Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Dieta vykrmovací

Čím potkana krmit

Re: je moc malinka

Příspěvekod nevi » 22 čer 2009 21:35

Některé myši prostě nevyrostou, znám zverimexačky, které měří tak 12 cm. Takhle ti ale neporadíme, nejlíp napiš jak je stará a vyfoť ji.
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod stryc.fido » 23 čer 2009 10:05

:oops: ja nevim, jak je stara - z ty pani jsme nic nevypacili. Davam ji pestrou stravu, zeleninku ovoce, mlecny vyrobky, sunku, zrni, a je v teple. Resp. vsechny klece, co mame jsou na ni moc velky a proleze, takze je zatim v prepravce, nebo u nas. Vystracham nekde navod, jak se vkladaji obrazky a vyfotim, je moc krasna :)
stryc.fido
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Umpa Lumpa (2 roky), Prašivka (2 měsíce)

Příspěvekod Viktor » 23 čer 2009 10:13

Já dávám občas třeba i kus vajíčka a taky je u nás v kleci velký zájem o syrové maso, tak dostanou vždycky i nějaký odřezek. Myslím, že to snad nebude moc velký problém, uvidíš, jak vám poroste, jestli normálně žere, tak bude zdravá ;) Můžeš ji zkusit třeba pravidelně zvážit, uvidíš, jak bude přibírat ;)
A rat that is a little faster, a little more careful, a little cleaner and a little smarter... is probably a half-wild rat
Viktor
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Bývali: Piškot & Burák & Baylee & Garp & Hasky & Hanibal & Cesar & Kawi & Artuš & Kryštof & Barnabáš & Vendelín & Král Šalamoun

Příspěvekod Cayro » 23 čer 2009 10:22

Možná zkus kašičky... takové ty dětské pro miminka, ráno k snídani...
Cayro
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: potkaní kluci:
Jerry - moje sluníčko (*10.5.2008 +20.6.2009)
Mat - Čotoje of Navel - moje myšátko (*14.3.2008 - +5.3.2010)
Pat - Eště kousek of Navel - moje mazlítko (*29.4.2008 - +16.6.2010)
Čuk of Zverimex - dumbo rex (*5.3.2010
Gek of Superzoo - (*5.3.2010 +4.3.2012)
Tip - husky (*5.3.2012
Ťap - (*5.3.2012

Příspěvekod Tkanu » 23 čer 2009 14:47

Šunku bych vynechala - moc soli a chemie a radši bych dávala kousek vařeného masa nebo ryby. Výborné se mi zdají dětské masozeleninové výživy. Ale moc bych nepřekrmovala, někdy je myška prostě drobná... Ať se jí daří!
Tkanu
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Sametka
Vzpomínáme: Tkanička Mašlička Hvězdička Knoflenka

Jak ztloustnout potkana?

Příspěvekod Filanda » 11 lis 2009 17:11

Bohužel se mi Princezna dostala na nějakých 300g váhy a jdou ji počítat obratle. Před nějakou dobou jsem se začala bát jestli nemá nádor, protože mi přišlo, že papá ale stále hubne. Když dostaly holky cokoli "přenosného" byla u toho hned první a nadšeně to odnášela do baráku. Bohužel co ji tedka mám samostatně tak zjištuju, že si vše sice nadšeně odnese a schová ale téměř to nežere(máme tedka atb tak je samostatne v kleci). Čili jsem došla k závěru, že to tak mohlo být i dřív, že co jsem ji viděla papat jogurt nebo trošku zrní tak mohlo být to jediné co za den snědla a ty schované zásoby vždy z většiny dojedly holky. Nějak nechápu čím to může být, protože jeji ségra je naopak dost obezitní, takže si nemyslím, že by byly krmeny nějak špatně a v kleci vládně Princezna, takže i to že by ji téměř vše sebraly je podle mě blbost. Navíc jsem zvyklá dávat vše tak aby měly všechny. Například z kusu chleba odlomím každý kus aby neměly potřebu se o něco tahat a některá třeba pak neměla...Co máme ten týden atb tak pozoruju, že Princezna prostě sní jen vanilkový jogurt, ani o piškoty nestojí, to sní maximálně pulku a pak ho zahodí. Vše si pečlivě poschovává, ale tak 4/5 z toho nechá.....
Nějak nevím jak bych ji měla vykrmit, když nic nechce... dnes za cely den snědla pár zrníček nakládané kukuřice( to jsem ji podstrčila protože holkám hrozně chutná). V kleci má jinak lučinu, housku i zrní, ale ničeho z toho se nedotkla. Nemělo by to už být apatií z nemoci, protože chvílema i dost řádí a na ten jogurt se hrne hnedka....Zase si myslím že by neměla jíst jenom jogurt.
Přítel říkal, že snad existují nějaké speciální jogurty vyráběné pro anorektičky, který mají zvýšenou kalorickou hodnotu a živiny, ale nevím jestli něco takového by mohl dostat potkan.
Ještě mi v týdnu snědla ledvinky uvařené se zeleninou, ale maso by snad taky neměla mít každý den...

