Koniec

Tak jo, nastal čas to zabaliť. :(

Fórum zmizne zo sveta oficiálne 11.09. a víkend predtým vypnem možnosť pridávať nové príspevky.

Pokiaľ si chcete niekto odtiaľto niečo vyťahať, máte dovtedy možnosť.

Denní dávka krmení

Čím potkana krmit

Re: Denní dávka krmení

Příspěvekod womi » 30 črc 2011 18:39

Tak jim dávej okurku :smi:
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod ještěrkaa » 30 črc 2011 20:51

Petra: rozmlsaní jsou, protože jim to ty dovolíš :roll: u nás se odměňuje většinou ořechem, mandlí, kouskem tvrdého sýra... a večeře taky nejsou nutné, ono zrovna těstoviny nejsou úplně vhodné, sem tam je možná můžeš dát, ale radši jim uvař třeba rýži, jáhly, u nás je třeba hodně oblíbená červená čočka, ale hlkavní složkou večeře by měla být zelenina, dávám jim všechnu, ony si sice vybírají napřed to, co jim chutná, ale když nic jiného nedostanou, nakonec sežerou všechno (akorát teda nechápu, ale absolutně mi nejí jahody, když jsem jim chtěla někdy udělat radost a připravila tvarohový dezert s jahodama - např na narozeniny, vždycky je dokonale oblízaly, ale jinak nechaly :lol: )
Obrázek
ještěrkaa
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Píďalka od Mati
Dekadence Al Gabal
Adélka z Mures Nobles

V sýrovém nebíčku:(
Josefínka von Zverimex (říjen 2008 - 2.6.2010)
Maruška (Copie) z Foobie (11.1.2009 - 11.3.2011)
Julinka (listopad 2008 - 21.12.2011)
Eliška (Aurelie) z Ngvadi (2.10.2009 - 12.3.2012)
Kája Zpodkurníku
Striko Fester alias Fesťa z VFU
Dášenka z Caldery
Bobinka (Aube) z Ngvadi

Příspěvekod Zzuzka612 » 30 črc 2011 20:57

u mě zatím všichni potkani jedly všechno, ale dropsy atd sme kupovaly snad jen té první, ale to sem byla ještě mladá a blbá (tenkrát mi bylo 10let)další už je neměli to už sem o nich měla spoustu naštudovanýho
Zuzka a její zvěřinec.
Zzuzka612
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod petra » 30 črc 2011 21:20

Dnes jsem jim k večeři uvařila čočku, musím říct, že se po ní vážně zaprášilo ;) a rybu, o té jsme také zjistila, že ji mají rádi. To jsem jim dříve s tou zeleninou dělala také, že jsem jim dala více druhů, ale když to ani po dvou dnech nesnědli, tak je přeci nebudu nutit :smi:
Čím více miluješ zvířata, tím více jsi člověkem
petra
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Gedžitka, Bibianka,Andělka
Za duhovým mostem: Albínka, Zoe

Příspěvekod womi » 30 črc 2011 21:27

a měli jen tu zeleninu, nebo i něco jiného? když mají na výběr, samozřejmě si vezmou to, co jim chutná víc :smi:
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod ejda » 30 črc 2011 21:35

U nás už jsou tři hladové krky a žere se všechno, hlavně aby jim to nikdo jiný náhodou nesežral :D A třeba takovej květák! To je mňamka. Ale je fakt, že pro potkany bych samostatně navařila. Dostanou to co doma je a pokud něco zbyde nám od jídla a můžou to sníst, rozdělíme se :)
Myslím, že fakt netrpí tím, že jim nevařím a že někdy dostanou jenom tu směsku. nejlepší odměna je maso v libovolné podobě - tím se zavděčím líp jak dropsem :)
Ono taky záleží na tom, kolik jim toho d klece dáš. Když jim dáš mísu okurky, celé rajče a velký kus jablka tak si jistě vyberou jen to nejlepší a zbytek nechají. Já dávám po menších kusek a doplňuju až když se to sní (což je velice brzo :D)
Obrázek
ejda
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: V Doupěti: Fawkes, Stragen a Tynian

U rodičů: Cisinka, Perlička, Quessinka a Napoleon
V nebíčku: Fifinka

Příspěvekod Haslerka » 30 črc 2011 22:08

petra píše:...ale když to ani po dvou dnech nesnědli, tak je přeci nebudu nutit :smi:

tak je radši cpeš těstovinami..dobré mno.
Zelenina by měla být pomerně výrazně zastoupená ve stravě, klidně i polovina/tři čtvrtiny celé dávky by měla byt čerstvá strava - zelenina, ovoce (to méně). Vařené sacharidové věci jako jsou těstoviny, rýže, brambory jsou jen doplněk, mňamka, uplně stačí je dát třeba 2x do týdne, rozhodně ne denně. Uplně postačí dát třeba večer dávku zeleniny a ráno 1 lžíci zrní na potkana a den. K tomu občas nějakou zdravější mňamku a je to.
Potkani jsou potkani, nejsou lidé...a se svým přístupem jim víc ubližuješ, než prospíváš.
Moje parta Osmyšáků
Neber život příliš vážně,
stejně z něj nevyvázneš živý...
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Vzpomínáme: Moby, Dick, Delli, Sushi, Joelle, Kyra, Tkanička, Sůva, Tarantule, Uzlenka, Bešerka, Jezinka, Sluníčko, Limetka, Rozárka, Beruška, Usáma Bezkulek, Pohádka, Čéňa, Esterka, Hadimrška, Nutriční Hodnota, Márinka, Linda, Kokoska
Chovatelská stanice: ex CHS Ze Země Nezemě

