Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Když vám potkan ukousne z vašeho jídla

Čím potkana krmit

Re: Když vám potkan ukousne z vašeho jídla

Příspěvekod Zzuzka612 » 23 úno 2012 18:42

ehm zrovna tu jim halušky a všichni tři kluci si přišli kousek ukrást :roflcry: aby z toho princezna nevyšla jako poražená tak sem ji kousek taky dala a myšutka už taky baští halušku :roflcry:
Zuzka a její zvěřinec.
Zzuzka612
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Krysa Vasilisa » 23 úno 2012 20:32

Se psem taky nehoduju, tomu dám většinou třeba jen vylízat jogurt. Ale potkani mi nevadí. Taky svoje zvířata beru jako miminka. :smi:
Potkani jsou má zenová zahrada.
Za Duhovým mostem čeká Borůvka , Edoušek , Normíček , Kuřátko , Gaťkoušek , Spoček , Snuffík , Gizmíček , Gustíček , Roníček, Bubáček , Ylbínek, Ingrýšek , Dibi , Šibi , Bibi , Bubla, Aldík, Minnie, Černoprdelnice , Madlenka , Olinka .

Obrázek Za nahotu se nestydíme! Obrázek
Krysa Vasilisa
Aukční krysa
Aukční krysa
Potkani: Za Duhovým mostem čeká Borůvka, Edoušek, Normíček, Kuřátko, Gaťkoušek, Spoček, Ňaffinka, Gizmíček, Gustíček, Roníček, Bubáček, Ylbínek, Ingrýšek, Dibi, Šibi, Bibi, Alda, Bubla, Minnie, Černoprdelnice, Madlenka a Olinka.

Příspěvekod Monina » 25 úno 2012 15:59

já se dělím jak s mýma holkama, tak se psem...blbost, abych od jednoho z nich něco chytla...to spíš hrozí nebezpečí, že můžou oni chytit něco ode mně :lol:
Monina
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Houstička: *19.02.2012
Marlinka: *16.08.2012
nikdy nezapomeneme: Míša *10.2009 - +12.2010, Elinka *11.2010 - +24.09.2012, Nelinka - *11.2010 - +01.10.2012

Příspěvekod Niki » 27 úno 2012 20:09

Kimik píše:Lidi, to jsem jediná divná, který prostě nepřijde normální jíst se zvířatama? Ani ne tak kvůli hygieně, ale prostě mi připadá, že se zvířaty se nestoluje...Jednou jsem viděla v cukrárně paní, která jedla čokoládový dort a tou stejnou lžičkou krmila pod stolem psa, to vám nepřijde hnusný? :grc: Navíc naši potkani na stůl prostě nesmí, stejně jako by tam nesměl pes, kočka ani cokoli jiného.

Mám to stejně ;)
Nejvíc jsem nepochopila "macechu" - mají středního pudla a klidně mu dává lízat zmrzlinu a líže po něm, já se málem poblila, když jsem to viděla. Už jen kvůli tomu, jak psům páchne z tlamy :oops:
Niki
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Ava of Ratwood
Auxin of Ratwood

Příspěvekod Zzuzka612 » 27 úno 2012 20:36

já nevim ale mému z tlamy nepáchne vůbec a už je mu 13let :smi: ovšem zmrzlinu nelížem spolu to by mi nic nezbylo máme každej svou malou smetanovku :lol:
Zuzka a její zvěřinec.
Zzuzka612
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod nevi » 27 úno 2012 21:18

Já slyšela zcela vážně od známé vyprávění o tom, jak jejich roztomilý pejsek vyskakuje na stůl a jí jim u oběda z talíře. :grc: Na to jídlo už bych nesáhla :zip: . U nás se psům ustupovalo až moc, jednou jsme museli v zimě chodit ven skrz dveře na terasu a psům patřila chodba u hlavních dveří, protože přece chudáci nebudou venku, vždyť už z té frustrace rozdrápali hlavní dveře. :roll: Ale nikdy jsem jim nedávali od talíře a to ani zbytky, protože tohle je lidské jídlo a psi taky mají svoje a nikdo jim to neujídá.
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod CZpavinka » 29 úno 2012 09:10

no u mě by se asi k jídlu ani nedostali pořádně, prostě když je mám venku, tak nejím. Když jím jogurt nebo cokoliv co můžou zbaštit, tak jim dávám vždyky vylízat kelímek nebo od tvarohu, kus jablka, ale vždycky jim to oddělím od té části, kterou jím já. Jediný co se stane tak je to, že mi vypijí trochu mlika z hrnku, to mám každej den a beru si ho i když je mám zrovna vypuštěný, ale když se z toho napijí tak to stejně nedopiju :smi: nevím, příjde mi to divný, nezvyk asi...pusinky jim taky dávám, ale se zavřenou pusou :smi:
CZpavinka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Apple - blue burmese - *1.11.2010 †2.1.2013
Alibaba Al Gabal - ruský silver - *19.12.2010 †19.1.2013
a Hugo

