoji, v jiném rohu.. Zkoušíme už seznamování na naší posteli.. Laura přestala být naježená, očichává jí u zadečku a místama si jí ani nevšímala.
Tohle všechno je asi běžné chování při seznamování dvou samotářek. Včera ovšem začala Laura na posteli okusovat Sisi.. né nějak hodně, do kve, .. ale pokaždé k ní přiběhne a kousne do hlavičky, do zad nebo do nohy.. Sisi se vůbec nebrání, jen čeká a nechá se.. Pak je z toho zase hodně vystrašená. Nemáte někdo s tímto kousáním zkušenosti? Už to tak dělá dva dny. Přiběhne na postel párkrát kousne a zase odběhne. Občas se jí pokouší převrátit na záda. Nemáte taky někdo zkušenost se seznámením dvou samotářek? Je vůbec šance na to, že jednou budou ve stejné kleci?
Díky moc všem za případné komentáře :)
chadimova.te
Růžovka
Růžovka

Re: seznamování dvou samotářek (rok staré)

Příspěvekod nevi » 23 říj 2014 20:04

Tohle opakování je zbytečné, takhle si budou muset znovu a znovu ujasňovat hierarchii... vaše holčička je holt dominantní, a pokud netekla krev, tak bych je zbytečně neoddělovala. Jen jednou se mi stalo, že se samice při seznamování pokousaly, ale to byly obě dost dominantní.
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod chadimova.te » 23 říj 2014 21:39

Já je nemůžu dát do jedný klece, když se servou i na posteli. A klec nemůžu postavit vedle Lauřiný klece, protože poskakuje a chce se dostat ven. A povedlo se pak vaše holky dát k sobě, i když se kousaly? a za jak dlouho byly v pohodě? četla jsem, že se to nemusí nikdy podařit, když žily rok samy každá.
chadimova.te
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Vell » 23 říj 2014 22:13

mně holky kousaly i mimina - tahaly je za nožičky a ocásek, shazovaly je z mříže.. jemný rozhodně nebyly.. pokud neteče krev, tak není důvod zasahovat..
ale tohle mi spíš připomíná Krišpuse, když si chtěl hrát.. vždycky přiběhl, rafl do palce u nohy a utíkal pryč
krysí Pařátek
Obrázek
Vell
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Abies Amabilis von Krysodlak, Abies Nephrolepsis von Krysodlak, Abies Grandis von Krysodlak, Badyán von Krysodlak, Barvínek von Krysodlak, Bergamon von Krysodlak, Snížek z Hadích vrchů, Pan Flíček
"Nimueh" Necra of Nippyland, "Jedlička" Abies Alba Pavor Nocturnus, "Tůjka" Areca Pavor Nocturnus
Jasmínka Aqua-terra-flora z Aldisu, Gaia a Lachesis

Za duhovým mostem: Nikinka I., Lilith, Nikinka II., Zuzanka, Finlandia, Salinka, Filípek, Zoubek, Melinka a Agneska, Etenia Al Gabal, Kvik of Navel, Tram Rat Rybízek Ruben from Prague, Ethel Al Gabal, Krišpín of Navel, Elsa Al Gabal, Zuzanka z TazManie
Chovatelská stanice: Krysodlak

Příspěvekod chesterfield » 24 říj 2014 06:16

u ročných holek to může opravdu trvat déle, chce to trpělivost. Stavět klece vedle sebe poté co už se očichaly, není vhodné, přidává do vztek, že za tou druhou nemůže, či už kvůli kamarádění, nebo bojování. Mne se částečně osvědčil systém - umazlit. Vzala jsem si obě k sobě, každou do jedné ruky a tiskla je k sobě, zároven ňufíkovala, hladila a tiše mluvila. Není to záruka úspěchu, ale přispívá to ke zklidnění. Nech je si zvykat na společný výběh tak týden a uvidíš, Základní pravidlo - dokud neteče krev, nechat být at si to vyříkají.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod chadimova.te » 27 lis 2014 23:06

Tak se nám to asi nepodařilo...
po nějakém čase jsme je dali k sobě.. Naše Laura přestala být dominantní a bylo vše relativně ok. Naopak Černá pocítila svobodu, volnost a začala kousat. Nejdříve nás tak jemně okusovat a pak hodně i Lauru, Laura držela, zavřený oči a Černá ji tahala až za kůži... Laura pořád držela. Nepřijde mi, že by se jí Laura bála, chodí za ní ale Černá jí vždycky povalí a kouše. Začali se jí objevovat stroupky po pokousání, tak jsme je oddělili. Přijde mi, že Laura jak byla ve stresu, tak že se jí hodně zrychlilo dýchání, hrozně rychle se jí hýbe hrudník, když dýchá.. Jsou tedy odděleny a Lauře strupy zmizeli.. Co si o tom myslíte? Vím, že se to nemá, seznámit je a pak po určitý době je oddělit, ale vůbec se neměli rádi, nespali spolu v domečku nic, jen Černá kousala Lauru a ta držela. a to se mi vůbec nelíbí. Dospělo to dokonce do takovýho stádia, že Černá kousla přítele do prstu, když jí chtěl chytit. Asi jak pocítila volnost (pouštíme je po pokoji několik hodin denně) tak takhle zdivočela. Přijde vám to normální?
Díky za odpovědi.
chadimova.te
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod chadimova.te » 27 lis 2014 23:08

Sisi říkáme Černá, omlouvám se za přezdívky. Je možné aby se změnila uplně její povaha? Když ji k nam prinesli, tak byla uplný zlatíčko... teď mám opravdu strach ji chytit a vyndat z klece, aby mě nekousla, vůbec se nemazlí jen někde líta po pokoji a kouše, no :(
chadimova.te
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Dr.Jenny » 28 lis 2014 10:58

v tomhle případě bych ty vířata musela vidět a pak posoudit co se děje. Seznámení ročních zvířat, samotářů, je občas těžký oříšek pro zkušené potkanáře, natož pro běžné mazlíčkáře. Jestli jste z Prahy, tak ti s holkama ráda zkusím pomoct.
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jůlinka, Lízinka, Stuart

Zpět na Seznamování potkanů