Příspěvekod Pepinie » 30 črc 2011 22:18

Tak jsem nějak rozepsala jak to chodí u nás...doufám, že nedělám někde nějakou chybu, pokud ano, budu ráda za upozornění...

směska pro potkany (každý den)
vajíčko natvrdo - rozmačkané na kousky samotné (1x týdně)
ovocný salát - podle toho co je, nejčastěji jablkovo banánový s přidáním sezónního ovoce - mandarinka, vodní meloun, nektarinka, jahoda, hruška (2x týdně, pokud zrovna jím ovoce já tak dostanou kousek jako pamlsek)
zeleninový salát - hrášek, mrkev, květák, fazolové lusky, kukuřice apod. (3x týdně, opět jako u ovoce - pamlsek)
mléčné výrobky - pribiňáček, piškoty s mlékem, jogurt, tvaroh (mírně oslazený, nejlépe medem) (1x 14 dní)
maso - dušená hovězí játra s rýží a zeleninou, vařené kuřecí s rýží (s trochou těstovin nebo ovesnými vločkami) a zeleninou, vařené mleté hovězí s rýží (s trochou těstovin nebo ovesnými vločkami) a zeleninou (1x týdně)
brambory - občas kousek uvařené brambory samotné (jenom na pochutnání)
piškoty - jako mňamka z ruky paničky či jako jediný možný způsob aplikace antibiotik (jeden piškot denně pro všech šest, pokud není sladká večeře)
Všechno moje štěstí běhá na čtyřech nožkách! (a to největší běhá na dvou:)
Obrázek
http://mures-noble.cz
Pepinie
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: všechny moje myšátka najdete na www.mures-noble.wz.cz
Chovatelská stanice: Mures Noble

Příspěvekod petra » 30 črc 2011 22:28

Haslerka: já spíše věřím knihám a odborným webům, kde je napsáno, že těstoviny jsou naprosto neškodné, tak nevidím důvod, proč bych jim je neměla dávat, samozřejmě jim je necpu každý den...
Naposledy upravil petra dne 30 črc 2011 22:33, celkově upraveno 1
petra
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Haslerka » 30 črc 2011 22:32

těstoviny jsou neškodné, pokud se nedávají často. Jinak je to jako u lidí, hodně se po nich tloustne (je to kalorická bomba). A potkani mají sklony kynout veliké, což pak nakonec přeroste ve zdravotní problemy.
Já absolutně neříkám, že by měli potkani jíst jenom ovoce a zeleninu, ale měla by to byt podstatná část stravy a ne jen něco, co vidí jednou týdně.
Až ti jednou zemře potkan kvůli překrmení /a že to není žádný problem/ možná změníš názor. Byt to tomu zvířeti rozhodně nepřeji.

A po pravdě, nemám ráda, když se lidi chovají ke zvířatům jak k lidem. Obvykle to totiž končí zdravotními problemy oněch zvířat.
Moje parta Osmyšáků
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Vzpomínáme: Moby, Dick, Delli, Sushi, Joelle, Kyra, Tkanička, Sůva, Tarantule, Uzlenka, Bešerka, Jezinka, Sluníčko, Limetka, Rozárka, Beruška, Usáma Bezkulek, Pohádka, Čéňa, Esterka, Hadimrška, Nutriční Hodnota, Márinka, Linda, Kokoska

Příspěvekod kawi » 30 črc 2011 22:35

my mame cca 25 potkanu a ted i vrh miminek, misku doplnuju jen kdyz je prazdna, coz je vetsinou jednou denne ( aneb odpozorovala jsem si, kolik toho za ten den sezerou a tolik jim zhruba dam, pri tom poctu fakt neresim, kolik kdo presne dostane ). pac jsem porad v praci, tak krmim po prichodu odmu, to je nekdy pred pulnoci.
co v misce? denne zelenina, nekdy namicham vic druhu, nekdy dam misto toho ovoce. lisove salaty, okurka,k paprika, celej, mrkev, petrzel, cervena repa, jablka, ted hodne leti meloun, blumy a svestky, pac to mame na zahrade. de fakto krmim itm, co roste na zahonku nebo na strome :smi: dvakrat do tydne maji kus masa, nejcasteji veprove nebo kureci, co zrovna varim, nekdy maji rybu a kdyz nemam cas varit, nasypu jim royal canine pro koťátka, takova nahrazka doma vareneoh masa. kdyz vairme, davam testoviny, ryzi, cizrnu, pohanku, obcas brambory, jednou do tydne bily jogurt nebo tvaroh, i kdzy kelimky na odlizani dostavaji skoro denne, od decka :lol:
pak maji misku na zrni, na cca 10 potkanu jedna miska od cottage na den, snedi to za chvilinku a pak holt museji jist tu zeleninu, takze mam jistotu, ze to sezerou :twisted: i kdyz ono co dostavali prez zimu temer jen korenovou zeleninu, tak jsou vdecni za kazdou okurku, papriku nebo meloun :lol:

