Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Seznamování dospělých samic

Jak řešit problémy při seznamování? Přijme potkan jiného potkana?

Příspěvekod Phoebe » 06 kvě 2006 11:21

A jak je máš u sebe dlouho? Podle mě musí být hodně vystresovaný a utrápený (i podle toho, co jsi psala jinde), takže bych je buď nechala zatím tam, kde jsou přece jen doma, nebo je dala do jiné klece, ale každopádně bych je nechala zatím zvlášť (čistě můj názor, snad se vyjádří někdo další :) )
Phoebe
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: dřívě KriKri, nyní Pan Myšák

Příspěvekod Miška Helča » 06 kvě 2006 11:24

Asi tak 14 dnů, tři tejdny. Ale jsou o hrozný zlatíčka. Jsou skvěle ochočený, milý a přítulný a vůbec se mezi sebou neperou. Ta kámoška je prej tahala i na různý kalby a tak :(
Miška Helča
Skákavka
Skákavka

Příspěvekod Helinka » 06 kvě 2006 12:16

Oni si zvyknou, pokud se zatim nervou tak bych rekla ze je to ok.
Helinka
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Miška Helča » 06 kvě 2006 12:22

No přece jen mam strach, aby jim ty holky neublížili...
Miška Helča
Skákavka
Skákavka

Příspěvekod Helinka » 06 kvě 2006 12:25

To se nedivim, musis proste hlidat, ale ty tvoje holky jeste nejsou tak stary myslim ze by to mohlo klapnout.
Helinka
Superpotkan
Superpotkan

Seznamování dospělých samiček

Příspěvekod Kometa » 18 kvě 2009 15:13

Odděleno z tématu o osiřelém potkanovi.
Pro orientaci, Šmoule je rok a půl, Irisce rok a 4 měsíce
nevi

Tak mám teď pro Šmoulu prozatím půjčenou Irisku od Nevi (Nevi, ještě jednou dík). Zatím to vypadá tak, že Šmoula leží v nejvyšším hamaku, Iriska v hamaku o patro níž a Šmoula se co 20 minut chodí koukat, jestli TO tam pořád je :lol:

V přepravce se k sobě tiskly jak kdyby se znaly odjakživa, teď přeci jen trošku bojujou o pozice. Ale zatím docela dobré :-)
Kometa
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Ariela min Jerth alias Šmoulinka (am.blue, varieberk, dumbo, moje láska nejmilovanější)a Adélka by Gutterboy (black velveteen, berkshire, moje sluníčko) -zvané Kyselinky, sestřičky Bonnie (fawn) a Ballari (beige) of Ituri alias Blondýnky.

Re: Sháním dospělou samičku

Příspěvekod Kometa » 18 kvě 2009 15:30

kawalski píše:a to tam iriska zustane? :whistle:

No, pokud se nerozhodne zůstat navěky zalezlá za postelí (pustila jsem je po pokoji) tak ne, předpokládám že ji Nevi chce zpět, je to jen na dobu neurčitou a spíše kratší, než seženu nějakou nechtěnou dušičku.
Kometa
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Ariela min Jerth alias Šmoulinka (am.blue, varieberk, dumbo, moje láska nejmilovanější)a Adélka by Gutterboy (black velveteen, berkshire, moje sluníčko) -zvané Kyselinky, sestřičky Bonnie (fawn) a Ballari (beige) of Ituri alias Blondýnky.

Příspěvekod nevi » 18 kvě 2009 15:34

Kometa píše:
kawalski píše:a to tam iriska zustane? :whistle:

No, pokud se nerozhodne zůstat navěky zalezlá za postelí (pustila jsem je po pokoji) tak ne, předpokládám že ji Nevi chce zpět, je to jen na dobu neurčitou a spíše kratší, než seženu nějakou nechtěnou dušičku.

:shock: :shock: :shock: Ona zalezla za postel?
Iriska je na vejletě :whistle:
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod Kometa » 18 kvě 2009 15:37

nevi píše: :shock: :shock: :shock: Ona zalezla za postel?
Iriska je na vejletě :whistle:

Tak já věřím, že až sežere všechno, co si tam moje holky nashromáždily, tak zas vyleze ;-)
Kometa
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Kometa » 18 kvě 2009 17:22

No, jinak vyvíjí se to tak, že ač jsem je hlídala (a Iriska vcelku brzy zjistila, že je u mě v bezpečí a chodila se ke mě schovat), kousla jí Šmoula do ucha (neroztržené, ale kapička krve tam je). Tak jsem je pro klid všech zatím oddělila a zas je spolu večer pustím poběhnout. Jsem popravdě nečekala, že bude Šmoula taková megera...
Kometa
Superpotkan
Superpotkan

Re: Seznamování dospělých samiček

Příspěvekod nevi » 19 kvě 2009 09:05

Tak tady jen zopakuju, co jsem ti psala do SZ - jestli Šmoulinka snese cizího potkana mimo své terirotium, není to tak beznadějné a možná by bylo dobré ji pak s novými potkany nastěhovat do jiné místnosti, dokud si na sebe nezvyknou, pak už by snad mohli zpátky... ale zkoušenost s tím nemám, snad někdo poradí.
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Re: Nemocná rexice, krvácející očka, pusinka...

