Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Dieta (hubnutí)

Čím potkana krmit

Dieta (hubnutí)

Příspěvekod Danny » 03 led 2006 10:49

Chci se zeptat zda nekdo nema vyzkousenou nejakou dobrou dietku pro potkany? Rozhodla jsem se, ze kluci by v tom novem roce mohli trochu shodit (nejlepe tak 100 g... :oops: ) Zatim jedi zeleninu a ovoce s nizkotucnym jogurtem, rano piskotek a sem tam nejake zrni a granule pro kraliky (ale to uz jen malo) Davala jsem jim drive i testoviny, ryzi ci brambory, ale to uz ted budou mit jen vyjimecne, treba jednou tydne. Osvedcilo se neco nekomu? :wink:

Upravila jsem název - nevi
Danny
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod withoutme » 03 led 2006 13:15

piškotek bych vynechala nebo aspon vyměnila za psí.teda u nás prodávaj pro psy piškoty 500 g za cca 30 nebo 35,-
withoutme
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod Danny » 03 led 2006 13:40

A ty psi piskoty jsou min kaloricky nebo jak? Nikdy jsem to nevidela. Neco jim po ranu musim dat do tlapek, jelikoz jsou rano vsichni nastoupeny u klece a cekaji... kdybych jim nic nedala byli by asi hodne naprdli :twisted:
Danny
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Adéla » 03 led 2006 16:51

Co takhle do tlapiček mrkvičku? :P
Chce to pohyb a potravu dávat jen méně kalorickou, tj. zrní, chleba (pozor na ovesné vločky, ty jsou dost výživné, a na olejnatá semena a oříšky), vynechat sýry, šunčičky, dropsy, sladkosti, sladké ovoce (banány, sušené ovoce). Dávat zeleninu, jogurt je taky dobrý nápad, piškoty omezit - půlka piškotu ráno neuškodí, ale stačí. V podstatě směs zrní, tvrdý chleba a trochu zeleniny na přilepšenou potkanovi jako strava bohatě stačí a podvýživou z ní trpět nebude, pokud se obáváš nedostatku vitamínů, dej jim do toho občas vitamínový prášek nebo nějaké vitamínové kapky pro děti.
Obrázek
Adéla
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod Danny » 04 led 2006 11:23

Dneska rano dostali takovy ten krupavy "platek chleba". Je tobez cukru a ani moc kaloricke... no ne ze by byli nejak extra spokojeni, ale aspon neco do tech tlapek dostali.... Dozvedela jsem se vice o tech krmnych piskotech - jsou pry i se snizeny obsahem cukru... uz je jen nekde sehnat. A musim jin tedy odebrat i baban, ktery dostavaji. A o vikendu si podusime zeleninku na vode... to bude dobrota :lol: Taky jsem premyslela o tom , koupit jim neco z tech regalu DIA... co si o tom myslite??? Treba nejaky jako piskoty nebo tak.....
Danny
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Adéla » 04 led 2006 12:04

Já bych jim ty umělý sladidla moc necpala. Co takhle nějaký semínka (dýňová třeba), burizóny, pukance ze špaldy, křížaly? Nenech se odradit tím, že se budou ofrňovat, bude chvilku trvat, než jim dojde, že doba piškotů a banánů skončila a začnou si vážit křížal ;)
Obrázek
Adéla
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod Morrigna » 04 led 2006 17:56

Je to poměrně rozšířený mýtus, že když je něco DIA, tak je to zdravé. Umělá sladidla jsou speciálnš určená pro cukrovkáře a díky rychlému zvednutí hladiny curku v krvy (hej, doktoři, Carolo a tak - říkám to správně?) pro zdravého člověka/potkana škodlivé.
K rozumným návrhům, co už zde padly dodám ještě corn-flakes bez příchuti a hlavně tu zeleninu.
Morrigna
VIP
VIP

Příspěvekod chesterfield » 05 led 2006 19:05

A proč vlastně ta dieta, nestačilo by víc pohybu :roll: :?:
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Danny » 06 led 2006 12:15

No, on je problem v tom, ze kdyz jepustim ven, tak si zalezou pod gauc a lezi tam a moc toho nenabehaji a ze by me bavilo je pořád honit, aby se hýbali... to mne tedy moc nebaví.... Teď o vikendu je asi vsechny vyzenu do předsíně a budou běhat... no tedy aspoň se o to budu snažit... :roll:
Danny
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod chesterfield » 06 led 2006 17:42

Tomu Tvému "mně nebaví" moc nerozumím, tak co spolu děláte, jak si hrajete :?: :?: Přece honička za mojí takničkou na botech je hrozná stranda, proběhnem se všichni :lol:
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Adéla » 06 led 2006 22:09

Někteří potkani se prostě hýbat odmítají, zvlášť samečci bývají takoví. Dieta je v případě obezity nutná.
Obrázek
Adéla
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod Danny » 07 led 2006 13:58

jj, nejak tak oni se proste odmitaji hybat... ted jak mame toho maleho, tak s tim si vyhraji az moc :lol: .. ten je zatim hybaci az moc.... ale ty velci ty proste clovek nedonuti... to do neho strkas at se hne a on se na tebe podiva pohledem co si to jako dovolujes. Takze maj chlapci smulu a drzi dietku :twisted:
Danny
Superpotkan
Superpotkan

