Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Dieta vykrmovací

Čím potkana krmit

Dieta vykrmovací

Příspěvekod Phoebe » 10 čer 2006 14:56

Následujícím šest příspěvků přesunuto z jiného tématu - nevi

Jelikož je KriKrísek vyhublej a papá hodně málo bych mu chtěla dát něco energetickýho a napadlo mě avokádo - jakožto nejkaloričtější jídlo samo o sobě. Můžou ho potkani? Nepodělal by se mi z něj? :)
Phoebe
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: dřívě KriKri, nyní Pan Myšák

Příspěvekod zulu » 10 čer 2006 15:18

tuším že jsme avokádo už kdysi holkám dávali, a bylo to bez problémů. zkus třeba nejdřív menší kousek.
zulu
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Foxie

Příspěvekod Phoca » 10 čer 2006 17:08

Minule som na Bebešiných stránkach našla jeden jej receptík, tak tu je :

Druhá možnost - jen občas - nepřehánět v hrnku ohřeješ trochu mléka, přimýcháš trošku netučného tvarohu nebo jogurtu, (když máš tak odlomky z oves. vloček nebo ov. vločky spařené vařícím mlékem), lžičku medu a zahustíš strouhankou, až je z toho taková "kašička".... můžou se potom umlátit. Ale to dávám spíše samicím nebo mláďatům - dospělým jen "co zbyde"

tak to vyskúšaj...
Naposledy upravil Phoca dne 15 čer 2006 23:38, celkově upraveno 1
Stát, stát, někde na kopci stát
a zapálit ohně, višňový sad
potichu kousám a deru se ven,
ve dne jsou noci a v noci je den

...ve dne jsou VLCI.

Obrázek
Phoca
Moderátor
Moderátor
Potkani: ----------------------------------------
6 BUFEŤÁKOV:
*Sardinka - OdAdush (d, pearl self)
*Čiman - LMG (r, beige irish)
*Otario - Yawner's (d, rus.blue self)
*Eduardo - Niflheim (d, topaz self)
*Ugomon - Sibirskij (burmese self)
*Dr. Emmet Brown - Yawner's (d, beige self)
-----------------------------------------
SPOMÍNAME na:
Myšiho, Axíka, Milkyho, Ájinka, Hasiho, Ufinka, Bertíka, Alfíka, Jogiho, Vinýska, Darwina, Budulínka
------------------------------------------
Chovatelská stanice: Chiquitos de Phoca

Příspěvekod Phoebe » 10 čer 2006 23:15

Tak jsem kašicku udělala (trochu podle svýho):

hodně jsem nahřála mlíko

trochu medovejch cereálií (určitě znáte - taková jakoby nafouklá pšenice).

bílý jogurt s lněným semínkem (zbyl po mámě :D )

ovesný vločky

trochu krupice

med

strouhanka

KriKri zatím hoduje, možná to sní všechno - hurá :)
Phoebe
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Tkanu » 25 čer 2006 10:05

Taky jsem zkoušela Tkaničce dávat avokádo, když byla po operaci, moc jí to nechutnalo, zbytek jsem dojedla já... Daleko větší úspěch měl rozmačkaný banán s jogurtem a musli sušenkou... A přesnídávka... V pondělí nás čeká další operace, už třetí... Snad to brouček taky tak hezky zvládne jako ty předchozí... Bojim, bojim...
Tkanu
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Sametka
Vzpomínáme: Tkanička Mašlička Hvězdička Knoflenka

Příspěvekod Tara » 25 čer 2006 10:55

drzim ji palecky aby to zvladla a pak si mohla pochutnant na ty presnidavce..nebo banaknu.mnam mnam
Tara
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jupiter PotkanMarvel,Dark von chs Proximo,Alfonz(Vanius) PotkanMarvel,ufounek Vincentek,Obelix(Wizard )Rats of Darkness
odešli za Duhový most:-(((:
Flíček starší,Flíček mladší,Rufíček,Marfíček

Čím "vykrmit" potkana?

