Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Seznamování - smečka holek

Jak řešit problémy při seznamování? Přijme potkan jiného potkana?

Re: Seznamování - smečka holek

Příspěvekod chesterfield » 17 říj 2014 04:47

Jenny to s tím samotářením je taková věc. Ono možná někde potom ve světě se nachází ka,arád, nebo i smečka kterou by akceptoval, bohužel se bud musí spokojit s tou co mám, nebo zůstat sám. Vadím mi to také hodně, ale kvůli každém kverulantovi zakládat novou smečku fakt nejde.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod nevi » 17 říj 2014 07:53

Tak zrovna mně se povedlo jednomu takovému kverulantovi na první pokus najít novou smečku.
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod Lucka Settenz » 17 říj 2014 08:55

K "pomlouvanému" zvířeti - verze, že definitivně zůstane na samotce mě nijak netěší ( to pomíjím ne zrovna vhodné bytové podmínky k stabilnímu chovu "dvojích" myší. ). Samozřejmě bych ji nejraději viděla spolu s jiným zvířetem, ale do současné smečky nelze a dělit ji mi přijde blbě.
Lucka Settenz
Růžovka
Růžovka
Potkani: Smečka potkaních holek
Elinka
Kačenka
Julča
Lola
Bára

Příspěvekod Dr.Jenny » 17 říj 2014 09:37

já uznávám, že někdy to fakt jinak nejde... člověk opravdu nemůže zakládat 20 smeček, kvůli jednomu "pošahanci". V tomhle případě je mi jasný, že toho potkana nechceš držet samotného jen tak z trucu, protože to přece tak dělají ostatní už roky a támhle strašně "zkušená" kamarádka říkala...bla bla... tohle je jiný případ.
A proto říkám, že si to rozmysli, jestli chceš zkoušet převýchovu... kolik že jí přibližně je? Ono to totiž není na týden, ale minimálně na měsíc či dva... tak aby se to vůbec vyplatilo. Jestli jí jsou fva roky, tak to už by moc smysl asi nemělo :-)
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jůlinka, Lízinka, Stuart

Příspěvekod Lucka Settenz » 17 říj 2014 09:50

9 měsíců.. U nás od mala. Zdravotně ok, nemocná nikdy nebyla.
Lucka Settenz
Růžovka
Růžovka
Elinka
Kačenka
Julča
Lola
Bára

Příspěvekod Vell » 17 říj 2014 10:05

já bych to rozhodně zkusila.. za zkoušku to stojí, nic horšího se stát nemůže :up:
samotáře sem měla dva a zažít to znovu už opravdu nechci :zip:
krysí Pařátek
Obrázek
Vell
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Abies Amabilis von Krysodlak, Abies Nephrolepsis von Krysodlak, Abies Grandis von Krysodlak, Badyán von Krysodlak, Barvínek von Krysodlak, Bergamon von Krysodlak, Snížek z Hadích vrchů, Pan Flíček
"Nimueh" Necra of Nippyland, "Jedlička" Abies Alba Pavor Nocturnus, "Tůjka" Areca Pavor Nocturnus
Jasmínka Aqua-terra-flora z Aldisu, Gaia a Lachesis

Za duhovým mostem: Nikinka I., Lilith, Nikinka II., Zuzanka, Finlandia, Salinka, Filípek, Zoubek, Melinka a Agneska, Etenia Al Gabal, Kvik of Navel, Tram Rat Rybízek Ruben from Prague, Ethel Al Gabal, Krišpín of Navel, Elsa Al Gabal, Zuzanka z TazManie
Chovatelská stanice: Krysodlak

Příspěvekod Lucka Settenz » 17 říj 2014 10:10

Btw. mí příbuzní (nejedná se o adolescenty) samotnou myš mají. Nebýt toho, že jsem jim vnutila fakt parádní klec, žilo by zvíře v kleci pro králíka, ve které by tak max. stouplo. Tu samičku znám od mimina, byť je to zverex, od začátku milá, důvěřivá, veselá, hravá .. prostě povaha, jakou by bral každej. Čím je starší, tím se mi na to hůř kouká..
Lucka Settenz
Růžovka
Růžovka
Elinka
Kačenka
Julča
Lola
Bára

Příspěvekod Dr.Jenny » 18 říj 2014 11:26

tak to pak chápeš naší frustraci, když se s takovými nedobrovolnými samotáři vídáme denně a to jen proto, že jejich majitelé jsou líní a nechtějí si přiznat svůj omyl.
Jestli jí je 9měsíců, tak by to mohlo mít ještě svůj smysl, jak píše Vell. :smi:
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod nevi » 18 říj 2014 15:43

Jak dlouho je ta velká na samotce? Někdy stačí dva týdny mimo a pak už to mládě nerozpozná čichem a je klid...
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod Dr.Jenny » 19 říj 2014 11:06

Nevi já jsem ale pochopila, že ona nemá problém jen s miminem, ale obecně s celým osazenstvem....
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Lucka Settenz » 20 říj 2014 07:10

Laicky z toho mám dojem, že ji zbytek osazenstva prostě překáží, v lepším případě nezajímá. Je z téhle bandy druhá nejstarší. Původně jsem zamýšlela skončit u dvou, jenže tahle o nějakou družbu nejevila zájem, žila si po svém vedle té druhé a ta tím pádem byla pořád sama. I jsem si už říkala, jestli není problém v ní. To se vyvrátilo s příchodem dvou sester, dnes pětiměsíčních, tehdy sotva pětitýdenních prťat. Nejstarší myš je po prvotním šoku přijala za svoje, dost dlouho to vypadalo, jako kdyby mimina byla její. Druhá je v podstatě ignorovala. Poslední - pátá, dnes už dvouměsíční přibyla víceméně plánovaně - jedna z mladších byla a je neskutečně živá, milá, muchlací ale takový neunavitelný energetický koncentrát. Ostatní jsou o dost klidnější, chtěla jsem, aby měla s kým řádit. To vyšlo dokonale, vyblbnou se.
Lucka Settenz
Růžovka
Růžovka
Elinka
Kačenka
Julča
Lola
Bára

Předchozí

Zpět na Seznamování potkanů