Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Dieta (hubnutí)

Čím potkana krmit

Re: Dieta (hubnutí)

Příspěvekod Filanda » 17 bře 2009 17:35

Tak u me uz i Princezna dorostla do gigantickych rozmeru...je nějaká asimetrická :roll: . Štíhlinka už je jen Mimina, pritom ale holky podle mě moc věcí na tloustnutí nedostávají...piškoty a těstoviny nedávám prakticky vůbec...mozna tak jednou za měsíc...to same rýži...přez týden mají jen směs zrní a k tomu dostávají hlavne sterilovanou kukuřici, hrášek, čerstvou mrkev...jako pamlsek dávám mlsoun dropsy, ale ne víc nez 1 denně a někdy dostane každá plátek sušeného banánu.....uz nakou dobu i pecivo dávám spíše vyjímečně...jogurty jsem za poslední tydny taky začla omezovat a přijde mi, že Princezna stejně jen kyne a kyne...obě s Carrie mají přez půl kila....k tomu Carrie i dost odmitá pohyb, za dobu co Mimina oběhne desetkrat obývak ona oběhne tak půlku....tuhle lenost má už od malička, vždy když jsou holky puštěné spíš někam zaleze a usne....Princezna se jako malá zrní téměř nedotkla a v poslední době vždy usedne k misce vyvalí bříško a futruje a futruje :whistle: zase mi , ale přijde divné abych je nechávala i bez zrní a dosýpala ho míň, protože všude se píše , že ho mají mít k dispozici pořád...ne, že bych jim to papu nepřála , ale jsem nervní aby pak neměly nějaké zdravotní problémy...
Filanda
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Yvka (* 23.8.2011 Rat4u), Asura OdAdush (*14.7.2012), Nuriel of Lavan (*19.1.2014)
Za duhovým mostem: Mimina, Princezna,Carrie, Charlota, Sarah, Malina, Coco Chanel, Diblina a Ginny Griotka OdAdush

Příspěvekod nevi » 17 bře 2009 19:11

Záleží jak jsou staré - mimina můžou žrát, co se do nich vejde. Měla jsem tlustší prcky, ale během růstu zhubli. Až pokud je jim kolem sedmi osmi měsíců, tak jim klidně dávej jen ráno a večer. Oni mezitím bez jídla vydrží.
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod Filanda » 17 bře 2009 19:21

Holkám je 10 mesicu. Carrie byla vzdy takova "buchta" a mela tendenci tloustnout, naopak Princezna byla dlouho stihla a moc nepapala, az ted v zime zacla postupne vic a vic jist a nabirat :roll: Taky se z ni stala protiva, ze treba prenosi jidlo z misky do baraku a zasedne vchod. Pred par tydny vyrvala Carrie chleba takovym stylem, ze ji schodila z patra....Jinak se ale holky vubec neperou, ze by na sebe byly agresivni, boxovaly se nebo kousaly....jen Princezna ma dny kdy usurpuje jidlo.... Treti Mimina zustava drobna, ale ona je ve srovnani s holkama desne hyperaktivni, takze asi dost vybeha...
Filanda
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Yvka (* 23.8.2011 Rat4u), Asura OdAdush (*14.7.2012), Nuriel of Lavan (*19.1.2014)
Za duhovým mostem: Mimina, Princezna,Carrie, Charlota, Sarah, Malina, Coco Chanel, Diblina a Ginny Griotka OdAdush

Příspěvekod Kometa » 27 čer 2009 21:59

Si někdy vážně připadám, že je trápím hlady :|
Ráno jogurt (cca vrchovatější lžička) s vločkama(max.zarovnaná lžička), večer zeleninu (syrovou mrkev, ledový salát, trošku zelíčka, hodně okurku, papriku)-vždy alespoň 3druhy. Když je doma málo druhů syrové, udělam jim ještě vařenou mraženou. Párkrát do týdne kousek ovoce.
Výjimečně dostanou tvrdou těstovinu, směs zrní nebo chleba, ale to už taky jen kousíček. Skoro denně kočičí granulku, ale třeba jen jednu, dvě maličké jako pamlsek.

Ony jsou bohužel takové, že zbagrují cokoli. Přítel jim dával po dobu pár dnů co byly u něj asi tak šestinásobné snídaně co dávám já a taky je sežraly na posezení (ale taky obě přibraly).

