Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

nepapa zeleninu

Čím potkana krmit

nepapa zeleninu

Příspěvekod nikushka » 28 led 2009 19:06

ahojky...
muj potkys neji zeleninu a nekterym ovocem taky opovrhuje :x a ji sve zrni a naky ty mnamky jako treba psi granulky a proso, vareny ci nevareny lusteniny a testoviny, ryzi a to co mi nekdy ukradne z talire :roll: ale zeleninu ne! je proste vybiravej a papka jen to co je sladke jako treba meloun... myslite ze to vadi, treba ze nema ty vitaminky??
nikushka
Skákavka
Skákavka
Potkani: Lesinka
Fler Sankari
Korálie z podkroví (*14.2.2010)
ICQ Sankari (*17.2.2010)
Oscar (*listopad/prosinec 2007+24.2.2010)

Re: nepapa zeleninu

Příspěvekod Káča » 31 led 2009 23:13

no určitě to není správné :roll: ! ani sladká jablko? :shock: okurku? nic takovýho?
WE LIVE IN THE ERA OF THE SMART PHONES AND STUPID PEOPLE.

http://www.flatikrita.weebly.com
Káča
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: POTKY(*červenec 2004 - +13.6.2008) černá, irské znaky
SUMIKO(aka Samík = japonština - špinavá od popela * červen 2008 - + 22.2.2010) husky
ABEBA(aka Bibuš = arabština - živá, čilá * červen 2008) husky

Příspěvekod Kometa » 01 úno 2009 11:23

Nechat vyhladovět :twisted: Mě taky třeba dřív nechtěly mrkev a naučily se (dostávaj jí teď naplátkovanou na tenký kolečka a tak to maj rády ;) )
Oblíbené druhy u nás jsou - okurka, vařená i syrová brokolice, kedlubna, paprika... v podstatě už vše a to jako malý nechtěly ani jablko.

Čím je potkan starší a kulatější, tím snáz se učí, že musí brát co je a nedoufat v sejreček a oříšky.
Nejlepší je udělat potkymu k večeři salát :) kousek toho, kousek onoho, víc druhů...a neboj, když nic jinýho nedostane, sní to. Navykne si a pro jeho zdraví to bude jen dobře.
Kometa
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Ariela min Jerth alias Šmoulinka (am.blue, varieberk, dumbo, moje láska nejmilovanější)a Adélka by Gutterboy (black velveteen, berkshire, moje sluníčko) -zvané Kyselinky, sestřičky Bonnie (fawn) a Ballari (beige) of Ituri alias Blondýnky.

Příspěvekod Cayro » 01 úno 2009 17:17

U nás zelenina a ovoce tajy nejsou zrovna v kurzu, dokonce ani u kluků, kteří by měli jíst všechno (haha)... Zkus salát nebo kousek syrového zelí, okurku... to baští i ti mí mlsouni. Nebo zkus zeleninu uvařit... sice to není ideální, ale třeba to jíst budou
Cayro
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: potkaní kluci:
Jerry - moje sluníčko (*10.5.2008 +20.6.2009)
Mat - Čotoje of Navel - moje myšátko (*14.3.2008 - +5.3.2010)
Pat - Eště kousek of Navel - moje mazlítko (*29.4.2008 - +16.6.2010)
Čuk of Zverimex - dumbo rex (*5.3.2010
Gek of Superzoo - (*5.3.2010 +4.3.2012)
Tip - husky (*5.3.2012
Ťap - (*5.3.2012

Příspěvekod nikushka » 01 úno 2009 17:59

jednou jsem zkusila mu dat list salatu a minimalne zrni, aby mi netrpel hlady :lol: a salat byl netknuty...
varena brokolice...-to si da ale okurka nebo mrkev?-to v zadnem pripade :x jablko taky ne...
a nemuze to byt naznak toho jako ze to nepotrebuje a tak to neji? mama rika ze oni poznaji jaky vitamin potrebuji.... treba napriklad u drozdi to tak je... a mimochodem drozdi nam taky nejde :(
nikushka
Skákavka
Skákavka
Potkani: Lesinka
Fler Sankari
Korálie z podkroví (*14.2.2010)
ICQ Sankari (*17.2.2010)
Oscar (*listopad/prosinec 2007+24.2.2010)

