Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Nechce jít zrní, semínka apod.

Čím potkana krmit

Příspěvekod KatyQ » 30 kvě 2007 13:25

Moje zkušenost je taková, že všech pět potkanek, co jsem měla bylo do jisté míry vybíravých (nejhorší je Bami - pokud se špatně vyspí odmítá i dropsíky, jahodu a podobné pochutiny). Zato můj jediný kluk sežere všechno. Chipův názor na svět je, že je složen hlavně z věcí, co se dají sníst a o ten zbytek netřeba se zajímat. Je to tak trochu popelnice. Jediné, co odmítá je syrová mrkev, ale vlastně neznám jediného potkana, který by ji jedl, takže to nepočítám :whistle: .
Ropuchy jsou jako žáby - jenom mnohem víc.
KatyQ
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Chip, Ermíska (Erma of Navel), Šedivka (Bamari Lilis dearest), Fanynka (Fa-nee Nee of Navel), Iriska (Irisa of Gremleens)

Rozmlsaný potkánek?

Příspěvekod lucie.jingles » 01 dub 2008 11:19

Ahoj, je možný, aby potkánek byl tak rozmlasaný, že by odmítal zeleninu? Připadá mi, že je snad po mně, já tomu taky moc nedám :D Ne, ale zkoušela jsem všechno možný, salátovky trochu uždibl, mrkev nic, tak jsem ji nastrouhala a smíchala s jablkem a nic, ovoce (kromě banánu, který mu ale nechci dávat moc často) mu taky nic moc neříká (prý mají mít rádi hroznové víno, toho se taky ani nedotkl) ... ale běda, jak cejtí piškoty, nějaký MOJE jídlo v ruce, prostě něco, co by neměl vůbec nebo tak často ... to se může zbláznit. V pátek jsme zažili první útěk pod skříně, měla jsem velký strach, protože všude spousta kabelů, ale stačilo, aby ucejtil piškotku a letěl ven jak splašenej, takže jsem ho úspěšně lapila :) Jen nevím, co s tou zeleninou ... prostě asi musím zkoušet druhy, jestli mu něco pojede ;)
lucie.jingles
Růžovka
Růžovka
Potkani: Pan Jingles :-)

Re: Rozmlsaný potkánek :-)

Příspěvekod zulu » 01 dub 2008 16:51

zkus třeba ledový salát, aspoň mě ho potkanice nikdy neodmítnou.. ale každý potkan má rád něco jiného.
nebo třeba krátce povařit v páře mrkev, brokolici.. a když už nic tak mrkev z masového vývaru by snad odmítnout neměl:)
ještě mě napadá rajče, ale musí být nějaké schopné, takže to spíš v sezóně.
Obrázek Obrázek
zulu
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Foxie

Příspěvekod lucie.jingles » 01 dub 2008 16:55

Díky za rady, zkusím :D Zjistila jsem, že mu hodně jede kukuřice z plešky, tak aspoň něco ;)
lucie.jingles
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Kometa » 02 dub 2008 08:15

Kukuřice není zelenina a z plechovky už vůbec ne, i když moje holky ji taky rády.

Já zeleninu miluju a moji potkani taky. Čím to asi bude? řekla bych, že jsou na ni prostě zvyklé a kromě masíčka a kokosu se po ni vrhají nejvíc. Oblíbená je zejména okurka, vařená i syrová brokolice, čínské zelí. Mrkev moc nerady, ale když nemaj jinou možnost, taky ji zbaští. Hodně zdravá a chutná je travička, pampelišky, sedmikrásky, mladý ječmen, naklíčená semínka a pod..
Kometa
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Ariela min Jerth alias Šmoulinka (am.blue, varieberk, dumbo, moje láska nejmilovanější)a Adélka by Gutterboy (black velveteen, berkshire, moje sluníčko) -zvané Kyselinky, sestřičky Bonnie (fawn) a Ballari (beige) of Ituri alias Blondýnky.

