Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Nechce jít zrní, semínka apod.

Čím potkana krmit

Příspěvekod Cornelia » 08 dub 2006 18:32

Helinka píše:Elenloth: ja myslim ze ty zeleny lisovany nesmysly sou spis pro kraliky, vzivote sem nevidela potkana co by to jedl.

Cornelia: nezerou ani slunecnici? zkus jim treba to zrni (psenici) nechat naklicit, prej jim to chutna.

Jojo, zrní jsem dala dnes naklíčit. Slunečnici papaj ale jen pár semínek. Nechám je teď tedy vyhladovět :oops: a uvidíme, zda raději umřou hlady :o :lol:
Nečiň jiným to, co nechceš, aby činili tobě :wink:
Cornelia
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod Helinka » 08 dub 2006 19:42

Ja myslim ze by jim to nakliceny zrni melo chutnat, ted sem to zkousela na cesmine a docela ji to jelo, pry pri tom kliceni probihaji nejaky chemicky reakce, ze to pak chutna trochu sladce (rozkladaji se tam tusim sacharidy) (omlouvam se tem co tomu rozumi :oops: protoze predpokladam, ze to co tu pisu neni presne)
Helinka
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Makushka » 08 dub 2006 20:11

Naši kluci taky zrní vůbec nejedli - není divu, když jim do tlamičky padala jedna dobrota za druhou. :evil: Ale na to, jak byli tlustí, myslím, že díky pestré stravě byli i dost zdraví.

Obecně vzato - asi nejlepší způsob, pokud je potkánek obézní, je nasypat mu směs zrní a doplnit až když všechno sní. Plus do toho hodně zeleniny a sem tam nějaký nízkotučný mléčný výrobek...
Pokud obézní není, tak ho nech, ono to zrní zase tak nepostradatelný není. Já bych taky zrní pořád jíst nechtěla. :wink: :lol:
Ale na ty těstoviny a rýži pozor - to jsou vesměs prázdné kalorie, neobsahují téměř žádné vitamíny! Dávat je každý den není moc vhodné.
Lepší je pestrá strava - celozrnné obiloviny a střídat je (plus k tomu zeleninu a živočišné doplňky).
Makushka
Moderátor
Moderátor
Potkani: Klobása, Drobka, Poupa, Brůna

Ve věčné spíži: Meloun a Myškin; Bojík, Hypík a Bačutek; Babočka, Kolda, Bezík a Listík.

Příspěvekod Tara » 08 dub 2006 20:26

tak muj potkys to taky neji tu tycinku ale druhej jo tak nevim.....zkus jen slunecnicovy tam dat...Flek je zboznuje! :D
Tara
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jupiter PotkanMarvel,Dark von chs Proximo,Alfonz(Vanius) PotkanMarvel,ufounek Vincentek,Obelix(Wizard )Rats of Darkness
odešli za Duhový most:-(((:
Flíček starší,Flíček mladší,Rufíček,Marfíček

Příspěvekod Helinka » 08 dub 2006 21:11

Podle me by potkan alespon nejaky zrni zrat mel, samozrejme ze ho nebude zrat kvanta, ale aspon neco. Samozrejme doplnovany spoustou jinych veci.
Naposledy upravil Helinka dne 09 dub 2006 10:41, celkově upraveno 1
Helinka
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Cornelia » 09 dub 2006 09:41

To Helinka: To naklíčené zrní jsem už jednou Samince zkoušela dát a hrozně jí to chutná - včera jsem tedy dala naklíčit novou dávku a večer jsem jí dala pár těch mokrých (ještě nevyklíčených) zrníček a i to zbodly na posezení, takže jim to stačí na den namočit a jsou taky spokojené. Mimochodem díky za rady - už vím, jak je budu krmit: zrní jim budu dávat naklíčené nebo namočené, také musím rozbít kladívkem tu tvrdou kukuřici a hrášek a dát to taky namočit, jelikož mi nechtě jíst tvrdé věci :roll: Teď jdu třídit tu směs pro hlodavce :oops: :roll:
PS: ovoce a zeleninu taky dostávají + jogurt, sýr a konzerva pro kočky a taky mají rády pampelišku :)
Cornelia
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod Helinka » 09 dub 2006 10:13

Cornelia, ale neco tvrdyho by chroupat meli (papaji ti chleba?), aby si obrusovali zoubky. :)
Helinka
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Cornelia » 11 dub 2006 17:17

Takže, znovu jsem si přečetla, co by měli mít potkani jako hlavní složku potravy a ty moje to alespoň trochu splňují: Naklíčené (i jen jeden den namočené) zrní jim moc chutná, kukuřici a slunečnici jim taky namáčím, jinak by to nesnědli ale takhle měkké jim to chutná. Vločky mi taky občas uzobnou, takže základ stravy máme splněný :lol: A pak s těmi zoubky: mají moc rády skořápku od vajíčka, tak to snad postačí, než přijdou na to, že těch 7 druhů :oops: tvrdého pečiva co tam mají je taky docela k jídlu :roll:
Cornelia
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod Sedulka » 14 dub 2006 17:33