Příspěvekod Kometa » 15 úno 2010 16:45

Ahoj, taky jsem dřív měla sestřičky a jedna z nich v roce a půl umřela na rakovinu. Hodně jsem řešila co s tím, protože když bych pořídila mláďátko, byl by z toho nekonečný potkaní příběh, kdy bych vždy kvuli jednomu staršímu potkanovi koupila dalšího. Tak jsem se rozhodla sehnat starší samičku zhruba podobného věku.

Dokonce jsem si tu na to založila téma viewtopic.php?f=31&t=5860

Nakonec jsem si vzala Adélku z Olomouce, jela ke mě přes celou republiku. Ale dobrý, holky se hned skamarádily, takže se nenech odradit, když ti někdo bude říkat, že dvě dospělé potkany si na sebe nezvyknou. Za pár měsíců jsem k nim přidala další dvě dospělé samičky a taky po chvíli dobrý :up:
Chci tím říct, že všechno jde, když se chce.

Ty si hlavně rozmysli, jak to vidíš s chovem potkanů dál, jestli jednou a konec nebo chceš aby pokračoval a tedy nevadí ti pořídit si mláďátko. Na rodinu se neohlížej, oni nebudou po zbytek života sedět osamoceně v kleci.
Kometa
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Hayam » 15 úno 2010 16:56

Já bych nerada, aby to byl nekonečný koloběh... Ideálně bych si jich pořídila mnohem víc, ale nemám pro ně tolik prostoru, tak by to nebylo dobré ani pro mně, ani pro ně. Chci, aby si žily dobře. Proto jsem měla takové dilema, jak to řešit. Ani rodina, ani přítel tuhle moji lásku moc nepodporuje, tak jsem na to sama a nikdo by se mnou nechtěl bydlet... respektivě s holkami. Proto mi možnost pořídit si stejně starou slečnu přijde asi nejlepší. Nechtěla bych se Opium zbavovat, přijde mi to zlé, pokud existuje alespoň trochu lepší řešení.
Ano, slyšela jsem, že dvě dospělé holky si na sebe těžce zvykají, ale snad, pokud je jediná další možnost samota, tak si nakonec zvyknou, ne? Kolegyně říkala, že si ta její zvykala mnohem hůř na mládě, než na dospělou samici. Mládě chvíli ustrkovala a dávala mu zabrat, zatímco s dospělou holkou se na sebe podívali... viděly, že ani jedna není silnější než druhá a byl klid :up: .
Chovatelská stanice potkanů Al Gabal

Slušné holky jsou nejpozději v deset večer v posteli... a nejpozději o půlnoci doma.
Obrázek
Hayam
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Dámy
Desmeralda OdAdush, Calanthe al Gabal, Zsa Zsa (Zuzanka) Iletis, Elena al Gabal, Senay Iletis

Pánové
Ulk van Rattonia, Go-Go Juice (Džus) OdAdush, Bebešin Kaa

Na louce za Duhovým Mostem
Onyx, Opium a Hathsepsut z TazManie, Paní Myšová ze skládky, Daky a Padma Potassium of Navel, Prisca Iletis, Limousine of Nippyland, Damon von Percy, Ashanti of Ratwood, Anténka OdAdush, Amrit al Gabal, Tonička van Rattonia, Chio Sunny Rat
Chovatelská stanice: Al Gabal

Příspěvekod Hayam » 15 úno 2010 17:33

Díky za finty, holka je volná, tak doufám, že to snad vyjde. Podívat se na ni pojedu ještě dnes večer, tak snad to dopadne dobře. Jak prudká reakce je až moc prudká? Vím, že potíže budou, ale to se asi dá čekat. Hlavně, když Opium vezmu sestřičku a vrátím jí někoho úplně cizího.

Opium se chová jako vždycky, až na to, že když jde někudy, kde to voní po sestřičce, trochu pláče. Jinak jí, je zvědavá a klidně po mně běhá jako divá. S ní u sebe bych nemohla psát, vzala by mi roha, tak je v její poličče na hraní, kde má věci, kterými jim stelu a tak.
Chovatelská stanice potkanů Al Gabal

Slušné holky jsou nejpozději v deset večer v posteli... a nejpozději o půlnoci doma.
Obrázek
Hayam
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Dámy
Desmeralda OdAdush, Calanthe al Gabal, Zsa Zsa (Zuzanka) Iletis, Elena al Gabal, Senay Iletis

Pánové
Ulk van Rattonia, Go-Go Juice (Džus) OdAdush, Bebešin Kaa

Na louce za Duhovým Mostem
Onyx, Opium a Hathsepsut z TazManie, Paní Myšová ze skládky, Daky a Padma Potassium of Navel, Prisca Iletis, Limousine of Nippyland, Damon von Percy, Ashanti of Ratwood, Anténka OdAdush, Amrit al Gabal, Tonička van Rattonia, Chio Sunny Rat
Chovatelská stanice: Al Gabal

Příspěvekod Kometa » 15 úno 2010 17:37

Když se setkají v neznámé místnosti, neměla by tam být žádná prudká reakce. Z mých skromných zkušeností v čajovnách a pod.kolem sebe cizí potkani běhaj a vůbec si sebe nevšímaj (proto nemá být místnost moc velká, aby se vůbec potkaly). Dávat je dohromady v teritoriu jedné či druhé velmi nedoporučuju, je pravděpodobné, že se pokoušou.
Kometa
Superpotkan
Superpotkan

PředchozíDalší

Zpět na Seznamování potkanů