Příspěvekod lucie.jingles » 02 dub 2008 08:48

Kukuřice není zelenina??? Z plechovky jasně, že to není to úplně ono ... :-) Včera jsme zbaštili kus rajčete, ono to asi půjde ... je to asi a hlavně určitě taky tím, že je to první potkánek, mám ho ani ne měsíc, takže to všechno hrozně sleduju a řeším :-) A ty sedmikrásky atd. , to musím taky zkustit, to by mě vůbec nenapadlo :-)
lucie.jingles
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Sasulka » 03 dub 2008 14:42

Já myslím, že je to především o zvyku. Prostě to chce zkoušet různý varianty a když bude vědět, že žádný piškot nedostane a místo něj tam prostě bude kus zeleniny, tak mu ani nic jiného nezbyde. :lol: A určitě se na zeleninku i ovoce naučí. U nás maj myšule zeleninu nebo ovoce striktně každý den a rozhodně si nestěžují. :lol: Ostatně je to pro jejich dobro...
Sasulka
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Potkaní smečka - viz stránky
Chovatelská stanice: FeeDee's

Příspěvekod Kukla » 03 dub 2008 20:11

Jojo, pampeliška a sedmikrásky :-) Holky docela zeleninu dlabaly, ale co ochutnaly "zelené" - včetně petrželky, tak na nějakou brokolici nebo dokonce mrkev prdí a sní ji opravdu až tehdy, když nic jinýho nedostanou :-)
Kukla
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Hany Pinponka, Constance Šuprdlík a Šusta

Navždy nás opustily:
Bedříšek (Ekkaté)
Babetka Moped (Eruda)
Mája Rosenheim

Příspěvekod refugee.ph » 04 dub 2008 11:03

no to je přesně můj trik. myšáka nezajímá ani ovoce ani zelenina. nejradši by jedl jen těstoviny, rýži, brambory, mléčný výrobky atd. no a protože je docela tlustej (ale i když ještě nebyl) tak prostě zeleninu dostane a když už v misce nic jinýho není a on má fakt hlad..tak s ní i to - a rád :D
kapky vody stékají po těle
aby odplavily veškerou špínu
za vše přeci já nemůžu
ale na koho hodit vinu
refugee.ph
Superpotkan
Superpotkan

Re: Nevybíraví potkani

Příspěvekod Kadarka » 11 srp 2008 11:21

občas přemýšlím, jestli potkani poznají, kdo je krmí - moje holky jsou pěkně zmlsané, ta nejstarší - Ciri - v podstatě jí už jenom ode mě z ruky. Ale když jsem potřebovala odjet na dovolenou a dala holky na hlídání ségře, tak všechny dlabaly bez rozdílů všechno do posledního zrníčka :D - asi cejtí, že mě můžou vydírat :twisted:
Kadarka
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Všichni moji potkánci jsou už za duhovým mostem a nové teď bohužel nemůžu mít.

Problém s jídlem

Příspěvekod Honzak:) » 23 srp 2008 07:39

muj potkanek :love: :loveit: si od narození zvykl jíst jen drahe zrní(soneland)ale teď nam ten zverimex zrušili a já ho už nemůžu najít.dávám mu jiné ovšem nechutna přikrmuji ho piškoty papriky mamka mu furt cpe šunky ia špek :fu: ale mám pořad pocit že má hlad už sem prochodil všetsky zverimexy jo a méně pije nevite proč? :(
Honzak:)
Růžovka
Růžovka

Re: Problém s jídlem

Příspěvekod myjka » 23 srp 2008 08:23

Tym ze mu budes davat jest hluposti miesto toho aby si mu kupil ine krmivo a nechal mu ho aby sa na neho naucil (ked bude hladny zje aj to) mu urcite nepomozes. Nechaj ho iba o vode a o novom zrne bez nejakych inych mnamiek a on sa nauci.
myjka
černá ofce
černá ofce
Chovatelská stanice: CHS Myjka