Re: Dieta

Příspěvekod Nefertity » 25 led 2008 16:00

Protože Nevi, Chestr i MVDr. Mikulcová řekly, že by holky měly zhubnout, tak jsem napsala Snoe ( http://www.lmgrattery.com ), odkud mám holky a ta mi dovolila dát radu ohledně diety i sem na forum – takže jsem udělala shrnutí z historie icq - jak by měla vypadat vyvážená dieta
Snoe píše:takze na zhubnuti - predevsim, holky by mely dostat mene co se tyce energie.

zrnnou smes by mely mit dostupnou, ale odmerenou, i tak by mela tvorit zaklad stravy.
poradim koupit jednu z nejlevnejsich smesi pro hlodavce, levna je proto, ze v ni nejsou orechy, susene ovoce apod. a zaroven, pro potkany je vhodnejsi nez inzerovana smes primo pro potkany. Takže na dietu: http://www.happyanimals.cz/krmiva-pro-p ... kany-600ml nebo http://www.animalshop.cz/index.php?main ... s_id=19647 - v teto edici je i
krmivo treba pro mysi, ja myslim ze by to mohlo byt dobre, jen teda pokud je v tom vojteska, ktera byva casto davana pro morcata ci kraliky, tak tu zrat asi nebudou)
takze - tohle odmerit, 1x denne

do toho urcite tu zeleninu - brokolice, mrkev, cinske zeli, pri hubnuti urcite i hlavkovy salat ci ledovy, ovoce moc nedavat, spis tu zeleninu

maso pouze libove, tepelne upravene, maly kousicek - tak 1x max. 2x do tydne

jde dat take bilek z uvareneho vajicka (zloutek je prilis tucny, s tím bilkem a zloutkem - bilek obsahuje nekolikanasobek proteinu ve srovnani se zloutkem, zloutek sice obsahuje vitaminy, ale take hodne cholesterolu)

jogurt pouze nizkotucny bily, tak 2x tydne

2x tydne velmi maly zdibicek cerstveho drozdi na srst
Roboran
do te smesi bych zamichala napr. Roboran - vitaminovy komplex ceske vyroby. Ja ho pridavam do zrnne smesi. Obsahuje hodne vitaminu B a i jinych.
Ve srovnani se zahranicnimi vitaminovymi vyrobky je levny a velice kvalitni (dava se treba i nutriim pro peknou srst). Pulkilove baleni pro psa stoji okolo 50 Kc.Je i pro hlodavce, ale ten se mi jako ten psi neosvedcil. Koupí se normalne ve zverimexu, ale kazdy zverimex ho neprodava, nekdy je nutne jich obejit vic, protoze neradi prodavaji neco levneho, radsi prodavaji 50ml lahvicku s vitaminy pro hlodavce za 120 Kc nemecke vyroby, pritom z me zkusenosti musim rict, ze bych se divila, kdyby to vitamin videlo, s nasema mysma to neudelalo vubec nic

zadna olejnata semena, susene ovoce a orechy

na případné dotazy můžete Snoe psát na email: edatheogre@seznam.cz nebo icq: 323 558 999
Váš potkan právě spí? Zkuste žonglování.
Nefertity
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Nikdy nezapomeneme:
Karbanátek 22.10.2010 - 15.1.2013
Dalamánek (Chrusty) 20.11.2010-25.11.2012
Hope 9.5.2008-14.10.2010
Cesmínka (Holly) 9.5.2008-17.6.2010
Ouzinka 17.10.2006-13.12.2008
Ofinka (Ophidie) 17.10.2006-27.3.2009

Příspěvekod Káča » 23 zář 2008 18:25

začínám být bezradná, mám dva potkany v jedný kleci, takže jim tam prostě nasypu zrní a neřešim která co sní. ale zdá se mi, že bíba neji, (totiž jí, ale strašně málo nebo hodně a neni to na ní znát) a samísek se přímo cpe a začíná strašně přibírat, už teď je oproti jí bíba poloviční. nemyslím si, že by to bylo proto, že si bebe nechá všechno sežrat, ta je dominantní až moc a všechno co jí patří si dobře hlídá. potřebovala bych samíkovi "podstrčit" menší dietku, ale nechci omezovat Bíbu a nechci je dělit do samostatných klecí :(
WE LIVE IN THE ERA OF THE SMART PHONES AND STUPID PEOPLE.

http://www.flatikrita.weebly.com
Káča
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: POTKY(*červenec 2004 - +13.6.2008) černá, irské znaky
SUMIKO(aka Samík = japonština - špinavá od popela * červen 2008 - + 22.2.2010) husky
ABEBA(aka Bibuš = arabština - živá, čilá * červen 2008) husky

Příspěvekod Kimik » 07 říj 2008 08:22

Já mám trochu strach o našeho Cookieho. Krmím podobně jako je tady v návodech na dietu, žádné pamlsky, piškotky ani jiné dobrůtky, o pohyb se taky snažím, ale přesto Cookie nedávno přesáhl 800 g a myslím, že tloustne spokojeně dál. Jeho spolubydlící je úplně normálně štíhlý, takže nějakou větší dietu jim už naordinovat nemůžu. Sice se nezdá, že by to tlusťouskovi nějak vadilo, když chce, tak vyleze nebo vyskočí skoro všude, ale stejně nejradši někde spí a moc toho nenaběhá. Asi to budou nějaké geny, už ve třech měsících byl dvakrát větší než ostatní kluci.
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Další

Zpět na Krmení