Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Seznamování dospělých samic

Jak řešit problémy při seznamování? Přijme potkan jiného potkana?

Re: Seznamování dospělých jedinců

Příspěvekod ještěrkaa » 13 dub 2010 07:25

Hlavně za chvíli u tebe bude další mimčo, takže Padma se pořádně vydovádí a vyrošťačí s malým modráskem... holky už jsou hold dospělé, takže na nějaké blbnutí je neužihe... ale je to normální a i Když se zdá, že to Opi spíš otravuje, alespoň má nějaké rozptýlení.... ale je to fakt normální, mě holky dvojčata všechny taky děsně otravovaly, skákaly po starších a stejně jsou kamarádky :up: (i když Bobině to hopkání a naskakování na záda zůstalo :whistle: )
Obrázek
ještěrkaa
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Píďalka od Mati
Dekadence Al Gabal
Adélka z Mures Nobles

V sýrovém nebíčku:(
Josefínka von Zverimex (říjen 2008 - 2.6.2010)
Maruška (Copie) z Foobie (11.1.2009 - 11.3.2011)
Julinka (listopad 2008 - 21.12.2011)
Eliška (Aurelie) z Ngvadi (2.10.2009 - 12.3.2012)
Kája Zpodkurníku
Striko Fester alias Fesťa z VFU
Dášenka z Caldery
Bobinka (Aube) z Ngvadi

Příspěvekod Hayam » 13 dub 2010 10:43

Ráno už hezky spinkaly společně v jedné hamace a vypadaly spokojeně :up:
Snad už v tom budou mít trochu pořádek a že opravdu, miminko Padmě prospěje a nechá dospělé holky na pokoji. Hatshepsut bude měsíc a půl, Padmě málem čtyři, tak doufám, že to nevadí.
Taky jsem se rozhodla, že si vezmu Limousine. Prý je hodná, je zvyklá na dvě starší kamarádky, ale má trochu tendenci k dominanci, mezi holkami se prosadila. Doufám, že si to s Opi potom vyříkají rychle a nebude žádná z nich uražená. Ještě jsem nepotvrdila, že si jí vezmu, ale ráda bych. Pošlu slečně ještě fotky mých potkanek, slíbila jsem jí, že bude vědět, mezi koho Limousine půjde.
Chovatelská stanice potkanů Al Gabal

Slušné holky jsou nejpozději v deset večer v posteli... a nejpozději o půlnoci doma.
Obrázek
Hayam
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Dámy
Desmeralda OdAdush, Calanthe al Gabal, Zsa Zsa (Zuzanka) Iletis, Elena al Gabal, Senay Iletis

Pánové
Ulk van Rattonia, Go-Go Juice (Džus) OdAdush, Bebešin Kaa

Na louce za Duhovým Mostem
Onyx, Opium a Hathsepsut z TazManie, Paní Myšová ze skládky, Daky a Padma Potassium of Navel, Prisca Iletis, Limousine of Nippyland, Damon von Percy, Ashanti of Ratwood, Anténka OdAdush, Amrit al Gabal, Tonička van Rattonia, Chio Sunny Rat
Chovatelská stanice: Al Gabal

Příspěvekod ještěrkaa » 13 dub 2010 10:51

Ty jo, 5 potkanů, ty mě normálně doháníš :shock: :D Ale chtělo by to prio ně nějakou novou velkou klec, přece jen už to bude pořádná smečka... Holky to zvládnou uvidíš, pokud bude dominantní hodně, nemusí se třeba ostatní holky ani pokoušet sesadit ji nebo o to vůbec bojovat... Já jsem včera pouštěla Pepinku společně s holkama a to bylo zase řevu. Myslím, že o Pepinčino postavení se bát nemusím, hned holkám ukázala, kdo je tady pán a Dáša nestíhala ani utíkat, jak se za ní ta ježatá koule řítila :lol:
Obrázek
ještěrkaa
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Píďalka od Mati
Dekadence Al Gabal
Adélka z Mures Nobles

V sýrovém nebíčku:(
Josefínka von Zverimex (říjen 2008 - 2.6.2010)
Maruška (Copie) z Foobie (11.1.2009 - 11.3.2011)
Julinka (listopad 2008 - 21.12.2011)
Eliška (Aurelie) z Ngvadi (2.10.2009 - 12.3.2012)
Kája Zpodkurníku
Striko Fester alias Fesťa z VFU
Dášenka z Caldery
Bobinka (Aube) z Ngvadi

Příspěvekod Hayam » 13 dub 2010 10:59

To jsem na Pepinu moc pyšná. Včera jsem se naučila, jak náročné je zpacifikovat smečku a kolik nervů to Opi zabralo :lol:

Já mám klec relativně dost velkou, odhadem tak metr x půl metru x 60 cm. S Limousine přijede další klec i s patry, takže to by bylo super, s tím se snad bude dát pracovat. To už bych měla tři. Jednu tu svojí, pak tu Limousine a ještě mám ptačí klec, kterou zbožňují hlavně mrňata, protože je vysoká a dá se po ní dobře lozit.