Příspěvekod Cayro » 23 srp 2008 11:30

Nevím, kolik teď potkánkovi je, ale věř mi, že se určitě naučí na nové krmení. Pokud ti nesní z mystičky všechno, tak to není žádná tragédie. Já třeba vím, že kdybych dala potkánkovi směs třeba za 200,- kilo, stejně sní jen semínka, burizony a ovesné vločky a když je joooo hlad, tak nějakou tu pšenici, ale dělá to od malička, tak už jsem si zvykla. Prostě kupuji obyčejné krmení a co sní, tak sní. Zbytek, protože je naštěstí čistotný, prostě sesypu do krabice a spořím na zimu pro ptáčky. Jinak šunka a slanina pro něj fakt není dobrá... Spíš, jestli mohu radit, nauč myšáčka na pravidelné jídlo. Krom zrní, které má stále, má v kleci ještě suchý celozrnný rohlík a kousek burizonového chlebíčku a buď ovoce nebo zeleninu. A 2x denně dostává "hlavní" jídlo - ráno snídaňku - jogurt s vločkami nebo burizony a ovocem, instantí kaši s ovocem a oříšky a pod. (koukni do receptíků) a večer obvykle zeleninu buď s nějakou kočičí nebo psí konzervičkou (viz téma kočičí kapsičky, tam je o tom napsáno dost) nebou s kouskem sýra nebo vajíčkem, těstovinou nebo rýží, také můžeš kroupy... Když takhle myšáka naučíš, nebude mít určitě hlad. No a samozřejmě nějaká přiměřená mlska u nás taky padne - tu a tam piškot nebo psí granulka, občas si ukradne oříšek... A mamce vysvětli, že krmením šunkou nebo slaninou může myšáčkovi jen ublížit - minimálně bude mít po tučném průjem a uzeniny obsahují tolik soli, že mu mohou poškodit ledviny. A běhat s myšáčkem na veterinu by nechtěla určitě ani ona... Jo, ještě můžeš dát myšáčkovi do klece hlodací tyčinku - obrousí si zoubky a navíc jsou to samozřejmě jedlé věci.

Jo, co znamená "méně pije"? Připadá ti, že pije opravdu málo? Nebo pije méně než dřív? Jestli má dost zeleniny, tak moc pít nebude... A pokud pije méně než dřív, třeba je to právě změnou krmení. Možná v tom předchozím bylo víc solí a on teď nemá potřebu pít tolik. Zkus sledovat, kolik čůrá. Jsou na to šikovné papírové kapesníčky... Pokud bys měl pocit, že pije opravdu málo, zkus mu dát místo vody slaboučký ovocný čaj. A pokud by to nepomohlo, tak asi k veterináři.
Cayro
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: potkaní kluci:
Jerry - moje sluníčko (*10.5.2008 +20.6.2009)
Mat - Čotoje of Navel - moje myšátko (*14.3.2008 - +5.3.2010)
Pat - Eště kousek of Navel - moje mazlítko (*29.4.2008 - +16.6.2010)
Čuk of Zverimex - dumbo rex (*5.3.2010
Gek of Superzoo - (*5.3.2010 +4.3.2012)
Tip - husky (*5.3.2012
Ťap - (*5.3.2012

Příspěvekod Luxorka » 23 srp 2008 22:57

Piškoty jsou největší zlo, to je jeden piškotek, druhej, třetí a ouha potkánek má faldíky. A šunka? Se ani nedivím, že nechce jíst zrní, když si počká a dostane toto.. :dozey: Pěkně potkánoj nasypej mističku, hodně lidí doporučuje XtraVital pro krysy (granulky v něm obsažené jsou z krůtího masa), a nech mu ji, dokud většinu nesní. Žádnej potkan nebude dobrovolně hladovět.. :up:

Moji kluci maj XtraVital taky rádi, takže to by bylo, aby nebylo.. :whistle: :)
ObrázekPets name: McLoomilouObrázek
Luxorka
Skákavka
Skákavka
Potkani: Myšáček†, Cipísek a Barnabášek, Fanoušek, Jonatánek†..
Chovatelská stanice: Potkaní Tým

Re: Nechce jít zrní, semínka apod.

Příspěvekod shahlah » 13 pro 2009 03:39

Souhlasím s tím, co tu bylo řečeno: Nechat v kleci jen směsku, však on ji potkan sní, až dostane hlad a uvidí, že nic jiného hned tak nebude... A časem si na zrní zvykne a bude ho pěkně papat... Je jasné, že když dostává samé dobroty, tak ze zrní nadšený nebude...
Navíc výše jmenovanou šunku nebo špek bych nedávala vůbec :x A piškoty ne lidské, ale psí a ne jako příkrm, ale jako občasnou laskominu...
shahlah
Růžovka
Růžovka
Potkani: Ďábelská Guláš, Kotleta, Vanilka a Vokurka

PředchozíDalší

Zpět na Krmení