Příspěvekod Kometa » 01 úno 2009 19:36

nikushka píše: a nemuze to byt naznak toho jako ze to nepotrebuje a tak to neji? mama rika ze oni poznaji jaky vitamin potrebuji.... treba napriklad u drozdi to tak je... a mimochodem drozdi nam taky nejde :(

Nemůže. Sice se tvrdí, že zvířata ví, co je pro ně dobré. Ale to bychom tu pak neřešily sežrané ibalginy, polystyreny, laky ... u koní bychom s napětím nesledovali, kdy vyjde ven igeliťák a netahali koni z huby tis... dále bych tuhle nebrala čubě ukradenou bombonieru (pro psy je čokoláda vysloveně jedovatá).... A taky by psy nejedli mnohem raději výrobcem osolené granule než ty bez soli (a opět -sůl je pro ně jedovatá).

Zvířata na tom prostě nejsou s těmahle instinktama o nic líp než lidi. Naopak - my lidi alespoň matně tušíme, co je správně. Zvířata, hlavně ta dlouho domestikovaná, jsou z většiny uplně pitomá a jí, co jim chutná, ne to, co je zdravé. A vitamíny potřebuje každý tvor, aby byl zdravý.

Zkus najít alespoň 3 druhy zeleniny, co ti bude žrát a ona se ti postupně rozežere. Ale těžko sní zeleninu když jí k tomu naservíruješ i něco lepšího. Nebála bych se nechat jí vyhladovět, ona to přežije a ty se utěšuj tím, že to je pro její dobro. Protože až ti dítě bude chtít jíst jen špagety, bombony a kindr čokoládu, taky ho necháš? Takže jí prostě k večeři dej třeba kousek papriky, zelí, uspět by si mohla s ledovým salátem, kedlubny.. prostě dost druhů a ráno uvidíš, co zmizlo.
Kometa
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Ariela min Jerth alias Šmoulinka (am.blue, varieberk, dumbo, moje láska nejmilovanější)a Adélka by Gutterboy (black velveteen, berkshire, moje sluníčko) -zvané Kyselinky, sestřičky Bonnie (fawn) a Ballari (beige) of Ituri alias Blondýnky.

Příspěvekod eva.jingle » 01 úno 2009 19:47

nikushka:tak mu zkus jako miminku nastrouhat najemno mrkev s jablkem,přidat hroznový cukr,trochu nastrouhaných oříšků...
nebo salátovou okurku,mrkev,salát....nevím co ještě zamíchat do masové kapsičky-tak nějak mu to třeba dochutit :lol: ...
...nevím,u nás je o syrovou zeleninu (jakoukoliv) a ovoce bitka-a to dávám každý den :smi:

kometa:s těmi dětmi-myslím,že naopak-nechat je jíst co chtějí(viz třeba jen ty špagety),Péťu jsem se jako malého snažila naučit jíst "normálně"(na rady babiček,prababiček,dědečků atd...),tak raději nejedl vůbec :roll: ,poučená,jsem Jožinu nechala,ať si jí co sama uzná-přiznávám,že pitva jídla na talíři mě přivádí občas k šílenství :twisted: ,ale funguje to-sama chce poznávat nové chutě :smi:
eva.jingle
Stylová krysa
Stylová krysa
Potkani: Krteček-černá rexatá myšulka

Za duhovým mostem:
Sněhurka ,Vločenka , Bačík , Jingle , Dumbička - Angela z Black Hole , Holynka , Danae z Angarats , James , Sundance , Fanynka , Světluška , Bahathi z Angarats , tulák Ferda , pan Houstička , Chika Bahja , Márinka , Happy , Amálka , Ágneska , Altaj z Ituri , Edík ,Ouško ,Ronie ,Plašánek
Taji , Červenoočka -Makaronek , Curie , Tlapička a její překvapení : Ribana , Běloušek , Mazlíček a Strakáček , Sera , Mey , Miss Marple z chs Sunny rat , Běluška z Boleslavi , Vdoleček , divočák Ača a Koblížek