piskoty sem tma davam, kdyz koupim, ale jeslti ot je jeden piskot do tydne, je ot moc, jseml ina myslet na to, ze musim nakoupit :roflcry: misto toho mame knekebroty, ryzove hclebicky a tak. a na okus susene tmave pecivo, to se pak v noci krasne spi :twisted:
"Vlastnit potkana znamená, že vaše srdce bude navždy běhat mimo vaše tělo po čtyřech malých nožkách."
kawi
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: se pořád mění, takže přibližně plus mínus 16 kousků
( k říjnu 2015 landebert z mouseville, snowflake a snowball z VFU brno, fjodor michajlovič dostojevskij utahraptor, yaakov von percy, don šmoulič amour de rat, frodo, ferda a břéťa, caine, womiś guttalax, erik a teodor, kaleb z tazmánie :-)
Chovatelská stanice: nchs shareenov :-P

Příspěvekod petra » 30 črc 2011 22:42

Já miluju zvířata, když se zvířatům ubližuje, je mi to o mnohem víc líto, než když se ubližuje lidem..Asi jsem blbá, a v žádném případě jim nechci ublížit, a dávám si na to pozor, takže když jim dám těstoviny, okurku, čočku a sem tam nějakou jinou zeleninu a ovoce, které moc nejí, ani jablko, v podstatě vše, co jsi tu vyjmenovala jako za správné potraviny, a občas dropsík, tak jim to nic nedělá, nejsou tlusté, kdyby začali tloustnout, určitě bych s tím něco začala dělat... Já opravdu vím, co dělám, vím, že jim nechci ublížit. Já jsem se tady ptala, čím potkany krmíte a jak velkou dávkou a ne na to, jestli jim ubližuji nebo prospívám
petra
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod petra » 30 črc 2011 22:46

25 potkanů? :roflcry: Tak to je už nějak moc, také bych chtěla mít tolik potkanů, aspoň si to vyzkoušet, jaké to je :up: Fakt to obdivuju..Já mám 2, protože bydlím u mé babi a ta se jich bojí, takže mi jich více nedovolila, ale až budu bydlet sama, rozhodně si jich více pořídím, ale asi ne 25 :roflcry:
petra
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Haslerka » 30 črc 2011 22:50

kdybys jim dala jen to, tak to snědí a ještě rádi. U nás se sežere naprosto vše, protože prostě dokud nedožerou, nedostanou nic jiného. A je to.
A řešit problem až když nastane (tedy řešit hubnutí až když je potkan tlustý/tloustne) je na nic, lepší je se snažit tloustnutí předcházet.

A čím krmím jsem ti tu už napsala - denně jedna lžíce směsi na potkana (a někdy ani ne denně), k tomu hodně zeleniny/ovoce (hodně kořenovka a to, co zrovna seženu na trhu), někdy i natrhaná tráva (pampelišky milují), občas kus masa, kosti, kus tvrdého sýra nebo jogurt. Testoviny, rýže, brambory - vyjimečně, několikrát do měsíce.

a tedy ještě je nutno říct, že už to mám celkem v oku a tudíž to není každý den takto nalinkované - občas dostanou víc zrní a méně zeleniny, když je zeleniny málo...a v dalších dnech to zase navýším a nedostanou zrní vůbec /a když zas dojde zrní, tak třeba týden vůbec nedostanou, než jim namíchám nové/
Moje parta Osmyšáků
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod kawi » 30 črc 2011 22:56

od nejakych 15ti ti uz ten pocet neprijde :roflcry:
navic, ja muzu alibisticky irkat, ze jich mam jen....mmnt, skocim na svuj web a spocitam :roflcry: ... 14 :lol: pritel jich ma 10 a jeste si budu nechavat mimino z aktualniho vrhu, takze 25 :lol:
pro ilustraci, jak to vypada, ale uz je tose trochu jine :lol: jinak vlevo jich je 9 holek, bude jich tam 11, uprostred 4 malickate holcicky a vpravo 9 holek :smi:
Obrázek
"Vlastnit potkana znamená, že vaše srdce bude navždy běhat mimo vaše tělo po čtyřech malých nožkách."
kawi
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: se pořád mění, takže přibližně plus mínus 16 kousků
( k říjnu 2015 landebert z mouseville, snowflake a snowball z VFU brno, fjodor michajlovič dostojevskij utahraptor, yaakov von percy, don šmoulič amour de rat, frodo, ferda a břéťa, caine, womiś guttalax, erik a teodor, kaleb z tazmánie :-)
Chovatelská stanice: nchs shareenov :-P

PředchozíDalší

Zpět na Krmení