Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Kašičky pro marody

Čím potkana krmit

Kašičky pro marody

Příspěvekod Kimik » 22 bře 2010 18:56

Podobné téma jsem tu nikde nenašla, kdyby už tu bylo, tak se omlouvám. Máte nějaké zaručené dobroty na krmení marodů? Nejlépe něco měkkého, třeba různé kašičky, něco, co se dá rozmixovat a maroda to posílí a podobně. Já teď mám Damiána krmit jenom měkkou stravou, ale nemám moc nápadů, dělám ovesnou kaši, nějaké ty jogurtíky, Bobíky a podobně, rozmačkanou kotěcí konzervu, ale inspirace dochází. Poradíte? Určitě to pomůže i ostatním marodům :up:
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Re: Kašičky pro marody

Příspěvekod Krysa Vasilisa » 22 bře 2010 19:08

Já mám doma bezzubáka, tak taky krmím výhradně kašičkama, tot téma vítám. :lol:
Mě se hodně osvědčila kaše Sunarka, dělají jí jak se zrním, tak se zeleninou, ovocem...Mají fakt dost velikej výběr a lehce se z ní udělá konzistence, která je potřeba.
Pak různý dětský výživy, masový, zeleninový, ovocný..do těch se dá dobře rozdrobit piškot, kterej to i zahustí. Dělaj se i ovesný a různě pšeničný kaše v prášku, nedávno jsem to zrovna řešila v "Kuchařce", protože normální ovesná kaše má moc velký kousky.
Pak třeba rýžové kaše, jogurtové kaše, rozmačkané nebo nastrouhané čerstvé ovoce, čerstvou bramborovou kaši. Kaše z kukuřičné mouky, pohankové mouky...do toho trošku masíčka nebo zeleninky. Do rýžové třeba trošku kokosu, medu nebo rozdrobených oříšků...
Vždycky je samozřejmě lepší to všechno dělat domácí, ale někdy ten čas prostě neni denně vyvařovat. :smi:

Akorát teda nedoporučuju švestkovou přesnídávku, jsem chtěla Normíkovi dát něco mňam a nedošlo mi, že bude mít průjem, tak ho teď léčíme. :roll:

Jinak Cyaro je expert na kašičky, bez ní bych byla docela ztracená. :lol:
Potkani jsou má zenová zahrada.
Za Duhovým mostem čeká Borůvka , Edoušek , Normíček , Kuřátko , Gaťkoušek , Spoček , Snuffík , Gizmíček , Gustíček , Roníček, Bubáček , Ylbínek, Ingrýšek , Dibi , Šibi , Bibi , Bubla, Aldík, Minnie, Černoprdelnice , Madlenka , Olinka .

Obrázek Za nahotu se nestydíme! Obrázek
Krysa Vasilisa
Aukční krysa
Aukční krysa
Potkani: Za Duhovým mostem čeká Borůvka, Edoušek, Normíček, Kuřátko, Gaťkoušek, Spoček, Ňaffinka, Gizmíček, Gustíček, Roníček, Bubáček, Ylbínek, Ingrýšek, Dibi, Šibi, Bibi, Alda, Bubla, Minnie, Černoprdelnice, Madlenka a Olinka.

Příspěvekod Ka3na » 22 bře 2010 19:12

Tak dale se nabizi bramborova kase
- pohankova (to je rychlovka staci sparit pohankovou lamanku nebo ji jeste nekdy pomelu, at je to vice kasovite), mam i nejake instantni pohankove vlocky, ale ty mi neprijdou tak dobre
- ryzova kase - vzdycky oddelam kdyz si varim ja, jeste tu neoslazenou
- pak varim na rychlovku kuskus, to taky nemusi chytat do pacek
- nebo do toho jogurtu prisypu trochu otrub(nebo obilnych klicku misto vlocek), at to neni jen smam bilkovina a je tam i nejaka vlaknina
- pripadne uvarim jahly
- klasicka moucna (krupicna) kase - oslazena bud jen medem nebo echinaceovym sirupem
- pak presnidavky (ale ty moje holky nikdy moc nejedly )

To je asi tak vse z jidla, ktere Omega nemusi brat do tlapek a ji ho ;) Mozna si jeste na neco vzpomenu.
Řekyně:
Zéta (ζῆτα) - *24.3.2011
Ióta (ἰῶτα) - *24.3.2011
Řekyně za duhovým mostem
Alfa (ἄλφα) - *23.3.2007 - +26.1.2010
Omega (ὦ μέγα) - *23.3.2007 - +24.7.2010
Gamma (γάμμα) - *10.7.2010 - +10.4.2011
Beta (βῆτα) - *10.7.2010 - +4.9. 2012
Obrázek
Ka3na
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Řekyně: Beta(βῆτα) - *10.7.2010
Zéta(ζῆτα) - *24.3.2011
Ióta(ἰῶτα) - *24.3.2011
Řekyně za duhovým mostem :(
Alfa(ἄλφα) - *23.3.2007 - +26.1.2010
Omega(ὦ μέγα) - *23.3.2007 - +24.7.2010
Gamma(γάμμα) - *10.7.2010 - +10.4.2011

