Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Nenažranec

Čím potkana krmit

Obžerstvi

Příspěvekod empiria » 09 led 2007 12:29

Mame 2 potkanice.Starsi ma cez pol roka a ma normalni velkost. Druha je tak o 3 mnesice mladsi, no je dost tlustunka. davame im jidlo obi dvom naraz, len ze ona naozaj pribera. Nevadi to? ? ?
empiria
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Danny » 09 led 2007 12:34

Může se stát, že ta jedna tu druhou moc nepustí k žrádlu nebo že má jedna vetší sklony obezitě. Zkus třeba dát do klece s jídlem nejříve tu hubenější samičku a až se nažere, tak tu druhou. Tím by jsi vyloučila, že ta jedn má málo potravy. Jina mi máme u nás také klučinu, kterému říkáme "vtělený hlad", jelikož ten by kvůli jídlu udělal cokoliv :twisted: .
Taky je už kulaťější, tak dostal dietku a hlavně my musíme odolávat jeho žebrajícím očím, tlamičce a drápkům.... :twisted:
Danny
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Tara » 09 led 2007 14:41

ja to delam takhle:Marf protoze ji silene moc a Rufovi by to snedl,tak jim davam kazdymu do jednoho patra misticku s tim jidlem :lol: marfa postavim do dolniho patra rufa do horniho a je to :roflmao:
Obrázek
Tara
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jupiter PotkanMarvel,Dark von chs Proximo,Alfonz(Vanius) PotkanMarvel,ufounek Vincentek,Obelix(Wizard )Rats of Darkness
odešli za Duhový most:-(((:
Flíček starší,Flíček mladší,Rufíček,Marfíček

Obžerstvi

Příspěvekod empiria » 10 led 2007 06:44

No ked je to tak, tak v pohode.Do misky im davame len slnecnicu, granule, zito a tak. Kazdej zvlast davame jabka a take rozlicne mlsky za odmeny. Jedna je rovnako jak ta druha. Tak v pohode. Aspon je mňaka jak žužu
empiria
Růžovka
Růžovka

Nenažranec

Příspěvekod pista111 » 07 úno 2008 21:36

Máte někdo taky nenažraného potkana jako my doma? Nejraději má vařené brambory, sýry a chleba. Jinak je strašně hodný a chtěl by nejraději spinkat u nás v posteli. :D
pista111
Růžovka
Růžovka
Potkani: Ferda 2 roky

Re: Nenažranec

Příspěvekod Kometa » 07 úno 2008 22:16

Však to by potkan nebyl potkanem, kdyby nebyl nenažranej. Vzpomínám si, jak jsem z toho měla docela šok, když jsem si holky, svoje první potkanky, pořídila. Zbodly na co přišly :D

Teď by taky papaly, ale držej "dobrovolnou" dietku :lol:
Snažim se je naučit lézt do plastového umyvadla, ze kterého bude později bazének, a tak maj všechny mňamky tam. Ale poseroutky jen nešťastně pobíhaj okolo, ačkoli jim tam fakt nic nehrozí. No nic, ony se naučej, aspoň maj zábavu :twisted: a neoxidujou mi tu, když se snažím učit.

Přesunula jsem to do Krmení - Nef
Kometa
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Ariela min Jerth alias Šmoulinka (am.blue, varieberk, dumbo, moje láska nejmilovanější)a Adélka by Gutterboy (black velveteen, berkshire, moje sluníčko) -zvané Kyselinky, sestřičky Bonnie (fawn) a Ballari (beige) of Ituri alias Blondýnky.

Příspěvekod Bára,Míša a já » 08 úno 2008 18:15

jo máme je taky nenažrance a ještě rozmazlený takže když jim něco nejede tak to nosej do záchodu a ještě to pos... mám doma mrchy a ne potkany :roflmao:
Bára,Míša a já
Růžovka
Růžovka
Chovatelská stanice: není

Příspěvekod Zuza » 08 úno 2008 18:17

:whistle: Ehm.. prej nenažranci.. Chicht, když pozoruju ty moje bestie, tak se kolikrát nestačím divit, co zvládnou sežrat, když jsem jim šoupla do klece celej lupen zelí, tak se o něj pomalu poprali :roflcry:
Obrázek
Zuza
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Toník, Loki, Loco, Inža a Dáreček Pan Myšák Bunky of Ratwood de la Womi :)

Příspěvekod Bára,Míša a já » 10 úno 2008 16:17

pista111 píše:
Bára,Míša a já píše:jo máme je taky nenažrance a ještě rozmazlený takže když jim něco nejede tak to nosej do záchodu a ještě to pos... mám doma mrchy a ne potkany :roflmao:

Tak tohle taky od někud znám. Rozmazlenec to je to správný slovo pro ty naše miláčky chlupatý. Na vánoce dostal jako večeři uvařenou celou bramboru bez šlupky, když jí celou sežral ještě si dal kousek cukroví, ale pak na něj došlo. Má ten největší domeček co je na trhu, pak už jsou jen pro činčily. A stejně se do něj nevešel. Potupně ležel před ním a asi tak za hodinku když mu slehlo hledal co by si ještě dal, to už se do domečku vešel. :D

