Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Seznamování - smečka holek

Jak řešit problémy při seznamování? Přijme potkan jiného potkana?

Seznamování - smečka holek

Příspěvekod Lucka Settenz » 06 říj 2014 12:19

Zdravím.
Přidávám do čtyřčlenné skupiny samiček prcka - původní sestava 10m., 8,5m., a dvě pětiměsíční ségry. Malá byla deset dní v karanténě ( respir. infekt) , poté neutrální území ( nic zvláštního se nedělo) , poté sestěhovány do vyčištěné klece. Stav po několika dnech - malá se nastěhovala do tunelu, evidentně si brání část území v kleci, dvě starší se jí permanentně snaží z tunelu vydolovat. V případě, že malá vyleze ven zkoumat/ pít/ baštit, okamžitě se přiřítí jedna ze dvou starších a začne rvačka. Krev zatím ( snad to vydrží ) neteče, ale škrábanců a chomáčů vytrhaných chlupů nespočet - co mě zarazilo, malá je celkem bez úhony, zeškrábané a oškubané jsou mnohem více ty starší a třikrát těžší. Otázka - jak dál??
Ps: Dnes v noci jsem již nevydržela a dvě myši přestěhovala na samotku. Zbylé dvě jsou flegmatické, přítomnost prtěte v podstatě ignorují.
Lucka Settenz
Růžovka
Růžovka
Potkani: Smečka potkaních holek
Elinka
Kačenka
Julča
Lola
Bára

Re: Seznamování - smečka holek

Příspěvekod Dr.Jenny » 06 říj 2014 19:22

mě to připadá jako by ty dvě strašně moc chtěly poznat tu malou a vyjsnit si to s ní, ale tím, že se malá drží v trubce, tak nemůžou. A to je strašně rozčiluje. Vzala bych přepravku nebo menší klícku a tam je do holobytu, bez jakéhokoliv vybavení a skovávaček, nechala třeba celý den... aby si to holky musely ujasnit.
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jůlinka, Lízinka, Stuart

Příspěvekod Lucka Settenz » 07 říj 2014 13:00

Díky.. Jak jsem psala, min. noc jsem nevydržela a ty dvě odstěhovala. Situace se zklidnila, zbylým dvěma prtě nijak extra nevadí, resp. jedna ho tiše toleruje, druhá ( mladší ) už si s ním hraje, honí se spolu, o něco se přetahují. Vystěhovalci na vejminku se netváří, že by jim tam něco chybělo. Takže otázka, jak a kdy je sloučit dohromady..
Lucka Settenz
Růžovka
Růžovka
Elinka
Kačenka
Julča
Lola
Bára

Příspěvekod Vell » 07 říj 2014 13:16

normálně je hoď na nějakou dobu třeba do přepravky.. prostě někam, kde se prtě nebude moct schovat.. nebo vystěhuj z klece vybavení do kterýho se může před ostatníma schovat :smi:
krysí Pařátek
Obrázek
Vell
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Abies Amabilis von Krysodlak, Abies Nephrolepsis von Krysodlak, Abies Grandis von Krysodlak, Badyán von Krysodlak, Barvínek von Krysodlak, Bergamon von Krysodlak, Snížek z Hadích vrchů, Pan Flíček
"Nimueh" Necra of Nippyland, "Jedlička" Abies Alba Pavor Nocturnus, "Tůjka" Areca Pavor Nocturnus
Jasmínka Aqua-terra-flora z Aldisu, Gaia a Lachesis

Za duhovým mostem: Nikinka I., Lilith, Nikinka II., Zuzanka, Finlandia, Salinka, Filípek, Zoubek, Melinka a Agneska, Etenia Al Gabal, Kvik of Navel, Tram Rat Rybízek Ruben from Prague, Ethel Al Gabal, Krišpín of Navel, Elsa Al Gabal, Zuzanka z TazManie
Chovatelská stanice: Krysodlak

Příspěvekod Dr.Jenny » 07 říj 2014 13:41

zvolila bych spíš tu přepravku, tam nempže vyšplhat po mřížích a dělat netopejra... :lol:
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Lucka Settenz » 08 říj 2014 05:25

No, ona už na "dělání netopejra" moc není.. Takovej oprásklej pinďa uzurpátor. Při první seznamce byly poškrábané a oškubané všechny, z toho ta malá nejméně.
Lucka Settenz
Růžovka
Růžovka
Elinka
Kačenka
Julča
Lola
Bára

