Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Zeď, hlína, vosk a další chuťovky

Čím potkana krmit

Re: jí hlínu

Příspěvekod chesterfield » 05 úno 2008 17:54

Naprosto ber to jako doplnšk stravy :P ovšem pozor nesmíš stříkat pak nevím jak to nesou příslušné kytičky, snad bych je přeci dala z dosahu
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Re: jí hlínu

Příspěvekod eleanthis » 06 úno 2008 16:57

je to naprosto normalni, lec nedoporucuji, nebot hlina plna jiz puvodne pridanych hnojiv a dale hnojiv pridanych pestitelem zrovna neprispiva k dobre kondici potkaniho traviciho traktu... navic, kdyz potkan otravnou latku nemuze vyzvracet, muze dojit i k torave hnojivy.
Eleanthis

.."v tiché záři výkladní skříně si nahá figurína prohlízí své pěstěné nehty.."
eleanthis
VIP
VIP

Re: Proč jim chutná zeď???

Příspěvekod CHS OdAdush » 14 črc 2008 05:21

Ty zdi je žrát vyloženě baví, já když jim dám kostku,t ak si jako kousnou, ale žeby nějakej zájem, to se říct nedá, jenže pokud odsunete klece od zdi, tak jsou ty zdi krásně pruhované, žluté, tam kde měl ty mršky mříže a bílé tam, kde je mezi mřížemi mezera..... Dvod vidím v tom, že potkany prostě baví rozčilovat svoje páníčky :evil:
CHS OdAdush
Skákavka
Skákavka
Chovatelská stanice: Chs OdAdush

Příspěvekod Terez » 06 srp 2008 13:36

taky si myslim, ze to je od potkanku cira zabava, schvalnost a vyborny napad jak vytocit panicky...nemyslim si, ze by to bylo prioritne z nedostatku vapniku, muj barbucha ma v kleci kostky dve ( pomerancovou a jablecnou), docela je ohlodava, teda hlavne vecer, respektive v noci :x , ale stenou rozhodne nepohrdne, dava si ji pri kazde prochazce...dnes rano jsem si delala snidani v kuchyni a nemela ho asi deset minut na ocich a kdyz jsem prisla do pokoje, byly na koberci deseticentimetrovy flaky omitky :roll: ufff, a to jsme pred tremi mesici malovali :dozey:
Terez
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: CIPÍSEK von Zverrrimex Stížkov: D, stst standard, black, solid
KARNEVAL z CHS Algernon: D, srst standard, russian blue burmese, self

Za Duhovým mostem:
Kryštůfek z CHS Utahraptor: D, srst standard, mocha, solid
Rozárka: D, srst standard, americká modrá,solid
Barnabášek ( Bonitas) z Hůrky:D, velveteen, black, varieberk

Příspěvekod Lavender » 06 srp 2008 18:11

No jéje, ožírání zdi :roflcry: Amadeo je do zdi celej žhavej, jako kdyby 14 dní nejedl :roflcry:

Minerální kámen měl, zůstal nepovšimnut. Teď jsem mu koupila sépiovou kost, tak snad ho to přejde, ta zeď už fakt vypadá hrozně :roflcry:
Remember yesterday, live today, believe in tomorrow...

ObrázekObrázek
Lavender
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Moji upíři:
* Luis (Gól od Máji)
* Lestat (Leprechaun z Akai Tatsu)
+ Amadeo (R.I.P. - byl jsi moje všechno, andílku!)

<:3(( ))~~~
www.krysaci.blog.cz

Příspěvekod Sharkie » 07 srp 2008 10:42

U nas mysi nikdy nenapadlo ochutnat stenu. Teda az dokym nedosiel Bertik. Ten sa do nej pustil s velkym nadsenim a ostatny, ked ho videli, tak sa pridali tiez... zrovna, ked sa budeme musiet stahovat a nemame najlepsie vztahy s majitelmi. Nechcem vidiet moju izbu, az ju celu vypracem, uz musim kupovat nove zavesy a teraz este aj stena nacata na viacerych miestach :wallb:
Obrázek
Žralok, který štěká, nekouše. Obrázek

A day without chocolate is like day without sun.
Sharkie
Adminka
Adminka
Potkani: žraloci: Patch, Bugfix, Wifi, Webrat, Capybara, Koala, Bunny

Příspěvekod CHS OdAdush » 07 srp 2008 12:53

Já mám pokoj žlutý a ty bílé pruhy okousané přesně podél mříží tam taky svítí, vždycky když čistím klece a zametám za nimi, tak je musím odstavit na to koukám... vypadá to příšerně, přemýšlela jse, jestli by nepomohlo nalepit na zeď samolepící tapetu???? nezkoušel to někdo?
CHS OdAdush
Skákavka
Skákavka
Chovatelská stanice: Chs OdAdush

Příspěvekod Sharkie » 07 srp 2008 13:00

Asi by to pomohlo za klietkou, ale jak ich mam pustenych, tak ochutnavaju vsetky rohy a steny, kde ich to napadne... teda kde to napadne maleho a zbytok to po nom na tych miestach opakuje. Takze ked ich pustam, davam za klietku dosku, pretoze maly sa tam vzdy zasil a v klude zral stenu. A prilozit klietku k stene znamenalo, ze ju ohlodaval znutra :roll: Kazdopadne neni mi jasne, preco to robi... doteraz sa vzdy u nas okusoval kamen.
Obrázek
Žralok, který štěká, nekouše. Obrázek

A day without chocolate is like day without sun.
Sharkie
Adminka
Adminka
Potkani: žraloci: Patch, Bugfix, Wifi, Webrat, Capybara, Koala, Bunny

Příspěvekod Lady.Blackie » 10 srp 2008 00:02

Přikláním se k tomu, že to ty bestie prostě baví. Kluci v největší kleci (má odklápěcí vršek, takže kluci kdykoliv můžou vylézt nahoru a do kočičí bedničky co tam mají) a klasika - kámen i kost zcela nepovšimnuti a na zdi každé čtyři milimetry rýha jak nehet. Až zjistím kdo to dělá, bude se muset naučit sádrovat. :roflcry:
V dávných dobách válečníci hrdě bojovali, zkřiveni bolestí a zbroceni krví umírali. Umírali v těžkých bojích za práva svého národa, za statečné činy jim otevřela brány říše Valhalla.