Příspěvekod Kometa » 01 úno 2009 22:27

eva.jingle píše:nikushka:tak mu zkus jako miminku nastrouhat najemno mrkev s jablkem,přidat hroznový cukr,trochu nastrouhaných oříšků...
nebo salátovou okurku,mrkev,salát....nevím co ještě zamíchat do masové kapsičky-tak nějak mu to třeba dochutit :lol: ...
...nevím,u nás je o syrovou zeleninu (jakoukoliv) a ovoce bitka-a to dávám každý den :smi:

Jak znam potkany tak olíže všechno okolo a nedotkne se jediného kousku zeleniny ;)

eva.jingle píše:kometa:s těmi dětmi-myslím,že naopak-nechat je jíst co chtějí(viz třeba jen ty špagety),Péťu jsem se jako malého snažila naučit jíst "normálně"(na rady babiček,prababiček,dědečků atd...),tak raději nejedl vůbec :roll: ,poučená,jsem Jožinu nechala,ať si jí co sama uzná-přiznávám,že pitva jídla na talíři mě přivádí občas k šílenství :twisted: ,ale funguje to-sama chce poznávat nové chutě

Tak špagety zrovna nejsou tak škodný, ale je prostě rozdíl, když některý mámy strkaj dětem sladkosti pomalu už v porodnici a nebo jiný, co naučí svý děti jíst bílej jogurt a to dítě ho prostě má rádo, když ochucený nezná. Já třeba až budu mít svoje děti, tak za celý dětství nedostanou nic sladkýho (rozumněj-s rafinovaným cukrem. Sušené ovoce třeba ano.). Teda ale akorát ve školce asi jo, tomu asi nezabráním, leda bych našla nějakou pokrokovou školku.
Kometa
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod eva.jingle » 02 úno 2009 01:05

Kometa píše:
Tak špagety zrovna nejsou tak škodný, ale je prostě rozdíl, když některý mámy strkaj dětem sladkosti pomalu už v porodnici a nebo jiný, co naučí svý děti jíst bílej jogurt a to dítě ho prostě má rádo, když ochucený nezná. Já třeba až budu mít svoje děti, tak za celý dětství nedostanou nic sladkýho (rozumněj-s rafinovaným cukrem. Sušené ovoce třeba ano.). Teda ale akorát ve školce asi jo, tomu asi nezabráním, leda bych našla nějakou pokrokovou školku.

:lol: Kometo,on Ti ty děti stejně někdo zkazí-babičky,dědečkové,tety...vždycky se najde nějaká dobrá duše,která dá šklebanům ochutnat párek v rohlíku,coca colu a lentilky :lol: .Jsi mi připomněla,máma vyprávěla,jak mi babička házela do flašky se sunarem čtyři kostky cukru se slovy:"to je dobré na kosti!" :roflcry:
eva.jingle
Stylová krysa
Stylová krysa
Potkani: Krteček-černá rexatá myšulka

Za duhovým mostem:
Sněhurka ,Vločenka , Bačík , Jingle , Dumbička - Angela z Black Hole , Holynka , Danae z Angarats , James , Sundance , Fanynka , Světluška , Bahathi z Angarats , tulák Ferda , pan Houstička , Chika Bahja , Márinka , Happy , Amálka , Ágneska , Altaj z Ituri , Edík ,Ouško ,Ronie ,Plašánek
Taji , Červenoočka -Makaronek , Curie , Tlapička a její překvapení : Ribana , Běloušek , Mazlíček a Strakáček , Sera , Mey , Miss Marple z chs Sunny rat , Běluška z Boleslavi , Vdoleček , divočák Ača a Koblížek

