Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Male dite a potkan

Jak řešit problémy při seznamování? Přijme potkan jiného potkana?

Male dite a potkan

Příspěvekod luciash » 09 pro 2013 07:54

Mam dotaz uz drive jsem mela potkany, vetsinou holky a byli to ti nejuzasnejsi kamaradi. Karinku jsem mela v UK a dozila se mi 3 let, takze zazrak a Karinku uz doma v CR a dozila se 2let. Ted mam dite kluka 3 roky a myslela jsem ze bude mit taky kamarada, jenze jak to byva kluci jsou kluci a maly naseho noveho kamarada sisku proste trapil a dopadlo to tak, ze potkanek je bojazlivy, pokazde co ho vytahnu cura a boji se. Na partnera a maleho dokonce utoci, myslim jako ze kouse. Na me ani ne me jen okusuje a prijde i otvoru z klece aby me ocuchal. Nechavam mu klec otevrenou aby to prozkoumal i po byte, ale ani jednou nevylezl boji se. Je mi to moc lito a nevim co s tim. Siska je asi 3 mesice stary, nevim jak na nej predtim jsem mela jen holky uz jsem i premyslela o novem kamaradovi, ale mam strach koupit mlade ze zverace ze ho pokouse kdyz se tak boji. Ted jsem mu zvetsila klec a udelala nove prulizky ale stejne je porad zalezly vyliza jen v noci co vy myslite. Koupit kamarada a cekat ze se otrka, nebo uz fakt nevim.
luciash
Růžovka
Růžovka

Re: Male dite a potkan

Příspěvekod Dr.Jenny » 09 pro 2013 08:12

Potkan je skupinový zvíře a musí se chovat minimálně ve dvou jedincích stejného pohlaví. To že předchozí samičky to zvládly bez kousání je jen proto, že ty to tiše snášeli tu samotu.
1) doporučuju koupit potkaního kamaráda a to takových rozměrů aby už měl viditelné kuličky pod ocáskema ideálně z registrované chovné stanice. Kamarád by ho měl zklidnit. A doporučuju co nejdřív, protože malej už jde do puberty a potřebuje někoho, kdo ho bude umět usměrnit po potkaním způsobu.
2) pokud ho dítě trápí, tak ho k němu nepouštět. Pokud máte potkánka ze zverimexu, tak jde hůř ochočit. Ten z ChS už by měl být mazlivější od mala protože od narození je zvyklý na kontakt s člověkem.
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jůlinka, Lízinka, Stuart

Příspěvekod chesterfield » 09 pro 2013 10:00

určitě co nejdříve kamaráda a z CHS, hlavně kvůli ocočení, zverimexáčci bývají také bojazliví, to by jste si moc nepomohli, z chovky jsou přinejmenším zvyklí na mani´pulaci a nejsou tak bázliví. A ten pak toho Vašeho čumáčka naučí se bát míň. a kluka k ním prostě nepouštět, je ještě malinkej, pokud je to první zvíře s kterým má kontakt tak v tomto věku opravdu ještě neumí s nima zacházet, nechat ho pohladit když je máš u sebe v ruce a pomalu učit dítě jak opatrně na zvíře šahat. Chce to trpělivost ale stonásobně se Ti to v dítěti vrátí. Ale v tomot věku je potkánek nevhodný jako přímo kamarád. Ale na naučení jak se chovat ke zvířátku je vhodný.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod nevi » 09 pro 2013 17:37

Dítě v tomhle věku z toho nemá rozum a je nešikovné, potkana už bych mu do ruky nedávala, taky se může stát, že ho ze strachu pokouše - myslím že zvířátko na dívání pro něj taky bude zážitek, až pochopí, že je to živočich...
A dokud je potkan ještě mladý, potřebuje určitě co nejdříve kamaráda (raději ne ze zverimexu! Tam by vám mohli nevědomky prodat samičku a 15 malých starostí je na světě). Ideálně 1-3měsíčního. Zrovna o víkendu jsem hledala volné kluky z ChS - je jich habaděj, pokud ti nevadí, že to budou klasičtí černobílí.

Samotné potkany jsem doma měla a už nikdy více :roll: potřebují asi tak 10x více pozornosti, pořád čekají, až se dostanou ven z klece, nudí se... když budou kluci dva, nebudeš mít špatné svědomí, že nemůže být s vámi celý den venku, a je to taky zajímavá podívaná, mladí potkany si rádi hrajou :)
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Zpět na Seznamování potkanů