Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Seznamování dospělých samic

Jak řešit problémy při seznamování? Přijme potkan jiného potkana?

Re: Seznamování dospělých jedinců

Příspěvekod Mateska » 18 kvě 2010 11:18

Protoze na prazdninu budu casto pryc a ne vsude si ji muzu vzit sebou. Nasi se o ni sice postaraji, ale asi se ji nebudou venovat tak moc, jak by potrebovala. Rikala jsem si, ze u kamarada s dalsi potkanici by ji bylo lip. Ale nerada bych, aby pak byla nestastna, az bude zase sama. Takze spis asi radeji ne, ze?
Mateska
Růžovka
Růžovka

Re: Seznamování dospělých jedinců

Příspěvekod chesterfield » 18 kvě 2010 11:30

o já bych do toho nešla, jedině, že by si na prní pohled padly do oka, ovšem pak zase samotná..... Nechal bych to asi tak, seznamování je někdy strašně náročné na čas a na nervy, a pokud by to mělo být jenom ne přechodnou dobu, bych to nezkoušela
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Re: Seznamování dospělých samic

Příspěvekod nevi » 17 čer 2010 21:46

nevi píše:Prozatím to odkládám na neurčito. Tarja je na marodce po operaci a při dalším pokusu o společné pouštění se Raisa a Noirín porvaly, kousance jsou na obou stranách a Raise se jeden zanítil. Noirín ještě bude vyžadovat hodně péče a nechci ji zbytečně stresovat

Protože se ke mně mezitím dostala Nieves (7 měsíců), zkusila jsem ji seznámit s Noirín (té je teď 18 měsíců). Na začátku přetlačovací potyčka a poté černobílá rvací koule, ve které Nieves utržila kousanec, poté Noirín přišla ke mně a začala se o mně otírat zády a bokama - tohle nikdy nedělala. Když narazila na Nieves, hupsla jí na záda jako samec, označkovala ji a pak jedna druhou dlouho míjely bez povšimnutí. Takže jsem je přesunula do vydezinfikované klece s novým vybavením. Proběhlo několik potyček o pozice, které vždy skončily s Nieves na zádech.
Poté několik hodin Nieves neustále pronásledovala Noirin, která ji buď odháněla, anebo před ní někam utekla. Nakonec šla Noirin spát do kostky a Nieves, kterou tam nepustila, si lehla na kostku, což už bylo dobré znamení, protože v rámci možností spaly blízko sebe.
Po zhasnutí jsem zaslechla jednu krátkou potyčku a opět pískot Nieves, která se vzdávala, a pak se nedělo nic.
Ráno jsem je našla v jedné hamace :loveit: .
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod Hayam » 21 čer 2010 09:53

A kousanec se hojí dobře?

Jinak gratuluju. Seznámit Noirín se společností asi není žádná sranda.
Chovatelská stanice potkanů Al Gabal

Slušné holky jsou nejpozději v deset večer v posteli... a nejpozději o půlnoci doma.
Obrázek
Hayam
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Dámy
Desmeralda OdAdush, Calanthe al Gabal, Zsa Zsa (Zuzanka) Iletis, Elena al Gabal, Senay Iletis

Pánové
Ulk van Rattonia, Go-Go Juice (Džus) OdAdush, Bebešin Kaa

Na louce za Duhovým Mostem
Onyx, Opium a Hathsepsut z TazManie, Paní Myšová ze skládky, Daky a Padma Potassium of Navel, Prisca Iletis, Limousine of Nippyland, Damon von Percy, Ashanti of Ratwood, Anténka OdAdush, Amrit al Gabal, Tonička van Rattonia, Chio Sunny Rat
Chovatelská stanice: Al Gabal

Příspěvekod nevi » 15 srp 2010 15:06

Kousanec byl povrchový, takže se zahojil poměrně rychle. Nieves poslední týdny nevypadá jak nevinně, jak přibrala a asi ještě porostla, tak přerostla Noirin, je dokonce větší než Raisa a občas spolu s Noirín naježené funí skrz mříže na Taiku a Raisu. Dřív to praktikovaly jen ve třech bez Nieves, ale pravda je, že u se to děje jen pokud je některá venku a přijde k cizí kleci.
Nieves byla poslední potkan, kterého Noirín pokousala (a už je to dva měsíce), sice se občas s někým bojovněji naladěným popere, ale vypadá to spíš jako souboj o pozice. Momentálně už se nemusím bát, že někdo z druhé smečky přijde o prst, jakmile skočí k Noirín na klec... předtím stihla pokousat všechny vyjma Tarji, která cizí potkany ignoruje...
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Předchozí

Zpět na Seznamování potkanů