Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Co s brouky, červy a jinou havětí v krmivu?

Čím potkana krmit

Re: Co s brouky, červy a jinou havětí v krmivu?

Příspěvekod womi » 28 říj 2012 18:10

no co mikrovlnkuju, tak ani svrab nebyl...
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod adahradska » 28 říj 2012 18:28

Díky, už se to provlňuje :up:
adahradska
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Nany ILLEGAL Rats, *14.2.2014
Qíčala OdAdush *27.5.2014
Sušenka of NippyLand,* 6.9.2014
Vafle OdAdush,*24.11.2014

naše malá fuzzinka Hryzantéma-přineseniny 12.10.2008-čeká na obláčku od 13.6.2011
Fuzzatá Františka OdAdush,*26.7.2011, v nebíčku od 6.7.2014
Ředitelka zeměkoule OdAdush *27.5.2014 †27.8.2014
Í OdAdush, (Mimino) *16.6.2012 †19.11.2014
Koudelka Z Hamaku, *13.8.2011 †5.5.2015

Příspěvekod adahradska » 28 říj 2012 18:47

:oops: Tak mě se to povedlo tak přepéct, že z toho ten popcorn skoro byl... :smi:

Tak to letělo do koše, naštěstí šlo jen o trošku, další vzoreček jsme dali jen na pár vteřin a zbytek se radši mrazí, jsem prostě schopná :whistle:
adahradska
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Nany ILLEGAL Rats, *14.2.2014
Qíčala OdAdush *27.5.2014
Sušenka of NippyLand,* 6.9.2014
Vafle OdAdush,*24.11.2014

naše malá fuzzinka Hryzantéma-přineseniny 12.10.2008-čeká na obláčku od 13.6.2011
Fuzzatá Františka OdAdush,*26.7.2011, v nebíčku od 6.7.2014
Ředitelka zeměkoule OdAdush *27.5.2014 †27.8.2014
Í OdAdush, (Mimino) *16.6.2012 †19.11.2014
Koudelka Z Hamaku, *13.8.2011 †5.5.2015

Příspěvekod Vell » 28 říj 2012 19:01

jsem to říkala :roflcry: já to tam měla asi dvě a půl minuty.. postupně sem to prodlužovala.. bylo to nechutně vařící a vůbec to nepomohlo.. na větší čas jsem to raději vůbec nezkoušela :smi:
krysí Pařátek
Obrázek
Vell
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Abies Amabilis von Krysodlak, Abies Nephrolepsis von Krysodlak, Abies Grandis von Krysodlak, Badyán von Krysodlak, Barvínek von Krysodlak, Bergamon von Krysodlak, Snížek z Hadích vrchů, Pan Flíček
"Nimueh" Necra of Nippyland, "Jedlička" Abies Alba Pavor Nocturnus, "Tůjka" Areca Pavor Nocturnus
Jasmínka Aqua-terra-flora z Aldisu, Gaia a Lachesis

Za duhovým mostem: Nikinka I., Lilith, Nikinka II., Zuzanka, Finlandia, Salinka, Filípek, Zoubek, Melinka a Agneska, Etenia Al Gabal, Kvik of Navel, Tram Rat Rybízek Ruben from Prague, Ethel Al Gabal, Krišpín of Navel, Elsa Al Gabal, Zuzanka z TazManie
Chovatelská stanice: Krysodlak

Příspěvekod Makushka » 31 led 2015 22:54

Už se mi to stalo víckrát, že se z krmení časem něco vylíhlo. :-( Po dávné zkušenosti, kdy nám malí broučci z ovesných vloček (doteď nevím název - vypadali "jako kmín") prolezli celou domácnost, jsem zavedla opatření, kdy se krmení skladuje ve vodáckých sudech, ze kterých by snad nic vylézt nemělo.
Pak jsme měli jednou takové větší kulaté brouky, kteří byli do krmení zalisování spíš omylem a po vylíhnutí chtěli za světlem ven, brzy hynuli. A 2x pilousy s "čumákem". :-)
Zachytí-li se líhnutí brouků včas, lze přebrat, ručně vymlátit a přemrazit na nejméně (nejvíce? :-) ) -20°C minimálně týden, lépe ještě dýl. Jinak vyhodit. :(
Předejít se tomu moc nedá, nejrizikovější je jednodruhové zrní vážené u prodejce. :-(
Makushka
Moderátor
Moderátor
Potkani: Klobása, Drobka, Poupa, Brůna

Ve věčné spíži: Meloun a Myškin; Bojík, Hypík a Bačutek; Babočka, Kolda, Bezík a Listík.

