Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Krmení miminek

Čím potkana krmit

Re: Krmení miminek

Příspěvekod V9M6 » 25 lis 2008 11:25

Ja mela nejdriv problém nez si u me mimi zvyklo, ale uz druhou noc zmizla miska s masickem z kocic kapsicky a trochou zak. smetany.. Absolutne vylizano.. :up: Jinak bodujou Darwins ovalky.. :twisted:
V9M6
Růžovka
Růžovka
Potkani: Sony

Příspěvekod PxNxDx » 13 čer 2010 21:22

Tak jelikož jsem se teď potýkala s tím, čím krmit malá potkaňata, jelikož injekční stříkačka není moc praktická na dlouhou dobu a kapátko mi díky "nepřizpůsobivé" skleněné trubičky taky nesedlo, sehnala jsem tuto soupravičku pro odchov. Třeba by se to někomu mohlo hodit. Dudlíky jsou i náhradní, ideální velikost, dirku si člověk udělá sám dle potřeb :up:
http://www.jimmy.cz/obchod/scripts/podr ... p?IDZ=4968
Fretka není zvířátko, to je životní styl a pro potkana to platí taky!
PxNxDx
Moderátor
Moderátor
Potkani: Bahati von aukro + 27.10.2011
Bahari von aukro + 28.6.2011
Mumbai z jeskyně + 28.12.2011

Příspěvekod Kimik » 30 dub 2013 08:05

Tak přemýšlím, čím přilepšit tomu mému novému mrňouskovi, který by podle mě měl být ještě u mámy. S tímhle nemám moc zkušenosti, napadá mě třeba nějaký pribiňák nebo takové ty různé kaše, co se dávají i lidským miminkům? Zrní žere a není nějak podvyživenej, ale bude to chtít něco lepšího, aby pořádně rostl. Máte nějaké tipy nebo zkušenosti?
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod womi » 30 dub 2013 08:20

mléčné výrobky, kočičí kapsičky. Hlavně po mase ti poroste, moje mimina sežerou jednu gurmetku za 10 minut a jsou to bři :-D je fakt, že ještě vysávajá mámu, ale i tak, to maso fakt pomůže asi nejvíc.
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod Kimik » 30 dub 2013 08:24

Jo, s masem počítám, ale nějaký ten mléčný výrobek k tomu, ne? Já sama žádné pribiňáky ani nic podobného nejím (maximálně jogurt), takže mu bude muset koupit něco spešl a nevím, jestli mu to bude chutnat :oops: Měli by se v tom Hornbachu stydět, takovýhle mimi prodávat :x Vždyť ani ten had by se z toho moc nenajedl...
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod womi » 30 dub 2013 10:02

bílý jogurt, ovocný, s musli... pribiňák, tvaroh, lučinu... do toho nastrouhat třeba okurku nebo mrkev, případně rozmixovat ovoce... Určitě ne jogurt s kakaem nebo čokoládou.
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Dokrmování smetanou ??

Příspěvekod Kukyna » 12 čer 2013 11:13

Ahojky. Četla jsem, že potkaní mimča se můžou dokrmovat, nebo dokonce odchovat na smetaně rozředěné vývarem z ovesných vloček (1:1). Neví někdo, jaká by to měla být smetana? Mohly by to být ty smetánky do kávy (takové ty porcované)? Bylo by to výhodnější, protože než skrmíte 200 ml smetany, tak se zkazí. Protože rozředěné to dělá 400 ml. :)

A ten vývar...kolik vloček na kolik vody? :smi:
Naposledy upravil Kukyna dne 16 čer 2013 15:43, celkově upraveno 1
Čím více poznávám lidi, tím mám radši zvířata. :)
Kukyna
Růžovka
Růžovka
Potkani: Zatím žádného nemám :( , ale budu mít dva kluky :)

Kočičí nebo psí mléko?

Příspěvekod Kukyna » 16 čer 2013 15:43

Prosím o radu. Je lépe potkany dokrmovat mlékem pro koťata, štěňata, nebo sunarem? Předem moc děkuju :)
Kukyna
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod nevi » 16 čer 2013 16:21

Myslím, že velikost, tučnost a barva písma ani duplicitní příspěvek neovlivní počet odpovědí... tady to asi nikdo neví, většina z nás nikdy miminka neodchovávala, zkus kralici.cz/potkani
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod chesterfield » 16 čer 2013 17:02

záleží také na stáří miminek, pokud je to jenom dokrmka a ne krmení místo mamčino mléka, tak jsem podávala mléčko pro koťata.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Kukyna » 16 čer 2013 18:29

chesterfield Moc děkuju.
Kukyna
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Kukyna » 16 čer 2013 18:36

nevi Tam jsem se ptala a jedna slečna mě tak vynada že nic nevím o potkanech :( . No hrůza :) . Přez internet si dovolí, ale do očí by byla celá po*raná :lol: Tak tam chodím už jenom trochu, ale je to jenom jedna taková nevychovaná a zamindrákovaná **** No tak ostatní jsou celkem ok. Jen mi vrtá hlavou, proč je na :) každé diskuzi nějaký *** a admin ho tam nechá napadat všechny okolo. Musí tím odratit hodně lidí :)

Jéé pardon. To jsem se zase rozkecala :oops: , vím že to sem ani nepatří :whistle:
Kukyna
Růžovka
Růžovka

Předchozí

Zpět na Krmení