Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Dieta vykrmovací

Čím potkana krmit

Příspěvekod nevi » 01 dub 2007 18:22

Dneska jsem zjistila, že potkani snědí i Dologran.

Co třeka kočičí granule - pro koťata? Rostou rychle a hodně se pohybují, takže potřebují dost energie... a potkanům to chutná.
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod Kimik » 03 dub 2007 14:40

Díky všem za rady, určitě něco z toho vyzkoušíme. Jenže já jsem zjistila, že ten můj zlobil mi to spíš dělá naschvál. Když se dívám, tak nejí a tváří se naštvaně, za to všechno, co jsme mu v poslední době prováděli. A když si ho nevšímám, tak slupne i obyčejný zrní. Je pravda, že nějaký vitamínky mu rozhodně neuškodí, ale nejvíc mu zřejmě chybí potkaní společnost. Pořád si rozkousává jizvu, takže teď musí být sám, dokud se mu to aspoň trochu nezahojí.
A ještě jedna otázka. Už se vám stalo, že se na vás potkan zlobil a nemluvil s váma nebo jsem už trochu divná a potkan něco takového neumí?
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod Escherichia » 03 dub 2007 21:12

to víš, že se potkan umí naštvat........naši potkani byli odjakživa žárliví, když jsme hladili jiný zvíře, tak byli nasratí a prostě se s náma nebavili..........to oni umí, mršky......
"Proti proudu se prostě nevysereš." Charles Bukowski

Já však rozeznávám zvuk chůze, co se odráží od výloh hlučných pasáží. Tvou samotu, tvé závaží.
Já vždy rozeznávám tvé boky, když jdeš ulicí, tvé vlasy mezi pšenicí, tvou vůni mezi tisíci.
Já vždy rozeznávám, hravě rozeznávám.
Escherichia
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Bazalka milovaná... prostě Bazalička... láska moje

Glukopur

Příspěvekod pivisko » 04 dub 2007 19:57

Mě tu někdo nedávno poradil Glukopur. Je to taky v lékárně, dává se to do vody, je to hroznový cukr, a navíc je to dobré i v tom, že je to zdroj železa, takže když měl ztrátu krve, tak na krvetvorbu. Já to vyzkoušela u naší Báry, když měla boláčky po injekcích, které si škrabala a tekla jí moc krev. Má to už docela zahojené......
pivisko
Skákavka
Skákavka
Potkani: Inetuo z LMG 13.11.2011
Inocenc z LMG 13.11.2011
Fiat of Nippyland 27. 3. 2011
Yarda of Ratenburg 28.10. 2011
V potkaním ráji:
Qinland z LMG 11. 9. 2008 - 21. 7. 2009
Vinod z LMG 17.11. 2008 - 9.1.2010
Olen z LMG 8.7. 2009 - 22.6. 2011
Pireus Vinod van Ratenburg 27.12. 2009 - 26.12. 2011

Re: Dieta

Příspěvekod Cayro » 25 zář 2008 19:29

A co takhle výkrmnou dietu, nebyla by? Hlavně nějakou přesvědčovací, aby ten mrňous baštil. :( Dneska v půl sedné dostal 3! kousky (tak 1x0,5 cm) masa z konzervičky a 1,5 lžičky zeleniny a kolik toho tam teď ještě je? Maso všechno a zeleniny víc než půl... a to měl ráno slovy dvě rovné lžičky kaše, z čehož snědl tak 3/4 a zrní ani rohlíku se za celý den ani nedotkl... a nic jiného neměl. A vy si stěžujete na buclaté myšky. Co já bych za to dala... A teď tu lítá jak šůs po posteli... a já mám pocit, když ho vezmu do ruky, že hubnul...
Cayro
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: potkaní kluci:
Jerry - moje sluníčko (*10.5.2008 +20.6.2009)
Mat - Čotoje of Navel - moje myšátko (*14.3.2008 - +5.3.2010)
Pat - Eště kousek of Navel - moje mazlítko (*29.4.2008 - +16.6.2010)
Čuk of Zverimex - dumbo rex (*5.3.2010
Gek of Superzoo - (*5.3.2010 +4.3.2012)
Tip - husky (*5.3.2012
Ťap - (*5.3.2012

