Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

nepapa zeleninu

Čím potkana krmit

Re: nepapa zeleninu

Příspěvekod jani » 02 úno 2009 15:03

Moji milují zeleninu v jakokoli podobě, samozřejmě že když jim udělám směsku která obsahuje třeba těstoviny nebo maso + zeleninu, nejdříve zmizí maso. Ale nakonec sežerou všechno, směsku dávám kolem deváté večer a ráno tam zbyde tak maximálně jablko.

Nikushko, zkus dát zeleninu z vývaru, ne moc soleného, po tom se u nás vždycky zapráší a třeba si tak na ní zvykne :smi:
.jsem sám
jak tetřívek
.teď s lunou se obejmu
jen co se opiju.
jani
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Psi: Šiva a Goro
Kočky : Kitler a Mňausollini

za Duhovým mostem čeká: Piškotka, Plívuška s Mimískem, Haskynka s Liškou, Adamka, Sára, Prašivka, Pohroma, Pampi, Burbeska, Bezinka, Borůvka a Justýna, Lízátko, Zuzanka, Algebra a Analýza :-* Pískáčci : Pišta, Fišta a Brychta

Příspěvekod Filanda » 03 úno 2009 10:20

Moje holky jako male taky zeleninu skoro nechtely a ovoce uz vubec. Jako prvni se chytla kukurice a ted jak jsou starsi jedi mnohem vic veci. Hlavne treba Princezna byla jako mala droboucka a takova nepapaci a teprve nedavno, kdyz se pasovala na vladce klece zacla pestovat giga pupek :whistle:

Kometa: Taky by se, ale mohlo stat ze budes mit diky tomuhle z deti koule. Znama neustale udrzovala sve deti v dietnim rezimu(neslo o zdravou stravu , ale mela paranoju z nadvahy) a vysledek byl ten, ze vsechny penize co syn nekde dostal potaji utracel za haldy jidla a neustale se drzel na 100+ kilo v obdobi puberty. Ja taky nesnasim kdyz vidim matku, ktera triletemu diteti dava veci z mcdonalda, ale podle me u kluku hrozi, ze kdyz je od neceho uplne radikalne odriznes budou to jak sileny vyhledavat potaji.
Naposledy upravil Filanda dne 03 úno 2009 17:30, celkově upraveno 1
Filanda
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Yvka (* 23.8.2011 Rat4u), Asura OdAdush (*14.7.2012), Nuriel of Lavan (*19.1.2014)
Za duhovým mostem: Mimina, Princezna,Carrie, Charlota, Sarah, Malina, Coco Chanel, Diblina a Ginny Griotka OdAdush

Příspěvekod Kometa » 03 úno 2009 10:33

Finlandia: Určitě to vyžaduje dost přemýšlení a lásky. Nelze jen odstřihnout, musí se i správně vychovávat - informovat, proč je lepší sníst rozinku než bombón, jít příkladem. Taky dbát na vyváženost stravy. Pochopitelně, pokud se to u někoho zvrhne v patologii, tak ani výsledek u dětí nemůže být ok.

No, popravdě, docela mam strach, jak to nakonec s těma dětma zvládnu, hlavně proto, že člověk to může myslet a praktikovat sebelíp, ale jakmile jdou děti do školy, už na ně rodiče dost ztrácej vliv. Začíná to sprostejma slovama ve školce, pokračuje střílečkama na základce a může dojít až ke drogám na střední.
Kometa
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Ariela min Jerth alias Šmoulinka (am.blue, varieberk, dumbo, moje láska nejmilovanější)a Adélka by Gutterboy (black velveteen, berkshire, moje sluníčko) -zvané Kyselinky, sestřičky Bonnie (fawn) a Ballari (beige) of Ituri alias Blondýnky.

Příspěvekod kawi » 03 úno 2009 13:39

No, popravdě, docela mam strach, jak to nakonec s těma dětma zvládnu,

kometko, jak se rika: zlatá střední cesta :smi:
muzes delat sladkosti z nerepneho cukru, vlocek a celozrne nebo nepsenicne mouky, muzes jim davat susene ovoce, proste najedes na zdravejsi rezim, ktery bude sladkosti doma dovolovat ve zdravejsi forme :up: a ze mu nekdo nekde da bonbon nebo susenku, otmu se nevyhnes a nema cneu to resit, jednou za cas neuskodi ani hambac u mekace ( tim chci rict nic ) :smi:
"Vlastnit potkana znamená, že vaše srdce bude navždy běhat mimo vaše tělo po čtyřech malých nožkách."
kawi
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: se pořád mění, takže přibližně plus mínus 16 kousků
( k říjnu 2015 landebert z mouseville, snowflake a snowball z VFU brno, fjodor michajlovič dostojevskij utahraptor, yaakov von percy, don šmoulič amour de rat, frodo, ferda a břéťa, caine, womiś guttalax, erik a teodor, kaleb z tazmánie :-)
Chovatelská stanice: nchs shareenov :-P