Příspěvekod Kometa » 02 úno 2009 03:14

eva.jingle píše: :lol: Kometo,on Ti ty děti stejně někdo zkazí-babičky,dědečkové,tety...vždycky se najde nějaká dobrá duše,která dá šklebanům ochutnat párek v rohlíku,coca colu a lentilky :lol: .Jsi mi připomněla,máma vyprávěla,jak mi babička házela do flašky se sunarem čtyři kostky cukru se slovy:"to je dobré na kosti!" :roflcry:

My toho příbuzenstva moc nemáme, takže snad nebude těžké je informovat o mých zásadách. A jelikož mě znají a ví, jak dokážu být nesnesitelná a agresivní když někdo porušuje moje zásady tak doufám, že sice budou koulet očima a ťukat si na čelo, ale díky pudu sebezáchovy proti mě nepůjdou :twisted:

Ale teda z lidí, co jsou informovaní jako tvoje babička, mě jímá hrůza. Vždycky si vzpomenu na svého ex, který jednou při rozhovoru na téma "měl bys jíst zdravěji, jinak se ti to akné nezlepší" prohlásil, že on přece zdravě jí. Když jsem se překvapeně ptala, co tedy jí zdravého, že jsem si toho nevšimla, tak hrdě odvětil, že každý večer pije hrnek mléka! Mno.. na odpověď jsem se už myslím nezmohla. :dozey:

(a teď budu doufat, že taky nechová potkany, protože při jeho pomstychtivosti by tu vypuklo pěkné divadlo :frown: )
Kometa
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod kawi » 02 úno 2009 09:33

add deti: doma se ji to, co jedi vsichni, kdyz dite nechce, jeho msula, je bez jidla az do dalsiho jidla :smi: prakticky to znamena napr, ze vcera byla k veceri polevka s drozdovyma knedlickama, zena a dite nechteli, dite navic u toho fnukalo, pac vedelo, ze kdyz nesni veceri, nebude pohadka....takze jsme v osm sebrala polevku ze stolu, vypla komp a mile ditko slo spat s tim, ze dalsi jidlo je rano snidane :smi:
de fakto ho nenutim jist nic, ani zeleninu, ale vi, ze pokud nesni vsehcno, nebude mit treba moucnik nebo bude mit brzo hlad :smi: jen maso jist nemusi, kdyz nechce, to mu odpoustim :whistle:

add zelenina: bych take byl toho nazoru, dat potkanovi jen ovoce a zeleninu a nic jineho, do tydne ti ji zacne jist, se neboj :up: :roflcry: ale v tom pripade bych daval fakt nejake vyvazene granule, abych mel jistotu, ze kdyz nesni zeleninu, bude mit presto vsechno potrebne :smi:
u nas treba mrkev neleti, ale miluji cinske i normalni zeli, ledovy salat, kvetak a brokolici, kukurici, mandarinky, kivi, ananas, meloun je naprosto odrovna :up:
"Vlastnit potkana znamená, že vaše srdce bude navždy běhat mimo vaše tělo po čtyřech malých nožkách."
kawi
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: se pořád mění, takže přibližně plus mínus 16 kousků
( k říjnu 2015 landebert z mouseville, snowflake a snowball z VFU brno, fjodor michajlovič dostojevskij utahraptor, yaakov von percy, don šmoulič amour de rat, frodo, ferda a břéťa, caine, womiś guttalax, erik a teodor, kaleb z tazmánie :-)
Chovatelská stanice: nchs shareenov :-P

Příspěvekod Kometa » 02 úno 2009 11:57

Kawi, jsi můj vzor :roflmao:

Takhle byl ohladu pes -nechtěla papat granulky ne proto, že by jí tak moc nechutnaly, ale že se naučila, že když nežere, že jí máma dá z ruky. No a ona je takovej vlezdoprdelka mazlivej, hrozně potřebuje lidskou pozornost, tak pak odmítala jíst jakkoli jinak než z ruky. No, a když máma odjela pracovně pryč, pes na mě 2 dny smutně koukal než se uráčil si to sníst sám.

