Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Pitný režim

Čím potkana krmit

Pitný režim

Příspěvekod Moni » 24 bře 2009 09:09

Chci se jen zeptat na zkušenost, jestli je normální, že pokud potkánek dostává dost šťavnaté stravy, že je možné, že nepije vodu.Všimla jsem si totiž, že v posledním týdnu jsem holky vůbec neviděla pít vodu z napáječky, voda neubývá, je jí tam pořád stejně, a já byla tak nějak zvyklá, že když Bleška s Kaňkou běhaly po bytě, tak po návratu do klece a i přes den docela dost pily, ale Chiarka a Brionka nějak teď vůbec nepijou.Je tedy fakt, že mají v krmící kouli skoro stále čerstvý ledový salát, dostávají jogurty, dětské výživy, okurku, apod. takže to není suché krmivo a možná jim tekutiny obsažené v tom, co jsem tu vyjmenovala stačí..těžko říct..nevím..četla jsem, že potkan by měl vypít denně cca 25 ml vody..pokud ta informace byla správná..Jinak holkám zjevně nic nechybí, jsou veselé, čilé, v pohodě, baští s chutí a nic nenaznačuje, že by jakkoli strádaly..možná je to jen můj subjektivní pocit a ony pijou, když jsme všichni v práci, přes den..i když to by zase voda v napáječce ubývala aspoň malinko..a dřív z ní pily normálně..
Moni
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Placka, Kšanda, Umbelina, Užofka, Jasmínka
Vzpomínáme:
Prašivka, Apriali, Gamma, Bleška, Kaňka, Brionne, Chiara

Re: Pitný režim

Příspěvekod ještěrkaa » 24 bře 2009 10:34

To moje holky pijou jak o život... a to všechny 3 (obzvlášt mizelo pití, když měly ochranný režim a v napáječce měly kapnutý echinaceový sirup, to pily jak bezedné :lol: ), každy den je vody na první pohled mín a mín... ale to ony asi proto, aby měoly dost plnou nádrž na značkování, protože značkují teda všechny 3 o překot... :x
Obrázek
ještěrkaa
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Píďalka od Mati
Dekadence Al Gabal
Adélka z Mures Nobles

V sýrovém nebíčku:(
Josefínka von Zverimex (říjen 2008 - 2.6.2010)
Maruška (Copie) z Foobie (11.1.2009 - 11.3.2011)
Julinka (listopad 2008 - 21.12.2011)
Eliška (Aurelie) z Ngvadi (2.10.2009 - 12.3.2012)
Kája Zpodkurníku
Striko Fester alias Fesťa z VFU
Dášenka z Caldery
Bobinka (Aube) z Ngvadi

Příspěvekod Moni » 24 bře 2009 11:00

To holky značkují taky, ale právě když byly v kleci všechny, tj.poslední rok jich bylo 5, tak to byly boje o napáječku, ale teď co zbyly holky jen dvě, tak nic neubývá..nevím, čím to je..zda tím jídlem, ve kterém voda je obsažená, nebo třeba steskem po holkách..přece jen je to 14 dní, co zůstaly holky samy..ale to by zase ten stesk se projevil i jinak ne? :(
Moni
Superpotkan
Superpotkan
Vzpomínáme:

Příspěvekod ještěrkaa » 24 bře 2009 12:07

no moni ve 2 toho prostě tolik nevypijí, třeba usosávají, když jsi v práci, ale při tak malém množství potkanů ti to třeba tolik ani nepříjde... a smutek na to může mít taky vliv, že nemají takovou chut do pití.... :roll:
Obrázek
ještěrkaa
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Píďalka od Mati
Dekadence Al Gabal
Adélka z Mures Nobles

V sýrovém nebíčku:(
Josefínka von Zverimex (říjen 2008 - 2.6.2010)
Maruška (Copie) z Foobie (11.1.2009 - 11.3.2011)
Julinka (listopad 2008 - 21.12.2011)
Eliška (Aurelie) z Ngvadi (2.10.2009 - 12.3.2012)
Kája Zpodkurníku
Striko Fester alias Fesťa z VFU
Dášenka z Caldery
Bobinka (Aube) z Ngvadi

