Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Denní dávka krmení

Čím potkana krmit

Denní dávka krmení

Příspěvekod petra » 29 črc 2011 16:15

Ahoj, chtěla bych poprosit o radu. Kolikrát denně krmíte své potkánky a v jakém množství? Já své potkanice krmím v průběhu dne tak 5x a to jen v malém množství. Například, kolečko okurky, kousek šunky nebo sýra cottage, těstovinami, rýžovými chlebíčky atd..Na noc jim potom vždy dávám plnou misku těstovin, okurky, popřípadě jiné zeleniny či ovoce. Celý den mají přístup k zrní. Přítel mi však nadává, že je moc překrmuji, proto se chci zeptat, jak to máte vy? ;)
Čím více miluješ zvířata, tím více jsi člověkem
petra
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Gedžitka, Bibianka,Andělka
Za duhovým mostem: Albínka, Zoe

Re: Denní dávka krmení

Příspěvekod jani » 29 črc 2011 16:33

No je pravda, že toho dostávají dost...ale jde taky o to, kolik mají pohybu a jestli jsou tlusté. Pokud ne, a jídlo si jen neschovávají, tak by to neměl být problém :smi: Jen pozor na šunku, obvykle bývá zbytečně slaná, a to pro potkany není moc dobré. Moje holky mají obvykle pořád přístup k zrní a pak večer dostanou zeleninu, těstoviny, vařenou rýži, třeba trochu tvarohu atd. Podle toho co doma je :)
.jsem sám
jak tetřívek
.teď s lunou se obejmu
jen co se opiju.
jani
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Psi: Šiva a Goro
Kočky : Kitler a Mňausollini

za Duhovým mostem čeká: Piškotka, Plívuška s Mimískem, Haskynka s Liškou, Adamka, Sára, Prašivka, Pohroma, Pampi, Burbeska, Bezinka, Borůvka a Justýna, Lízátko, Zuzanka, Algebra a Analýza :-* Pískáčci : Pišta, Fišta a Brychta

Příspěvekod petra » 29 črc 2011 17:23

Takže také si dopřávají vydatné večeře? :-D Moje holky jak zjistí, že nemají v kleci večeři, tak tam ani nevstoupí :-) Pohybu bych řekla mají dost, celý den jsou puštěné, ale je pravda, že aktivní jsou jen ráno a večer, běhají po pokoji, šplhají. Jinak si celý den zalezou na své oblíbené místo a spinkají. Nevím, jestli jsou tlusté, mě nepřijdou, musím je dnes zvážit, abych věděla, jak na tom jsou.
petra
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Pepinie » 29 črc 2011 17:42

u nás jsou na tom stejně jako u jani...celý den mají přístupnou směsku a večer dostávají véču...
Všechno moje štěstí běhá na čtyřech nožkách! (a to největší běhá na dvou:)
Obrázek
http://mures-noble.cz
Pepinie
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: všechny moje myšátka najdete na www.mures-noble.wz.cz
Chovatelská stanice: Mures Noble

Příspěvekod petra » 29 črc 2011 18:42

Takže jim asi moc neuškodí, když jim to jídlo přes den dávat nebudu. Jsou to mé první potkanice, takže se ještě zaučuji :-D Měla jsem právě strach, že budou celý den o hladu, zrní se totiž moc nevšímají...
petra
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod charlie » 29 črc 2011 19:23

Já svým klukům nasypu ráno plnou misku koupené směsy a přidám třeba salát piškoty, ovesné vločky, kočičí granulky atd... do druhé misky a večer jim dávám "večeře" těstovinky, kočičí konzervu - po té se můžou umlátit, rýži, jogurt se sušeným ovocem a tak a taky jim dám i směs, samozřejmě je v průběhu dne přikrmuju pamlsky :P

Potkan nemá nikdy dost! :D
charlie
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod petra » 29 črc 2011 19:32

Ty jsou snad více vykrmováni než ty moje :-D Kočičí konzervu? To tady slyším opravdu často, ještě jsem ji nezkoušela,to jim opravdu tak chutná? Jednou jsem jim zkusila dát psí, ani se toho nedotkli.. jakou přesně kočičí konzervu?
petra
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod charlie » 29 črc 2011 20:35

