Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Jak na to...??

Čím potkana krmit

Jak na to...??

Příspěvekod lliijjoonn » 30 říj 2010 07:47

Ahojky....máme doma dva potkaní kluky,oba mají kolem 4-5měsíců.četla jsem hodně věcí o dietách jak na hubnutí,tak na přibrání.ale co teď??jeden náš chlapec je tlustý jako čuňátko a tomu druhému pomalu lezou žebra....přitom ten hubenější je ,,pán'',takže pochybuju,že kdyby měl ještě hlad,nechal by si sebrat žrádlo od pusinky....potkánky nekrmíme zrovna nejzdravěji (jsou naši první,tak je rozmazlujeme:P) ale snažím se to vždy nějak vyvážit i tím zdravějším...např k snídani dostávají směs pro hlodavce,granulky pro koťata,masíčko pro šťěňata (z takových těch taštiček) a dropsík,te'd navíc měli nějaké granulky zeleninové (dost zdravé) čistě ze zeleniny na energy....no a k večeři mají pak už spíš ty granulky a kousek nějaké masové tlapky pro psy.plus dostávají téměř pravidelně nějaké to suché pečivo,ať mají v kleci pořád něco.ale co s nima,když jablíčka ani mrkev nevezmou do pusy?:( a ovoce-sladké-už jim nejede vůbec:-/ asi mám divné potkany......
lliijjoonn
Růžovka
Růžovka
Potkani: Alex Chicco,Wiki (Viktor)

Re: Jak na to...??

Příspěvekod LejdyTerr » 30 říj 2010 08:36

Nemáš, ti moji hlozdnou do jablka nebo okurky, jen když nic jinýho nedostanou. No, ty granule pro kočky nejsou zrovna nejlepší, spíš jim tam dej to zrní a granule pro hlodavce ;) . Jinak jak krmit neporadím, ale s tou zeleninou, tak oni mi žádnou nejedli, tak jsem zkusila čínské zelí a to jim jede. A po čem se můžou utlouct, tak to je naklíčená čočka. Tak zkus dát do vody třeba čočku, pšenici.... a uvidíš
LejdyTerr
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: -
Senegal van Rattenburg - Čiky (*4.6.2010,R, černý, berkshire)
Sutech van Rattenburg - Sisko (*4.6.2010, S, americký modrý, solid)
Darling of Jerth - Jerry (*4.9.2010, S, BES, solid)
Alfi - Shelby (*27.12.2011, D, rex, agouti, capped, blazed)

Příspěvekod Kimik » 30 říj 2010 09:57

Ty kapsičky, masíčko, granule pro koťata atd. bych rozhodně nedávala každý den (nebo dokonce dvakrát denně). Myslím, že to úplně stačí jednou dvakrát do týdne. To pečivo jde taky na tloušťku, když mají denně zrní, tak si zoubky ohlodávají i tak, takže bych jim pečivo dala taky jenom občas. No a dropsíky a podobné mňamky dávám opravdu jenom za odměnu čas od času nebo marodům. V dropsech je hodně cukru, takže taky opatrně. Se zeleninou a ovocem ti moc neporadím, moji to taky moc nechtějí :smi:
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod maracuja » 30 říj 2010 10:12

Můžu říct, že mám asi nějaké divné potkany, protože moji zeleninu milují, např. ledový salát, okurku, papriku a vařenou brokolici, po tom se můžou utlouct :lol: Co hodně pomáhá je např. mrkev uvařit, je pak mnohem sladší. Zjistila jsem teď že nejsou moc na ovocné přesnídávky, co jim ale chutná tak jsou ty zeleninové s masem, myslím si, že jsou pro ně i mnohem zdravější.... A jak radí holky, omeyila bych ty drobsíky a pamlsky, mám holky 3 týdny a zatím nedostaly ani jeden (předchozím holčičkám jsem je dávala dost, ale je to fakt zbytečné, lepší je jim dávat třeba takové ty válečky od darwinu, holky to milují a přitom je to klasické krmení, ale dávám to jen jako pamlsek :smi: ) Dávej také nějaké maso, já doporučuji vařené, ale to jen z toho důvodu jako to platí u lidí, z vařeného nemůžou mít žádné zdravotní problémy. Vař ho v neosolené vodě, bez jakéhokoliv koření a uvidíš, že to budou mít rády :wink2: Naklíčená pšenice je dobrá, já jsem včera dávala mungo výhonky a holky je hned sbaštily. Masové taštičky si nemyslím, že jsou nejvhodnější, lepší mi přijdou spíš konzervy pro kočky např. zn Almo nature, koukej hlavně na složení, aby to nebylo jen z mouky, ale hlavně z masa :up: Konzervu dávám spolu s vařenýma těstovina :whistle:
maracuja
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Kaliope of Algernon
Qili od LMG Rattery
Quella Ze Svahu
Za duhovým mostem: Kaliope of Algernon, Qili od LMG Rattery, Quella Ze Svahu, Edna of Algernon, Chrida Z Niflheimu a Beruška