Tak to jsem se poněkud zakecali :lol: Já bych se ještě vrátila k nadpisu: moje prašivky taky nechtějí žrát zrní,ale nemám srdce dávat jim hladovku,aby ho sežrali..párkrát jsem to sice zkusila,ale ty mršky se zrní stejně nedotkly a byly pěkně vyhládlý...Myslíte že jim jako zdroj zrnin stačí suchý chleba a rohlíky?Ten mají docela rádi,ale jinak se ničeho ze "suchého" nedotknou...
Sedulka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Arioši Sawako of Algernon, Arsinoe of Algernon, Cassey of zverimex, Růženka, Šedulka II a Krteček:-)

Příspěvekod Cornelia » 14 dub 2006 18:21

To ty moje mrchy taky nic suchého nesežerou :x Takové ty pufované výrobky pro hlodavce mi jí jedině z ruky a to když je nejprve oslintám :oops: a jen, když se jim chce :x Jinak s tím zrním: Zkus jí/jemu ho dát naklíčit ale mým stačí ho pouze na pár hodin (na den) nechat ve vodě. Teď jsou po něm celé divé :D
Cornelia
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod suzan.norton » 15 dub 2006 10:44

Tak to u nás papáme tvrdé pečivo. Pečivo bysme totiž mohli pořád... :roll: A nejradši to sladký....to je jasný.
Zkusim to s tim naklíčenym zrnim, ale nevim. Zatim chce hlavně papkat to, co papkám já a naklíčený zrní bych fakt nezvládla! :D
suzan.norton
Skákavka
Skákavka
Potkani: Fízl
Ferin

Příspěvekod Morrigna » 15 dub 2006 19:25

Včera večer mi bylo docela blbě a tak jsem neměla sílu jim namíchat směs zrní. Řekla jsem si no co, půst přes noc jim nic neudělá a dala jsem jim kromě zeleniny jen kus suchého chleba. A stál se zázrak - malá myška, která se z mě neznámých důvodů bála chodit do spodního patra klece tam nejenže seběhla, ale přiněsla si odtamtud do pelíšku ohromný vlašák, velký asi jako polovina jejího tělíčka. Hlad dělá divy.
Pro celý svět jsi jen jedním z mnoha. Pro potkana jsi celý svět.
Morrigna
VIP
VIP

Příspěvekod /Milla/ » 23 dub 2006 05:23

Kluci taky moc zrníčka neberou, protože zřejmě ví, že se vždy slituju a příjde něco voňavějšího :lol: Ale zase hodně futrujou slunečnice, takže alespoň něco (i když prý se po nich dost přibírá?). Tyčinky mají moc rádi, teď jim tam visí nově kokosové, tak uvidíme. Ale jak říkám, kromě slunečnic a zralých klasů ze sousedního pole, kdy si to sami louskaj, semínka nebrat :oops:
/Milla/
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Matýsek zverimex Karviná *27.7. 2007*

Za duhovým mostem:
P(U)škin CHS od Čepic *31.8. 2006* - *15.8. 2008*
Leon CHS od Čepic *31.8. 2006* - *20.8. 2008*
Čenda a Toníček
Bílek Zvěrokruh Karviná *8.11. 2008* - *26.12. 2008*
Buchtík Zvěrokruh Karviná *8.11. 2008* - *13.6.2010*

Příspěvekod refugee.ph » 19 dub 2007 10:49

no u nás to zrní taky skoro nejde na odbyt..já už si na to zvykla.. občas mu nechám jen zrní..a on si z toho něco přebere..ale fšechno to stejně nesní. tak ho netrápím. ale dříf byl fakt rozmazlenej a nechtěl mi žrát ani zeleninku ani ovoce (ne že teď by to přeháněl) ale už ví že nic jinýho nedostane dokud to nesní (no má to tam max 1, 2 dny) ale teď už s tím problémy nemá.

to závěsný dřívko mu tam sice visí..ale asi jentak. když sem koupila první tak z něj byl nadšenej ale toho druhýho už si ani nefšimne. on má zkrátka rád fše co je pro něj nový..

a ještě k těm skořápkám..opravdu stačí vymýt vajíčko a dát mu skořápku do klece..nemáte s tím vůbec žádnou špatnou zkušenost??slyším to prvně..
refugee.ph
Superpotkan
Superpotkan

Nevybíraví potkani

Příspěvekod Kimik » 30 kvě 2007 13:04

Jak tady pročítám ta témata, tak se mi zdá, že buď mám strašný štěstí na kluky nebo je asi trápím hladem. Oni totiž baští úplně všechno! Ať koupím jakoukoli směs zrní, nezbyde na misce vůbec nic. Stejně jim udělám radost ovocem nebo zeleninou, jogurtem, těstovinama, bramborama apod. Určitě nejsou vybíraví, ale možná je to taky tím, že je nerozmazluju. Prostě nedostanou nic, dokud to nesnědí. Když čtu ty různé recepty, a jak jim vyvařujete, tak si trochu připadám jako "krkavčí máma". Ale s mýma 50 hlodavcema (potkanů 5) zbláznila, kdyby každý měl dostávat něco extra. A na svojí obranu musím říct, že se kluci mají dobře, jsou zdraví a veselí, nezdá se, že by mojí přísností nějak trpěli. jsem na ně moc zlá? Co myslíte? Rozmazlujete svoje potkany nebo se mi to jenom zdá :? ?
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

PředchozíDalší

Zpět na Krmení