Tak někdy jim pro přilepšenou koupim whiskas s takovou tou smetanouvou omáčkou, nebo pro koťátka, ale normálně jim dávám kitekat konzervu, kterou kradu kocourovi, jo klukům to hrozně chutná, hned zblajznou celou misku a o poslední kousek by se poprali. A skus taky někddy až budeš mít na oběd kuře jim dát tu chrupavku, to by mi ukousli ruku, můžeš i kostičku ze stehýnka :) to se z nich stávají dravci :D
charlie
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod petra » 29 črc 2011 20:56

To už znám ;) Kosti a chrupravky mají opravdu rády. Zkusím tedy i tu taštičku se smetanou, to zní lákavě ;) a uvidíme, jak jim to bude chutnat, dnes jsem jim zkusila dát kousek makrely, po té se také mohly utlouct :-D
petra
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod womi » 29 črc 2011 20:59

Holky :roll: Místo těch pamlsků jim radši dávejte zeleninu, rajče, okurku, papriku, nebo třeba kus jablka, teď v létě určitě ocení kus melounu. Moji potkani dostávají piškoty jen s antibiotiky a rozhodně hlady netrpí a nejsou pak obézní. Směsku dosypávám ve chvíli, kdy je prázdná miska, takže podle počtu potkanů v kleci některým dvakrát denně, samotář má misku klidně na týden. Ani nemají každý den večeře, jen občas a rohodně jim to nevadí a neškodí.
a co se týče těch kočičích konzerv - když už, tak kupte pořádnou, třeba gimpet, almo nature, hills - je tam fakt maso a ne slaná náhražka, která jim odprasí ledviny. kor při dvou třech potkanech se to vyplatí ;)
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod petra » 29 črc 2011 21:13

Ty pamlsky jim občas přece musíme také dopřát ;) Zeleninu dostávají každý den, ale moc ji nejí, jen okurku :-( i brambor se ani dedotknou..Meloun dostávají, když je horko, a ovoce nejí vůbec, ani jablko, což mě docela překvapuje, je docela sladké. A jak už jsem říkala, na večeře jsou zvyklé od malička a ani já bych neusla, s pocitem, že jsou o hladu :-/
petra
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod womi » 29 črc 2011 21:33

ne, skutečně pamlsky nepotřebují, to potřebují výrobci, aby to lidi kupovali. Potkani budou rádi i za pamlsek typu zelenina, ale skutečně nemusí mít piškoty, dropsy a podobně ;) A ono večeři, proč ne, ale s rozumem, aby taky někdy dojedli i to zrní, které moc nežerou
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod petra » 29 črc 2011 22:02

Teď mi nastal menší problém, moje potkanice našli na zemi sirku a trochu ji ohlodali hlavičku, myslíte, že jim to uškodí? :-(
petra
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod jani » 30 črc 2011 00:26

Na to bacha, já mám sice bordel, ale nebezpečné věci - ostrý bordel (přítelova slabost, kovové věci) a chemický nebezpečný binec rychle pryč. potkánci ohlodají vše neznámé a může být průser jedna dvě.... :(
.jsem sám
jak tetřívek
.teď s lunou se obejmu
jen co se opiju.
jani
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Psi: Šiva a Goro
Kočky : Kitler a Mňausollini

za Duhovým mostem čeká: Piškotka, Plívuška s Mimískem, Haskynka s Liškou, Adamka, Sára, Prašivka, Pohroma, Pampi, Burbeska, Bezinka, Borůvka a Justýna, Lízátko, Zuzanka, Algebra a Analýza :-* Pískáčci : Pišta, Fišta a Brychta

Příspěvekod petra » 30 črc 2011 07:22

Ano, po včerejšku jsem se ponaučila, také to byly přítelovo sirky, nechal je ležet na poličce, a jedna potkanice si jednu okousala, měla jsem fakt strach, protože, nevím, jestli si to člověk vsugeruje, ale večer vypadala opravdu divně. Ale díky bohu, nic se jí nestalo, dnes je v pořádku ;-)
petra
Superpotkan
Superpotkan

Další

Zpět na Krmení