Příspěvekod Kukla » 23 bře 2010 08:17

Tuhle jsem podle nějakého makrobiotického receptu zkusila udělat "dezert" z fazolí adzuki a jablka, no bylo to hrozný, ale myši nemaj ty předsudky ohledně kombinací chutí, takže dlabaly a chutnalo jim to. Ty adzuki fazole ani nejsou tolik nadýmavé jako ostatní luštěniny, které ale určitě taky jde použít, pokud jsou na ně myše zvyklé.
Kukla
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Hany Pinponka, Constance Šuprdlík a Šusta

Navždy nás opustily:
Bedříšek (Ekkaté)
Babetka Moped (Eruda)
Mája Rosenheim

Příspěvekod Cayro » 23 bře 2010 08:32

Skvělé jsou instantní kaše pro děti. Já kupuji instantní rýžovou kaši od Nestlé - v Rossmanovi stojí sáček (kupovat tu v sáčku) asi 22,- Kč, jinak potom u Rossmana tu jejich Babydream - mají sušenkovou, banánovou, s ovocem, rýžovo-kukuřičnou. Cena kolem 30,- Kč. Dále kupuji Myšku krupičku, cena také kolem 30,- Kč. A nakonec v Kauflandu mají krupičnou kaši Mammia, stojí kolem 10,- Kč a je moc dobrá. V bio prodejnách mají dále poměrně velký výběr instantních kaší Nominal, tam je cena kolem 35,- Kč.
Rýžová kaše, Myška krupička, Mammia kaše a kaše Nominal se rozdělávají v teplém mléce, Babydream jsou do vody, ale doporučuji také do mléka, ve vodě jsou takové "hladové".
Rýžová kaše a Myška krupička a Nominal kaše je třeba trochu dosladit - opravdu ano, jsou takové "nijaké".
Ze sladkého ještě mohu doporučit Tvaroháček - dělají vanilkový a tvarohový, také sojový dezert, Termix, koupit se dá také mléčná rýže a mléčná krupice.
Ze slaných kaší dělám bramborovou kaši, rýžovou kaši - tu dělám do vody z hrubé rýžové mouky (kupuji v bio potravinách), kukuřičnou kaši. Do toho kočičí kapsičky nebo - pokud nemůže kousky - kočičí paštičky. Co se týká zeleniny, tak pokud máš ponorný mixer nebo mixer vůbec, můžeš uvařit doma a rozmixovat nebo, pokud nemáš, podívej se na zeleninové přílohy pro děti od 4. měsíce. Doporučuji Hami, Babydream a pak ty v DM, tam mají docela velký výběr.
Také doporučuji Hami maso-zeleninové přílohy od 6. měsíce a pokud může kousky, tak od 8. měsíce. Ty chutnají potkyškům víc, jsou přece jen trochu ochucené.
Cayro
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: potkaní kluci:
Jerry - moje sluníčko (*10.5.2008 +20.6.2009)
Mat - Čotoje of Navel - moje myšátko (*14.3.2008 - +5.3.2010)
Pat - Eště kousek of Navel - moje mazlítko (*29.4.2008 - +16.6.2010)
Čuk of Zverimex - dumbo rex (*5.3.2010
Gek of Superzoo - (*5.3.2010 +4.3.2012)
Tip - husky (*5.3.2012
Ťap - (*5.3.2012

Příspěvekod Kimik » 23 bře 2010 09:32

Tak já něco zkusím, ale ten můj marod zatím vylizuje jenom jogurty a podobné mléčné výrobky, dávám mu do toho ovesné vločky nebo burizony, včera povečeřel vařenou kukuřici. Kočičí konzervu nechtěl vůbec, já nic takového normálně nedávám, tak na to není zvyklý. Zkusím uvařit nějaké maso a pak ho rozmixovat, to by mělo jít, ne? Já kašičky nesnáším už od dětství, co mě jednou nutili jíst krupičnou kaši tak dlouho, až jsem se z ní pozvracela, takže je nedělám ani potkanům. Ale asi je budu muset čas od času zařadit do jídelníčku, aby to pak znali, když onemocní.
Bramborovou kaši nebo kuskus jim občas dávám, takže dneska asi začnu tím, jdu se chystat na nákup :up:
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod Cayro » 23 bře 2010 11:15

Kimik, já žila v přesvědčení, že se ptáš, co máš za kašičky vařit pro potkyška, ne pro sebe :lol: . To, že kašičky dělám potkyškům neznamená, že je jím. Ne proto, že by mi nechutnaly, ale prostě ze šetrnosti, dělám množství tak pro ně. Jinak jestli máš mixer, tak místo kuskusu rozmixuj vařné těstoviny a máš další kašovitou stravu (praxe v sociálním ústavu, tam se mixovalo skoro všechno).
Cayro
Superpotkan
Superpotkan
Tip - husky (*5.3.2012
Ťap - (*5.3.2012