Příspěvekod Kimik » 30 bře 2007 10:26

Zdravím,

před dvěma týdny byl náš potkan Sunny na operaci nádoru. Všechno dopadlo dobře, rána se mu krásně zahojila a baští stejně jako vždycky. Ale přesto jsem si všimla, že zhubnul asi 30 g, což se mi zdá za dva týdny docela dost. Neporadíte mi, co bych mu měla dávat, abych ho zase trochu vykrmila? Jak říkám, jí všechno, nevybírá, ale potřeboval by trochu přibrat, aby byl zase silný pán smečky jako dřív.
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod vranitko » 30 bře 2007 10:32

Tak jestli chceš vědět, po čem se tloustne, tak zaručeně po piškotech, dropsíkách, slunečnici a ořechách... určitě mu to bude všechno i mooooc chutnat... jen je otázka co na to jeho celkový zdravotní stav, ale jestli chceš aby trošku přibral, tak určitě zvedni podíl slunečnice v zrní a doplňovat můžeš trochu více vlašskými ořechy, přijde mi to jako přeci jen menší "zlo" oproti piškotům a dropsíkům, které jsou opravdu jen kalorické bomby. :wink: :)
Já si stejně myslím, že každý máme ten svůj vlak.
I vás dříve nebo později nějaký přejede (Alois Nebel)

Obrázek

máme 3+1... starostí a zmatků
vranitko
Moderátor
Moderátor
Potkani: Asik of Ituri;
Chippoke von Akaitatsu;
Byte of Ituri;
Cinyk z Nyppilandu

Příspěvekod Tara » 30 bře 2007 13:30

ehm :roflmao: :roflmao: ja jasny vitez v soutezi jak vykrmit potkana
aneb pribinackem nic nezkazis,jidlama jako hodne masicka,testovinecek a podobne taky ne...sladkou ryzi jakbysemt(aneb ryze a ovoce plus mlicko..mnam)
Obrázek
Tara
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jupiter PotkanMarvel,Dark von chs Proximo,Alfonz(Vanius) PotkanMarvel,ufounek Vincentek,Obelix(Wizard )Rats of Darkness
odešli za Duhový most:-(((:
Flíček starší,Flíček mladší,Rufíček,Marfíček

Příspěvekod Bethan » 30 bře 2007 14:26

jj, bílkoviny, cukry, tuky ;) masíčko, piškůtky, sladký tvarohy...
Člověk by se neměl vylučovat z říše zvířat.
Sigmund Freud
-------------------------------------------------
http://www.proximo-shop.cz
Nové zboží :) široký potkaní sortiment
Bethan
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Bass Skanálu alias Coudy, Bentley od Riky alias Miminko, Diodon of Gremleens alias Piškotek; Agnes of FeeDees; Coronella of Gremleens alias Cookie; Bluenny alias Modřenka, Karlík od Adélky alias Samael, Miminko Matheus z Hůrky alias Matyášek
Chovatelská stanice: Proximo

Příspěvekod Phoebe » 30 bře 2007 15:54

Mně jednou někdo poradil hodně výživnou kaši.. ale nemůžu si teď přesně vzpomenout, byl tam myslím jogurt, nastrouhanej piškot, ovesné vločky, cornflakey a med...
Optimista si myslí, že žijeme na nejlepším možném světě. Pesimista se obává, že je to pravda.
Obrázek
Phoebe
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Phoebe » 30 bře 2007 15:55

Přesný návod a pár dalších rad je tady:

http://www.potkani-forum.keep.cz/viewtopic.php?t=1492
Optimista si myslí, že žijeme na nejlepším možném světě. Pesimista se obává, že je to pravda.
Obrázek
Phoebe
Superpotkan
Superpotkan

Re: Čím "vykrmit" potkana?