My musíme jít po stopách svých předků, hrdí bojovníci dnešních dnů.
My nenecháme svou zem v rukou podlým nepřátelům, my překročili svůj strach ze smrti.
Lady.Blackie
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: ~ Edgar ~ Cipísek ~ Mikuláš ~ Larry ~ Iggy ~ Geralt ~ Dorian Gray ~ Hades & Herodes of Nergita ~ Loki ~ Vincent ~ Tristan ~ Enjorn & Eigar z Nilfheimu ~ Borisek ~ Casey PotkanMarvel ~ Arcturus ~ Gabriel ~ Drátek & Nero ~ Hoodie ~ Očko ~ Remus of Gremleen´s ~ Abbie ~ Zoey Bowie ~ Dave a Rimmer of Nergita

Opustili nás: Rampouch a Rumík OdAdush, James Brown, ZIGGY STARDUST <3 :(

Re: Zeď, hlína, vosk a další chuťovky

Příspěvekod mirka.. » 11 čer 2009 16:38

kámošky potkan jí prý kdysi sežral voskovky a kakal barevný bobky a ona našla svoji malinkou ségru, jak si s těma bobkama kreslí :lol:
mirka..
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod eva.jingle » 11 čer 2009 17:15

mirka.. píše:kámošky potkan jí prý kdysi sežral voskovky a kakal barevný bobky a ona našla svoji malinkou ségru, jak si s těma bobkama kreslí :lol:

:lol: z voskovky staly se bobkovky :twisted:
eva.jingle
Stylová krysa
Stylová krysa
Potkani: Krteček-černá rexatá myšulka

Za duhovým mostem:
Sněhurka ,Vločenka , Bačík , Jingle , Dumbička - Angela z Black Hole , Holynka , Danae z Angarats , James , Sundance , Fanynka , Světluška , Bahathi z Angarats , tulák Ferda , pan Houstička , Chika Bahja , Márinka , Happy , Amálka , Ágneska , Altaj z Ituri , Edík ,Ouško ,Ronie ,Plašánek
Taji , Červenoočka -Makaronek , Curie , Tlapička a její překvapení : Ribana , Běloušek , Mazlíček a Strakáček , Sera , Mey , Miss Marple z chs Sunny rat , Běluška z Boleslavi , Vdoleček , divočák Ača a Koblížek

Příspěvekod Bart3wik » 23 črc 2011 07:01

Ty naše potkanice tu zeď za klecí taky okousávaly :D Ohlodaly to důkladně až na omítku. :roflmao:
Jak pak už nebyly se to jednoduše vymalovalo nanovo.
Momentálně potkaňáka nemáme u zdi a tak se nokuše.

Jejda, ještěže to fórum je budu muset koupit tu sepiovou kost.

Tak už ji dostal a hned se na to vrhl :smi:
To byl teda rachot jak to zuřivě hlodal :roflcry:

ps: je to ta obyčejná pro ptáčky, jinou tam nemněli
Obrázek http://bart3wik.rajce.idnes.cz/Koralky/ Prodávám náušnice ruční výroba 1 pár za 50 Kč
Bart3wik
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Za duhovým mostem: Kukyna (haskyška), Ferina (haskyška), Kukyna (hnědá), Ferin (plešounek), Ferda (dvoubarevnej), Chip (bílej) a Dejl (zrzavej), Chicco (adoptovanej bílej) a Fido (adoptovanej dvoubarevnej).

žraní hlíny

Příspěvekod Bohdana » 27 říj 2011 14:40

Zdravím všechny milovníky potkanů. Mám dvě holky a když je pustím ven na špacír, tak mě lezou všude možně, ale bohužel mi začaly vyhrabávat hlínu z květináčů a dokonce jsem si všimla, že ji i žerou :shock: . Zajímalo by mě, jestli jim to nemůže nějak uškodit? Nebo jim něco chybí? Dostávají klasické směsi všeho možného, ovoce, zeleninu, sem tam kousek masa, dokonce jim šmakovalo i jogurtové mléko. Máte s tím někdo zkušenost? Nebo to dělají jen pro zábavu a aby mě vytočily? Díky za radu Bohdana
Bohdana
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod dpos01 » 12 lis 2011 11:29

Ahojky,
mám takový problém.
Hamák mám na kleci zavěšený kolíčky ,na prádlo a potkani ty kolíčky žerou.Myslíte ,že jim to muže škodit? Pokud ano co tam místo těch kolíčku' mám dát?Děkuji
dpos01
Velký potkan
Velký potkan
Potkani: Buterflis Esi,Buterflis Eruwen, ButerflisEnigma
ti co už nejsou=Kiki, Áda, Fifi, Čiperka, Bezinka

Příspěvekod Kimik » 12 lis 2011 11:39

Jestli jsou dřevěné, tak to nijak nevadí a jeslti je to plast, tak mi věř, že je jenom hlodají, ale určitě nežerou, potkani nejsou hloupí a plast jim určitě chutnat nebude. Já používám na zavěšení hamaků zavírací špendlíky, ty potkani nerozhlodají a přidělávání je naprosto jednoduché a rychlé :up: .
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

PředchozíDalší

Zpět na Krmení