Příspěvekod pivisko » 04 úno 2009 21:43

S tou zeleninou jsme na tom stejně, nejede nám ani to ovoce. U nás tak těstovinky a kapsičky, rýže a kapsičky, ještě krmná směs zrní, ale zelenina a ovoce může ležet i dva dny v kleci a nic. Je to těžké pak vymýšlet jídelníček pro takové nejedlíky. :cry:
ObrázekObrázekObrázek
pivisko
Skákavka
Skákavka
Potkani: Inetuo z LMG 13.11.2011
Inocenc z LMG 13.11.2011
Fiat of Nippyland 27. 3. 2011
Yarda of Ratenburg 28.10. 2011
V potkaním ráji:
Qinland z LMG 11. 9. 2008 - 21. 7. 2009
Vinod z LMG 17.11. 2008 - 9.1.2010
Olen z LMG 8.7. 2009 - 22.6. 2011
Pireus Vinod van Ratenburg 27.12. 2009 - 26.12. 2011

Příspěvekod Haslerka » 04 úno 2009 23:45

Kometa píše:...Finlandia: Určitě to vyžaduje...

To je vidět, na co myslíš :roflmao: :roflmao: :roflmao: :roflmao:
(sorry za vsuvku, mi to nedalo)
Moje parta Osmyšáků
Neber život příliš vážně,
stejně z něj nevyvázneš živý...
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Vzpomínáme: Moby, Dick, Delli, Sushi, Joelle, Kyra, Tkanička, Sůva, Tarantule, Uzlenka, Bešerka, Jezinka, Sluníčko, Limetka, Rozárka, Beruška, Usáma Bezkulek, Pohádka, Čéňa, Esterka, Hadimrška, Nutriční Hodnota, Márinka, Linda, Kokoska
Chovatelská stanice: ex CHS Ze Země Nezemě

Příspěvekod Kometa » 05 úno 2009 06:54

Haslerka píše:

Nechápu :(
Kometa
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Ariela min Jerth alias Šmoulinka (am.blue, varieberk, dumbo, moje láska nejmilovanější)a Adélka by Gutterboy (black velveteen, berkshire, moje sluníčko) -zvané Kyselinky, sestřičky Bonnie (fawn) a Ballari (beige) of Ituri alias Blondýnky.

Příspěvekod Kukla » 05 úno 2009 11:50

Jak už psala Eva někde výš, mám dobrou zkušenost s tím, když se zelenina nastrouhá a něčím trochu ochutí. Moje holky teda zeleninu celkem baští, ale některou míň. Když dostanou třeba mrkev, tak na ni mají chuť a začnou ji jíst, ale když druhý den přijdu, tak je okousaná úplně minimálně a leží tam oschlá. Když stejné množství mrkve nastrouhám a kydnu do ní drobet jogurtu, tak myši nejdřív vysosají jogurt, ale do rána zmizí i všechna mrkev (/červená řepa/kapusta/cokoli dalšího). Naopak oblíbená zelenina, která u nás jede bez úpravy, je paprika (hlavně ten jadřinec), okurka, cuketa, rajče.
To, že když jsi mšce jednou zkusila dát málo zrní a zeleninu, a ona radši byla o hladu, než by snědla salát, nic neznamená. Je zvyklá na každodenní zásobu dobrého jídla, tak radši vydrží do druhého dne. Myslím si, že pokud bude režim takový, že každý den bude trocha zrní a hodně zeleniny, myška se naučí, že nic dalšího prostě nebude. Musí ale mít čas na to zjištění.
Kukla
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Hany Pinponka, Constance Šuprdlík a Šusta

Navždy nás opustily:
Bedříšek (Ekkaté)
Babetka Moped (Eruda)
Mája Rosenheim

Příspěvekod nikushka » 05 úno 2009 17:32

jsem tu slouho nebyla a koukam ze se tema poradne rozrostlo! moc dik za odpovedi..
momentalne se mu chystam udelat salat: cervena repa, cinsky zeli a mrkvicka...
tak snad a pkud to jit nebude tak se fakt nastvu! :evil:
nikushka
Skákavka
Skákavka
Potkani: Lesinka
Fler Sankari
Korálie z podkroví (*14.2.2010)
ICQ Sankari (*17.2.2010)
Oscar (*listopad/prosinec 2007+24.2.2010)