Nevím, jak moc dominantní Opi je, spíš to tak nějak předpokládá, že to tak bude, když ona je doma a je nejstarší a největší. Agresivní není, jen nechce, aby si na ní kdokoliv dovoloval a mám pocit, že vychovává. Včera teda párkrát taky ležela na zádech, pod Daky, ale vždy jen chvilku. U toho bylo vidět, že už je fakt velká. Nevím, co mám dělat, aby zhubla. Malá neměla šanci, protože když jí Opi zalehne, tak se nevysouká, ani kdyby stokrát chtěla.
Jak je velká Limousine, to netuším, ale stará je stejně jako Opium.

Slušné holky jsou nejpozději v deset večer v posteli... a nejpozději o půlnoci doma.
Obrázek
Hayam
Superpotkan
Superpotkan
Desmeralda OdAdush, Calanthe al Gabal, Zsa Zsa (Zuzanka) Iletis, Elena al Gabal, Senay Iletis

Pánové

Onyx, Opium a Hathsepsut z TazManie, Paní Myšová ze skládky, Daky a Padma Potassium of Navel, Prisca Iletis, Limousine of Nippyland, Damon von Percy, Ashanti of Ratwood, Anténka OdAdush, Amrit al Gabal, Tonička van Rattonia, Chio Sunny Rat

Příspěvekod Hayam » 13 dub 2010 12:06

S Myšovou to nakonec ze začátku vypadalo nebezpečněji, byly naježenější a cenily na sebe trochu zuby, ale já tam jen strčila ruku a udělala hluk. Je fakt, že holky byly a jsou takové, že mi přirozeně zůstala i celá ta ruka. Myšovou se totiž Opi cítila ohrožena, protože ta měla půl kila, zatímco teď tam má mrně a štíhlounkou Daky.
Uvidíme, jak to dopadne s Limousine, která nevím, jak velká je. Myslím, že se s její paní mámou dohodneme a bude moje.

Obrázek
Hayam
Superpotkan
Superpotkan

Pánové

Příspěvekod womi » 13 dub 2010 12:10

Obávám se, že to není o velikostí, i dvouměsíční mimino se celkem může ubránit. Jde spíš o to, že někteří potkani si zkrátka nesednou a servou se během pikosekundy. Takové (a ty mám samozřejmě v každé kleci) bych k sobě nikdy nezkoušela dát podruhé :zip:
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod Hayam » 13 dub 2010 12:33

To zní děsivě. Brr.

Doufám, že tohle se mi nestane. Zatím jsem měla štěstí, ale teď mě čekají ty dvě nové a uvidím, jak to dopadne. Doufám, že štěstí vydrží.

No, být v pozici toho, který musí trčet v kleci s jinými individui, taky bych nechtěla, aby ke mně některé lidi dávali ještě jednou :roflcry:

Obrázek
Hayam
Superpotkan
Superpotkan

Pánové

Re: Seznamování dospělých samic

Příspěvekod nevi » 04 kvě 2010 11:44

První pokus o společné venčení skončil tím, že Noirín při rvačce kousla do šíje nemocnou stařenku Iris, když se přiblížila k Noirínině kleci. U mladších Taiky a Varvi se konaly typické přetlačování, ale mám starost o Iris, aby se to neopakovalo - máte s tím někdo zkušenost?
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod jani » 04 kvě 2010 11:48

nevi, mě takhle přece útočila na starou Piškotku Agutka. Já to teda vyřešila rozdělením, ale to bylo i kvůli pohyblivosti.......Typické metody, jako čajovna atd. by nezabraly ?
.jsem sám
jak tetřívek
.teď s lunou se obejmu
jen co se opiju.
jani
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Psi: Šiva a Goro
Kočky : Kitler a Mňausollini

za Duhovým mostem čeká: Piškotka, Plívuška s Mimískem, Haskynka s Liškou, Adamka, Sára, Prašivka, Pohroma, Pampi, Burbeska, Bezinka, Borůvka a Justýna, Lízátko, Zuzanka, Algebra a Analýza :-* Pískáčci : Pišta, Fišta a Brychta