Příspěvekod Kimik » 23 bře 2010 12:03

Cayro, mě jsou prostě kašičky protivné už od pohledu, takže se mi je ani nechce vařit. Ale překonám se, když to musí být. Ty těstoviny zkusím, ty mají kluci rádi, jenom mě nenapadlo, že by se daly těstoviny mixovat :D
Kimik
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Cayro » 23 bře 2010 13:46

Kimik, překonej se, až budou dětičky, budeš už mít praxi :lol: . Jinak mixovat se dá opravdu skoro vše. Těstoviny, brambory, rýře, maso, vajíčka, zelenina..
Cayro
Superpotkan
Superpotkan
Tip - husky (*5.3.2012
Ťap - (*5.3.2012

Příspěvekod Káča » 30 bře 2010 18:08

no já jsem měla bohužel taky příležitost opečovávat marůdka :( ! když to bylo se Samíkem už hodně špatný, potřebovala jsem do ní nacpat alespoň něco. A protože toho už moc zblajznout nezvládla musela jsem udělat něco hodně výživnýho. Mlíko, ovesný vločky, nastrouhanej tvaroh, rozdrobená piškotka, nastoruhaný oříšky a malilinko medu. To celkem baštila, i když na váze už nikdy nepřibrala ani gram a nakonec se mi skoro rozplynula před očima :cry: ...
(samozřejmě jsem se nepokoušela jen o toto - byly tu i nastoruhaný jablíčka apod., ale ona už prostě nekousala :( )
WE LIVE IN THE ERA OF THE SMART PHONES AND STUPID PEOPLE.

http://www.flatikrita.weebly.com
Káča
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: POTKY(*červenec 2004 - +13.6.2008) černá, irské znaky
SUMIKO(aka Samík = japonština - špinavá od popela * červen 2008 - + 22.2.2010) husky
ABEBA(aka Bibuš = arabština - živá, čilá * červen 2008) husky

Příspěvekod Cookie » 14 lis 2010 21:50

A je možné dát potkánkovi krupicovou kaši??
,,Nikdo se mě neptal, jestli se chci narodit, tak mi neříkej, jak mám žít."

ObrázekObrázek ~ Cookie *17.8. 2010
Cookie
Skákavka
Skákavka
Potkani: Za duhovým mostem čekají:
Pepinka (2,5 roku)
Cookie
Bonny

miluji vás
Chovatelská stanice: Sch-Potkaní Packy

Příspěvekod maracuja » 14 lis 2010 21:52

Zrovna jsem ji holkám dala, přítel ji chtěl na večeři, tak než si do ní dal máslo cukr a kakao, tak jsem do misky odebrala holkám a domíchala k tomu ještě trochu ovesných vloček :mnam: :good:
maracuja
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Kaliope of Algernon
Qili od LMG Rattery
Quella Ze Svahu
Za duhovým mostem: Kaliope of Algernon, Qili od LMG Rattery, Quella Ze Svahu, Edna of Algernon, Chrida Z Niflheimu a Beruška

Příspěvekod Cookie » 14 lis 2010 21:58

maracuja píše:Zrovna jsem ji holkám dala, přítel ji chtěl na večeři, tak než si do ní dal máslo cukr a kakao, tak jsem do misky odebrala holkám a domíchala k tomu ještě trochu ovesných vloček :mnam: :good:

jůůj Mniam mniam :D :loveit: vyzkouším :) děkuji za radu
,,Nikdo se mě neptal, jestli se chci narodit, tak mi neříkej, jak mám žít."

ObrázekObrázek ~ Cookie *17.8. 2010
Cookie
Skákavka
Skákavka
Potkani: Za duhovým mostem čekají:
Pepinka (2,5 roku)
Cookie
Bonny

miluji vás
Chovatelská stanice: Sch-Potkaní Packy

Příspěvekod maracuja » 14 lis 2010 22:04

jen do toho nedávat žádné kakao, cukr a máslo, potkánkům to chutná už takto samotné já do tohtedy dávám ještě ty ovesné vločky :up:
maracuja
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Kaliope of Algernon
Qili od LMG Rattery
Quella Ze Svahu
Za duhovým mostem: Kaliope of Algernon, Qili od LMG Rattery, Quella Ze Svahu, Edna of Algernon, Chrida Z Niflheimu a Beruška

Příspěvekod jani » 15 lis 2010 15:09

Já Sáře kupovala takové ty zeleninomasové kašičky (přesnídávky) pro nejmenší mimina. To bylo jediné, co jedla ve velkém i po operaci čelisti, moc jí to chutnalo, a asi to škodlivé není, když to můžou děti od 3 měsíců :smi:
.jsem sám
jak tetřívek
.teď s lunou se obejmu
jen co se opiju.
jani
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Psi: Šiva a Goro
Kočky : Kitler a Mňausollini

za Duhovým mostem čeká: Piškotka, Plívuška s Mimískem, Haskynka s Liškou, Adamka, Sára, Prašivka, Pohroma, Pampi, Burbeska, Bezinka, Borůvka a Justýna, Lízátko, Zuzanka, Algebra a Analýza :-* Pískáčci : Pišta, Fišta a Brychta

Další

Zpět na Krmení