Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Krmení miminek

Čím potkana krmit

Re: Krmení pro miminka

Příspěvekod simpanc » 29 pro 2007 16:34

taky mám mimi, ale de mi o něco jiného.. .prostě jen jestli se nemusím obávat, že by po krmení, který jí dávám, rostla do stran až by zloustla :zip: dávám ji kompletní krmivo pro malý hlodavce (myš, morče a křeček) no a je tam dost slunečniových semínek.. na jednu hrst (dávám 2xdenně ,) jich je tam aspoň 5...
...četl jsem že by se jich moc dávat nemělo -> tloustne se, ale nedokážu si moc představit, že bych jí toho tam dávál ještě víc...

uklidníte mě? ;)
simpanc
Růžovka
Růžovka
Potkani: Sunny & Chsilka

Příspěvekod nevi » 29 pro 2007 16:37

Myslím že ano. Moje Lahja sežere co uvidí už od dětství a vždycky jsem je krmila co se do nich vešlo - a trochu víc nabrala až v šesti měsících. Ostatní holky jsou pořád štíhlé, a to některé už mají skoro rok.
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod chesterfield » 29 pro 2007 18:35

U nás je to stejné, krmím směsí pro činčily a jinak jim neodpírám ničeho a oni vše hezky sežerou a tlustíka mám jednom jednoho i když odstávají stejně. Berambory, rýže, těstoviny akorát sladkosti -- tam se mírním ( hm :oops: )
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Přikrmování mláďat

Příspěvekod Madonna_Ciccone » 17 úno 2008 12:03

Ahoj holky,mám doma 7 dení miminka a dnes jsem se všimla, že jedno je o dost menší. Je to prosím normální a nebo mohla bych ho začít přikrmovat? Někde jsem se dočetla, že by to šlo feminarem, ale že jeto velmi obtížné. A co lidské mateřské mléko? Myslíte, že by to mohlo jít místo feminaru? Nebo to mám nechat na přírodě? Bylo by mi moc líto, kdyby zemřelo. :( ..Díky za odpovědi...
Madonna_Ciccone
Růžovka
Růžovka

Re: Přikrmování mláďat

Příspěvekod eva.jingle » 17 úno 2008 12:12

Mám dojem,ale nejsem si teda jistá,že Feminar se už nevyrábí..ale každopádně se vyrábějí jiná mléka pro nejmenší kojence(což býval ten Feminar)-v lékárně ti určitě poradí-tipla bych si třeba kojenecké mléko pro nedonošené děti,nebo koj.ml. pro děti od 0 do 3 měsíců věku ;)
...ale počkej radši na radu někoho,kdo potkaní mláďátka odchovává...já tím krmila jen ta svoje-lidská :lol:
Jo a pro štěňata jsem kupovala štěněcí mléko na dokrmování-myslím,že se to jmenuje Puppy milk a mají to na veterině,ale také netuším,jestli to je to pravé ;)
eva.jingle
Stylová krysa
Stylová krysa
Potkani: Krteček-černá rexatá myšulka

Za duhovým mostem:
Sněhurka ,Vločenka , Bačík , Jingle , Dumbička - Angela z Black Hole , Holynka , Danae z Angarats , James , Sundance , Fanynka , Světluška , Bahathi z Angarats , tulák Ferda , pan Houstička , Chika Bahja , Márinka , Happy , Amálka , Ágneska , Altaj z Ituri , Edík ,Ouško ,Ronie ,Plašánek
Taji , Červenoočka -Makaronek , Curie , Tlapička a její překvapení : Ribana , Běloušek , Mazlíček a Strakáček , Sera , Mey , Miss Marple z chs Sunny rat , Běluška z Boleslavi , Vdoleček , divočák Ača a Koblížek

Příspěvekod Madonna_Ciccone » 17 úno 2008 12:33

Moje ségra má totiž taky miminko a tak jsem myslela, jestli by to nešlo lidským mateřským mlékem...
Madonna_Ciccone
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod eva.jingle » 17 úno 2008 12:37

Tý jo,no lidské mateřské mléko je určitě pro děti bezva,ale netuším jak pro potkany-no je to každopádně zajímavá otázka ;)
eva.jingle
Stylová krysa
Stylová krysa
Potkani: Krteček-černá rexatá myšulka

Za duhovým mostem:
Sněhurka ,Vločenka , Bačík , Jingle , Dumbička - Angela z Black Hole , Holynka , Danae z Angarats , James , Sundance , Fanynka , Světluška , Bahathi z Angarats , tulák Ferda , pan Houstička , Chika Bahja , Márinka , Happy , Amálka , Ágneska , Altaj z Ituri , Edík ,Ouško ,Ronie ,Plašánek
Taji , Červenoočka -Makaronek , Curie , Tlapička a její překvapení : Ribana , Běloušek , Mazlíček a Strakáček , Sera , Mey , Miss Marple z chs Sunny rat , Běluška z Boleslavi , Vdoleček , divočák Ača a Koblížek

Příspěvekod Bára,Míša a já » 18 úno 2008 15:25

přikláním se k tomu že by to nemělo ublížit potkanímu miminku řekla bych že je to dokonce lepší než to kupované v prášku pokud máš možnost tak to skoušej ale zase platí po malých dávkách víckrát za den a potkáněti radši ještě méně přece jenom jsou to malilinkatý tvorečkové holky přejí mimískům at rychle vyrostou a zesílej :wohow:
Bára,Míša a já
Růžovka
Růžovka
Chovatelská stanice: není

