Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Dieta (hubnutí)

Čím potkana krmit

Re: Dieta

Příspěvekod Cayro » 07 říj 2008 10:10

Jestli je i velkej, tak ani s váhou 800 g není tlustej. :)
Cayro
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: potkaní kluci:
Jerry - moje sluníčko (*10.5.2008 +20.6.2009)
Mat - Čotoje of Navel - moje myšátko (*14.3.2008 - +5.3.2010)
Pat - Eště kousek of Navel - moje mazlítko (*29.4.2008 - +16.6.2010)
Čuk of Zverimex - dumbo rex (*5.3.2010
Gek of Superzoo - (*5.3.2010 +4.3.2012)
Tip - husky (*5.3.2012
Ťap - (*5.3.2012

Příspěvekod chesterfield » 07 říj 2008 18:34

No já viděla rozdíl mezi vyžraným a velkým potkánkem a kdyby byl vyžranej - tlustý tak to určitěš postřehneš také. Hasík měl 950 g a tlustý nebyl, jenom obřík.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Kimik » 08 říj 2008 09:20

On když třeba běží nebo tak, tak tlustej nevypadá, ale když se složí na domeček a usne, tak je to taková koule. Ale prostě je takovej, my ho máme rádi, ať je tlustej nebo ne a vyžranej prostě nemá být z čeho, krmím všechny potkany stejně a ostatní jsou štíhlí a atletičtí :D Jeho táta prej byl taky hodně velikej.
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Re: Dieta (hubnutí)

Příspěvekod Cayro » 12 úno 2009 12:37

Kluci mi za ten měsíc u nás poněkud... hm... přibrali. Na Patovi to moc vidět není, i když zorvna on svou váhu minimálně zdvojnásobil, ale on bude opravdu velký a mohutný... Vidět je to na Matýskovi, jak je malý a poměrně drobný, když si sedne, má sklony k faldíkům. Nedostávají nijak moc pamlsků, jen normální stravu, stejnou jako Jerry kterého je mimochodem taky porce (ale není kupodivu tlustý, jen opravdu mohutný, chjo... co mi to z té myšky malinké vyrostlo...)... Teď ale nevím, jestli mám klukům nějak nasadit dietu nebo ne. Pat jí rozhodně nepotřebuje, ten dokonce ještě i může malinko přibrat.. Kluci se vlastně teprve teď naučili normálnímu rytmu jídla, nějaké pravidelnosti, konečně mají dost krmení a nechce se mi jim zas jídlo brát...Navíc nevím, jak bych dělala dietu Maovi a Patovi ne, navíc když Pat toho sní nejmíň jednou tolik co Mat...
Cayro
Superpotkan
Superpotkan
Tip - husky (*5.3.2012
Ťap - (*5.3.2012

Příspěvekod Santa » 12 úno 2009 20:27

Zkus jim davat treba vlocky s mlikem jednou zacas a treba kazdej den misto nejake smesi nasypej vlocky do misticky... a pokud budou mit hlad tak to sni...
Jinak piskoty ne, v nech je cukr a ten pridava na tlousce... Jinak jak jiz zde nekdo rikal nech je treba 3x denne probehnout po mistnosti... Davej jim i ryzi a to je vse co bych jim daval... Kdyz dietu tak dietu... ;) Skusto mozna se to zda ze jim toho moc davat nebudes, ze umrou hlady ale myslim si ze kdyz budou mit hlad a ty vlocky uz jim stejne chutnat nebudou tak si je stejne vezmou... Hladu neporucis...a takhle si myslim shubnou...

Nejsem zadny odbornik ale myslim si ze by to takhle mohlo fungovat.
Obrázek
Santa
Růžovka
Růžovka
Potkani: Glorie, Safira, Jingles

Příspěvekod Cayro » 12 úno 2009 20:41

Santo díky, ale...
No tak probíhání po místnosti je malinko problémek - já mám totiž dokonalé prototypy, přímo učebnicové příklady, dospělých potkaních samců - což znamená, že, jak tu někdo napsal - dospělému potkanímu samečkovi stačí prostor 20x20 cm ve kterém může spát a za vyčerpávající agility považuje trasu: místo na spaní - miska se žrádlem - napáječka - místo na spaní :roflcry: Jerry může ven vyjma doby, kdy nejsme doma (což já jsem skoro pořád) celý den, kluci mají velkou klec s věcmi na blbnutí a ven chodí 2x - 3x denně (pokud je vytáhnu 3x, tak to považují za násilí, neurvalé přerušení spánku a kdovíco ještě a zajímá je jen teplé místečko na mé posteli a pod mou dekou :roflcry: ). Tudíž pojem "nechat je 3x denně proběhnout" by muselo znamenat, že je budu 3x denně honit po pokoji :roflcry: A navíc - oni jsou obvykle pohybliví dost...
A pamlsky - piškoty za ten měsíc měli 2x!
A proč jsem tu problém z dietou rozebírala - kluky jsem dostala před měsícem, ve věku 8 a 10 měsícu a byli velmi hubení a to za sebou měli 3 týdny výkrmné diety, jinak prakticky celý život byli podvyživení :( . Takže nasadit u nich dietu si zatím netroufám, konec konců špíčky hrozí zatím jen u Matýska, tak doufám, že to vyběhá ...
Cayro
Superpotkan
Superpotkan
Tip - husky (*5.3.2012
Ťap - (*5.3.2012