Ještě bych doplnila, že před půl rokem měla přez 450 g.
Filanda
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Yvka (* 23.8.2011 Rat4u), Asura OdAdush (*14.7.2012), Nuriel of Lavan (*19.1.2014)
Za duhovým mostem: Mimina, Princezna,Carrie, Charlota, Sarah, Malina, Coco Chanel, Diblina a Ginny Griotka OdAdush

Re: Jak ztloustnout potkana?

Příspěvekod womi » 11 lis 2009 17:20

Jak je princezna stará? ona klidně může trpět nechutenstvím kvůli těm antibiotikám. Já jsem dávala potkanovi na přibrání Calopetku (pasta, doporučuje se třeba po operacích), tučný tvaroh s vločkama, klidně trochu glukopuru do toho, pokud jí maso, tak bych jí klidně dávala každý den kousek masa, nebo kapsičku s rýží, těstovinama Zvlášť, jestli vypadá, že nic moc nechce. Asi není dobrý mít maso každý den, ale pokud takhle nejí jen při ATB tak potom a se zase rozežere ho už mít často nemusí :smi:
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod Filanda » 11 lis 2009 17:30

Je jí rok a půl, no ono to bohužel asi není jen těma ATb, protože těch 300g ji navážili už při první prohlídce minulý týden. Mám skutečně podezření, že si předtím většinu schovala, ale pak už to nejedla.... :roll: Já nan í už nějakou dobu předtím koukala, že hrozně hubne, ale jinak po kleci lítala jak divá i venku byla aktivní, to jídlo si brala a odnášela, prostě nebyla apaticka a neměla jiné příznaky nemoci, co jsem ted zaléčovala ty parazity tak ona neměla ani stroupek. I minulou středu si ještě v šest večer odnesla nadšeně kus chleba a pak po deváté vylezla najednou z tunelu a začala se dusit ( nikdy předtím nemela dýchací problémy). Podle všeho by ale měla být jen nastydla, takže by to nemělo mít souvislost s tím že už nějakou dobu hubne....
Jinak ta celopetka se dá kde zakoupit? v lékárně?
Filanda
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Yvka (* 23.8.2011 Rat4u), Asura OdAdush (*14.7.2012), Nuriel of Lavan (*19.1.2014)
Za duhovým mostem: Mimina, Princezna,Carrie, Charlota, Sarah, Malina, Coco Chanel, Diblina a Ginny Griotka OdAdush

Příspěvekod womi » 11 lis 2009 17:39

calopetku mají určitě u veta, v lékárně asi ne. No držím palce. Mě Maxík zhubnul z 620 na 350 :-( ALe jemu byly dva roky...
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod Filanda » 11 lis 2009 17:59

Uff tak to je taky dost. O té pastě mi veterinářka neříkala, dnes jsme byli na kontrole...Mám ji prý podstrojovat ale moc si nejsem jista v tyhle situaci cím aby o to měla trvalejsi zajem a ne jen na prvni dve - tri kousnuti. Zkusim ji dnes dat zase nejake ledvinky co varim pro pesany...
Filanda
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod Kometa » 11 lis 2009 20:40

O jogurtech pro anorektičky nevím, ale v každym supermarketu budou mít smetanové jogurty co jsou tučnější nebo ještě lépe zakysanou smetanu, pokud by jí třeba chtěla ochucenou medem.
Kometa
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Ariela min Jerth alias Šmoulinka (am.blue, varieberk, dumbo, moje láska nejmilovanější)a Adélka by Gutterboy (black velveteen, berkshire, moje sluníčko) -zvané Kyselinky, sestřičky Bonnie (fawn) a Ballari (beige) of Ituri alias Blondýnky.

Příspěvekod Kukla » 11 lis 2009 21:25

Filanda píše: I minulou středu si ještě v šest večer odnesla nadšeně kus chleba a pak po deváté vylezla najednou z tunelu a začala se dusit ( nikdy předtím nemela dýchací problémy). Podle všeho by ale měla být jen nastydla, takže by to nemělo mít souvislost s tím že už nějakou dobu hubne....