Podvýživený potkan

Příspěvekod Themisten » 08 říj 2008 20:37

Jak a čím krmit podvýživeného potkana? Je to nalezenec, nějaký čas asi běhal venku, je hrozně vyhublý a neustále se cpe. Dostal směsku, jablíčko a trošku tvarohu. Nažral se tak, chuďátko hladové, až škytá.
Chtěla bych vědět jak ho správně krmit, abych mu po té hladovce nezpůsobila zažívací potíže. Mám mu dávat často malé dávky nebo mu můžu nechat plnou misku? Pozná kdy má dost? Co může papat a co ne? :shock:
Themisten
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: LMG's Vivisch 23.8.2011 silver solid
LMG's Wanett 1.9.2011 amerika solid
Caesar al Gabal 3.11.2011 beige solid
Carlos al Gabal 3.11.2011 topaz solid
Yggy ?.11.2011 černý nest. hooded
Yafim z Tazmanie 23.11.2011 wheaten burmese solid rex
Diego z Tazmanie 24.11.2011 černý berkshire dumbo rex
Bodie září 2012 albín
Doyle záři 2012 albín dumbo

na duhovém hamáčku čekají Siegfried I, Řáholec OdAdush, Rumpík OdAdush, Wilfried of Rat4U, Linum Palpebra, .Joel, Quentin odAdush, Siegfried II, Desmond, Paz z Tazmanie, Ori z Tazmanie, Aaronek Bezočka, Elon z Tazmanie, Frederik of Rat4U, Dapi z Tazmanie, Budulínek of Rat4U, Plešomyš, Dorian of Rat4U
a adopťáčci od LejdyTerr:
Senegal van Rattenburg - Čiky (4.6.2010 - 1.12.2012 ,R, černý, berkshire)
Sutech van Rattenburg - Sisko (*4.6.2010, S, americký modrý, solid)
Darling of Jerth - Jerry (*4.9.2010, S, BES, solid)
Alfi - Shelby (*27.12.2010, D, rex, agouti, capped, blazed)

Re: Podvýživený potkan

Příspěvekod Cayro » 09 říj 2008 13:09

Určitě nenechávej zpočátku potkánkovi plnou misku - nebo spíš - v totmto případě nenechávej potkánkovi stabilně jídlo vůbec. Pokud je podvyživený a vyhladovělý, mohl by se doslova ujíst k smrti. Dávej mu raději víckrát denně malé dávky jídla. Dokonce pro začátek ani nedoporučuji mu nechávat v kleci rohlík na hlodání. Jestli je to možné, tak mu ráno dej snídani - nejlépe kaši - takové ty instantní, např. krupičná (seženeš skoro v každém krámě stojí kolem 40,- Kč a vydrží dlouho), tak dvě lžičky, potom svačinka, třeba těstoviny s jogurtem, oběd - např. vajíčko - kousek bílku - další svačinka, třeba piškot a večeře - kousek masa nebo kapsičky se zeleninou a rýží nebo kroupy, těstoviny. Ke každému jídlu můžeš přidat zvlášť do mističky zrní. Myslím, že po tak po 3 dnech se myšáček naučí, že má přísun stravy a pak už můžeš nechat v kleci mističku se zrním, ale tak 1/3 mističky, postupně dát tvrdý rohlík a místo 5x denně dávat jídlo jen 3x denně. V této době vůbec neuškodí mišce pamlsky během dne - třeba psí granule anebo takové ty placičky pro myšky... taky vitamínky dodávej a pro jistotu např. Do té kaše místo medíku trochu sirupu jako prevenci. Od 3. dne myslím může mít v kleci i zeleninu nebo ovoce, ale jen malý kousek.
Cayro
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: potkaní kluci:
Jerry - moje sluníčko (*10.5.2008 +20.6.2009)
Mat - Čotoje of Navel - moje myšátko (*14.3.2008 - +5.3.2010)
Pat - Eště kousek of Navel - moje mazlítko (*29.4.2008 - +16.6.2010)
Čuk of Zverimex - dumbo rex (*5.3.2010
Gek of Superzoo - (*5.3.2010 +4.3.2012)
Tip - husky (*5.3.2012
Ťap - (*5.3.2012