Příspěvekod Santa » 12 úno 2009 21:19

Cayro píše:Santo díky, ale...
No tak probíhání po místnosti je malinko problémek - já mám totiž dokonalé prototypy, přímo učebnicové příklady, dospělých potkaních samců - což znamená, že, jak tu někdo napsal - dospělému potkanímu samečkovi stačí prostor 20x20 cm ve kterém může spát a za vyčerpávající agility považuje trasu: místo na spaní - miska se žrádlem - napáječka - místo na spaní :roflcry: Jerry může ven vyjma doby, kdy nejsme doma (což já jsem skoro pořád) celý den, kluci mají velkou klec s věcmi na blbnutí a ven chodí 2x - 3x denně (pokud je vytáhnu 3x, tak to považují za násilí, neurvalé přerušení spánku a kdovíco ještě a zajímá je jen teplé místečko na mé posteli a pod mou dekou :roflcry: ). Tudíž pojem "nechat je 3x denně proběhnout" by muselo znamenat, že je budu 3x denně honit po pokoji :roflcry: A navíc - oni jsou obvykle pohybliví dost...
A pamlsky - piškoty za ten měsíc měli 2x!
A proč jsem tu problém z dietou rozebírala - kluky jsem dostala před měsícem, ve věku 8 a 10 měsícu a byli velmi hubení a to za sebou měli 3 týdny výkrmné diety, jinak prakticky celý život byli podvyživení :( . Takže nasadit u nich dietu si zatím netroufám, konec konců špíčky hrozí zatím jen u Matýska, tak doufám, že to vyběhá ...

no delej jak myslis no... Uvidis sama jak to pujde ;)
Obrázek
Santa
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Cayro » 12 úno 2009 21:39

Uvidíme... já právě nějak nemám odvahu zrovna u těchto dvou moc s dietou experimentovat. Aby z toho nebyly nějaké problémy. jako překrmovaní u mne nejsou, to ne, ale prostě když holt začali dostávat pravidelně jídlo a tak, tak začali přibírat. Já je zkusím zvážit a případně nafotím a hodím sem na posouzení...
Cayro
Superpotkan
Superpotkan
Tip - husky (*5.3.2012
Ťap - (*5.3.2012

Příspěvekod Krysa Vasilisa » 12 úno 2009 21:41

Cyaro, dokud je vidět hlava je to dobrý :roflcry: , až se začne ztrácet, začni uvažovat o dietě. :lol:
Potkani jsou má zenová zahrada.
Za Duhovým mostem čeká Borůvka , Edoušek , Normíček , Kuřátko , Gaťkoušek , Spoček , Snuffík , Gizmíček , Gustíček , Roníček, Bubáček , Ylbínek, Ingrýšek , Dibi , Šibi , Bibi , Bubla, Aldík, Minnie, Černoprdelnice , Madlenka , Olinka .

Obrázek Za nahotu se nestydíme! Obrázek
Krysa Vasilisa
Aukční krysa
Aukční krysa
Potkani: Za Duhovým mostem čeká Borůvka, Edoušek, Normíček, Kuřátko, Gaťkoušek, Spoček, Ňaffinka, Gizmíček, Gustíček, Roníček, Bubáček, Ylbínek, Ingrýšek, Dibi, Šibi, Bibi, Alda, Bubla, Minnie, Černoprdelnice, Madlenka a Olinka.

Příspěvekod Cayro » 12 úno 2009 21:44

Hlavičku vidim, ocásek taky, dokonce jsou u kluků vidět i ... no... koule prostě, tak myslím, že zatím obézní nejsou :roflcry:
Cayro
Superpotkan
Superpotkan
Tip - husky (*5.3.2012
Ťap - (*5.3.2012

Příspěvekod Krysa Vasilisa » 12 úno 2009 21:50

Zaplaťpánbů, že jsou kulky vidět! :roflcry: Kdyby ne...chudák holka. :( :roflcry:
Potkani jsou má zenová zahrada.
Za Duhovým mostem čeká Borůvka , Edoušek , Normíček , Kuřátko , Gaťkoušek , Spoček , Snuffík , Gizmíček , Gustíček , Roníček, Bubáček , Ylbínek, Ingrýšek , Dibi , Šibi , Bibi , Bubla, Aldík, Minnie, Černoprdelnice , Madlenka , Olinka .

