Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Samec + samice - rozhodne NE!

Jak řešit problémy při seznamování? Přijme potkan jiného potkana?

Re: Samec + samice - rozhodne NE!

Příspěvekod Nuki » 24 črc 2012 11:16

ups, omlouvám se mělo tak být 4 týdení :whistle:
Nuki
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod womi » 24 črc 2012 11:41

ANi 4 týdenní. Sice jsou ještě mladí, ale proč proboha? Za týden je dáte k sobě znovu a pak budou mimina, ani nevíš, jak rychle. Prostě samice a samec - NE
Nehledě na tom, že pokud jsou ze zverexu, tak jim klidně může být osm týdnů :roll:
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod TheKubrus » 02 srp 2013 15:43

Ahoj mám problém.... :/ Včera jsem moji asi 5-ti měsíční potkance Lily přikoupil kamarádku Peggy ( má asi jen pár týdnů, je maličká jako myš.... ) Obě dvě poktanice jsou ze zverimexu, když jsem Peggy přivezl domů obě jsem dal podle rad do neutrálního prostředí, tam se očuchaly a tím to haslo dál se o sebe nezajímaly.... No tak jsem je dal do klece ( která původně patřila Lily), to byla Lily trošku vystresovaná atd. začaly klasické seznamovací boje, ale nic závažnýho jen Lily ukazovala kdo je tady pánem..... takže seznámení proběhlo úspěšně, ale teď můj problém: Peggy jakoby zezadu naskakuje na Lily... :whistle: Lily si to samozřejmě nenechá líbit takže se moc nebojím, ale začal jsem pochybovat jestli mi ve zverimexu neprodali samečka.... :smi: ještě se pokusím poslat foto jestli byste mi nemohli pomoct poznat co je Peggy zač.....
Lily
+
Peggy (RIP :-( )
+
Holly (RIP :-( )
TheKubrus
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Dr.Jenny » 02 srp 2013 15:52

takový to "oprcávání" zezadu dělaj i holky nebo kluci na sebe... stejně třeba jako psi.... není to jen projev sexuální touhy, ale i dominance... holky se na sebe vrhaj, protože si to v kleci rovnaj, kdo bude šéf....i tak bych ale sledovala, jestli peggy nerostou kuličky.... to by pak mohl být průšvih...
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jůlinka, Lízinka, Stuart

Příspěvekod TheKubrus » 03 srp 2013 08:44

No ono mi je divný že se právě pokouší "oprcávat" ta menší a míň dominantní.... A když jsem jí zkoumal :whistle: tak mě přijde že má pohlavní orgán větší než Lily... ( ale stejně daleko od řitě..... ) :?
Lily
+
+
TheKubrus
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod chesterfield » 03 srp 2013 08:48

no asi je v údobí, kde to není moc poznat, ale takové čtyřtýdenní už kuličky má, takže sledovat.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Dr.Jenny » 03 srp 2013 09:17

to je normální...mě tu taky nový mimina obskakujou starší a mnohem větší obyvatelky...
pomocí vzdálenosti mezi "dírkama" se rozlišuj ty nejmenší mimina, ještě holátka :) opravdu se to dá poznat jednoduše, kluk má pod ocáskem jasně vidět kuličky, dospělej samec pak koule.. :lol: tady to je vidět....

Obrázek

jestli tohle Peggy začne růst, tak okamžitě oddělit od Lily...;-) kdo ví, jak starý mimina maj ve zveráku, ale snad už byla natolik stará, že už by to bylo vidět....
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jůlinka, Lízinka, Stuart

Příspěvekod TheKubrus » 03 srp 2013 13:20

Dobře tak ste mě uklidnily... Díky! ;) Peggy zatim podle mě kuličky nemá, takže je nechám spolu.... ;) Lily s ní už vychází dobře, jen občas je slyšet písknutí Peggy, když jí Lily dává najevo že tohle dělat nebude.... :whistle: :)
Lily
+
+
TheKubrus
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod nevi » 13 črc 2017 11:06

Krátce po sobě mně zemřeli dva kluci a zůstal po nich sám jejich 1,5 kamarád. Vedle v kleci mám dvě stejně staré kastrované samičky, takže jsem je zkusila dát dohromady. Nejdříve jsem je vyměnila v klecích. Kupodivu nereagovali vůbec nijak (po krátkém průzkumu šli hledat jídlo), takže dnes cestují k veterinářce hromadně a mám je s sebou v práci.
Jsou naprosto zlatí :loveit:
Přílohy
2017-07-13 11.34.21.jpg
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod chesterfield » 17 črc 2017 03:34

to bude zase prima parta - proč k veterináři?
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod nevi » 19 črc 2017 21:59

Drahoš má rýmičku. :)
nevi
Moderátor
Moderátor