Nemůže mít nějaký problém v krku? Něco co jí bolí při polykání, nebo přerostlé zoubky? Je divný, že si jídlo nadšeně bere a pak ho nejí. Moje myši když něco nechtějí jíst, tak si to prostě nevezmou :smi: Jinak na zlepšení chuti k jídlu by měl být vitamín B, tak možná by si dala kvasnice nebo pangamin a mohlo by jí to trochu nastartovat...
Kukla
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Hany Pinponka, Constance Šuprdlík a Šusta

Navždy nás opustily:
Bedříšek (Ekkaté)
Babetka Moped (Eruda)
Mája Rosenheim

Příspěvekod Filanda » 12 lis 2009 09:04

Tak zkusim zakysanku a kvasnice a uvidime, jeste ji do toho koupim trosku vlocek.
Kukla: zoubky podle me prerostle nema. Vet by si snad vsimnul kdyby bylo neco v neporadku, za poslednich 14 dni jsme u nej byli 3krat. Já si samozrejme nejsem jista jestli bych to 100% poznala. To s tim krkem me nejak doted nenapadlo :roll: . Me prijde, že ona zacla takhle hubnout a asi blbnout s jidlem v dobe kdy oficialne prevzala vladcovstvi v kleci. Treba kdyz jsem je nechavala jednou na vikend samotny tak jsem jim naskladala ty zasoby jidla a Princezna jako jedina byla vzhuru a hned nanosila okurky a chleba k sobe do baraku a pak vzala kousek jablka, ktery moc nemusi a odnesla ho tam kde spaly holky... jako by říkala "hele dostali jsme jen jabka" :roflmao:
Filanda
Malý potkan
Malý potkan

Re: Dieta vykrmovací

Příspěvekod amalka_sneckova » 04 čer 2010 09:41

Já mám problém s Madlenkou. Ona je strašně zaražená v růstu a vývoji. Vypadá jako dwarfice, v 8 měsících váží 275g. Papká tím způsobe, že se na papání vrhne, nanosí si ho pod patro, třikrát kousne a jde spát. Holá mi dala B-komplex, ale jak to mám do ní dostat, když ona do toho, co jí dá dvakrát rafne a pak to upustí? A když jí toho dám zase moc malinko, aby na to rafnutí musela sníst i to Béčko, tak to nechce. Další problém je, že ona nejí nikde jinde než v kleci -ani v přepravce. Jenže v kleci jí to vytrhnou a sežerou jiné holky a když dám všechny holky pryč a nechám jí tam ssamotnou, tak visí na dvířkách, čumí ven a jídla si ani nevšimne....Pangamin se přidává do jídla? Potřebuju dát něco do misky, co podporuje chuť k jídlu normálně k večeři, aby kdyby to sežraly všechny, tak každá z nich dostane potřebbnou dávku podporující chuť k jídlu (oni všechny mají kolem 350g, tak jim to neuškodí), kromě Pomněnky, která je doublerex a váží 400g :-).
amalka_sneckova
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Moje holčičky:
Hermiona
ČERTIČKY:
Marlenka, Madlenka, Májinka, Heddwyn
PYŽAMÁCI:
Cácorka od Craftyrat, Hopsinka od Craftyrat
HARPYJE:
Lalita, Laleh, Jasmine Ella, Kelsie Lili
CHLAPEČCI:
Naraelek - Shareeně od Kawiho, Krýšin Butterfly, Womin Krteček, Honey, Fairytale , Giggle Pinkie de la Ferdie, Funny Mouthie de la Bertie, Nosy Tomino O5 de la Doyle , Sweety Cristopher Supportík de la Desi
Za DUHOVÝM MOSTEM v našich srdcích už stále:
Cipísek von Zveráč * 20.8.2009 + 29.6.2010
Amálka Hadrářka von Zveráč *14.2.2009 + 21.1.2011 - Amálko, NIKDY nezapomenu a moc se ti omlouvám....
Hašlerka, Hanako, Heather, Heidy, Vanilka, Vločka, Risselle alias Chi-chi, Poměnka
http://charmingrats.webnode.cz
Chovatelská stanice: Charmingrats

Re: Dieta vykrmovací

Příspěvekod nevi » 04 čer 2010 17:50

pangamin jsi zkoušela?
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

PředchozíDalší

Zpět na Krmení