Add potkani ;) Akorát bych to teda nepřeháněla s exotickým ovocem s výraznými kyselinami - kivi, cistrusy, ananas. To jen tak ždibíček pro chuť.
Kometa
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod kawi » 02 úno 2009 12:38

Akorát bych to teda nepřeháněla s exotickým ovocem s výraznými kyselinami - kivi, cistrusy, ananas. To jen tak ždibíček pro chuť.

vsak take jsou jen nekolikrat do roka par kousku :smi: ale od sladsich druhu jde prejit na ty mene sladke :smi:

kometo, tohle delal nas persky kocour, krmil se vyhradne z ruky me bio matky a jedl pouze doma uvarenou smes ryze, mrkve a ryby nebo kureciho masa :x a matka se u toho jeste rozplivala, jak krasne a zpusobne papa :x teda pravda, z misky se skoro nenajedl, pac jak mel ten plochej rypak, tak to jen hrnul pred sebou :roflcry:
"Vlastnit potkana znamená, že vaše srdce bude navždy běhat mimo vaše tělo po čtyřech malých nožkách."
kawi
Superpotkan
Superpotkan
( k říjnu 2015 landebert z mouseville, snowflake a snowball z VFU brno, fjodor michajlovič dostojevskij utahraptor, yaakov von percy, don šmoulič amour de rat, frodo, ferda a břéťa, caine, womiś guttalax, erik a teodor, kaleb z tazmánie :-)

Příspěvekod Cayro » 02 úno 2009 14:43

Kometa: Ono je to s dětma a zvířátkama stejný. Jak je naučíš, tak se chovají. A co se týká jídla dětí (a nejen jídla), víš... Když jsem si přečetla tvůj příspěvek připadala jsem si najednou strašně stará... :|
Kawi, já měla výčitky svědomí, že mám rozmlsané potkany, ale jak koukám, tak nejsou o nic horší než tvoji. To, co popisuješ, mi baští taky... i když kivi zrovna nemusí a ananas jsem zatím nezkusila... mandarinku dostali asi 2x, ta jim náramně chutná a strašně milujou konzervovanou broskev - já vím, zrovna zdravé to není, ale tu a tam jim neublíží, kukuřici dostávají vařenou v zeleninové směsi a tam zbaští i tu mrkev, k syrové jsem se zatím nedostala dostatečně včas - mimochodem, myslíte, že by třeba nebyla na závadu mražená (tedy pochopitelně rozmražená), kterou mám v mrazáku na vaření (klas) a raděj syrovou nebo uvařit jako pro nás? Zelí a salátek můžou, čínské jsem zatím nezkusila, mně připadá na chuť takové ostré, tak nevím...
Nikush, zkus obyč zelí - jen kousíček, je nadýmavé... myšík ho chtěl dřív než salát.
Cayro
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: potkaní kluci:
Jerry - moje sluníčko (*10.5.2008 +20.6.2009)
Mat - Čotoje of Navel - moje myšátko (*14.3.2008 - +5.3.2010)
Pat - Eště kousek of Navel - moje mazlítko (*29.4.2008 - +16.6.2010)
Čuk of Zverimex - dumbo rex (*5.3.2010
Gek of Superzoo - (*5.3.2010 +4.3.2012)
Tip - husky (*5.3.2012
Ťap - (*5.3.2012

Příspěvekod kawi » 02 úno 2009 14:45

cayro, nemuzu si stezovat, az na mrkev jedi skoro vsechno :up:
kdyz ti moji jsou zvykli na vyvareni, to zas pak maji cerstvou zeleninku jako doplnek toho tepleho syteho jidla :whistle:
a kupodivu, v soucasnosti je obtloustla yamaha a abi( ta nebeha mimo klec ) a ostanti jsou stihli az nekteri hubeni :smi:
kawi
Superpotkan
Superpotkan

Další

Zpět na Krmení