Příspěvekod womi » 29 úno 2012 09:16

Já jsem se psem měla bez problému zmrzlinu napůl,. jablko jsem jí dávala z pusy a hele, žiju. Na druhou stranu, pes nemá u stolu co dělat, takže u stolu neexistovalo, aby Arce někdo něco dal. S potkanama už nejím, protože konečně můžu jíst u stolu :lol: Ale jinak mi to nedělá problém, ještě si stále dobře vzpomínám na neviinu Tarju, která si mi sedla na talíř a snědla mi půlku rizota :lol:
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod CZpavinka » 29 úno 2012 09:40

no já nevím...mě příjde že ty pacičky mají prostě špinavý, někdy od chčůránek, přece jen chodí dole v podestýlce kde chtě nechtě jsou bobky když není zrovna po vyčištění té klece...jako takový zvířátka mi nevadí, ale do talíře ne-e. Myslím, že svou náklonnost jim můžu vyjádřit i jinak :smi: přeci neznamená, že je nemám jako svá mimča když se mnou nejí z jednoho talířku :smi:
CZpavinka
Superpotkan
Superpotkan
a Hugo

Příspěvekod womi » 29 úno 2012 09:55

To samozřejmě ne :smi: Každý to má podle svého uvážení :smi:
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod Pepinie » 29 úno 2012 09:58

dokud mým psům nesmrdělo s tlamy (hold už nejsou nejmladší) tak jsem se s nima o zmrzku klidně dělila taky, teď už nee...
a k tomu, že mají špinavé pacičky - taky jídám za pochodu a zrovna nikde žádné umývadlo není a to bych nechtěla vidět co zrovna na těch rukou mám...hlavně dle mého nic se nemá přehánět - ani čistota...
ale jako čpavi je jasné, že každý to má prostě jinak - třeba by se někdo nepodělil z jednoho talíře se svým dítětem :smi:
Všechno moje štěstí běhá na čtyřech nožkách! (a to největší běhá na dvou:)
Obrázek
http://mures-noble.cz
Pepinie
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: všechny moje myšátka najdete na www.mures-noble.wz.cz
Chovatelská stanice: Mures Noble

Příspěvekod CZpavinka » 29 úno 2012 10:59

no já jsem možná na tu čistotu trochu víc ujetá no :oops: ale nemyslím si, že žádný extrém, to zase ne :) jen vidím, že mají pacičky hlavně od těch chčůránek tak to mě prostě vadí, přece jen já když jdu na záchod tak si ruce umyju, že :smi: měla jsem doma okolo sebe kočky/psy a další zvířata celej život od mládí, kočky se mnou spali už od dětství, ale jídlo jsem vždycky měla zvlášť no...nedělá mi problém se o něj podělit, jen to nemám tak že bych dala kousnout potkankovi a pak hned kousnula já :smi:
CZpavinka
Superpotkan
Superpotkan
a Hugo

Příspěvekod Kimik » 29 úno 2012 12:44

No já nevím, já bych se asi nedělila ani s tím dítětem (to je asi nadsázka), ale jednou jsem pozorovala v buse ženskou, jak krmila dítě v kočárku kojeneckou výživou, každý soustu na lžičce strčila nejdřív sama do pusy, pak ho vyndala a podala tomu dítěti a takhle pořád dokola. Já si musela jít sednout jinam :grc: Stejně mi přijde hnusný, když maminka olíže dudlík a pak ho strčí dítěti do pusy.
Ale asi jsem taky moc velká netýkavka, jsem asi jediná potkanářka, co nepusinkuje potkany :smi:
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod CZpavinka » 29 úno 2012 12:47

o tom dudlíko, ono by se to správně ani nemělo dělat, protože prý má matka v puse a tudíž ve slinách bakterie, které způsobují kažení zubů a proto dudana raději opláchnout a ne "ocucat"..
CZpavinka
Superpotkan
Superpotkan
a Hugo

Příspěvekod Kukla » 29 úno 2012 13:19

Fuj, já bych hlavně nemohla, protože by se mi udělalo špatně z toho samotnýho dudlíku :lol:
:ontopic: Takže já nemám úplně problém se s myšima dělit o jídlo, jakože si ukousnou, jejich čumáčky mi přijdou maličký a čistý, ale nesmí mi na to moc hmatat ručičkama... Ale spíš jim ulomím jejich kousek, ono to "ukousnout si z mýho" stejně vždycky dopadá tak, že myš visí na konci mýho jídla a je pevně rozhodnutá si to celý odnést, pak to všude teče, drobí a tak, když za to tahá, takže radši jim dám jejich kousek a je klid.
Kukla
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Hany Pinponka, Constance Šuprdlík a Šusta

Navždy nás opustily:
Bedříšek (Ekkaté)
Babetka Moped (Eruda)
Mája Rosenheim

PředchozíDalší

Zpět na Krmení