No, to ty naše potvory dostaly k večeři na vánoce kousek řízku a trochu salátu protože se dostaly k nám do talíře a to jak byly špinavý od toho salátu si dokážete představit ale bylo to pěkný( přijdeme ke stolu a koukáme na ně jako blázni že oni už večeřej no a tak se s námi najedli )no vyhodte je když jsou tak sladký a u toho talíře vypadaly krásně seděly tam každá na jedné straně a hodovaly no prostě k zulíbání. :roflcry:
Bára,Míša a já
Růžovka
Růžovka
Chovatelská stanice: není

Příspěvekod Pepinie » 06 bře 2011 11:21

mám doma šíleného nenažrance...jsem zvyklá od své starší potkanky, že si všechno co dostane schovává a pak postupně papá...a když už je prostě plná tak si to ani nevezme...jenže teď přibyla malá bezedná studna...žere všechno a hned...takže když na to občas zapomenu tak dopadne s břichem jako koule...no nevím jak ji to odnaučit :oops:
Všechno moje štěstí běhá na čtyřech nožkách! (a to největší běhá na dvou:)
Obrázek
http://mures-noble.cz
Pepinie
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: všechny moje myšátka najdete na www.mures-noble.wz.cz
Chovatelská stanice: Mures Noble

Příspěvekod Zuza » 06 bře 2011 11:33

:lol: Těžko :lol: Já mám v jedné kleci 5 kluků, z toho dva jsou zatím štíhlí (puberta a růst) jeden řekla bych normální pěknej velkej samec a dva špekouni :smi: a ti špeci jsou bráškové, podle mě k tomu mají i geneticky sklony :smi: a nenadělám nic, protože prostě nemůžu ovlivnit, který z nich kolik čeho sežere :smi:
Obrázek
Zuza
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Toník, Loki, Loco, Inža a Dáreček Pan Myšák Bunky of Ratwood de la Womi :)

Příspěvekod Xeelee » 06 bře 2011 14:44

Můžeš nasadit dietu a ty hubený dokrmovat :)
Google+ # ask:me # zen # rats/かわい:Kawai-源之助:Gennosuke
Xeelee
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: R.I.P.:
Ichi Mendicant *27.10.08 †25.11.10
Hadji al-Sango *18.10.08 †08.11.10
Chip von Chiba City *24.10.08 †25.06.10 </PotkanMarvel>
pan Filuta *??.11.10 †22.05.12 (adoptován/zachráněn)
Quark *16.11.10 †26.01.13
Quit *16.11.10 †05.09.13
Pixy *13.11.10 †13.09.13 </Potkanviv>
Snížek - zachráněnej albín
Gennosuke *16.12.2013 †25.03.15 </LMG Rattery>
Kawai *15.01.14 †28.08. 15</LMG Rattery>

Příspěvekod Zuza » 06 bře 2011 15:00

Jo, jasně, dobrá idea :roflcry: a udělám to jak? :roflcry: :roflcry: :roflcry:
Obrázek
Zuza
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod kawi » 06 bře 2011 15:11

jak mi poradil haslerka, zmenit slozeni stravy :smi: spoooustu zeleniny ( coz je i levnejsi, nez smeska, takova mrkev, petrzel, celer, repa, salaty, zeli, kvetak, brokolice, papriky, rajcata, okurky,...proste oc je zrovna doma a v sezone ) a omezit prijem smesky zrni :smi:
"Vlastnit potkana znamená, že vaše srdce bude navždy běhat mimo vaše tělo po čtyřech malých nožkách."
kawi
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: se pořád mění, takže přibližně plus mínus 16 kousků
( k říjnu 2015 landebert z mouseville, snowflake a snowball z VFU brno, fjodor michajlovič dostojevskij utahraptor, yaakov von percy, don šmoulič amour de rat, frodo, ferda a břéťa, caine, womiś guttalax, erik a teodor, kaleb z tazmánie :-)
Chovatelská stanice: nchs shareenov :-P

Příspěvekod Haslerka » 06 bře 2011 16:44

ale nezapomenout na bílkoviny :)
Moje parta Osmyšáků
Neber život příliš vážně,
stejně z něj nevyvázneš živý...
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Vzpomínáme: Moby, Dick, Delli, Sushi, Joelle, Kyra, Tkanička, Sůva, Tarantule, Uzlenka, Bešerka, Jezinka, Sluníčko, Limetka, Rozárka, Beruška, Usáma Bezkulek, Pohádka, Čéňa, Esterka, Hadimrška, Nutriční Hodnota, Márinka, Linda, Kokoska
Chovatelská stanice: ex CHS Ze Země Nezemě

Další

Zpět na Krmení