Pořád si opakuju, že podle výzkumů se potkani s omezeným kalorickým příjmem dožili znatelně vyššího věku než potkani krmení adlibitně, ale stejně si připadam jak tyran, když na mě koukají tím svým pohledem "copak jsme králíci"? :?
Kometa
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Ariela min Jerth alias Šmoulinka (am.blue, varieberk, dumbo, moje láska nejmilovanější)a Adélka by Gutterboy (black velveteen, berkshire, moje sluníčko) -zvané Kyselinky, sestřičky Bonnie (fawn) a Ballari (beige) of Ituri alias Blondýnky.

Příspěvekod womi » 27 čer 2009 22:24

Komet, nechci ti do toho kecat :oops: , ale nemají holky hlad? když jim dáváš zrní jen vyjímečně..... Já si nedokážu představit, kolik peněz bych vynaložila na to, abych kluky živila jako ty, neříkám, že nedostávají jogurty, ovoce, zeleninu a další tyhle mňamky, ale kdybych nekupovala zrní, tak za to utratím mnohonásobně víc (kor při sedmi potkanech), abych měla pocit, že jsou najedení:smi: Takhle nakoupím za 250, smíchám směsku a mám to na dva měsíce a zeleninu a ovoce mají skoro každý den, ale ne tolik. Navíc bych řekla, že po jogurtu s vločkama přiberou rychleji, než po směsce :smi:
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod nevi » 27 čer 2009 22:35

A můžeš je zvážit?
Jinak vločky jsou docela kalorická bomba, ale nějak mě nenapadá, čím je nahradit. Jinak koukni sem: http://potkanci.cz/potraviny/?obilniny,42 , já z toho ale moc moudrá nebyla. Myslím, že třeba Xtravital po ránu nic nezkazí, nikdy jsem si nevšimla, že by po něm potkani tloustli. Takže když jedí dvakrát denně a mají dietní večeři, tak proč ne...
nevi
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Kometa » 27 čer 2009 23:18

Můžu, už jsem i já pořídila do kuchyně digitála.
Adélka 340g
Šmoula 390g

Jsou krásně štíhlounký, hubnout určitě nepotřebujou, ale známe potkany, jen se na sejra podívaj už přibíraj.
Před pár dny ještě měly docela bříško, jak je přítel vykrmil, ale hubnou až překvapivě rychle.
Jen nevím, kolik jim dávat, aby nepřibíraly ani nehubly.
I psy musíme chudáky držet na přídělech granulí. Naopak kůň vypadá tak, že čekáme, kdy na nás zavolaj ochránce zvířat a pořád ne a ne přibrat.

Vločky jsou stejně kalorický jako zrní, to máš prašť jako uhoď.
Kometa
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Ariela min Jerth alias Šmoulinka (am.blue, varieberk, dumbo, moje láska nejmilovanější)a Adélka by Gutterboy (black velveteen, berkshire, moje sluníčko) -zvané Kyselinky, sestřičky Bonnie (fawn) a Ballari (beige) of Ituri alias Blondýnky.

Příspěvekod nevi » 27 čer 2009 23:25

Já spíš myslela, jestli hubnou...
Jinak tohle je docela normální váha, při jejich velikosti.
nevi
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Kometa » 27 čer 2009 23:33

jojo, zhubly každá asi 40g (což mě překvapilo, nepoznala jsem, že je to tolik).
Takže jim zkusim trošku přidat zrní a uvidíme, co to udělá.
Poté, co jsem viděla fotky potkanů-koulí tak jsem se zapřísáhla, že je budu dost střežit.

Škoda že už nejsou jak zamlada, jim člověk nasypal hromadu jídla a mohl klidně odjet na víkend pryč a vrátil se a většina toho byla nechaná. Teď by i sebevětší hromadu snědli během první hodiny :zip:
Tak mě právě mrzí, že není nic, co by mohly mít jako železnou konzervu pro případ hladu. A já pak pořád trnu, jestli nestrádaj.

