Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Jak mám zařadit mládě ke starší potkance?

Jak řešit problémy při seznamování? Přijme potkan jiného potkana?

Jak mám zařadit mládě ke starší potkance?

Příspěvekod Lejka34 » 27 črc 2018 13:50

Dobrý den, pořídila jsem si ze zverimexu novou potkanku, jsou ji cca 2 měsíce. Chtěla bych jí zařadit mezi mé tři starší potkanky. Nejdřív jsem je seznámila na neutrální půdě a vše bylo ok čuchali se a pak se následně ignorovaly. Potom jsem je zkoušela dat do menší klece , kde jsem měla malou. Jedna ze starších samiček ji začala postouchávat a prevracet na záda, ale pak to bylo všechno zase ok a po hodině jsem je našla jak na sobě všechny roztomilé spinkaj. Druhý den jsem malou přidala do té větší vyčištěné klece ke starším potkankam. Ta sama co ji dřív postuchovala v tý malì kleci se naježila a zaútočila na ni. Nekousla ji ale vytrhla ji pár chlupů tak jsem tu malou radši oddělila. Od tý doby když tu malou držím v ruce před větší klecí na ni ta starší potkanka jakobi chce zaútočit najezi se a strašně funi. Nevím jestli ji starší potkanka přijme. Budu ráda za každou řadu od někoho zkušenějšího než jsem ja. Děkuji
Lejka34
Růžovka
Růžovka

Re: Jak mám zařadit mládě ke starší potkance?

Příspěvekod Veselka » 29 zář 2018 03:48

Na to budou muset odpovědět zkušenější.
Já v podstatě vždy dávala mladé potkany nejméně v páru. V případě jedináčka nejdřív k mladým a až pak společně k velkým.
Vždy do vyčištěné a velké několikapatrové klece. Na první dobrou, žádné zvykání mimo klec jsem nedělala.

Resp. dělala dvakrát v době kdy jsem měla jen jednopatrovou klec, to jsem zvykala mimo a až pak dávala společně podle příruček, ale u nás to tehdy nedopadlo.
Tasík se příliš ostatních bál, takže preventivně útočil a žádným postupem jsem to nezměnila, prcky nepřijal. Proto nakonec dožil sám.
Arwinek a Darwinek mi prcky přijali venku, ale v kleci o tom nemohla být ani řeč. Později, když jsem pořídila čtyřpatrovou klec, tak nejen, že se sžili s prcky (v tu dobu už odrostlejšími), ale i s dalšími potkany úplně bez problémů.
S velkou vícepatrovou klecí už nemám žádný problém se seznamováním, ale i tak bych mimino dávala ke starším nejméně v páru.
Potkaní kluci Strakáček, Bělásek, Hnědásek, Prcek přejmenován na Malý Strakáček 1, Malý strakáček 2, Fuzík 1, Fuzík 2, Malý Bělásek, Ferda, Malý Strakáček 3 a Malý Strakáček 4
V srdci a vzpomínkách Vás mám napořád Anatásku, Torinko, Čiperko,Lojzíčku,Tasíčku, Staroušku, Darwinku , Arwinku, Honzíčku a Neposedo
Veselka
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Anatásek, Torinka, Čiperka, Lojzík a Tasík - všichni už jsou tam někde spolu.
Společnost mi nyní dělají Arwin, Darwin, Neposeda a Honzík a spol.

Zpět na Seznamování potkanů