Příspěvekod Moni » 24 bře 2009 12:13

pro: ještěrku
no asi to tak bude, že ucucávají kapičky, a přeci jen do Prahy odjíždíme před sedmou ráno a vracíme se taky před sedmou, tak to by v tom byl čert aby se za 12 hodin nenapily :) akorát je neslyším pít v noci, a ony jsou teď přestěhované v obýváku, a my spíme nahoře (mezonet), takže místnost je de facto neoddělená, takže slyšíme jakýkoli jejich pískot, lítání, hrabání..jen to cvakání pítka a jazýčku nee..
Moni
Superpotkan
Superpotkan
Vzpomínáme:

Příspěvekod Kukla » 24 bře 2009 12:53

Moje holky taky pijou málo, těch 25ml za den teda vůbec, obě dohromady za den max. 10ml, a takhle fungujou už přes rok, tak myslím, že to je prostě normální. Když jsou v cizím prostředí, tak někdy nechtějí pít vůbec, což mě přivádí k šílenství, ale zatím to na nich žádné následky nezanechalo :smi:
Kukla
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Hany Pinponka, Constance Šuprdlík a Šusta

Navždy nás opustily:
Bedříšek (Ekkaté)
Babetka Moped (Eruda)
Mája Rosenheim

Příspěvekod Moni » 24 bře 2009 14:04

Kukličko tak děkuju , tak to asi bude jak píšeš...holkám taky nic není, vypadají normálně...tak se tím nebudu zbytečně trápit..
Moni
Superpotkan
Superpotkan
Vzpomínáme:

Re: Nepije :-(

Příspěvekod Santa » 28 bře 2009 15:25

moje holky taky maj radsi vodu s mistickym, a nemuzem si stezovat. Miska je nejjistejsi. s toho by se meli napit vzdycky. samozrejme pokud to je jim dosazitelne!
Obrázek
Santa
Růžovka
Růžovka
Potkani: Glorie, Safira, Jingles

Příspěvekod Cayro » 11 čer 2009 07:17

My máme s pitím stálé problémy. Jestli kluci pijí, tak přes den, kdy nejsme doma... v noci jen velmi zřídka, hlavně, potvůrky, když tam mají čajík nebo nějakou tu šťávu s vodou, tak to pijí jak o život... No taky ovšem jak o život čůrají, takže o funkci ledvin bych se nabála. Navíc je fakt, že myšáci mají k dispozici stále nějakou zeleninu (okurku - tu milují, rajče...) a to obvykle "měním" ráno a večer ( šlupky mi milostivě nechávají :D ) a vezme to za své a taky mají voduobsatující jídlo - kaši, vařené jídlo se zeleninou...
U Jerryho je to trochu jiné, ten má zvláštní picí návyky - celý den nepije a pak v noci třeba během hodiny se napije třeba 3x nebo 4x hodně... Teď, když je nemocný, to obzvlášť hlídám, aby pil... Jinak má samozřejmě stejné jídlo jako kluci i zeleninu, ale té zdaleka tolik nesní - i když teď, kdy bude mít v pořádku zoubky, to snad bude lepší.
Cayro
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: potkaní kluci:
Jerry - moje sluníčko (*10.5.2008 +20.6.2009)
Mat - Čotoje of Navel - moje myšátko (*14.3.2008 - +5.3.2010)
Pat - Eště kousek of Navel - moje mazlítko (*29.4.2008 - +16.6.2010)
Čuk of Zverimex - dumbo rex (*5.3.2010
Gek of Superzoo - (*5.3.2010 +4.3.2012)
Tip - husky (*5.3.2012
Ťap - (*5.3.2012