Příspěvekod Haslerka » 06 úno 2009 01:45

Kometa píše:
Haslerka píše:

Nechápu :(

Mno, předpokládám, že jsi chtěla reagovat na FILANDU a ne na FINLANDII. Jelikož uživatel s jmenem po tomto severskem destilatu tu není, nebo minimalne neprispiva do tohohle fora :roflcry:
Moje parta Osmyšáků
Neber život příliš vážně,
stejně z něj nevyvázneš živý...
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Vzpomínáme: Moby, Dick, Delli, Sushi, Joelle, Kyra, Tkanička, Sůva, Tarantule, Uzlenka, Bešerka, Jezinka, Sluníčko, Limetka, Rozárka, Beruška, Usáma Bezkulek, Pohádka, Čéňa, Esterka, Hadimrška, Nutriční Hodnota, Márinka, Linda, Kokoska
Chovatelská stanice: ex CHS Ze Země Nezemě

Příspěvekod Kometa » 06 úno 2009 17:41

Haslerka píše:Mno, předpokládám, že jsi chtěla reagovat na FILANDU a ne na FINLANDII. Jelikož uživatel s jmenem po tomto severskem destilatu tu není, nebo minimalne neprispiva do tohohle fora :roflcry:

LOOOL, já fakt četla Finlandia :roflmao: A jelikož si na jedné diskuzi říkám Piňa Colada, tak mi to fakt nepřišlo podezřelé :roflmao:

K mrkvičce - když byly malé, vůbec ji nepovažovaly za jídlo, ale zdá se, že už si ji oblíbily. Tuhle jsem se při krmení skvěle bavila - dostala každá jeden nerozlousknutý pistaciový oříšek (aby se Karamela vyhlodala na něm a neničila dno klece) a k tomu silnější plátek mrkve. A Šmoula, nenažranec, nasoukala do papuly pistácii, mrkev si chtěla odnést taky, ale už se jí tam nemohla vejít a co víc - ani na ní přes tu pistácii nedosáhla zubama. No a jak se jí pořád mermomocí snažila uchopit a akorát ji tlamičkou odstrkovala, tak tam jen běhala po patře sem a tam za stále unikající mrkví a já se řezala smíchy :roflmao:
Kometa
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod -Betty- » 09 pro 2009 14:11

Presne tak!! U nas je to to same se zeleninou..:( Delala jsem jim varenou s ryzi, vybrali zeleninu a ryzi sezrali... delala jsem jim takovej zeleninouvej salat, vybrali si jenom salat a zeli a ostatni nechali... Vcera dostali jablko, to teda asi snedli protoze jsem ho v kleci nenasla... takze jesli ho nekde neschovalli, tak jablko jim asi bude chutnat... ale jinak nic... salat a jabko... to je vsechno... nevite jak t udelat aby jedli vsecko? Nechat je hladovy jenom a te zelenine?
-Betty-
Růžovka
Růžovka
Potkani: Awa,
Egérie z Hamaku (Egi)
Audina :)
______
Tarja :(

Příspěvekod Kukla » 09 pro 2009 17:35

Já to dělám tak, že každý den dostanou jenom jeden druh zeleniny (ovoce), aby nemohly vybírat a srovnávat. Mají neustále k dispozici zrní, takže hlady netrpí. A musím říct, že jedí opravdu všechno, i to, co jim moc nejede, tak aspoň trošku okoušou, protože v tu chvíli nic jiného nemají (no jo, asi jsem tyran, ale salátky se u nás fakt nevedou :smi: Ale zase se snažím, aby měli každý den něco jiného.)
Kukla
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Hany Pinponka, Constance Šuprdlík a Šusta

Navždy nás opustily:
Bedříšek (Ekkaté)
Babetka Moped (Eruda)
Mája Rosenheim

Příspěvekod Bart3wik » 20 črc 2011 12:42

Zajímavý jablíčko, okurek, meruňku, nic nejedl. Ani sirovou mrkev. Vařenou zeleninku si dal :lol: no aspoň něco
Obrázek http://bart3wik.rajce.idnes.cz/Koralky/ Prodávám náušnice ruční výroba 1 pár za 50 Kč
Bart3wik
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Za duhovým mostem: Kukyna (haskyška), Ferina (haskyška), Kukyna (hnědá), Ferin (plešounek), Ferda (dvoubarevnej), Chip (bílej) a Dejl (zrzavej), Chicco (adoptovanej bílej) a Fido (adoptovanej dvoubarevnej).

Předchozí

Zpět na Krmení