Příspěvekod lliijjoonn » 31 říj 2010 10:52

To co mi pisete je super a vetsinu z toho davno vim,ale dotaz znel uplne jinak-jak to mam udelat,kdyz je jeden tlusty jako becka a druhy uplne vyhubly???zkousela jsem je proste na zradlo oddelit,jenze ten hubeny nesezral skoro nic az kdyz jsem je dala dokupy,tak zacali o to jidlo zase ,,souperit'',kdo s ni vic...jenze tim nepomuzu ani jednomu,protoze kdyz jsou spolu,musim davat jen veci pro hubnuti.fakt nevim,jak to udelat!!!takze mi nemusite rikat co jim mam davat ale spis jak...diky
lliijjoonn
Růžovka
Růžovka
Potkani: Alex Chicco,Wiki (Viktor)

Příspěvekod Zuza » 31 říj 2010 10:59

No že to víš je hezké, tak ale i podle toho začni krmit :smi: je to zdravé pro obě strany a nemusíš potom řešit tlustý/hubený/každý jiné krmení :smi: Holky to myslej dobře. U nás teda hodně pomohlo krmit čistě granulema beaphar care+, objemnější nepřibírali a hubení dědouškové mi během chvíle nabrali na rozumnou váhu :smi: jinak těžko radit, krmit je odděleně je podle mě dost dobře neproveditelný, když bydlej spolu :smi:
Obrázek
Zuza
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Toník, Loki, Loco, Inža a Dáreček Pan Myšák Bunky of Ratwood de la Womi :)

Příspěvekod Krysa Vasilisa » 31 říj 2010 11:33

Přesně. Přejít na normální potkaní stravu - zrní, směs. Denně každýmu kousek zeleninky nebo ovoce, aby to hned snědli a tyhle dobroty jako maso, psí pamlsky, kočičí kapsičky, mléčné výrobky,.. dávat jednou/dvakrát do týdne. Nejlepší by bylo asi fakt sehnat ty granule pro potkany, jak o nich psala Zuza, v tom mají všechno a tlustý si nemůže vybírat ze směsky třeba jenom tučná semínka. A jako odměnu můžeš hubenému dát dropsík a tlustému něco bez cukru a tuku, třeba pufovanej chleba nebo my teď máme Jr farm mrkvičky. Uvidíš jak se to za chvíli srovná, to jak krmíš fakt není nejlepší a hlavně, že to víš.. :roll: Jinak je taky možný, že jeden z nich bude prostě větší a jeden menší, mám dva bráchy, jeden má 550 a druhej 750.
Potkani jsou má zenová zahrada.
Za Duhovým mostem čeká Borůvka , Edoušek , Normíček , Kuřátko , Gaťkoušek , Spoček , Snuffík , Gizmíček , Gustíček , Roníček, Bubáček , Ylbínek, Ingrýšek , Dibi , Šibi , Bibi , Bubla, Aldík, Minnie, Černoprdelnice , Madlenka , Olinka .

Obrázek Za nahotu se nestydíme! Obrázek
Krysa Vasilisa
Aukční krysa
Aukční krysa
Potkani: Za Duhovým mostem čeká Borůvka, Edoušek, Normíček, Kuřátko, Gaťkoušek, Spoček, Ňaffinka, Gizmíček, Gustíček, Roníček, Bubáček, Ylbínek, Ingrýšek, Dibi, Šibi, Bibi, Alda, Bubla, Minnie, Černoprdelnice, Madlenka a Olinka.

Zpět na Krmení