Příspěvekod nevi » 12 kvě 2010 11:29

Prozatím to odkládám na neurčito. Tarja je na marodce po operaci a při dalším pokusu o společné pouštění se Raisa a Noirín porvaly, kousance jsou na obou stranách a Raise se jeden zanítil. Noirín ještě bude vyžadovat hodně péče a nechci ji zbytečně stresovat
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod kawi » 13 kvě 2010 05:27

nevi, u nas napodobne, bohuzel nevim ktera z tech tri je agresor, ale pokus o seznameni na kompletne prevlecene posteli se sposwtou prolejzacek a schovavacek skoncil prokousnutym nadorem a nekolika ruznymi krvavymi kousanci na nekolika potkanech, tedy jen u starousedliku, novota je neporanena :roll: seznamovani nechavam na cca za tyden nejdriv, az si na me holky zvyknou, zatim jen maji klece tak, ze se citi, ale nevidi :smi:
"Vlastnit potkana znamená, že vaše srdce bude navždy běhat mimo vaše tělo po čtyřech malých nožkách."
kawi
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: se pořád mění, takže přibližně plus mínus 16 kousků
( k říjnu 2015 landebert z mouseville, snowflake a snowball z VFU brno, fjodor michajlovič dostojevskij utahraptor, yaakov von percy, don šmoulič amour de rat, frodo, ferda a břéťa, caine, womiś guttalax, erik a teodor, kaleb z tazmánie :-)
Chovatelská stanice: nchs shareenov :-P

Příspěvekod womi » 13 kvě 2010 07:43

Když tak na to koukám a čtu to, nevím, jestli se mi bude chtít ty holky vůbec seznamovat :shock: Ale je to divné, zrovna ty holky, co máš ty, kawi, byly na sraze s ostatníma holkama v pohodě. Burmeska dokonce snad dělala ocasní hygienu ostatním :shock:
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod kawi » 13 kvě 2010 12:45

womi, ja it neivm, dal jsem je jako prvni na postel, cerstve povlecenou, takze zadne pachy od ostanitch, chvilku je nehcal rozkoukat, pridal 5 furetkovyhc holek a po chvili krve jako z vola po polovine postele, ifinka prokousnutou kuzi na nadoru, ale z te ta krev nebyla, samantha prokousnutou prdel, beňa potrhanej, agra nekolik krvacejicich kousancu :smi: zkusim jeste udelat seznameni v koupelne ve vane, tam nehcodi nikdy nikdo, po pokoji se je bojim pustit, pac pokud se spolu nekdo chytne treba za skrini nebo pod gaucem, tak nemam moznost zasahnout :?
"Vlastnit potkana znamená, že vaše srdce bude navždy běhat mimo vaše tělo po čtyřech malých nožkách."
kawi
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: se pořád mění, takže přibližně plus mínus 16 kousků
( k říjnu 2015 landebert z mouseville, snowflake a snowball z VFU brno, fjodor michajlovič dostojevskij utahraptor, yaakov von percy, don šmoulič amour de rat, frodo, ferda a břéťa, caine, womiś guttalax, erik a teodor, kaleb z tazmánie :-)
Chovatelská stanice: nchs shareenov :-P

Příspěvekod Mateska » 17 kvě 2010 16:45

Ahojte, potrebovala bych radu. Mam skoro rocni samicku, bohuzel ji mam samotnou, protoze na dve potkanky nemam prostor.. Kamarad ma asi dvouletou holku, ktera je taky sama. Myslite, ze budou v pohode, kdyz je seznamime? Jestli se skamaradi je asi individualni, spis jestli pak treba nebudou smutnit, kdyz budou znova samotne. Mate s tim nekdo zkusenosti??
Mateska
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod chesterfield » 18 kvě 2010 06:56

V tomhle věku u samiček by mohl být již problém, může trvat dlouho i několik týdnů než se zkamarádí, ovšem je to na povaze holek. A proč je tedy seznamujete, když výhledově jak píšeš budou zase samy? Mně by to asi bylo líto, kdyby se opravdu zkamarádily je zase oddělit.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

PředchozíDalší

Zpět na Seznamování potkanů