Napadlo mě - co zkusit nasušit plátkovanou mrkev, zelí a pod?
Kometa
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod stryc.fido » 09 črc 2009 12:22

ahoj. Z Hryzky se nam stala kryso-koule a ja jsem se rozhodla dat ji dietu. Co ma jist jsem tady vycetla (dekuji). Ale jak to udelat, aniz bych omezovala ostatni dva obyvatele klece moc nevim. Problem je v tom, ze oni nezerou na posezeni. Vecer jim dam smes a zeleninku, to se na to vrhnou, trochu snedi, jdou chrnet a pak ji v prubehu noci, rano uz tam zustava jen psenice (nebo ze by to byl oves? - takovy to hubeny dlouhy ...). A to pak papaji z nouze nez dostanou vecer. Takze jsem si rekla, ze jim tam nebudu nechavat chleba a rano seberu misku. Delala jsem to predtim spatne? Jinak zkusim dat normalni smes tem dvema a Hrzku vypustit na obchuzku a az ji budu davat zpet, tak uz dam jen nejakou zakladni smes bez ovoce a orisku a tech pecivovych keksiku.
stryc.fido
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Umpa Lumpa (2 roky), Prašivka (2 měsíce)

Příspěvekod Kukla » 09 črc 2009 12:32

Já jsem se to taky snažila dělat tak, že jsem tlusťošku místo večeře pustila běhat, hubeňour mezitím dostal směs a vyžral si to lepší, na tlusťocha zbylo toho dobrého už míň a zbytek mu tak nejel, tak tolik nežral. Taky jsem jednu dobu dávala jenom drobet směsi ráno a večer, ale to bylo, když byly tlustý obě. Pak zbývá přilepšovat zvlášť těm bez diety, ale to mi zase bylo hrozně líto té tlusté, že ty dobroty nedostane :smi:
Kukla
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Hany Pinponka, Constance Šuprdlík a Šusta

Navždy nás opustily:
Bedříšek (Ekkaté)
Babetka Moped (Eruda)
Mája Rosenheim

Příspěvekod stryc.fido » 09 črc 2009 13:29

ja jsem ji ted vazila na kuchynsky vaze a teda ... :shock: ... pul kila .. :oops: . Uz jsme byvali meli zcit drive si rikam :?
stryc.fido
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Umpa Lumpa (2 roky), Prašivka (2 měsíce)

Příspěvekod Kometa » 09 črc 2009 13:33

Já jestli holky skamarádím tak budu mít v kleci dobrou sebranku - 2 tloustnoucí kyseliny, 1 máložeroucí, ale přesto tloustnoucí (nechápu) a jednu máložeroucí hubenou. Takže holt máložeroucí buď začnou víc a hlavně rychleji žrát (zeleninu dávám téměř ad libitum, ale kalorické věci dost omezeně), nebo budou mít smolíka pacholíka. S tím, že hubeňoura pochopitelně budu přikrmovat a tlouštín zhubne.
Kometa
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Kometa » 12 lis 2009 09:08

Stále se nevzdávám naděje na nalezení něčeho, co by potkani byli ochotní sníst, ale vůbec jim to nechutnalo. Poslední úspěch jsem zaznamenala granulema Tukan Činčila, vypadaj docela dietně a nepříliš chutně :up: složení: otruby, vojtěška, ječmen, sladový květ, slunečnicový šrot, cukrovarské řízky, melasa řepná, obilná sláma, uhličitan vápěnatý, chlorid sodný, l-lysin, sulfonát, DL-methionin.

Adélka je schopná to nechat v mističce a jíst jen maličko :loveit:

Ale Bonnie mi to sabotuje a jako vždy sedí u misky, dokud nespořádá vše, co tam je. Ona žere pomalu, ale vytrvale :evil: Takže zas nic. Ale aspoň je to nízkokalorický a vojtěška je taky zdravá.
Kometa
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod vvikki » 12 led 2010 11:37

AHoj tak taky máme problémek s váhou asi mám dtři slečny mimčo, a dvě dospělě jedna váží 480 jenže jí roste nádorek kterej nám byl doporučenej nechat a neopreovat a druhá má 410g, jak mám docílit toho aby mo zhubli, ja mi jasné že za s nádorkem potřebuje víc stravy a živon protože hromadu jí ubírá nádor. Čím je krmit kolik by jim dávat denně do misky? Nebo jim v misce nic nenechat?Mají pořád plnou misku, sem tak rohlík ovoce, zelenina atd..
vvikki
Růžovka
Růžovka

PředchozíDalší

Zpět na Krmení