Příspěvekod Themisten » 09 říj 2008 15:59

Děkuju Cayro. Teď ho mám doma necelých 24 hodin, misku s trochou směsky teda měl k dispozici celý den, ale ani to celé nesnědl. Umí od jídla odejít. Hodně spí, takže zatím funguje jenom na dva režimy: žrací a spací. Zítra mám dovču a pak je víkend, takže ty následující 3 dny se pokusím zařídit podle tvého jídelníčku ;) Vitamínky dostal, to je u nás takový večerní rituál, dostávají je na kousku piškotu všichni. Taky jsme oslavili první normální bobek :up: předtím buď nebobkoval, nebo je žral, prostě v kleci žádné nebyly. Bříško nafouklé nemá.

Je vidět, že než se z něho stal bezdomovec, někdo ho ochočoval. Snaží se hned za mnou vylézt ven, ale těch 15cm nahoru do dvířek a dolů na stůl mu dělá docela problém, vůbec nemá sílu a když ťapká po stole občas mu podklesne nožička. Ale statečně bojuje :love:

Ještě jedna věc, které jsem si ze začátku nevšimla. Zřejmě má všenky, což mě teda vůbec nepřekvapilo. Mám doma frontline, ale bojím se, abych ho moc nezatížila, když je zatím tak slabý. Co myslíte? Počkat s aplikací antiparazitika, dejme tomu týden, než se mu trochu upraví metabolismus, nebo mu otravné brebery škodí víc?
Themisten
Superpotkan
Superpotkan
Bodie září 2012 albín

na duhovém hamáčku čekají Siegfried I, Řáholec OdAdush, Rumpík OdAdush, Wilfried of Rat4U, Linum Palpebra, .Joel, Quentin odAdush, Siegfried II, Desmond, Paz z Tazmanie, Ori z Tazmanie, Aaronek Bezočka, Elon z Tazmanie, Frederik of Rat4U, Dapi z Tazmanie, Budulínek of Rat4U, Plešomyš, Dorian of Rat4U

Příspěvekod kawi » 09 říj 2008 16:15

me se osvedcilo na vykrmovani spusta veci, pokud chces,m aby mel spise svaly nez tuk, tak rozhodne tvaroh s melasou, koukni na tohle http://www.melasa.cz/ :up:
pak masicko, libove a ne tezke, takze kruta, kure, rybicka, testoviny a ryze a brambory a hodne zeleninky, ted asi varene ;)

ale musis na nej pomalu, radeji mensi davky casteji, jak rika cayro, nez jednou denne moc jidla, navic nejdrive at zacne jist praivdlene a trochu si zvykne a az tak za dva tydny bych zacal s tvarohem a se zeleninou, ted spis tak zrni, vodu, zkusil bych jeden dva piskoty denne mu nabidnout, potkani je obecne miluji a neni to v male davce spatne, rozhodne zacit s kasema, mozna nejlepe Ha kasi a rozdelavat bud ve vode nebo v polotucnem mlece, plnotucne by ho mohlo prohnat a je hur stravitelne pro maly vyhubly organismus ;)

mam doma neco podobneho, trimesicni slecnu, co byla zvykla hlavne na ovoce a je hubena jako lunt :( a ja na ovoce moc nedam, u nas se papka masicko a zeleninka, takze hcudka ma prechod na jinou stravu a jeste ma vykrmovaci dietku :whistle:

( btw, az se ti nauci jist a bude v poradku zdravotne, treba tak za mesic, zkus pridavat Pangamin do stravy, ctvrtku tablety tydne do jidla, poroste mu po tom chut, coz je u nej vedlejsi, ale hlavne do sebe dostane spoustu vitaminu a dalsich dobrych vecicek :up: )
"Vlastnit potkana znamená, že vaše srdce bude navždy běhat mimo vaše tělo po čtyřech malých nožkách."
kawi
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: se pořád mění, takže přibližně plus mínus 16 kousků
( k říjnu 2015 landebert z mouseville, snowflake a snowball z VFU brno, fjodor michajlovič dostojevskij utahraptor, yaakov von percy, don šmoulič amour de rat, frodo, ferda a břéťa, caine, womiś guttalax, erik a teodor, kaleb z tazmánie :-)
Chovatelská stanice: nchs shareenov :-P

