Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Dospělý samec + 5 malých samečků

Jak řešit problémy při seznamování? Přijme potkan jiného potkana?

Dospělý samec + 5 malých samečků

Příspěvekod hubkova.eliska » 02 říj 2013 10:47

Dobrý den,
potřebovala bych poradit. Asi před měsícem jsem si brala jako nezkušená ze zwerimexu 2 potkanky. Mely to byt oba dva samci, ale behem tydne se ukazalo, že jeden z nich je samička a těhotná. Samce od samičky jsme ihned rozdělili, a narodilo se nám 7 miminek. 2 holky (již u nových majitelů) a 5 kluků (bohužel doted se nikdo nenašel a tak jsem se rozhodla si je nechat). Samec ze zwerimexu (cca 0,5 roku - 1 rok) je dost velký a neodhadnu jeho věk :( je dost plachý a nedaří se nám ho moc ochočit. Max nějakou dobrotu si vezme z ruky. Občas ho pouštím z klece, ale většinou někam zaleze a tam končí, vydrží i celý den a do klece se nechce už vrátit. Jednou při vytahování z pod skříně mě pokousal do krve a ted se ho bojím. Jde mi o to, že malým potkánkům už bude 5 týdnů a chci je oddělit od samičky, protože už ji jenom otravují. Celou tu dobu odmalička mají klece vedle sebe. Když pouštím malý ven, tak lezou velkýmu samci po kleci, on je jak v ,,Jiříkově vidění" ale žádnou agresi přez klec nevidim. Či naopak. Když pustím Samce běhá jim po kleci a všichni se bojácně i nebojácně očuchávaj a občas cvakaj zubama. Nechci mít vedle sebe dvě klece. V jedný kleci jednoho kluka a v tý další kleci 5 kluků. Nechci aby ten starší samec byl odstrčený. Mám je nechat všech 6 lítat po pokoji co se bude dít? Bojím se, že nějakýho zakousne :( Jde mi o to, jestli bych k tomu smacovi mohla strčit ještě aspon jednoho samečka malýho... Děkuji za odpovědi.
hubkova.eliska
Růžovka
Růžovka

Re: Dospělý samec + 5 malých samečků

Příspěvekod chesterfield » 02 říj 2013 11:07

Pokud byl samec ve smečce a niní to samotář tak bych zkusila neutrální porstřdí ale se nšema malýma - sprchový kout nebo jiné teritorium kam samec nechodí a kde můžeš i pochytat útěkáře. Mimina uřčitě už od mamky dej pryč - si si jista, že těch pět jsou samečci? Ale přez tu klec je to jenom frustruje, že ksobě nemůžou. Seznam je co nejdříve, on je nebude stíhat, jsou to nyní tryskomyši. Pokud byl samotář, bude to chtít víc času a trpělivosti, ale neboj oni se dají dohromady.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod hubkova.eliska » 02 říj 2013 11:34

Malý jsou stoprocentně kluci. Kluci jako buci :) kuličky maj jedna báseň. Večer to vyzkouším a dám vědět :) jen se bojím aby je prostě nezakousl. Přeci jenom je tak dvakrát, třikrát větší jak oni. Byla bych ráda, kdybych je mohla mít všechny po kupě :)
hubkova.eliska
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Dr.Jenny » 02 říj 2013 12:52

jak psala chestr, vana nebo sprcha jsou dobrý, protože ho můžeš pokropit a on se lekne a vzpamatuje... držím palce :up:
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jůlinka, Lízinka, Stuart

Příspěvekod chesterfield » 02 říj 2013 13:36

jo připrav si vodní dělo - (postříkovač na kytky) to je nezbytná součást.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Zpět na Seznamování potkanů