Příspěvekod Piškot » 02 črc 2015 10:57

Tak já s těmi brouky taky poslední dobou bojuju. Jsou to podle všeho pilousové a jsou vážně hnusní :angry2: Objevila jsem je asi před dvouma měsícema ve směsce (mnou namíchané). Samozřejmě všechno letělo, byly to asi 3 kg. :roll: Všechno jsme vydesinfikovali, ostatní pamlsky a všechno zkontrolovali. Postupně jsme ještě nacházeli pilouse po celém bytě. :shock: Nějak ale zmizeli a myslela jsme si, že mám konečně klid...Jenže se po nějaké době pilousové objevili (světe div se) ne v zrní, ale v obilný podestýlce! :weep: No, takže i ta letěla (naštěstí ji bylo opravdu málo). A když už jsem si myslela, že je to všechno, objevili se i v další namíchané směsce (opět asi 3 kg). Když jsem jí míchala, nechala jsem zrní přepéct, ale jaksi to nepomohlo :evil: Nevím. Předtím tam ale nebyli...Tákže teď opět celou směsku přepeču nebo dám do mrazáku. :dozey: Ti pilousové jsou opravdu milá návštěva :whistle:
Piškot
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod marfysu » 17 zář 2015 09:30

Moji potkyšky brouky zbožňují. Ještě se mi nestalo, že bych nějaké našel v krmivu nebo podestýlce, ale jakmile někde načapu pavouka, mola nebo jiný hmyz, okamžitě letí k holkám a dost si pochutnávají. Je to zdravé - bílkoviny v přirozené formě, tak proč jim je nedat :smi:.
:loveit: Nechápu, jak někdo může chovat jiné zvíře, nežli potkana...
...potkan je nejlepší přítel člověka.
:bash:
marfysu
Růžovka
Růžovka
Potkani: Penny, Bazinga, Hysterka, Blessie
† Bernadett

Příspěvekod Plamínek » 24 úno 2016 11:32

:roflcry: Jj,souhlasím. Jednou jsem jim tam dala mouchu a zdrhali pryč - no vůbec mě nenapadá příměr. A to si pochutnali i na malém slimeši z hub. :roflcry:
Born stupid?
Try again!
Plamínek
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Mám: ještě v bříšku maminy
Hlídají mě: Fousek, Mazlík, Lumpík

Příspěvekod VOTA » 22 říj 2016 08:38

lidičky, kdo se zbavujete havěti v mikrovlnce - kolik zrni na kolik minut a jaký výkon?.. ve sklence jedne smesky se mi objevilo pár červů molů a kluci je nechcou žrát :D (včera byli 3 pusteni na posteli, pobíhají okolo červa, který tam přistál buh vi odkud a koukali na nej se zdesenim - pritom pavouky si k veceri klido ulovi :D)... normalne mrazim, jenze na novem byte je pidi mrazak, který ted pouzit nejde a trouba tu neni a jednoho mola uz jsem zaplacla i venku a nemuzou se tu rozlezt po byte, díky :)
Obrázek
VOTA
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Holky: Casey, Joe Jared Jane, Johny, Sebastien, Alex, Daisy, Stormy, Black Cherry, Kessy, Amy, Shira, Yuki
Kluci: Hei, Ricky, Crash, Ash, Ikuto, Yoru, Ichiru, Gray, Stiles, Shadow, Sinister, Seth
Chovatelská stanice: -

Předchozí

Zpět na Krmení