Příspěvekod MatiMate » 30 bře 2007 23:16

Kimik píše:Zdravím,

před dvěma týdny byl náš potkan Sunny na operaci nádoru. Všechno dopadlo dobře, rána se mu krásně zahojila a baští stejně jako vždycky. Ale přesto jsem si všimla, že zhubnul asi 30 g, což se mi zdá za dva týdny docela dost. Neporadíte mi, co bych mu měla dávat, abych ho zase trochu vykrmila? Jak říkám, jí všechno, nevybírá, ale potřeboval by trochu přibrat, aby byl zase silný pán smečky jako dřív.

Pokud mu moc nechutna a potrebuje mit vitaminky a potrebnou vyzivu je mozne zkusit stejny postup jaky se pouziva u lidi v podobnych situacich. Skoc do lekarny a ptej se po Nutridrinku. Nutridrink je doplnek vyzivy, u lidi se da pouzit na kraticke obdobi jako uplna nahrada jidla. Nutridrinku je hodne a uplne nejlepsi je jogurotvy nebo jakykoliv z standartni rady. 70 kg clovek potrabuje k pokryti kalorickeho vydeje shruba 6-8 krabicek. Na potkyska podle vahy to vychazi na plus minus 20 ml, kdyz se mu tim ochuti ryze, tak mas jistotu ze dostane potrebne vitaminky a stopove prvky plus nutny kaloricky prijem pro vycerpane telicko.
MatiMate
Růžovka
Růžovka
Potkani: Mí za duhovým mostem: Fidlik, Che, Klemisek. Shanim Patchwork 2 hosiky at mmi neni smutno :)

Příspěvekod Bethan » 31 bře 2007 08:50

Jinak Nutridrik můžu potvrdit, že je dobrý jak co se výživy týče, tak na chuť a lavně je dělaný tak, že nedráždí žaludek - chlemtala jsem ho při zápalu plic i žlučníkovém záchvatu a byla to jedna z mála věcí, po které jsem nezvracela. Mě nejvíc chutnal čokoládový - byl jako silné kakao, ale dobrý jsou i ty "džusíky". Určitě bych to zkusila, je to dobrý nápad ;)
Člověk by se neměl vylučovat z říše zvířat.
Sigmund Freud
-------------------------------------------------
http://www.proximo-shop.cz
Nové zboží :) široký potkaní sortiment
Bethan
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Bass Skanálu alias Coudy, Bentley od Riky alias Miminko, Diodon of Gremleens alias Piškotek; Agnes of FeeDees; Coronella of Gremleens alias Cookie; Bluenny alias Modřenka, Karlík od Adélky alias Samael, Miminko Matheus z Hůrky alias Matyášek
Chovatelská stanice: Proximo

Příspěvekod Nergita » 31 bře 2007 11:41

Co zkusit Pangamin? Podporuje trávení. Já ho taky sem tam potkanům dávám, hlavně Bladeii, co má problémy s přibráním na váze.
Taky je dobrý slabý černý čaj s medem nebo glukopurem, dodá do těla energii. Nebo bych zkusila dát třeba mléčnou kaši, co je pro lidský miminka, rozmíchá se jen ve vodě. Vycházím z toho, co dávám Bladeii, ta má bohužel genetickou poruchu imunity a hlavně střev. Nepřibírá a nesmí mi nijak onemocnět. Bohužel pro ní je jaká koliv potkaní rýma smrtelná a tak se jí snažim všemožně organismus podpořit ale zase to nesmím přehnat.
Tak dávej pozor, aby potkaník nijak nenastydl, co by mu teď přitížilo a zkus mu dodat co nejvíce energie ale zase přiměřeně k potkanímu telíčku.
Pamatuj, že i ta nejhorší hodina ve tvém životě trvá jen 60 minut. Obrázek
"Každý tě jednou opustí, nakonec jsme všichni sami. Všechno co máme, je to, čím jsme se během života stali"
Máme miminka!!! http://www.nergita.estranky.cz/stranka/miminka
Obrázek Obrázek Obrázek
Nergita
Superpotkan
Superpotkan
Chovatelská stanice: Nergita

Další

Zpět na Krmení