Příspěvekod Kometa » 14 čer 2009 14:41

Kolik má potkan denně vypít? Já u těch svých řeším, jestli třeba jen nepanikařím.
Dohromady mi ted 2 potkanky vypijí cca 25-30ml denně. Ale pochopitelně nevím, kolik která, ale Adélku u té napaječky vídám častěji.
Dostávají navíc šťavnatou stravu - ráno vločky s jogurtem, večer zeleninu. Suché k tomu dostávají jen občas chleba či zrní, ale minimálně, aby mi netloustly (dřív ještě kočičí granulky, ale ty jsem teď kvuli bílkovinám vysadila). Co myslíte?
Nikdy jsem to nesledovala, takže nevím, kolik pily Kája se Šmoulou, ale myslím, že mnohem méně. Když jsem odjela na 3 dny pryč, ubyla max.půlka napaječky, zatímco teď by ji A+M vyžahly do dna.
Kometa
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Ariela min Jerth alias Šmoulinka (am.blue, varieberk, dumbo, moje láska nejmilovanější)a Adélka by Gutterboy (black velveteen, berkshire, moje sluníčko) -zvané Kyselinky, sestřičky Bonnie (fawn) a Ballari (beige) of Ituri alias Blondýnky.

Příspěvekod Sharkie » 12 srp 2009 11:53

stretli ste sa s tym, ze by holky pili vyrazne menej ako kluci? 3 holky dostavaju rovnaku napajacku ako 4 kluci, ale len naplnenu do polky a ledva sundaju z toho aspon polovicu, ale vacsinou tak okolo tej stvrtiny, mozno trochu viac.. kluci ju plnu zvladaju za rovnaky cas sundat takmer celu... skusala som aj inu napajacku, ci nahodou nepreteka ale je to tak aj u inych.. moze to byt tym, ze jak su holky mensie a nechlpate, ze by tej vody fakt potrebovali o tolko menej?
Obrázek
Žralok, který štěká, nekouše. Obrázek

A day without chocolate is like day without sun.
Sharkie
Adminka
Adminka
Potkani: žraloci: Patch, Bugfix, Wifi, Webrat, Capybara, Koala, Bunny

Příspěvekod kožíšek » 12 srp 2009 11:55

nemůže to být třeba tím že kluci mají neodolatelnou touhu značkovat až do zbláznění? holky nemáme takže nevím jak je to u nich...
mně naopak připadá že naši kluci pijou nějak málo :-(
Obrázek
Honoré de Balzac: Největším štěstím člověka je, když může žít pro to, zač by byl ochoten zemřít.
naše fotečky - http://kozisek.rajce.net
kožíšek
Moderátor
Moderátor
Potkani: Levi Beris, Yadon z Mouseville, Zabulon z Mouseville
----
Za Duhovým mostem: Gothard von Valentines, Logan of NippyLand, Koneckonců of Navel, Asik of Ituri, Byte of Ituri, Cynic of NippyLand, Chippoke AkaiTatsu, Marfík Beris

Příspěvekod Cayro » 12 srp 2009 11:57

Sharkie, takhle to porovnat nedokážu, ale pokud by se to mělo měřit velikostí a chlupatostí, tak by logicky ti mí dva měli mít místo napaječky cisternu nebo by vzhledem ke spotřebě měli být asi tak 10 cm fuzzové... Já mám pocit, že mí kluci nepijí snad vůbec, snad vyjímečně někdy, když je v napaječce něco kor moc dobrého, tak si cucnou...
Cayro
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: potkaní kluci:
Jerry - moje sluníčko (*10.5.2008 +20.6.2009)
Mat - Čotoje of Navel - moje myšátko (*14.3.2008 - +5.3.2010)
Pat - Eště kousek of Navel - moje mazlítko (*29.4.2008 - +16.6.2010)
Čuk of Zverimex - dumbo rex (*5.3.2010
Gek of Superzoo - (*5.3.2010 +4.3.2012)
Tip - husky (*5.3.2012
Ťap - (*5.3.2012

Příspěvekod Sharkie » 12 srp 2009 11:59

tu je prave priserne teplo, takze vsetci piju strasne vela.. ale holiek jak keby sa to vobec netykalo :roll:
Obrázek
Žralok, který štěká, nekouše. Obrázek

A day without chocolate is like day without sun.
Sharkie
Adminka
Adminka
Potkani: žraloci: Patch, Bugfix, Wifi, Webrat, Capybara, Koala, Bunny

Příspěvekod nevi » 12 srp 2009 13:58

Já někde našla, že spotřeba potkana je přímo úměrná jeho váze, a ty holky jsou takové krpaté...
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Další

Zpět na Krmení