Příspěvekod Kukla » 09 říj 2008 18:22

Souhlasím s Kawim, ze začátku bych to určitě nepřeháněla s tvarohy a masem, určitě se k takovéto stravě dlouho nedostal a tělo může být odvyknuté. Vůbec si myslím, že by se to s živočišnými bílkovinami nemělo přehánět. Dokonce prý by mohl nadbytek živ. bílkovin způsobit ledvinové problémy (viz web Samyasy), ale to asi platí hlavně u dospělých potkanů, mlaďoši to využijí.
Kukla
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Hany Pinponka, Constance Šuprdlík a Šusta

Navždy nás opustily:
Bedříšek (Ekkaté)
Babetka Moped (Eruda)
Mája Rosenheim

Příspěvekod kawi » 09 říj 2008 19:41

mladosi na vykrmeni urcite ano, proto rikam, az si zvykne normalne jist, tak nasadit vysokobilkovinnou stravu s tukem, na vykrmeni potkana idelani, protoze sacharidova vykrmovaci dietka typu piskoty a sladke zpusobi pouze ztloustnuti potkana ( nebo potazmo jakehokoliv savce), zatimco bilkoviny s tukem ( dulezity pro vstrebavani nekterych vitaminu ) u potkana zpusobi rust svalove hmoty :up: ovsem nejdrive musi potkan byt v poradku, tento dlouho avidentne nejedl, takze nejdrive zvyknout na pravidelnou stravu a teprve tak za dva tydny zacit s vykrmovanim tvarohovo-masovou dietkou se zeleninou ;)
"Vlastnit potkana znamená, že vaše srdce bude navždy běhat mimo vaše tělo po čtyřech malých nožkách."
kawi
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: se pořád mění, takže přibližně plus mínus 16 kousků
( k říjnu 2015 landebert z mouseville, snowflake a snowball z VFU brno, fjodor michajlovič dostojevskij utahraptor, yaakov von percy, don šmoulič amour de rat, frodo, ferda a břéťa, caine, womiś guttalax, erik a teodor, kaleb z tazmánie :-)
Chovatelská stanice: nchs shareenov :-P

Příspěvekod nevi » 10 říj 2008 22:29

Jestli je takhle slaboučký, tak s tím raději počkej. U oslabeného organismu je větší pravděpodobnost přemrštěných reakcí, nežádoucích účinků a alergií (věř mi, dobře vím o čem mluvím...).
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod Themisten » 11 říj 2008 16:54

190g :bash: (ze 160)
Themisten
Superpotkan
Superpotkan
Bodie září 2012 albín

Příspěvekod chesterfield » 11 říj 2008 16:55

jupíííííí gratulace - za chvíli bude kulička :lol: :up:
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

je moc malinka

Příspěvekod stryc.fido » 22 čer 2009 16:32

Nevim, kam bych tenhle dotaz zaradila, tak zakladam nove tema, snad nevadi...

Moje nova mysule je hrozne malinkata a ja nevim, jestli bych ji nemela nejak dokrmovat, nebo se o ni nejak vic starat nez o normalni miminko. Je asi tak velikosti vizitky, kdyz neni natahnuta. To se spatne popisuje, kazdopadne se mi zda vazne malickata. Je pochopitelne ze zverimexu, byla moc krasna a my uz jsme trochu premysleli o dalsi krysicce a pani se navic "jen tak zminila", ze vetsina z nich jde hadum :shock: Je jinak zdrava jako ripa, ale pripada mi takova malo hrava a prdla - ve srovnani s ostatnima trema krysama za mlada. Je takova hodne placha a nedovadi, ale to si rikam bude spise tim, ze si jen zvyka. Mame ji par dnu.

Co myslite? Jak ji mam krmit? Mate nejaky tip? Dekuju za rady.
stryc.fido
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Umpa Lumpa (2 roky), Prašivka (2 měsíce)

PředchozíDalší

Zpět na Krmení