Příspěvekod Haslerka » 18 úno 2008 18:29

mno já bych na dokrmování doporučila susené kotěcí mléko, lidské je příliš odlišné a miminu by to mohlo udělat špatně-prujem ap.
Kočičí mléko se hlodavčímu podobá daleko víc, sama jsme na nem odchovala dve morcata, myslim, že bude dobré i pro potkánky...a jen bych se chtela zeptat, to male prte od mámy nepije? S tím dokrmováním je totiž potíž, často je to kontraproduktivni, mimino pak prestane uplne pit od mamy...takže pokud pije a je mensi tak bych to nechala tak...bohužel pokud má špatně vyvinuty treba saci reflex tak mu nepomuzes at se budes snazit sebevic..hlavne to chce davat pribinaky mame..
Jinak s tím, proc se doporucoval Feminar-proste tu nic takoveho nebylo, ani pro kočky...taky se dokrmovalo redenym tatramlikem, mno proste co bylo po ruce..
Naposledy upravil Haslerka dne 18 úno 2008 18:32, celkově upraveno 1
Moje parta Osmyšáků
Neber život příliš vážně,
stejně z něj nevyvázneš živý...
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Vzpomínáme: Moby, Dick, Delli, Sushi, Joelle, Kyra, Tkanička, Sůva, Tarantule, Uzlenka, Bešerka, Jezinka, Sluníčko, Limetka, Rozárka, Beruška, Usáma Bezkulek, Pohádka, Čéňa, Esterka, Hadimrška, Nutriční Hodnota, Márinka, Linda, Kokoska
Chovatelská stanice: ex CHS Ze Země Nezemě

Příspěvekod Madonna_Ciccone » 18 úno 2008 18:32

Tak nevím co dělat, protože to nechce..Zkouším to několikrát denně a marně.Je dost slabé. Je mi divný, že když se mu podívám na bříško, tak vidím, že je nakojené. Pořád tam mlíčko má. Tak nevím, kde by mohla být chyba. Jen je prostě nejmenší a obávám se, že to asi nezvládne... :( Podívejte se na fotku, jaký je mezi nima rozdíl. Dnes je jim 8 dní. Myslíte, že má šanci ? Jsem z toho nešťastná, protože nevím co s tím a denně trnu hrůzou, jesli ještě žije. Je mi ho moc líto.

http://img166.imageshack.us/my.php?image=18208mo3.jpg
Madonna_Ciccone
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Haslerka » 18 úno 2008 18:35

mno dulezite je, že je nakojene...rozhodne bych asi zvolila tureckou kuru-nedelat nic ...tak to holt v prirode chodi a neda se nic delat...muzeme mu jen drzet palce..
Ale jinak je klidne mozne ze je jen zkratka mensi a ze to jeste samo dožene..
Moje parta Osmyšáků
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Vzpomínáme: Moby, Dick, Delli, Sushi, Joelle, Kyra, Tkanička, Sůva, Tarantule, Uzlenka, Bešerka, Jezinka, Sluníčko, Limetka, Rozárka, Beruška, Usáma Bezkulek, Pohádka, Čéňa, Esterka, Hadimrška, Nutriční Hodnota, Márinka, Linda, Kokoska

Re:

Příspěvekod Anie » 25 dub 2008 09:59

Nergita píše:Oni totiž hned jak otevírají oči, tak krom mlíka od mamky začínají ochutnávat i stravu "velkých" potkanů. Snad jen je lepší dávat i trochu pribiňáčků. Jinak chroupou vše, i tvrdý pečivo.

Takže když naši prckové včera začali otvírat očka, tak jim třeba o víkendu můžu začít dávat trochu pribiňáku a podobně ?
Don't worry, be happy =)
Anie
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Jack, Brown Rats of Darkness, Ricky

co mám dát malému potkanovi??

Příspěvekod pocko » 19 lis 2008 15:55

mám malého potkana (asi 6týdnů opravu asi je ze zverimexu) co mu mám dávat už je odstavený

Sloučeno - nevi
pocko
Růžovka
Růžovka

Re: Krmení miminek

Příspěvekod Nergita » 19 lis 2008 18:05

vše jako dospělým potkanům (směs zrní, ovoce, zeleninu, tvrdé pečivo ...) a přidej občas vanilkový pribiňáček, tvaroh nebo něco jiného mléčného.
Pamatuj, že i ta nejhorší hodina ve tvém životě trvá jen 60 minut. Obrázek
"Každý tě jednou opustí, nakonec jsme všichni sami. Všechno co máme, je to, čím jsme se během života stali"
Máme miminka!!! http://www.nergita.estranky.cz/stranka/miminka
Obrázek Obrázek Obrázek
Nergita
Superpotkan
Superpotkan
Chovatelská stanice: Nergita

Re: Krmení miminek

Příspěvekod Haslerka » 19 lis 2008 19:02

hlavně nedávat tavený sýr, ten miminkum ani mamince rozhodne neprospěje, ba naopak - ubírá vápník z kostí.
Moje parta Osmyšáků
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan

PředchozíDalší

Zpět na Krmení