Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Problém při seznámení potkánků - chyba na straně mladého

Jak řešit problémy při seznamování? Přijme potkan jiného potkana?

Re: Problém při seznámení potkánků - chyba na straně mladého

Příspěvekod Kimik » 07 bře 2014 21:13

Ve většině případů pomáhá, co tady píšou holky, ale mám i takovýho hysteráka, co takhle ječí už tři měsíce :oops: .
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod nevi » 08 bře 2014 10:12

Mně takhle Lahja vřeštěna dva měsíce, a to i když se jí nic nedělo a vedle ní se prali dva potkani. Nepřešlo ji to nikdy, jen pak začala ječet, kdykoliv na ni někdo sáhl :roflmao:
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod Vixie » 08 bře 2014 21:41

tak nakoniec to dopadlo úplne inak ako som čakala....keďže sme sa dnes presťahovali, chalani z toho boli dosť vyjukaní, k tomu pes ktorý sa ich snažil stále olízať...tak som teda malého šupla do klietky k starousadlíkom a čuduj sa svete, ani jeden z nich ani necekol, trochu sa oňuchali keď sa stretli a to bolo všetko...len ma trochu mrzí že malý teraz sedí ako päť peňazí, púli oči a nemá záujem pohnúť sa zo svojho kúta, aj keď predtm šmejdil po klietke, ale tak snáď sa časom oťuká a bude dobre...díky za rady a som šťastná že som nakonieč žiadne vodné delo nepotrebovala :D
Vixie
Růžovka
Růžovka
Potkani: Prcek (alias Tlsťoch=)) - zverimexový dumbáčik *11.2012
Fešák - zverimexový čierny štandardík *11.2012

Příspěvekod chesterfield » 08 bře 2014 21:53

to je v pohode, že sedí, to chvilu este bude, vyber všetky prípadné schovky nechaj len hamačky on sa otrká. Vela štastia
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Vixie » 24 bře 2014 10:54

tak som sa tešila zbytočne a predčasne...týždeň bolo ticho, dokonca aj spali pri sebe a potom v noci začal jakot od znova. Netuším čo sa stalo, či začal alfa samec naňho zase syčať, či sa mu malý chcel postaviť a vyšvihnúť sa v hierarchii alebo čo sa stalo, každopádne už pár nocí je Fešák (alfa samec) v samostatnej klietke pretože malý má nepekný kusanec alebo škrabanec na nohe =/ skúšala som ich schladiť vodou keď sa začali biť, nepomohlo, skúšala som ich narvať do malej prepravky, kde bolo pár hodín ticho, ležali pri sebe, ale v klietke to začalo od znova. Keď ich pozorujem, tak vôbec netuším kde je problém, nezdá sa mi že by malý dorážal, ani že by naňho Fešák nejak vyložene útočil, ale už keď sa stretnú niekde v klietke tak je to proste horor a mám taký zlý pocit že sa to len zhoršuje...je nejaká šanca že by sa to mohlo časom zlepšiť? napríklad keď malý vyrastie a prestane sa ho báť? lebo nechcem nechať Fešáka samého, on je zvyknutý od malička so svojím parťákom, ten ale prijal malého v pohode, tak je d ním v klietke...chce to len trpezlivosť alebo sa mám pomaly zmierovať s tým že budem mať dve klietky?
Vixie
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Elerían » 24 bře 2014 20:36

Mne sa spočiatku takto do krvi bili malé holky (dve sú sestry a tretia je z inej CHS - a tá vždy niektorú z tých dvoch vymlátila...) a keď už som nevedela čo s nimi, uchýlila som sa k poslednému, i keď nevďačnému riešeniu - začala som ja byť tá zlá - a ony sa spojili proti spoločnému nepriateľovi... :smi: Proste akonáhle začala bitka, začala som na nich cmukať a dostali po frčke na čumák. Urazené sa napchali po pár takýchto "výchovných" do jedného hamaku a boli zrazu kamošky. :) Samozrejme som to musela opakovať viackrát a vždy sa so mnou potom pol dňa nebavili, ale nakoniec ich to stmelilo.
Elerían
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Caledon van Rattenburg ("Cali", narodený 28.11.2012, samec, ruský modrý, štandard, self, hyperaktívne lízatko)
Český ráj van Rattenburg ("Cid", narodený 28.11.2012, samec, čierny, štandard, self, tlstý škrabkomaznák)
Armadillo Cambodia's Spirit ("Armi", narodený 5.5.2014, samec, BES, dumbo, berkshire, malý miláčik)