Obrázek Za nahotu se nestydíme! Obrázek
Krysa Vasilisa
Aukční krysa
Aukční krysa
Potkani: Za Duhovým mostem čeká Borůvka, Edoušek, Normíček, Kuřátko, Gaťkoušek, Spoček, Ňaffinka, Gizmíček, Gustíček, Roníček, Bubáček, Ylbínek, Ingrýšek, Dibi, Šibi, Bibi, Alda, Bubla, Minnie, Černoprdelnice, Madlenka a Olinka.

Příspěvekod Cayro » 12 úno 2009 21:52

:roflcry: :roflcry: :roflcry:
Cayro
Superpotkan
Superpotkan
Tip - husky (*5.3.2012
Ťap - (*5.3.2012

Příspěvekod Santa » 13 úno 2009 07:52

spis chudak kluk... uz by si jen tak nestrejch :lol: :lol:
Obrázek
Santa
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod kofola » 15 úno 2009 08:51

Ovsené vločky by som teda pri diéte nedávala, priberá sa z nich (nexcite vidieť mňa, na strednej, keď raňajkovala asi rok vločky s mliekom alebo jogurtom :roflmao: ). Ryza a vlocky.....no, to by sa tie potkany majitelovi asi nepodakovali, potkan potrebuje pre zivot toho viac ako tieto dve zlozky. A hlavne pre zdravie. :-)
Cayro mala som doma obrovskeho potkana so sklonmi k tucnote, po predkoch. Asterix v najhorsich dobach vazil cez kilo, mali sme problem vobec ustabilizovat jeho vahu, nieto chudnut. Ale podarilo sa a Asterixa sme drzali na 900g, nizsie nesiel, ale kedze bol aj velky, tak holt...
Rozhodne nijake mlsky, nijake piskoty, ziadne masove kapsicky a klasické psie ci macacie granule (nemam na mysli specialne granule na dietu a obezitu, ale normalne), ziadny normalny jogurt (raz za cas staci nizkotucny biely). Zakladna zmeska pre potkany by mala ostat (alebo ak si miesas vlastnu zmesku, ale ja som ostala pri Xtravitale a bolo to v poho), 1x denne mensie mnozstvo.
Okrem toho som vylucila ovocie a davala som len zeleninu. Maso len kuracie alebo rybie, kludne surove, raz za cas. Nedavala som ani cestoviny ci ryzu.
Ono sa to moze zdat ako chudobna strava, ale vdaka Xtravitalu mali chalani vsetko, co potrebovali. A zeleninku som im obmienala samozrejme, takze to mali pestre. Davala som ju surovu,aby sa z nej nevyvarili cenne latky a hlavne, tvrda zelenina je dobra na obrusovanie zubkov, takze suchy chleba sme otrebovali fakt len raz za cas. No a masko mali maximalne raz do tyzdna, kusok, ked sme si pripravovali vikendove obedy my s Jankom (maso pre potkany som samozrejme oddelila zvlast, nepripravovala som ho s nasim, takze neslane, nekorenene).

Ono, pri diete si treba uvedomit jednu zasadnu vec. Potkanovi by sa nemala strava zmenit naraz a rychlo zo dna na den a ani chudnut by nemal neja prudko. Moze to ohrozit jeho zdravie. Radsej pomalsie a mat doma zdraveho a stastneho potkana, ako rychlo a potom utekat k veterinarke, lebo to clovek s chudnutim prehnal (ani cloveku neprospieva rychle chudnutie).
kofola
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jordannus Mouseville
Chloramphenicol Womi´s rats
Zajac Iletis

Příspěvekod Cayro » 15 úno 2009 19:59

Sharkie díky, budu si to pamatovat, zatím to ale akutní není, asi mne "vystrašil" Mat, tan jediný, tím že patří k typu štíhlých myšek a na samečka je poměrně malý, bude mít možná trochu sklony k špíčkům, jinak kluci jsou opravdu hodně mohutní, velcí, Jerry si tak nějak váhu drří od té doby, co dorostl do dospělosti a patovi ještě nějaké deko navíc neuškodí, on je opravdu velký. Někdy mi dokonce přijde, že mi snad ti kluci i vyrostli, zvlášť Pat, ale to snad v tomhle věku není možné?
Cayro
Superpotkan
Superpotkan
Tip - husky (*5.3.2012
Ťap - (*5.3.2012

PředchozíDalší

Zpět na Krmení