Příspěvekod Lucka Settenz » 10 říj 2014 08:42

Zdravím.. tak jsem všechny dala do malého holobytu. Výsledek nic extra :( Malá a ty dvě bezproblémové z toho byly hodně vyděšené, vůbec nechápaly a chtěly dopryč, čtvrtá už nijak agresivně nereagovala. Pátá se okamžitě naježila a pustila do malé, ta se jí postavila, do bitky se okamžitě vložily ostatní, které ji vytlačily do rohu. Toto se opakovalo nesčetněkrát stále dokola.. více než po 12h jsem to nevydržela a agresivní myš vyeexpedovala..
( Jde o zvíře, které od samého počátku funguje v kleci vedle ostatních, nikoli s nimi, ale agresivní nikdy nebyla. Na jméno slyší, tahat a drbat se nechá, ale rozhodně to nevyhledává. Ideální představa - žít po svém pod lednicí... )
Lucka Settenz
Růžovka
Růžovka
Elinka
Kačenka
Julča
Lola
Bára

Příspěvekod Dr.Jenny » 10 říj 2014 09:30

škoda, že nejsi z prahy... vzala bych si jí na čas na převýchovu do mé holčičí smečky, ty by jí ukázaly. Už mi tu pár potvor vychovaly. :|
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Lucka Settenz » 10 říj 2014 11:05

Z Prahy nejsem, ale kdyby nabídka stále platila, dovezla bych jí.. i když mám obavu, že tohle zvíře více než po smečce touží po volném nekontrolovaném pohybu (s přístupem k pití a žrádlu ).. Dokud jsem nezatarasila vchod, pravidelně odcházela do prostoru pod podlahou, kde si vystavěla vlastní příbytek a kde vydržela x dní, dokud nebyla násilně vystěhována..
Lucka Settenz
Růžovka
Růžovka
Elinka
Kačenka
Julča
Lola
Bára

Příspěvekod Dr.Jenny » 10 říj 2014 12:14

nabídka platí.... :-) jen mi tu nesmí zůstat navždy. :-) A ona je zverimexová?
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Lucka Settenz » 10 říj 2014 12:29

Je. Ony jsou plebejci všechny, tuhle jsem začátkem března dostala, o jejím původu nevím nic..
Lucka Settenz
Růžovka
Růžovka
Elinka
Kačenka
Julča
Lola
Bára

Příspěvekod Lucka Settenz » 13 říj 2014 07:08

Včera "poslední" pokus. Očichaly se, nic se nedělo. Velká sice vyhnala malou ze společného spaní (kde sama nespí, jen u něj vartuje), neřešila jsem to. Malá jí dokonce čistila kožich. S postupující hodinou se velká několikrát za malou vydala, zahnala ji do kouta, dupala, naježená jak bílá koule, ale vždy přiběhla nějaká jiná, která se mezi ně vmezeřila, takže se po chvíli odklidila. V noci řev, malá v koutě, z ucha jí lilo, velká zježená, v zubech chomáče chlupů.
Tím jakékoli pokusy o družbu těch dvou končím, velkou jsem vykmitla na samotku, kde taky zůstane.
Lucka Settenz
Růžovka
Růžovka
Elinka
Kačenka
Julča
Lola
Bára

Příspěvekod Dr.Jenny » 13 říj 2014 19:51

no, tak můžeme zkusit tu převýchovu... ale jak říkám, nemůžu si jí nechat napořád. Takže pokud se to nepovede, tak potřebuju vědět, že jste ochotná si jí vzít zase zpátky. Nebo jí najdeme jiný domov. Přeci jen mám tu svých 20 kousků a to není málo :-)
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Lucka Settenz » 16 říj 2014 10:53

Před 20 kousky smekám :up: Já jich mám nyní 5.. a někdy mi přijde,že je to tak.. akorát :) . Aktuálně je to u nás tak, že problematická myš bydlí extra. Ostatní čtyři se pro mě až překvapivě sžily, taková milá "obecná pohoda", hezky se na to kouká. Upřímně, nechce se mi do toho zasahovat. Ta na samotce naštěstí nepůsobí, že by jí to devastovalo, když jí pustím, za ostatními neběží - přitom bydlí 2m od sebe..
Za pokus o převýchovu bych byla samozřejmě ráda.. i když jsem trochu skeptik.. :) Předpokládám, že bych se jí poté znovu posnažila zapojit do smečky - pokud by to z nějakých příčin nevyšlo, v nejhorším bychom se vrátili k stávajícímu modelu..
Lucka Settenz
Růžovka
Růžovka
Elinka
Kačenka
Julča
Lola
Bára

Příspěvekod Dr.Jenny » 16 říj 2014 21:17

asi takhle... pokud by se nedokázala přizpůsobit a jsi ochotná si jí nechat i když bude na samotce, tak asi nemáme co pokazit.. takže je to na tobě, jak se rozhodneš :-) já osobně mám radši, když ten potkan žije ve smečce, protože je to pro něj přirozené a osobně jsem zatím nezažila vyloženě samotáře, který by nebyl rád alespoň za jednoho kamaráda. Ale jsou i potkanářky, které tvrdí, že někteří prostě takoví jsou. Neradi vyhledávají skupinu. Možné to je, jen já osobně jsem takového potkana ještě nepotkala.... :smi:
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan

Další

Zpět na Seznamování potkanů