The High Priestess of Rat Spirit ("Leela", narodená 20.7.2013, samica, čierna, štandard, self, hysterická tryskomyš)
The Chariot of Rat Spirit ("Phoebe", narodená 20.7.2013, samica, aguti, rex, self, maličký maznáčik)
Querinda Od Pekelného Strážce ("Queri", narodená 2.8., samica, čierna, štandard, self, mrštná siláčka)

Příspěvekod chesterfield » 25 bře 2014 04:58

tak to je výáborná taktika, to ma ešte nikdy nenapadlo - a frčka do nosu je super
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Nelinka, Andromeda
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero

Příspěvekod Vixie » 25 bře 2014 09:15

tak to ma nenapadlo :D za pokus to stojí, ale zase sa bojím že by sa malý na mňa mohol nahnevať a už by potom ku mne nechcel...a hlavne bude náročné dať mu frčku keď on bude letieť z klietky cez otvorené dvierka, ako vždy keď sa pobijú :| ale časom sa to snáď upokojí, nemôžu sa takto mlátiť furt =(
Vixie
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Elerían » 25 bře 2014 16:54

No on sa urazí celkom určite, ale mlskou si ho zasa udobríš :-P Hlavne to musí byť fér a dobre načasované - ideálne by tú frčku mali dostať v momente, keď sa začnú klbčiť. A dosť - už potom žiadne vyčítavé karhanie. Proste jeden rýchly trest a hotovo. Ja som si povedala, že radšej nech nemajú radi mňa, ako by sa mali neznášať medzi sebou... A nakoniec to ako dobre dopadlo, aj spolu sa znášajú (ehm, väčšinou :D), aj mňa majú rady (až na jednu hysterku, ale tá je celkovo trošku mimo, robí svojej sestre barbering a pred rujou sa jej nikdy nemôže nikto ani dotknúť :roll: )
Elerían
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Caledon van Rattenburg ("Cali", narodený 28.11.2012, samec, ruský modrý, štandard, self, hyperaktívne lízatko)
Český ráj van Rattenburg ("Cid", narodený 28.11.2012, samec, čierny, štandard, self, tlstý škrabkomaznák)
Armadillo Cambodia's Spirit ("Armi", narodený 5.5.2014, samec, BES, dumbo, berkshire, malý miláčik)

The High Priestess of Rat Spirit ("Leela", narodená 20.7.2013, samica, čierna, štandard, self, hysterická tryskomyš)
The Chariot of Rat Spirit ("Phoebe", narodená 20.7.2013, samica, aguti, rex, self, maličký maznáčik)
Querinda Od Pekelného Strážce ("Queri", narodená 2.8., samica, čierna, štandard, self, mrštná siláčka)

Příspěvekod chesterfield » 25 bře 2014 17:44

Elerian, a to tam fakt mezi ně šahneš, když se bijí rukou????? abys jim dala frčku???

chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Nelinka, Andromeda
Mazlík a Uzlík

Příspěvekod Vixie » 25 bře 2014 20:27

tak ono asi je otázne ako veľmi sa bijú, od istého momentu to už asi nie je veľmi bezpečné:D ja som z ich bitiek utŕžila poškrabaný nos a mierny kusanec do ruky, ale to bolo tým že som bola na nesprávnom mieste v blbý čas no :roll:
Vixie
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Elerían » 25 bře 2014 21:17

Tak mňa keď holky budili búraním klietky a jačaním o 2 v noci, všetka opatrnosť šla bokom :lol: ale je fakt, že ony sú na ľudí strašne dobré, nikdy ma ani jedna nepohryzla, ani omylom, dokonca ani tá hysterka, ktorá sa niekedy tvári, že radšej umre než by sa nechala chytiť :D zato od jedného z chalanov som schytala viac ráz, keď bol v puberte, a to ani nebolo pri tejto príležitosti... Je to veľmi individuálne. A frčku môžeš umiestniť hocikam (aj ďaleko od zubov a pazúrov), dôležitá je rýchlosť a to prekvapenie
Elerían
Malý potkan
Malý potkan

Předchozí

Zpět na Seznamování potkanů