Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Dvě 5 měsíční samice a nová 3 měsíční samička - problém

Jak řešit problémy při seznamování? Přijme potkan jiného potkana?

Dvě 5 měsíční samice a nová 3 měsíční samička - problém

Příspěvekod Verii » 25 úno 2014 07:01

Nejdříve jsem měla jednu potkanici (Bubla), po týdnu jsem k ní přidala kamarádku (Nudla), aby nebyla sama a navíc byla plachá (ze zvěráku), tak jsem doufala, že od "vymazlené" nové kamarádky se něco naučí :) Seznámení proběhlo v pohodě, věkový rozdíl mohl být 1-2 týdny, holky jsou kámošky...
Včera jsem ale adoptovala 3 měsíční potkanici. Seznámení na neutrální půdě proběhlo v pohodě, vyčistila jsem holkám klec a dala je do ní. Mladá si ale zabrala skoro celé dolní patro pro sebe (předtím byla v jednopatrové malé přepravce, moje klec má +-80 cm na výšku a 3 poličky...) a do domečku nikoho nepustí. Přitom jde vidět na Buble, že chce do domečku :(
Navíc "se páří" s Nudlou (ta se sice nabízí, aspoň co jsem našla na netu - prohýbá hřbet a třepe ušima), s Bublou chtěla asi taky, ale ta se nedá, tak se s ní mladá pere normálně, takže oběma ukazuje, že je dominantní. A jak hledám tak hledám, všude na netu jsou rady když je to naopak, když "starousedlíci" jsou vůči nováčkovy agresivní :(
Nevím přesně, v kolikati členné skupině mladá předtím byla, ale určitě nebyla na samotce a nebyla nejstarší.
Bubla a Nudla jsou osrstěné, mladá je skiny (to vysvětluje, že chce být v domečku, ale proč tam nikoho nepustí?)
Setkal se někdo s něčím podobným? Budu ráda za každé rady, klidně i nějaké "hypotetické" :)
Verii
Růžovka
Růžovka

Re: Dvě 5 měsíční samice a nová 3 měsíční samička - problém

Příspěvekod womi » 25 úno 2014 07:51

seber domečky, všechny je na pár dní dej do malé klece bez vybavení, max.jeden hamak. Však ony si zvyknou ;)
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod chesterfield » 25 úno 2014 08:41

přesně tak pár dní v holobytě a měly by si to tam už vyříkat.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Verii » 25 úno 2014 10:16

Díky, vyzkouším! :)
Verii
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Elerían » 25 úno 2014 11:14

Kým netečie krv, nechaj to na nich, sú to proste puberťáčky, tak trochu hysterčia, to nie je nič nenormálne. Mne sa spočiatku holky tiež bili riadne, a keď už išlo príliš "do tuhého", tak som si ich naprotipodmieňovala, aby som na ne mala "stopku". Nie je to nič kruté, je to jednoduché operantné podmieňovanie. Stačí si vybrať signál - ja mám také zacmukanie (ale iné než na privolávanie!) - a pár ráz ho spojiť s tým, že potkankom ukážeš mlsku, ale vezmeš im ju tesne predtým, než do nej stihnú zahryznúť (vtedy treba ten signál dať - keď mls mizne). Za chvíľku sa naučia, že ten signál je "zlá správa" (miznú po ňom mlsky :lol: ). A keď potom niekoľko ráz ten signál použiješ vo chvíli, keď robia niečo, čo nechceš, časom to začne fungovať ako "Stopka" - potkan si to vyloží na spôsob "a sakra, touto činnosťou som si zrušil prísun mlsiek" - takže prestane robiť tú činnosť, aby mlsky zasa prišli (a jasné, že by aj mali prísť, keď prestane!). Možno to znie trochu komplikovane, ale je to primitívna záležitosť, ktorá zaberie pár minút a absolútne spoľahlivo funguje. Teraz, keď (už výnimočne) začnú holky v noci robiť binec v klietke, stačí mi na ne zacmukať a je ticho. A že sa bíjavali tak, že sa otiasala celá klietka a aj tá krv pár ráz tiekla... ;-)
Elerían
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Caledon van Rattenburg ("Cali", narodený 28.11.2012, samec, ruský modrý, štandard, self, hyperaktívne lízatko)
Český ráj van Rattenburg ("Cid", narodený 28.11.2012, samec, čierny, štandard, self, tlstý škrabkomaznák)
Armadillo Cambodia's Spirit ("Armi", narodený 5.5.2014, samec, BES, dumbo, berkshire, malý miláčik)

The High Priestess of Rat Spirit ("Leela", narodená 20.7.2013, samica, čierna, štandard, self, hysterická tryskomyš)
The Chariot of Rat Spirit ("Phoebe", narodená 20.7.2013, samica, aguti, rex, self, maličký maznáčik)
Querinda Od Pekelného Strážce ("Queri", narodená 2.8., samica, čierna, štandard, self, mrštná siláčka)

Příspěvekod Dr.Jenny » 25 úno 2014 11:31

Jo, tak tohle vídám denně :-D I mimina 10x menší než dospělák dokážou být dominy a obracet je na záda. Na druhou stranu je potřeba je nechat si to do určitý míry vyřídit mezi sebou a ujasnit si pozice. Ale pokud už to bude moc a bude třeba natržený ucho nebo kousanec do krve, tak pak je dobrý je zastavit.
Jinak malá klícka jen s miskou a vodou na pár dní, to dělá divy...kočkovat v kleci se pak budou i dál, ale pak by měly spolu normálně spát, baštit a podobně :-)
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jůlinka, Lízinka, Stuart

Zpět na Seznamování potkanů